vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Buliwyf, Parolos

Twitter

Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1485 στις: Μαρτίου 12, 2017, 13:41 »
the jack από after8,γεύση λιβάνι με πευκοβελόνα και γρασίδι και στο αέρα ποδαρίλα με λίγο από μασχαλίλα!  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος gs85

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1486 στις: Μαρτίου 17, 2017, 04:48 »
Πόσο συμφωνώ... μου έδωσαν The Jack και μάλιστα βρήκα αυτό το ποστ ψάχνοντάς το να δω τι στο διάλο είναι, γιατί τώρα το έβαλα στον ναυτίλο. Τους το είχαν δώσει.. κι εγώ θα το δώσω αλλού.. ανά 2ml να βάζει ο καθένας, στον δέκατο θα τελειώσει αυτή η αηδία.

Στην εισπνοή μου αρέσει, αλήθεια.. Έλα όμως που πρέπει να βγάλεις τον ατμό.. Και τότε εμένα μου έρχεται μία γεύση από μέλι με συνδυασμό καμμένης αντίστασης και μυρωδιά στάνης.

Αποσυνδεδεμένος SpyroT

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1487 στις: Μαρτίου 17, 2017, 05:48 »
Μάγκες, πολλοί μπορεί να με κράξετε αλλα το χειρότερο υγρό για μένα, είναι το Torque της Halo. Με τη πρώτη τζούρα μου έφυγε γουλίτσα.
Μου βγάζει τη μυρωδιά του ξεραμένου κάτουρου που σου έρχεται άφθονη όταν περνάς το βραδάκι απο την Αθηνάς, μαζί με κάποιο είδος χλωρίδας.Πραγμάτικά με κέρασε ψυχολογικά αυτό το υγρό.
Συν του ότι δεν έφευγε η μυρωδιά με τίποτα απο το τανκάκι :eyesplash:

Ότι χειρότερο έχω βιώσει απο υγρό.  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2017, 06:34 από SpyroT »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1488 στις: Μαρτίου 17, 2017, 11:47 »
(Οι παλαιότεροι ετοιμαστείτε να δακρύσετε από συγκίνηση και αηδία).


Αχ και να είχατε προλάβει να δοκιμάσετε το Bella Valente...  :wall:

Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1489 στις: Απριλίου 20, 2017, 00:24 »
glory της FA  σκέτο >>>> ξερατό.... !!!! :disgust2:
τρομερη αηδία!

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1490 στις: Απριλίου 20, 2017, 15:14 »
Δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να ατμίσω κάτι πραγματικά απαίσιο από έτοιμο υγρό ή diy... Σίγουρα έχω πέσει σε μετριότητες που ακόμα κι αυτές άτμισα μην πάνε χαμένα τα υγρά. Παρόλα αυτά "κατάφερα" να γευτώ την αηδία προσωποποιημένη σε μια κατά λάθος μίξη που έκανα μεταξύ nutacco και ry69 (απλά δεν άλλαξα βαμβάκι στον άτμο μόλις πέρασα από το 1ο στο 2ο).

Προέκυψε μια ωραιότατη καρβουνίλα πασπαλειμμένη με μια δόση πίσσας και καυσαερίου από εργοστάσιο παραγωγής καυσόξυλων. Στην εκπνοή γινόντουσαν διακριτές νότες από καμένο λάδι και βενζίνη. Δεν έλεγε να φύγει με τπτ. Μετά από αυτό επειδή είχα κάνει και πραγματική ανάμιξη nutacco με ry69 σε ένα 15μελο το άδειασα επί τόπου νεροχύτη αφού έκανα τον συνειρμό και δεν ήθελα να ρισκάρω να ξαναγευτώ τέτοια σιχαμάρα.

Αποσυνδεδεμένος mples

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1491 στις: Απριλίου 25, 2017, 16:30 »
φραουλα liqua

οποιος θελει να κοψει το ατμισμα να το δοκιμασει οπωσδηποτε  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Billias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1492 στις: Απριλίου 27, 2017, 17:32 »
Για μενα ενα ειναι το cinnamon cookies και milk bisquit της atmos. Στο πρωτο ηταν πολυ εντονη η γευση της κανελας. Στο δευτερο απο την πρωτη τζουρα μου ηρθε αναγουλα. Εφυγαν στα σκουπιδια οπως ηταν. Ακομα οποιο καπνικο εχω δοκιμασει δεν με ενθουσιαζει. Εκανα αρκετο καιρο ry4 μεχρι που το σιχαθηκα. Και ειναι και ενα της inawera που δεν μπορω να θυμηθω πιο ειναι. Νομιζω ηταν με αρωμα καποιου δεντρου;;; Ποδαριλα σκατ*#λα και δε συμμαζευεται. Δυστυχως δεν μπορω να σας βοηθησω περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος mrmasave

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1493 στις: Μαΐου 25, 2017, 15:03 »


Πωωωωω....
Τι μου θύμισες τώρα. Παραλίγο να κάνω εμετό με το milk biscuit.
Γάλα από μαστό λεχώνας που το έχει ξεράσει το μωρό.  (με λίγη υπερβολή) :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2017, 15:09 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1494 στις: Μαΐου 25, 2017, 16:23 »
Αν θυμάμαι καλά ήταν το tobacco της FA.
Μόλις είχα αρχίσει το άτμισμα και ηταν το 2ο-3ο υγρό μου, τηγανιτή πιπεριά ξυδάτη και λίγο καμμένη κιολας.
Να φανταστείτε οτι μου αρέσουν οι πιπεριές ξυδάτες αλλά αυτό το υγρό ήταν θάνατος, πάλι καλα δεν πτοήθηκα και συνέχισα το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1495 στις: Μαΐου 25, 2017, 16:23 »
Λοιπόν αγαπητοί μου συμφορουμίτες,
σε πρώτη φάση να πω πως απο περιέργια μπήκα στο θέμα για να δώ τι σόι "κουφέτα" έχετε πετύχει με τα διάφορα αποτυχημένα υγρά αναπλήρωσης και έχω λιώσει στα γέλια μ'αυτά που διαβάζω!!   :laugh1:

Η περίπτωση με ένα υγρό που αγόρασα από εξωτερικό, δεν ξέρω αν έχει τύχει σε άλλον να το αγοράσει, αλλά με ξεπερνάει.

Σε μία από τις αρκετές παραγγελίες μου αγόρασα το
LEMONIC Demons Crops
-  30ML 6MG
και επειδή μου αρέσει να αλλάζω γεύσεις και να δοκιμάζω καινούριες συχνά είπα να το δοκιμάσω.
Που να ξερα!!
Βλέπω στη σελίδα να έχει κάτι εκατοντάδες θετικά reviews και λέω ας το αγοράσω κι αυτό.

Λοιπόν.... σε πρώτη φάση με το που το ανοίγεις όλα καλά.. αμυδρή μυρωδιά βανίλιας, γλυκό στη γεύση, έφερνε στην οσμή πάντα κάτι σαν κρόκος κοζάνης και βανίλια.
Το βάζω στον ατμοποιητή, κάνω τις πρώτες τζούρες και εκεί αρχίζουν τα παρατράγουδα.
Περνάει η ώρα και συνειδητοποιώ πως κάτι δεν πάει καλά, δεν ήξερα αν είναι η οσμή μετά τη θέρμανση ή αν παίζει κάτι άλλο.
Αγαπητοί mods συγγνώμη για την έκφραση προκαταβολικά, θα το θέσω όσο πιο κόσμια μπορώ αλλά αυτό το πράμα μύριζε κυριολεκτικά "χυσαμόλη". Μ' έπιασε ανακάτωμα και το άφησα στο κουτί του μόνο και μόνο για να θυμάμαι ποιο ήταν και να μην το ξαναπιάσω ποτέ!
Πάω και ξαναβλέπω τα reviews και λέω τι διάολο, παίζει να έπεσα σε χάλια παρτίδα γιατί δεν εξηγείται. Ανοίγω και το δεύτερο μπουκαλάκι και εκεί τα ίδια!!
Δεν ξέρω τι φετίχ μπορεί να έχουν μερικοί :laugh1: ,  πάντως όποιος τα θέλει του τα χαρίζω γιατί τσάμπα τα έχω να κάθονται.
2  30μελα με 6mg νικοτίνη.

Με άλλο υγρό δε μου έχει τύχει τέτοια νήλα
Ιδού και ο ένοχος  τον έβγαλα φωτό να τον θυμάμαι :))

http://imgur.com/a/2SuF4
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2017, 16:30 από xxlclock »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1496 στις: Αυγούστου 27, 2017, 15:56 »
Λοιπόν, νοιώθω ότι οφείλω να γράψω σε αυτό το νήμα! Ελπίζω να πιάσατε και το υπονοούμενο του τονισμού στο ρήμα. Ειναι και η τριβή που τελευταία έχω με το φορουμ που το ανάγει σε χρέος!!!  :laugh1: :idiot1: ;D


Εβαλα μπροστά τους ατμοποιητές μου και άρχισα να δοκιμάζω καποια –μονοδιάστατα θεωρητικά-  υγρά που αγόρασα, για μίξη σε συνταγές. Δεν είναι κάτι ασυνήθιστο να βρίσκουμε ανάμεσα και τέτοια που χρειάζονται  ωρίμανση, steeping, εξαέρωση ή όπως αλλιως μπορεί να αναφέρεται στην επιστήμη του ΗΤ ε; Πέρασε περισσότερο από ένας μήνας λοιπόν από την αγορά τους, η γνωστή «χημικίλα» που αναδυόταν, με ώθησε στην ωρίμανση και σχεδόν καθημερινό άνοιγμα των μπουκαλιών και βόλτα στα περιξ για να πάρουν τον αέρα τους και να κάνουν τις ανάγκες τους , με καλές απολαβές και συμπεράσματα στις περισσότερες των περιπτώσεων των δοκιμών.
Αυτά μέχρι που έφτασα στο Waffle Flavor της TPA…  Ένα άρωμα που στην όσφρηση προσομοιάζει αρκετά την βαφλα, κάπως ελλιπώς  αλλα και με μια διακριτική χημικίλα, που όμως σε δοκιμές απ’ευθειας σε συνταγές δεν μου απέδωσαν το αναμενόμενο ούτε από απόσταση.
Αρχικά λοιπον ειχα ξεχάσει τον ατμο σε υψηλά βατ, όλα τα προηγούμενα τα ατμισα σε ένα εύρος που με διευκολύνει στα συμπεράσματα.  
Στάζοντας από το υγρό και πατώντας το κουμπι!

βρέθηκα  κυριολεκτικά κάτω από την καρέκλα με την ελάχιστη προσπάθεια!
Ευτυχώς μικρή τζούρα και που ήμουν διατεθειμένος να δικαιολογήσω λόγω των υψηλών βατ.
Κατέβηκα περίπου 30% στην ισχύ και σχεδόν σίγουρος πως θα πάρω καλύτερο αποτέλεσμα, προχώρησα σε μια πιο γενναία τζουρα.
Αν ήμουν λίγο περισσότερο λάτρης  της τέχνης της  τραγωδίας θα φώναζα  "ΠΕΘΑΙΝΩ!!" . "EΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ" Λίγο περισσότερο όμως. Κι εύκολα.
Κατέβασα κι άλλο ένα 10% περίπου την ισχύ και τράβηξα άλλη μία τζούρα, σχετικά μεγάλη θα έλεγα, αλλα σίγουρα όχι με την προηγούμενη «γενναιότητα» . Αν ήμουν λίγο περισσότερο.. κλπ κλπ... θα φώναζα «ΘΑ ΠΕΘΆΝΩ!!» . Εύκολα πάλι

Το υγρό αυτό που μου «απέδωσε» ήταν ισχυρές δόσεις κατσαριδοκτόνου. Και αυτή την κατσαρίδα την πέτυχε!!

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκμειμάσει
« Απάντηση #1497 στις: Αυγούστου 27, 2017, 20:41 »
Με την δικιά μου σειρά να πω το mr good vape sundae fundae και από γεύση και από χρώμα άστα να πάνε 

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1498 στις: Αυγούστου 27, 2017, 21:23 »
Milk biscuit της ατμος απο diy,  και απο έτοιμο ενα λουλουδομεντα που τυχαια πήρα απο ενα συνοικιακό με ατμιστικά.. Και τα 2 μετά από πολλές κατάρες στα σκουπίδια!!!

Στάλθηκε από το ZTE BLADE L110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει
« Απάντηση #1499 στις: Αυγούστου 29, 2017, 16:58 »
Καιρό έχω να γράψω εδω.
Πάμε λοιπόν.
Βoulevard.

Λιβάνι που είχε πέσει μέσα σε μια κάλτσα πρόσφυγα εκεί γυρω στον δεκαπενταυγουστο.Δυστυχώς αυτη η κάλτσα είχε και μύκητες και λοιπά ακάρεα τα οποιά μπλέχτηκαν μέσα στο άρωμα.Ξυνισμένο λουκούμι τριαντάφυλλο,απο αυτά που ειναι σε πορσελάνινο σκέυος ξεχασμένο τόσο πολύ ωστε να θεωρείται πλέον συλλεκτικό.Τόσο συλλεκτικό οπου γράφει επάνω ανεξίτηλα collectors edition στη κατηγορία vintage.

Σε όλο αυτό το μπούγιο,προκύπτει και το τρισιχαμερότατο κάτι που θυμίζει M type ίσως και Red type 2 απο tpa.Περασμένο μέσα απο σάπια κάλτσα φαντάρου στη Κω που τον ξέχασαν στην αλλαγή κατακαλόκαιρο.

Είναι casus belli το άρωμα εκ των ων ουκ άνευ.

Αφου λοιπον,παντρέψε ο μάγειρας τις 2 κάλτσες με το συλλεκτικό τριαντάφυλλο είπε ωραία,μεγαλούργησα αλλά κάτι του λείπει.Ας ρίξω μέσα και ένα φουντούκι που είχε πέσει πριν μέσα σε χλωρίνη και μετά σε κλίβανο ιατρικών απορριμμάτων παρέα με έναν λαχανοντολμά σε καλσόν γριάς τσατσάς.

Εχω πέσει και άλλες φορές στη λούμπα με τα αρώματα λόγω περιγραφής αλλά τόσο έξω αυτη τη φορά,κρίμα.
Ισως πρεπει να ιδρυσω μια ΜΚΟ για λανθασμένες περιγραφές υγρών δε ξέρω,θα δείξει,θα ήθελα να μείνω λίγο μόνος μου να το σκεφτώ-τι έχεις-ΤΙΠΟΤΑ-κτλ φάση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2017, 22:36 από Fritezas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826315 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9318 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2164 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as