vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 4 χρήστες
tony1976, lemar98, Doubt, danys620

Twitter

Μετάβαση από ego-c σε 510d LR Boge ή αλλιώς η αναζήτηση της ατμιστικής ευτυχίας

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Καλησπερα και απο 'μενα  :)
 Μηπως θα μπορουσατε να μου δωσετε links για τα συγκεκριμενα τανκς ? Επισης απο οτι καταλαβαινω τα boge carto δεν εχουν τρυπουλα τροφοδοσιας για τανκ ?

Για να το προμηθευτείς, επικοινωνέις είτε με τον PAPS, είτε απευθύνεσαι σε zerobacco καi atmomixani.gr.

Αναφορικά με την τρύπα τροφοδοσίας, όχι δεν έχουν. Θα χρειαστείς τρυπητήρι. Εγώ έχω του συμφορουμίτη craven.gr το οποίο είναι άψογο(στείλε του pm για λεπτομέριες.) και νομίζω ότι πρέπει να έχει κυκλοφορήσει και το τρυπητήρι του Kyr Fanis(επίσης συμφορουμίτης) το οποίο πωλείται στο hlektroniko-tsigaro.com.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Και γω χρήστης τανκ είμαι, αλλά μόνο με τις μπαταρίες ego. Αν παρατήρησα καλά, είπες ότι χρησιμοποιείς LR carto, δηλαδή στα 1,5Ω. Όσα βολτ και να δώσεις στο μίνι με τόσα λίγα Ω, δεν πρόκειται να πάρεις πάνω από 8,5 watt, άρα θα έχεις απόδοση από 3 ως 3,5, άντε 3,6 βολτ και αυτό λόγω προστασίας. Αντιθέτως, αν βάλεις αντάπτορα στο μίνι και πάνω τον NR Ego-C, θα μπορέσεις εύκολα να αυξήσεις σε 4.2-4.3 βολτ και εκεί θα δεις απογείωση. Το κακό είναι ότι μετά τις απανωτές ζεσταινεται ο κώνος και πρέπει να περιμένεις να κρυώσει!

Η μπαταρία του ego δίνει σταθερά 3,7 βολτ(μέχρι να αδειάσει στο 50% οπότε και πέφτει) και τελικά τα lr εργαλεία αποδίδουν καλύτερα σε μπαταρία ego αφού δεν έχει προστασία τύπου λάβα-προβάρι. Αν θες να ανεβάσεις βολτ, πάρε carto με μεγαλύτερη αντίσταση. Εγώ έλυσα το πρόβλημά μου με τον CE4+ ας πούμε ο οποίος παίζει από 2.6-2.9Ω άρα πάμε στα 4.9 βόλτ.

Η μπαταρία του ego δίνει σταθερά 3,7 βολτ(μέχρι να αδειάσει στο 50% οπότε και πέφτει) και τελικά τα lr εργαλεία αποδίδουν καλύτερα σε μπαταρία ego αφού δεν έχει προστασία τύπου λάβα-προβάρι. Αν θες να ανεβάσεις βολτ, πάρε carto με μεγαλύτερη αντίσταση.
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Tα cartomizers της boge είναι περίπου 2.2 Ohm, δηλαδή όσο και ένας NR Ego-c ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Οπότε μια χαρά είσαι με το λάβα στα 4.2 βολτ! Και σαφώς καλύτερα από τη χρήση μπαταρίας ego. Κάποια στιγμή θα χτυπήσω και Boge, μέχρι στιγμής κλασικό DCT LR. Και πολύ θα ήθελα κάποια στιγμή (που η οικονομία θα πηγαίνει καλύτερα) να χτυπήσω και αυτό: http://phiniac.com/pid-701/sandblast-reaper.html σε χρώμα cobalt ή μαύρο και σε μέγεθος XL. Δεν θα πηγαίνει γάντι στο ασημένιο λάβα??? Τσούζει λίγο στην τσέπη βέβαια!

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
^ Αρκεί να μη σε πούνε ποζερά κτλ  :tongue_smilie:

Εγώ πάλι το γύρισα από DCT σε ego-c. Καλά χρυσά τα DCT αλλά τα κάρτο με 100% vg τα φτύνουνε στο άψε σβήσε. Στο ego c αλλάζεις φιτιλάκι και συνεχίζεις, στο carto ό,τι και να έκανα.... τίποτα...

Ίσως πρέπει να ασχοληθώ με παρασκευή δικών μου υγρών.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
@Atrum, επειδή αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ δύο εναλλακτικές λύσεις, είτε ego-c(πολύ σπάνια) είτε cartomizer, και επειδή ψάχνομαι πάρα πολύ λόγω των περιορισμένων οικονομικών μου και ψωνίζω με το σταγονόμετρο, θεωρώ ότι το cartomizer συμφέρει πάρα πολύ οικονομικά σε σχέση με το ego-c.

Περιμένω από το healthcabin 25 cartomizers με κόστος(συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικών) 0.85€/carto.

Από τη μικρή μου εμπειρία μέχρι τώρα με αυτά, μπορείς να περάσεις τουλάχιστον 5 ημέρες με το καθένα με εξαιρετική γεύση και ποιότητα ατμού(και παραπάνω μέρες με εμφανή μείωση απόδοσης). Αν συγκρίνεις το κόστος με έναν γνωστής εταιρίας ατμοποιητή ego-c (που θα έχει κόστος πάνω από 3.5€ στην καλύτερη περίπτωση, ίσως και παραπάνω). Οπότε μιλάμε για μηνιαίο κόστος των cartomizers που αντιστοιχούν περίπου σε έναν ατμοποιητή ego-c(Στο μήνα βέβαια είναι πιθανόν να χρειαστείς και δεύτερο ατμοποιητή).

δοκιμαστε και kanger απο hc

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
δοκιμαστε και kanger απο hc

με το τανκ του κυρ φάνη που αγόρασα από hlektroniko-tsigaro μου ήρθε δώρο ένα cartomizer, και νομίζω ότι το εν λόγω μαγαζί πουλάει kanger, οπότε σε λίγες μέρες θα το δοκιμάσω και αυτό.

οι 2.9 που κανω τωρα ειναι 50% δυνατοτεροι απο τους 510d 2.2
κρατανε κ αρκετα περισοτερο κ κανεις κ οικονομια στη μπαταρια,στα 4.0-4.2 σκοτωνουν

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
οι 2.9 που κανω τωρα ειναι 50% δυνατοτεροι απο τους 510 2.2
κρατανε κ αρκετα περισοτερο κ κανεις κ οικονομια στη μπαταρια,στα 4.0-4.2 σκοτωνουν

Όταν μου τελειώσει το απόθεμα, θα ψαχτώ και με ΝR.

O λόγος που αγόρασα lr είναι ότι συνήθιζα να τους ατμίζω με μπαταρία ego και επειδή δεν ξέρω αν θα πορευτώ με το lava για καιρό, ήθελα μια λύση που να είναι ευέλικτη και με τις ego μπαταρίες μου.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Χρησιμοποιόντας αρκετό καιρό τα 510d lr μετά από ego-c, έχω να πω κι εγώ πως είμαι πλέον υπέρ-καλυμμένος! Πόσο μάλλον τώρα που αντικατέστησα τις μπαταρίες ego με το μοντάκι του PAPS το PICCOLO και με τανκάκι του ιδίου. Δεν ξέρω αν φταίει το μοντάκι, αλλά πλέον μου φαίνεται βαρύ το 16αρι υγρό που κάνω...

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Ευκαιρία να αρχίσεις να πέφτεις σε νικοτίνη!
Με το tankακι όλοι κάνουμε περισσότερα ml και με τα mod μηχανικά ή vv να δίνουν ρεύμα η απόλαυση μεγαλώνει και στο τέλος το κεφάλι γίνεται :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Ευκαιρία να αρχίσεις να πέφτεις σε νικοτίνη!
Με το tankακι όλοι κάνουμε περισσότερα ml και με τα mod μηχανικά ή vv να δίνουν ρεύμα η απόλαυση μεγαλώνει και στο τέλος το κεφάλι γίνεται :idiot1:

Είναι γεγονός ότι από τότε που ασχολήθηκα με τανκ, ξεκίνησα να έχω πονοκεφάλους και αυπνίες :))

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Εσύ πρώτα πέσε για ύπνο  :)) και μετά πέφτεις και σε νικοτίνη  :thumpup:
Πάντως με το set του stepeha είμαι σε 6mg και ετοιμάζομαι για κάτι χαμηλότερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 107 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248314 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 290 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123572 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 988 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328041 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99