vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 0 χρήστες

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #210 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 18:51 »
θελει υπομονη να στρωσει λιγο.μαλλον για αυτο λεει πως δεν παιρνει καλη γευση. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #211 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 19:00 »
Αμα το έχεις σεταρει σωστά στην τρίτη-τέταρτη τζούρα το πολυ έχεις φουλ γεύση.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #212 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 13:27 »
Καλησπερα.Μολις παρελαβα το did και ηθελα να ρωτησω τι διαστασεις πρεπει να κοψω το μες?
Επισης αν τελικα πρεπει να υπαρχει καποιο κενο στο μες η' οχι...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #213 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 15:15 »

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #214 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 20:29 »
Πολυ διαβασμα βρε παιδια,αλλα ενταξει σχεδον ολες οι αποριες μου λυθηκαν!...

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #215 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 00:37 »
παιδες ενα ταξη να κανω μια ερωτηση εαν εχετε καμεια ιδεα ! εδω σε αυτο το νημα καποιος θα ξερει απο μεσ δεν μπορει ! πειρα ενα μινι διδ κλονο σημερα και καθε φορα που τον σεταρω κοκινιζει μονο η σπιρα η πανω πανω καμεια αλλη και μετα απο λιγο κοβετε το συρμα !!!!! :wall:  επισης επιφερει μια κακοτατη και λιγο μεταλικη μου φενετε γευση ! καμοια ιδεα τις πταει ??? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #216 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 01:14 »
Μη το ατμίζεις έτσι μόνο μεταλλίλα θα παίρνεις...
...άδειασε τανκ τελείως στέγνωσε mesh κάνε την αντίστασή σου... δώσε μικρή τάση αν έχεις μεταβλητής τάσης μπαταριοθήκη και αν σου ανάβει μόνο η πάνω σπείρα χαλάρωσε λιγο το σφύξιμο στο θετικό πόλο και δώσε λίγο αέρα στη πρώτη σπείρα... (μην είναι περισσότερο σφικτή από τις υπόλοιπες).... ακολούθησε τις οδηγίες του video που έχει ανεβάσει ο alexmach στη σελίδα 12 αυτού το νήματος ( ).. προσπάθησε κουνώντας ελαφρά τις σπείρες να ανάψουν ομοιόμορφα όλες... τότε μόνο γέμισε το τανκ σου.... και προχώρα σιγά σιγά σε υψηλότερες τάσεις μέχρι να στρώσει τελείως....
δες και αυτό το νήμα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10284.0.html
ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.... καλό διάβασμα και υπομονή....

ότι άλλο θέλεις πες πάλι....


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #217 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 19:18 »
αν και δεν ειναι καποιος τροπος ευκολου η αλλου διαφορετικου σεταρισματος αλλα παρουσιαση διαφορων τυπου genesis hybrid συσκευων το βαζω εδω...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t_L-bWx8ZRI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #218 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 20:39 »
Αγαπητοί πλεγματιστές...


Σήμερα έκανα ένα στεγνό κάψιμο, και από εκείνη τη στιγμή δεν εχω τη γεύση που μου έδινε ο ατμοποιητής μου. Εφτασε βέβαια μετά από 1-2 ml σε ικανοποιητικά επίπεδα αλλά όχι όπως πριν.


Οπότε αναρωτιέμαι:


Μήπως σε γένεσις είναι καλύτερο να αλλάξεις αντίσταση, το οποίο είναι αρκετά γρήγορο, από το να κάψεις την παλιά? μήπως με το κάψιμο της αντίστασης, το πλέγμα που βρίσκεται από κάτω της "τραυματίζεται"?


Τί λένε οι γκουρού?


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #219 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 21:04 »
Ασυζητητί!
Αλλαζεις σύρμα και είσαι οκ. Αν το πλέγμα σου ήταν οκ, ουτε χωτ σπώτ ουτε τίποτα. Δεν εχεις καν αναγκη για ντραή μπέρν αφου το να αλλαξεις είναι τόσο ευκολο!

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #220 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 21:21 »
Συμφωνώ και επαυξάνω αλλάζεις αντίσταση για πλάκα όποτε θέλεις.... αλλά....

...στην καινούργια αντιστασούλα την πυρώνουμε λίγο (έως πολύ...), με στεγνό πλέγμα για να δούμε αν ανάβουν όλες οι σπείρες και να τη φτιάξουμε λιγάκι... αυτό είναι ντραϊ μπερν εν μέρει και τη γεύση δεν μας τη πειράζει....

θέλω να πιστεύω δηλαδή γιατί δεν το έχω δοκιμάσει και χωρίς το αρχικό αυτό dry burn... κάποιος που το έχει κάνει κ έτσι κ αλλιώς ας μας πει καλύτερα να μάθουμε κ εμείς....

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #221 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 22:21 »
Συμφωνώ ότι είναι στεγνό κάψιμο, αυτό το δοκιμαστικό σωστής λειτουργείας της νέας αντίστασης, αλλά προσθέτω, χωρίς τη βρωμιά (μάκα) της παλιάς, η οποία βρωμιά αφήνει υπολείμματα, τα οποία φαντάζομαι επηρρεάζουν τη γεύση.


Ομως όπως λέει και ο Alex, κι εγώ πιστεύω ότι αν είναι ΟΚ το πλέγμα, δεν θα χρειαστεί ούτε δοκιμαστική λειτουργεία της αντίστασης. Αυτό όμως θα το δώ στην πράξη όταν αλλάξω την αντίσταση. Για την ώρα θα την αφήσω έτσι από περιέργεια να δώ αν θα στρώσει.

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #222 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 13:29 »
Παίδες μπορεί να μαι οφ  τοπικ :P
Επειδή οι ego δεν έχουν προστασία πρέπει να προσέχουμε όταν βαζουμε genesis πάνω μην έχουμε παρατραγουδα. Το ερώτημα μου είναι υπάρχουν κάποιες ego που δεν έχουν φόβο να χαλάσουν αν γίνει κάποια στραβή? (Επειδή βλέπω υπάρχουν πολλές vv twist κλπ)

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #223 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 19:14 »
Εχω χαλάσει καμμια εφταριά εγκο μπαταρίες σε δοκιμες, οπως και τρεις τεσσερις μπαταρίες protected.
Η μόνη λύση εκτός απο νν με σαφείς προστασίες και ενδείξεις, είναι το ελαφρύ χέρι και η πολλή προσοχή σε μηχανικό!
και πανω απ όλα οι ΕΠΩΝΥΜΕΣ μπαταρίες.
Και με αυτό, εννοώ AW, Efest, και ολες οσες ξερουμε και εμιστευόμαστε σε βραχυκύκλωμα. Τις αλλες, αν εχουμε τις αφήνουμε για ΑΦΟΥ σιγουρευτούμε στα περι βραχυκυκλώματος. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 04, 2012, 22:55 »
Μια ερώτηση προς τους πιο έμπειρους:
Περιμένω να μου έρθει ο AGA-W και επειδή είμαι καινούριος στα πλέγματα θέλω να ρωτήσω το εξής.
Το site προτείνει mesh 400αρι αλλά θα ήθελα κάποιος να μου πει την διαφορα των mesh.
Πιο έχει καλύτερη τροφοδοσία;
Να χρησιμοποιήσω 400αρι η κάποιο άλλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios