vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 3 χρήστες
Doubt, mfk, manoslykos

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1230 στις: Αυγούστου 28, 2013, 10:39 »
Δεν υπάρχει αν πετύχει ή αν δεν πετύχει. Ο διαχωρισμός αυτός έγκειται μόνο σε απειρία και μόνο.


Κατόπιν τροποποίησης του άνωθεν πόστ


ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας ,τι πάει να πει γρήγορα ή αργά ?
Μιλάμε για mesh που κρατάει σχεδόν 1 χρόνο και τα λίγα λεπτά που ΙΣΩΣ χρειαστεί
κάποιος, ΙΣΩΣ επαναλαμβάνω, δημιουργούν πρόβλημα για να πάρει μηχανικό mod ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2013, 10:49 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1231 στις: Αυγούστου 28, 2013, 10:45 »
Όπως είπα και πριν, 2 χρόνια τωρα "πετυχαίνει" απλά με το μηχανικό φθάνεις εκεί γρηγορότερα κι αυτό είναι γεγονός. Μπροστά μου έχω και τις δυο λύσεις κι έχω 5 Genesis και 4-5 φλόγιστρα μόνο η πείρα στο στήσιμο δεν μου λείπει πια. Απλά θέλω ακόμα πιο γρήγορα και το μηχανικό γι'αυτό το σκοπό είναι εργαλείο.



Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1232 στις: Αυγούστου 28, 2013, 10:52 »
Ρε Γιάννη μην τρελένεσαι...

Ο καθένας το καταφέρνει με τον τρόπο του ;)

Το έχουμε πει πολλάκις.

Ότι μου αρέσει εμένα π.χ δεν μπορεί να αρέσει και σε όλους 8)

Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1233 στις: Αυγούστου 28, 2013, 10:58 »
Δεν διαφωνούμε επί της αρχής που είναι το σωστό σετάριμα.
Διαφωνούμε μόνο ως προς το με τι μπαταριοθήκη γίνεται.
Όπως μπορεί ο καθένας και είναι σεβαστή η άποψή του.
Κάποιοι χρησιμοποιούν μηχανικά και καλά κάνουν και κάποιοι όχι
Δεν σημαίνει όμως πως είναι καλύτερα να απορρίπτουμε τα vv
εκτός και μιλάμε σαν απορριπτέα κάποια μοντέλα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1234 στις: Αυγούστου 28, 2013, 10:58 »
Περίπου αυτό που έγραψε ο Tsiv θα έγραφα. :))
Ας μη δημιουργήσουμε έριδα. Ολοι να ατμίσουμε θέλουμε, άλλος έτσι και άλλος αλλιώς! ;)

Ότι είχα να πω το είπα στο προηγούμενο ποστ...
Οταν ήμουν νεότερος στο πλέγμα, μου το λέγανε οι παλαιότεροι...
ΑΡΧΗ ΟΛΩΝ Η ΟΞΕΙΔΩΣΗ.
Ηρθε η ώρα να το πω κι εγω! :))

Όμως...
Με αυτά και άλλα ας μη βάλουμε τους νεότερους να αγοράζουν και μηχανικό !!!

Οταν ήμουν αρχάριος στο πλέγμα, το είχα σκεφτεί και εγώ (την αγορά μηχανικού)
Αλλά ας είμαστε σοβαροί... Ο σωστά στημένος πλεγματιστής, παίζει σωστά πριν ακόμη μπει πάνω σε μοντ . :yes:

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1235 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:05 »
έφερε ενας φιλος τον combra  απο τιτανιο και το πλέγμα δεν οξειδώνεται με τιποτα !
 το εκαψα 100 φορές αλλα δεν λεει να καεί ! σας εχει τύχει ?


Το εβαλα και σε μηχανικο αλλα παλι τιποτα !
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2013, 11:11 από skopos »

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1236 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:05 »
Δεν διαφωνώ ούτε κι εγώ. Την πολύ οξείδωση βαριέμαι και με τις τιμές χώμα που μόρεις να πάρεις ένα μηχανικό μόνο γι'αυτή τη δουλειά δεν το σκέφτηκα καθόλου. Τόσο καιρό την έβγαζα με το Provari απλά πρόσεχα την οξείδωση.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1237 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:14 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Σε αυτή την περίπτωση τότε (αφού όλοι συμφωνούμε :laugh1:) θα πρέπει να τονίσουμε τη σπουδαιότητα της ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ με τη χρήση του μηχανικού για πιο "εύκολο" σετάρισμα, μιας και παίζουμε με το βραχυκύκλωμα!!



Τα επόμενα είναι φιλοσοφική κουβέντα, ή να 'χαμε να λέγαμε! :)) :tongue_smilie:

Οντας νεότερος στο πλέγμα (και γενικότερα) χανόμουν σε λεπτομέρειες.
Μου το λέγανε οι παλαιότεροι ότι τα πράγματα είναι απλά... Και εγώ εκεί... Να χάνομαι σε δεκάδες λεπτομέρειες. "Δεν είναι επιστήμη" μου λέγανε. Εγώ εκεί... να χάνομαι σε πειράματα και δοκιμές. :wall:
Οταν με τον καιρό άφησα τις λεπτομέρειες στην άκρη και στηρίχθηκα στα βασικά, τότε ήταν που ευχαριστήθηκα άτμισμα!! (Η και γενικότερα ;))
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2013, 11:29 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1238 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:40 »
Η μπαταρία πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ να είναι πολύ καλή και να μην περιέχει τη λέξη "Fire" στην ονομασία της.... :laugh1:

Επίσης δεν πατάμε το μπουτόν κι επειδή δεν σταματάει το μηχανικό του δίνουμε και καταλάβαίνει. Παίζουμε διακεκομμένα με παλμούς λίγο και σιγά σιγά αυξάνουμε τη διάρκεια του πατήματος. Σε 2 λεπτά έχει τελειώσει.



Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1239 στις: Αυγούστου 28, 2013, 12:25 »

Όμως...
Με αυτά και άλλα ας μη βάλουμε τους νεότερους να αγοράζουν και μηχανικό !!!


Προπάντων αυτό :thumpup:

Κανένας νεώτερος με μηχανικό και πλέγμα :nope:

Δεν χρησιμοποιούμε μπαταρίες ΑΑΑ για τηλεκοντρόλ και ραδιοφωνάκια εδώ...


Ο Jargon π.χ πιο πάνω λέει ότι φορτίζει τις μπαταρίες σε ψηφιακό φορτιστή πιο χαμηλά και κάνει τη δουλειά του.

Έχει κάποια γνώση ο άνθρωπος , φαίνεται απο τα ποστ του :)





EDIT
Ότι γράφει ακριβώς και ο demkoni ;D

Τέτοια ταύτιση απόψεων... 8) :))






Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1240 στις: Αυγούστου 28, 2013, 14:49 »
Δυστυχώς μόνο και μόνο το ότι κυκλοφορούν έτσι χύμα τόσο κακής ποιότητας μπαταρίες είναι απίστευτο. Προσωπικά κι επειδή έχω μαζέψει πάνω από 130 επαναφορτιζόμενες και οι περισσότερες λιθίου (λόγω άλλων χρήσεων) έχω να πω σε όλους να μην αφήνουν ποτέ τις μπαταρίες να φορτίζουν εν απουσία τους μέσα στο σπίτι ειδικά πάνω σε έπιπλα και άλλα έφλεκτα υλικά. Δεν το λέω για να τρομάξω κανέναν αλλά ποτέ δεν μπορεί κανείς να είναι υπερβολικά προσεκτικός με αυτές. Να τις φορτίζεται σε άλλο χώρο ή μόνο όταν είστε στο σπίτι. Μόνες τους ποτέ. Μια καλή εναλλακτική είναι το μπάνιο αν δεν υπάρχει αποθήκη ή γκαράζ όπου με σωστή τοποθέτηση ο κίνδυνος πυρκαγιάς είναι σαφώς μικρότερος.

Πάνω στο θέμα μηχανικού και στρωσίματος αν δεν γίνει σωστά και ζορίσει κανείς τη μπαταρία υπάρχει κίνδυνος ανάφλεξης ή έκρηξης ειδικά αν τα αμπέρ που θα τραβήξουμε είναι εκτός ρυθμού αποφόρτισης της μπαταρίας ή δεν λειτουργήσει το protection. Θέλει προσοχή και στο πως πατάμε το κουμπί και πόσο. Αν δεν είστε σίγουροι για το τι κάνετε, σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία καθώς και τα ηλεκτρικά χαρακτηριστικά της αφήστε το καλύτερα και κακώς που το ανέφερα.










Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1241 στις: Αυγούστου 28, 2013, 15:04 »
Αν δεν είστε σίγουροι για το τι κάνετε, σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία καθώς και τα ηλεκτρικά χαρακτηριστικά της αφήστε το καλύτερα

Αυτό ακριβώς :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1242 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 04:13 »
ευχαριστω για τις συμβουλες!!
300 και 200 πλεγμα χρησιμοποιω.
σε τι καταστημα μπορουν να μου ανοιξουν την τρυπα της καμπανας?
γιατι δεν διαθετω τα εργαλια  :angel:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1243 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 08:10 »
Δοκίμασε αυτό...

Τρεις έχω ανοίξει έτσι.

[youtube]UKF2p-UG8TI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1244 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 11:23 »
Τώρα τελευταία κοιτάζω τους φιτιλάτους να δω που πάνε μετά από έναν χρόνο σχεδόν που τους έχω παρατήσει


Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι οι genesis έχουν καταλήξει να είναι πιο εύκολοι από τους φιτιλάτους;;; :hmmm: :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy