vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Yakinthos, Doubt, pngtszs1976, camber, Lazy Dog, tapantari, gfilip

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος koslap62

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1185 στις: Ιουνίου 29, 2013, 10:40 »
Metal Foam as a Wicking Material

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=viFQOMj3riU[/youtube]

Νέο υλικό τύπου mesh, είναι αφρώδες στρίβεται πανεύκολα, τυλίγεται σε όποιο
πάχος να κάνει σωστή εφαρμογή στην οπή του mesh ακόμα και με το χέρι


Το χει δοκιμασει κανεις να πει τη γνωμη του και αληθεια απο που το προμηθευομαστε εκτος απο τη κινα ;

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1186 στις: Ιουνίου 29, 2013, 13:12 »
http://www.thebestshop.eu/shop/35-diy

Το πηρε το ματι μου τυχαια πριν λιγο,δεν γνωριζω αν ειναι καλη η ποιοτητα,δεν γνωριζω αν ειναι σε καλη τιμη,δεν το εχω δοκιμασει...

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1187 στις: Ιουνίου 29, 2013, 18:46 »
Επειδη μου ραγισε το ψευτικο τανκ ,
εβαλα ενα ρακορ χαλκου εσωτ. διαμετρου 15 mm,
ωραιο χρωματακι ε; δεν ξερω βεβαια αν κανει ο χαλκος
Απο μια μπαταρια νεροχυτη εκοψα αλλο ενα κομματι και με σιλικονη κολλησα εσωτερικα το ραγισμενο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1188 στις: Ιουνίου 29, 2013, 19:47 »
Χαλκός???? :nope:

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1189 στις: Ιουνίου 29, 2013, 20:07 »
Οχι ε;
Ετσι και αλλιως εχανε λιγο απο τα ο-ring...

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1190 στις: Ιουνίου 29, 2013, 20:10 »
Δεν νομίζω ότι είναι ότι ποιο υγιεινό ο χαλκός.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1191 στις: Ιουνίου 29, 2013, 20:18 »
απο χαλκινους σωληνες περναει το ποσιμο νερο στα σπιτια μας,γιατι οχι?
εκτος αν εχει να κανει με τις θερμοκρασιες που αναπτυσονται,αλλα και οι κινεζικοι μεταλικοι ατμοποιητες π.χ κλωνος ντιν απο προσμιξη χαλκου δεν ειναι? :hmmm: η οχι?

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1192 στις: Ιουνίου 29, 2013, 20:22 »
Δεν ξέρω ακριβώς...σκέφτηκα όπως εσύ ότι έχει να κάνει κάτι με την θερμοκρασία...οι κινέζικοι είναι επιμεταλλωμένοι για να μην είναι σε άμεση επαφή...όποιος γνωρίζει περισσότερα ας πει...αν και δεν είναι στην θεματολογία του τοπικ.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1193 στις: Ιουνίου 29, 2013, 23:24 »
Ουτε εγω μια σκεψη εκανα!
Στο θεμα μας τωρα...δουλευω 2 νυχτες τον Αγα με 1.6 ωμ αντισταση στα 4 βολτ,εχω κανει 4 μλ και η αντισταση δεν εχει αλλαξει,αναβουν ολες οι σπειρες ομοιομορφα,η τροφοδοσια ειναι τελεια και ξαφνικα εχω χοτ σποτ,και υποτροφοδοσια...τον πετας η δεν τον πετας? ? ?

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1194 στις: Ιουνίου 30, 2013, 00:00 »
@ knomax
χαλκος αλουμινιο και χρυσος ειναι μεταλλα που μπορουν να προκαλεσουν δηλητηριαση (βαρεων μεταλλων) αν μπουν στον οργανισμο αρα πρεπει να αποφευγονται

@thodouris

υπομονη προφανως εισαι νεος στους genesis θα καταλαβεις οτι ετσι ειναι τα πραγματα με καινουριο μες και οι παλιοτεροι συνφωνουν οτι σε δοκιμαζει και τον δικιμαζεις τισ πρωτες 2 μερες (πες 5-10 ml) γι αυτο προτηνουμε να ξεκινας απο χαμηλα volt για να προλαβει να στρωθει και λιγο μακα στο μεσακι εσυ με 10watt το παρακανες λιγο για αρχη.

το οτι βεβαια εφτασες και σε αυτο το σημειο ειναι πολυ καλο και εισαι σε καλο δρομο λιγο υπομονη και θα εχεις την ανταμιβη σου

Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1195 στις: Ιουνίου 30, 2013, 00:20 »
ο χρυσός δεν είναι στα βαρέα αλλά στα ευγενή μέταλλα  :thumpup:

και είναι (όπως όλα τα ευγενή μέταλλα  )   τελείως  ακίνδυνος για τον οργανισμό   ;)

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1196 στις: Ιουνίου 30, 2013, 00:29 »
Προφανως δεν εχω καθολου εμπειρια στους τζενεσις και ειδικα σε αυτους που δεν εχουν μονωτικα και δεν συγχωρουν λαθη!!!

εσυ με 10watt το παρακανες λιγο για αρχη.
Προσπαθουσα να τον στρωσω... :))
Πραγματικα τοσο υπομονη δεν την εχω,τον αγα τον εχω αρκετο καιρο τωρα(ισως 2-3 μηνες)και ειναι η δευτερη μου αποπειρα..
Προς το παρων τον παρατησα για αλλη μια φορα η  μαλλον αυτος με παρατησε και καποια στιγμη στο μελλον ελπιζω να τον ξαναπιασω στα χερια μου...
Αλλα με πιανουν ακομα περισσοτερο τα νευρα μου οσο ξεκιναει και δουλευει και με παραταει στην μεση του πουθενα,αυτο που αποκομισα απο αυτο το ειδος ατμοποιητων ειναι οτι ποτε δεν θα εβγαινα μαζι τους εξω απο το σπιτι αφου δεν τους εχω καμμια μα καμμια εμπιστοσυνη οτι δεν θα με αφησουν ξεκρεμαστο..(χωρις σε καμμια περιπτωση να εννοω οτι φταιει ο ατμοποιητης!)


Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1197 στις: Ιουνίου 30, 2013, 02:19 »
οτι ποτε δεν θα εβγαινα μαζι τους εξω απο το σπιτι αφου δεν τους εχω καμμια μα καμμια εμπιστοσυνη οτι δεν θα με αφησουν ξεκρεμαστο..(χωρις σε καμμια περιπτωση να εννοω οτι φταιει ο ατμοποιητης!)
Εγώ πάλι δεν θα έβγαινα με οποιαδήποτε άλλον παρά μόνον με mesh  ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1198 στις: Ιουνίου 30, 2013, 10:45 »
Κι εγώ!!


Έχω πάντα μαζί μου τον DID, και μάλιστα βγαίνει στη μάχη σε δύσκολες καταστάσεις ποτού και φαγητού. ΔΕΝ με έχει πουλήσει ποτέ!!!! :yes:
Ξέρω ότι θα πατήσω το κουμπί και θα έχω το σταθερό ατμιστικό αποτέλεσμα.
Χοτ σποτ, μεταλλίλα κτλ δεν ξέρω τί θα πει.
Δεν υπερβάλω!! Είναι ότι πιο ΣΤΑΘΕΡΟ έχω ατμίσει!


Τί να πω... Ίσως να έχω κατανοήσει το πλέγμα... Αλλά με κάθε ειλικρίνεια, είναι πιο εύκολο να στήσω σε ελάχιστο χρόνο πλέον τον DID, παρά τον ΙΑΤΤΥ!!


Το χειρότερο που μπορεί να πάρω με τον DID, είναι κάποιο χοτ σποτ την πρώτη μέρα καινούριου πλέγματος, το οποίο αντιμετωπίζεται πανεύκολα βγάζοντας την καμπάνα και στρίβοντας το πλέγμα ελάχιστα μέσα στην αντίσταση. Μετά την πρώτη μέρα, ... Τρένο!!!! :))




Εντιτ : Δεν είμαι παλιός στο πλέγμα... Ούτε ο καλύτερος. Κάθησα και διάβασα το νήμα από την αρχή, έδωσα προσοχή και ΥΠΟΜΟΝΗ στα πρώτα σεταρίσματα και όλα ήρθαν φυσιολογικά!!


 Αλλά διαβάζοντας τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα παιδιά με το πλέγμα, έχω καταλήξει ότι οι περισσότεροι ΔΕΝ δίνουν την πρέπουσα προσοχή στο παρόν νήμα ;) .


Διαβάζω πχ για ένα πρόβλημα που έχει κάποιος, βλέπω απαντήσεις από κάποιούς άλλους, και μετά από μια σελίδα νήματος κάποιος άλλος ρωτάει το ίδιο πράγμα που ρώτησε ο πρώτος 8) . Ε ... Αυτό τί σημαίνει!!!! ;)  Το ίδιο και σε άλλα νήματα για ατμοποιητές με πλέγμα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 30, 2013, 13:03 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #1199 στις: Ιουνίου 30, 2013, 11:39 »
Και εγώ μια από τα ίδια, απολύτως. Κάπου είχα διαβάσει κιόλας ότι ο Did βγάζει θέματα με το πρόβατο.
Μπα, ο Did βγάζει γούστα με το πρόβατο, με το Nemesis, με όλα. 

Τα μόνα θέματα μεταλίλας από καθυστερημένο βραχυκύκλωμα που είχα ήταν στην αρχή όταν έστριβα τις σπείρες με το χέρι, και μάλιστα όταν το στρίψιμο ήταν για κλωτσιές, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ....  :laugh1:


Τώρα, λόγω όχι τόσο καλής όρασης υποθέτω, πήρα απόφαση να φτιάχνω τις σπείρες μου σε καλίμπρα, κατσαβίδι αναλόγου πάχους με το φυτίλι δηλαδή, και αφού έχω βρει τα σωστά για μένα μεγέθη, με μερικές τυπικές διορθώσεις, μέσα σε 1 λεπτό είμαι απροβλημάτιστος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115301 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568497 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243578 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762558 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1062 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3975 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem