vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 5 χρήστες
dallaskdp, maprix, camber, thanos1071, Thankin

Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 21:59 »
για CRUIZER79   Ως συνήθως έχεις δίκηο, ΑΛΛΑ

Μήπως ξέρεις εσύ ή κανένας άλλος οτιδήποτε σε αυτή τη ζωή που να αξίζει πραγματικά και να σου προκαλεί ευχαρίστηση, που δεν το πληρώνεις φτηνά ή ακριβά , δεν χαραμίζεις χρόνο και δεν σου βγαίνει η Παναγία ανάποδα για να το αποκτήσει ή δεν χαλάς την υγεία σου ?

Ξεκίνα από τις προσπάθειες να ρίξεις τον πρώτο σου έρωτα, να απολαύσεις ένα καλό φαγητό στα " βλάχικα " να κάνεις ένα ταξίδι στο Λονδίνο όπου σπούδασες.
Συνέχισε με τις εκατοντάδες εργατοώρες και τα χρήματα που έβαλαν από την τσέπη τους τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής για να γίνει η ΚΕΑ , επειδή αγαπούν το άτμισμα.
Και γνωρίζεις ότι σε περιόδους δηλώσεων Φ.Ε, ΦΠΑ κλπ όπου χτυπάς 14ωρα ,δεν τη βγάζεις καθαρή αν δεν έχεις παρέα και βοήθεια από την Αγία Νικοτίνη.

Ειλικρινά, χαίρομαι που απόλαυσα τη νικοτίνη τόσα χρόνια , και θεωρώ ότι θα είναι προδοσία τώρα να την εγκαταλείψω, έστω και δια μέσου του ατμίσματος (κάνοντας μηδενική νικοτίνη).

Αξιζε και τα χρήματα και τα χιλιόμετρα.  Να είσαι καλά.


για Cruizer79  Οφείλω όμως να σου διευκρινήσω γιατί πήγα σε imitation κατάσταση (άτμισμα)

Οχι για λόγους υγείας ούτε για οικονομικούς ούτε από χόμπυ.
Μία ημέρα τον Αύγουστο του 2012, η σύζυγος, οι δύο μου κόρες και η νύφη μου, μου έδωσαν τελεσίγραφο που έλεγε. " Αν το σπίτι ή εσύ βρωμάς τσιγαρίλα, εγγόνια ΔΕΝ βλέπεις ούτε στο σπίτι ούτε σε μας " Και είχα πέντε τότε (εγγονούλια)
Και επειδή " ανάγκας και θεοί πείθονται " αλλά και επειδή σαν λογιστής η δουλειά μου είναι να βρίσκω λύσεις, και επειδή πιστεύω στο " το μη χείρον εστί βέλτιστον "
κατέληξα στο άτμισμα για να μπορέσω, έστω και με δεκανίκια, να διασφαλίσω στον εαυτό μου την αγία νικοτίνη αλλά και να παρακάμψω αποτελεσματικά το πραξικόπημα που μου έκαναν.
Παράξενη και ασυνήθιστη ιστορία αλλά αληθινή.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2017, 23:05 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 23:03 »
Iσως όχι και τόσο παράξενη. Ούτε και εντελώς ασυνήθιστη.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 23:26 »
Άνθρωπος που κάπνιζε μια ζωή, υψηλού "επιπέδου", που ασχολήθηκε μια ζωή ανιδιοτελώς με τα κοινά,προσβλήθηκε πριν λίγα χρόνια από την επάρατο.
Μια από τις τελευταίες του φράσεις,όπως την μετέφερε η ίδια του η κόρη:
"Με πέθανε και δεν το χόρτασα".

Προφανώς το ουδέτερο ήταν λόγω συνήθειας, αλλά η αναφορά αφορούσε βέβαια τη νικοτίνη.
Το άτμισμα δημιουργήθηκε για τους πάρα πολλούς που δεν μπορούσαν να κόψουν το ΚΤ μαχαίρι. Που θα ήθελαν να συνεχίσουν ακίνδυνα.

Τώρα, αν κάποιοι τα καταφέρνουν να κόψουν και το άτμισμα, ακόμα καλύτερα.
Κι αν μαζευτούν πολλοί,ίσως και να δείξουν ότι μια ιδέα και μια αυθυποβολή είναι όλα, τελικά.

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 11:45 »
Δεν είμαι σε θέση ακόμη να μπορώ να πω με σιγουριά οτι δεν θα το ξανα αρχισω  αλλα εχω 2 εβδομαδες που εκοψα και το ατμισμα μετα απο 2 χρονια απο το 17-2-2016 απλα να πω οτι ειναι με διαφορα ο καλυτερος τροπος να κοψεις το τσιγαρο θα το ειχα κοψει και το ατμισμα νωριτερα απλα μου αρεσανε οι γευσεις και το συνεχιζα με μηδενικη νικοτινη απο τον πρωτο  καιρο που το ειχα ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ!!!!! :dance2: :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 12:56 »
Άξιος.

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 15:59 »
17/11/17 ξεκινησα το ατμισμα σταματοντας το καπνισμα μετα απο 30 χρονια και ενα πακετο τη μερα.
5/1/18 σταματησα το ατμισμα
και συνεχιζω ενα μηνα μετα χωρις ατμισμα και τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 16:21 »
Πάρα πολλά μπράβο!!!

Sent from my P9000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 17:25 »
Άξιος!

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 18:54 »
Mπράβο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 14:42 »
Θα κάνω bump στο νήμα όταν κλείσω 1 μήνα αποχής για να ενημερώσω (15/05/2017 το έκοψα.)
9 μήνες κλείνω σήμερα μακριά απο το Η.Τ.
Συνεχίζω ακάθεκτος 8)

Επόμενο bump τον μαιο που θα κλείσω χρόνο αποχής, πρώτα ο Θεός.

Συγχαρητήρια στους "atmogia" και "bandit650" που επίσης το σταμάτησαν, αντε και άλλοι πολλοί σε αυτό το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #190 στις: Μαΐου 16, 2018, 22:21 »
Θα κάνω bump στο νήμα όταν κλείσω 1 μήνα αποχής για να ενημερώσω (15/05/2017 το έκοψα.)
Έκλεισε ένας χρόνος απο τότε που σταμάτησα το Η.Τ.
Συνεχίζω ακάθεκτος ;D
Άντε να δούμε και άλλους εδω στο νήμα.
:bye:

Αποσυνδεδεμένος omitzi

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2019, 20:19 »
Πανω απο 3 χρόνια χωρίς ΚΤ και 14 μήνες χωρίς ΗΤ.


Κρατάω γερά.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #192 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2019, 07:25 »
Άξιος.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2019, 09:14 »
Μπράβο! Και στα δικα μας!

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 04, 2020, 07:34 »
Απάντηση σε zombie thread αλλά ακόμα επίκαιρο, είμαι στη διαδικασία που τελειώνω και με το άτμισμα, έχω κάτι λίγα αρώματα και βάσεις ακόμα που δεν αναπληρώνω και όταν τελειώσουν μάλλον θα τελειώσει και το άτμισμα μαζί τους. Ο λόγος; όχι υγείας ούτε οικονομικών, απλά βαρεμάρας. 

Κοιτάω το συρτάρι με τους ατμοποιητές που κάθονται στα κουτιά τους και αναρωτιέμαι πόσα λεφτά κάνει, οι αυθεντικοί ένα 500ρικο σίγουρα, οι κλώνοι άλλο ένα 500ρι στο νερό. Δεν είναι πολλά σε σχέση με άλλους, σίγουρα, αλλά δεν είναι αμελητέα λεφτά σε καμία περίπτωση. Βάλε κανά 500 σε αρώματα και υγρά και πάλι το σύνολο είναι ΠΟΛΥ λιγότερο από όσο έδινα στο τσιγάρο. Λέω στη γυναίκα μου, σα χαζός, ότι "λυπάμαι" να σταματήσω το άτμισμα επειδή έχω αρκετό gear, και έχω δώσει λεφτά, με βούλωσε με μια κουβέντα, είπε "ας πούμε ότι έδωσες 1500 ευρώ σε ένα πρόγραμμα απεξάρτησης για να κόψεις το τσιγάρο, μια χαρά είναι".

Εδώ και 1.5 χρόνο όμως ξέθαψα από ένα άλλο συρτάρι τις πίπες μου, άρα δεν είμαι τόσο καθαρός από τον καπνό. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355038 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191282 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 606 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312806 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13267 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711