vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

CE3 (ή CS 3) Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος h1k3n

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #315 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 13:36 »
Απότι φαίνεται θα μπορούμε να τον πάρουμε μόνο από το πολωνικό ε;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #316 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 13:38 »
Ή να πατε μερικα ποστ πιο πισω να δειτε ποιο μαγαζι εχει διαθεσιμα στην Ελλαδα.


Αποσυνδεδεμένος irak.irak

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #317 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 22:16 »
πρωτα αποτελεσματα και τελευταια οσο αφορα ατμοποιητες εμποριου............ με c3
υστερα απο 13 μηνες ητ σημερα ειναι η ΠΡΩΤΗ μερα που γουσταρω να ατμοιζω ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!!!
ουτε καμμενο
ουτε ζεστος ατμος
ΝΤΟΥΜΑΝΙ!!!!!!!!!!!
Μεχρι να μαθω να φτιαχνω εγω ατμοποιητες ζητω ο C3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Αποσυνδεδεμένος markon9

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Aτμίζω για να μην καπνίζω....
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 22:16 »
Δεν το πιστεύω. Δεν ξέρω για άλλους, αλλά για μένα είναι ίσως ο καλύτερος άτμο εμπορίου και στην αρχή τον σνόμπαρα. Μετά από reviews του φόρουμ είπα, ας πάω στην ατμομηχανή(δεν κάνω διαφήμιση δεν παίρνω δραχμή από αυτούς) να τον δοκιμάσω, δεν είναι και ακριβός. Έπαθα πλάκα. Είναι ο τέλειος μη επισκευάσιμος άτμο γραφείου. Δεν στάζει, έχει πολύ ατμό και σου δίνει όλη την γεύση. Δεν κρατάει για πάντα, αλλά εκεί είναι η διαφορά με τους επισκευάσιμους και δεν έχει νόημα να επεκταθώ. Πολύ καλός, Θέλει σύριγγα για να γεμίσει σωστά αλλά όλα τα άλλα είναι especiallllll. :respect: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 17:05 »
Διαρροές δεν έχει αλλά λίγη υγρασία μπορεί εύκολα να βρεθεί στον πόλο καθώς και μεταξύ drip tip και σιλικόνης εκει που γεμίζει. Το 2ο το καθαρίζεις όταν έχεις στο στόμα υγρό (πάρα πολύ σπάνιο), το πρώτο κάθε φορά που τον βγάζεις για να τον γεμίσεις και είσαι πασάς. Είναι σημαντικό να καθαρίζετε και τον κονέκτορα της συσκευής αλλιώς γίνεται μαύρος και άραχνος μετά από πολύ χρήση.


Αυτά τα λίγα. Καλή διασκέδαση με τον CE3  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 12:36 »
λοιπον πηρα και εγω μια πενταδα απο γνωστο καταστημα .Τον πρωτο τον ανοιξα εκει τον γεμισα και αρχησα να ατμιζω .Οφειλω να πω οτι με απογοειτευσε για να μην μακροσκελιζω επροκειτο για καποιο ελλατοματικο μοντελο που πιστευω σε ολους μπορει να συμβει και ουδεμια ευθηνη φερει το καταστημα για να ξεκαθασησω τη θεση μου.Σπιτι προχωησα στο γεμισμα και τον επομενων .Εδω οι εντυπωσεις μου ηταν διαφορετικες ,προκειται για ενα πολυ καλο clearomizer με ολες τις θετικες αποψεις οπου εχουν περιγραφει και σε αλλα ποστ.
Συμπερασμα  ( + ) οι υπερμαχοι του  Ce3 δεν εχουν και αδικο  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2012, 12:42 από vouvouria »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 18:43 »
Τυχαίνουν αυτά (μου έχει τύχει και 2 τέτοια σε ένα κουτί). Ο Πολυκράτης έχει βρει και έχει γράψει λύση. Εγώ τα είχα πετάξει αλλά όποτε ξανάτυχε, απλά έκανα διορθωτικές κινήσεις και όλα οκ.


Συνονόματε, δεν φτιάχνεις κανένα ce3 επισκευάσιμο να βρούμε την υγειά μας;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 11:41 »
Παρέλαβα σήμερα!!!
Ε-ξαι-ρε-τι-κός!!! Πολυκράτη και Kingreece :respect: :respect: :respect:

Η αλήθεια είναι ότι γουργουρίζει λίγο σε σχέση με τον Ce4. Δοκίμασα να αφαιρέσω το τανκ για να κόψω τα φυτίλια...αυτό το "πανεύκολο" δε μου έκατσε ρε παιδιά! Δεν κατάφερα να τον ανοίξω. Ούτε με τσιμπιδάκι φρυδιών να αφαιρέσω την τάπα από σιλικόνη..(κουλή?? :confused1: )

Πάντως από γεύση και αίσθηση σκίζει!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #323 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 14:08 »
Βιδωσε τον σε μια μπαταρια, με το ενα χερι κρατα την μπαταρια, και με το αλλο κρατωντας το τανκ τραβα το δυνατουτσικα (δεν θελει πολυ δυναμη) κουνωντας το συγχρονως δεξια αριστερα (ή πανω κατω, ή πισω μπρος  :)))

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #324 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 00:04 »
Πολύς αέρας στη τζούρα και κούφιο χτύπημα (ανύπαρκτο) μετά το 4ο γέμισμα τί μπορεί να σημαίνει? Οτι ήρθε η ώρα να ξαναπροσπαθήσω να τον ανοίξω? Εχω διαβάσει το νήμα πολλάκις, μου διαφεύγει κάτι?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #325 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 00:07 »
γιατι τωρα εγω νομιζω οτι εχεις smokymizer και οχι cs3?
αυτο με τα φυτιλικια που ηθελες να κοψεις με εβαλε σε σκεψεις.......
δεν ανεβαζεις καμια φωτο του ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #326 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 00:23 »
Το πακέτο που πήρα είναι από link που έχει προταθεί σε αυτό το νήμα. CE3 clearomizers :)
Το φυτίλι, είπα να το κόψω (ακόμα πιο) σύριζα έτσι κ αλλιώς, αφού παρακολούθησα το αντίστοιχο βίντεο. Σαν έξτρα μέτρο ασφαλειας. Κοντό είναι, ίσα που φαίνεται. Δεν κατάφερα να τον ανοίξω και δεν έχω ξαναδοκιμάσει ακόμα...
Μου την έσπασε που δε μπόρεσα να αφαιρέσω την τάπα με τσιμπιδάκι φρυδιών και χρειάζομαι άλλο εργαλείο προφανώς...επίσης φοβήθηκα να τον ζορίσω ενώ ήταν βιδωμένος στη μπαταρία προκειμένου να τον ανοίξω. Μπορεί να είναι λίγο ελαττωματικός ο συγκεκριμένος γιατί από την αρχή προέκυψε λίγο θορυβώδης...Μπορεί να φταίει η κουλαμάρα της αρχάριας...? :(

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 00:28 »
οκ....δοκιμασε αλλον....αλλα σαν αρχαρια μην μπαινεις στο τρυπακι να τον ανοιξεις....σιγα σιγα ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #328 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 03:30 »
zerom αν δεν τον ανοιξεις, δεν υπαρχει κανενας λόγος να βγαλεις μονο την πάνω σιλικονενια ταπα, δεν θα γινει τιποτα (δεν εχεις προσβαση απο εκει για καθαρισμα-πειραγμα της φυτιλοαντιστασης). Οποτε ασε την εκει που ειναι.
Για το μηδενικο χτυπημα,  δυο πιθανοτητες.
1) Αν ο θορυβος που λες ειναι "γουργουρητο", δλδ οπως οταν ρουφαμε με καλαμακι τις τελευταιες σταγονες απο τον φραπε-φρεντο-χυμο-κοκακολα, και συνοδευεται και απο σαφή μείωση της ποσοτητας ατμου, εχει μπουκωσει απο υγρο ο θαλαμος ατμοποιησης. Ενα ελαφρυ παρατεταμενο φυσημα απο το επιστομιο, σε μια χαρτοπετσετα, θα το λυσει.

2) Αν εχεις ικανοποιητικο ατμο, απλα δεν χτυπαει, ισως εχει μαζεψει πολυ καταλοιπο (κανεις υγρα με πολύ αρωμα?) με αποτελεσμα να εχει αφ ενος σκεπασει το συρμα της αντιστασης, αφ ετερου να εχει "ανεβασει" τα ωμ της, με αποτελεσμα και στις δυο περιπτωσεις λιγοτερο χτυπημα.

Εδω στο 3.00 ακριβως δειχνει αρκετα σαφως πως τον ανοιγεις ... πανευκολα  :D http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8321.msg401611.html#msg401611

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 10:59 »
Με την τάπα παιδεύτηκα γιατί ήθελα να τον ανοίξω, να κόψω λίγο ακόμα τα φιτίλια προληπτικά (όπως κάνει ο τύπος στο βίντεο πριν καν τον ατμίσει)

1)Ο θόρυβος είναι "αεροθόρυβος" πιο πολύ παρά γουργουρητό (πιο πολύς σε σχέση με έναν CE4+V3 ας πούμε)

2)Μπίνγκο! Καπνός ικανοποιητικός, όχι χτύπημα. Χρησιμοποιώ Apache της Atmos 50-50 balanced. Θεωρείται πολύ το άρωμά του? :hmmm: Το ίδιο υγρό σε CE4, στην ίδια μπαταρία (ego 650) δίνει παραπάνω χτύπημα αλλά έρχεται πιο ζεστό βέβαια..

Τις καλημέρες μου by the way :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248577 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766973 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 154 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 306 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573293 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8591 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1029 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 725 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos