vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

370 επισκέπτες, 0 χρήστες

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #795 στις: Απριλίου 02, 2016, 02:34 »
Γεια και χαρα σε ολους...
Πιο παλια οταν ατμιζα,το αφησα και γυρισα στο τσιγαρο,αλλα τωρα εδω και λιγο και επανηλθα αποφασισμενος να το κοψω για παντα και να ατμιζω θυμαμαι καποια υγρα που πιο τσιγαρισια γευση δεν επαιζε,δε ειχα δοκιμασει πουθενα αλλου,κατα τη δικη μου γνωμη παντα και με οτι ειχα ατμισει μεχρι τοτε 
(τωρα ατμιζω μονο γλυκες γευσεις).
Μιλαω για τα  El Toro και τη γευση που ατμιζα και μαρεσε την Virginia Prime.Καποια στιγμη τα αναζητησα δεξια και αριστερα ετσι για να εχω μια τσιγαρισια γευση καβα μπας και μου ερθει ορεξη αλλα ναδα,πουθενα και εκει που τα εβρησκα.
Τι εχει παιχτει ρε παιδες?Ξερουμε?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #796 στις: Απριλίου 02, 2016, 03:14 »

Ο Dr. Antismoke μοιάζει να έχει to Virginia Prime που ψάχνεις αλλά και άλλα el toro. Δες εδώ. :)



Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #797 στις: Απριλίου 04, 2016, 22:02 »
δοκιμάστε το odin 101 και δεν θα ύπαρχή επιστροφή ξανά στα αλλά καπνικά...!!!!!   8)

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #798 στις: Απριλίου 04, 2016, 23:55 »
καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια για επιλογη υγρου εχω δομικασει αρκετα υγρα αλλα ακομη δεν μπορω να βρω κατι παρομοιο στον old holborn καπνο που εκανα στα τσιγαρα υπαρχει καποιο υγρο που μπορει να φτασει την γευση εκει νου του καπνου?

Φίλε Στέλιο ίδια ερώτηση πριν 5,5 χρόνια. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1515.msg32458.html#msg32458
Διάβασε τις απαντήσεις από κάτω των τότε πιο έμπειρων

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Η πλάκα είναι ότι τότε το njoy-npro το θεωρούσαμε καλή συσκευή. :eyesplash:
Τα διαβάζω τώρα και γελάω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 00:05 από Angelos »

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #799 στις: Απριλίου 13, 2016, 15:32 »
Παιδιά κάπου ο SEB είχε προτείνει τα pink fury και σήμερα μιας και βρέθηκαν στο δρόμο μου είπαν να δοκιμάσω. Πήρα το morning breath και το green go σε πολύ καλή τιμή, 6.5€ και τα δυο. Λοιπόν είναι και τα δυο πολύ καλά, αλλά ειδικά το morning breath πως να το πω και να μην παρεξηγηθώ, είναι το gandalf του φτωχού. Από τα πολύ καλά καπνικά που έχω δοκιμάσει και σε σούπερ τιμή.
Ρε τι φτιάξανε οι Πολωνοί! :respect:

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #800 στις: Απριλίου 28, 2016, 16:41 »
Εχω δοκιμάσει πάρα πολλά καπνικά και τσιγαρίσια τους 7 μήνες κοντά που ατμίζω (εκτός από τα μπλακ νόυτ την πλεινότητα των υπολοίπων σίγουρα!! ;D)  και σήμερα νομίζω δοκίμασα και τελικά πήρα το καλύτερο για τα δεδομένα μου τσιγαρίσιο υγρό  το cigarilos από el toro . To κάνω τώρα με τον καφέ μου και πραγματικά θυμάμαι τις μέρες που περάσανε ανεπιστρεπτή που κάπνιζα . Το κακό για το υγρό και καλό για μένα είναι ότι κάπως έχω ξεφύγει από τα καπνικά τον τελευταίο καιρό και δεν μπορώ να το απολάυσω 100% χεχεχεχ αλλά το είχα άχτη από τα χριστούγεννα κοντά θυμάμαι και σήμερα το τσίμπησα 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #801 στις: Απριλίου 28, 2016, 17:00 »
Ολα τα el Toro ειναι καπνος-καπνος (και παραγονται ετσι κι αλλιως απο φυλα καπνου) αλλα το πλεον τσιγαρισιο τους ειναι το perique με διαφορα.
Απο κει και περα καλο το cigarilos αλλα κατα τη γνωμη μου τα puros, puros dark ακομα καλυτερα και πολυ ιδιεταιρο (σα φρεσκος καπνος ) το guevara.
To μονο της σειρας που δε μου κατσε και τοσο ειναι το virginia (οχι πως με χαλαει, απλα το βαζω τελευταιο απ τα υπολοιπα)

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #802 στις: Απριλίου 29, 2016, 00:33 »
Από τρία που δοκίμασα σήμερα στα γρήγορα στο κατάστημα αυτό κ΄πως μου έκανε περισσότερο το κλικ να πάρω για δοκιμη σαν πρώτο της σειράς. Το μόνο σίγουρο είναι ότι σιγά σιγά θα τα τιμήσω όλα της σειράς 

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #803 στις: Μαΐου 08, 2016, 14:43 »

Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά το primo verde (t-juice). 
Βάση Inawera 9mg, αραίωση 10% και ωρίμανση 7 ημέρες. 

Εντυπώσεις: Βρωμερό βρωμοτσίγαρο εντελώς τελείως και μάλιστα αφιλτρο  
Στη βρώμα μου θύμισε το Black fire της FA, αλλά αυτό (το verde) είναι καλύτερο.   

Την επόμενη φορά θα το φτιάξω με αραίωση 7-8% γιατί με 10 μού 'πεσε βαρύ για τα γούστα μου. 

Για πολλά ντέρτια και νταλκάδες δοκιμαστε το με 15% σε 24άρα βάση. 
  
Σίγουρα θα έχει πολύ ενδιαφέρον και σαν πρόσθετο σε άλλα υγρά, προσθέτοντάς τους "τσιγαρίλα"  

Από μένα συνίσταται ανεπιφύλακτα σε όλους τους φιλοξηροκαπνικούς!  

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 759
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #804 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:35 »
@stamatisgr. Η βαση της Inawera που αναφερεις ειναι η Dirty ή η απλη ;;;

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #805 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:38 »
@Stamati, πραγματικα το Primo Verde ειναι ακριβως οπως το περιεγραψες... απλα καθε φορα που γεμιζουμε το τανκακι μας, πρεπει να αλλαζουμε το βαμβακι & να καθαριζουμε το συρμα (εχει τα περισσοτερα καταλοιπα που εχω δει σε υγρο) O0

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #806 στις: Μαΐου 13, 2016, 19:36 »
@kkoumas την απλή (70pg-30vg)



@tzenamο έχεις δίκιο, πάρα πολλά κατάλοιπα! Ωστόσο νομίζω οτι καλύτερα ατμίζεται σαν πρόσθετο σε άλλο καπνικό παρά μόνο του.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #807 στις: Μαΐου 13, 2016, 20:33 »
El Toro Virginia Prime :respect:+ Kayfun Lite plus V2 (η γενικα kayfunια κλωναρια η μη) :respect:= Τσιγαρο   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #808 στις: Μαΐου 13, 2016, 20:50 »
VG 80% PG 20% 6mg Νικοτινη.
Στα 30μλ. 5 σταγονες ΑΤΜΟΣ βανιλια Μαγαδασκαρης.Ωριμανση 15 ημέρες.
Ωραιο ελαφρη πουρο μου θυμισε η γευση του.
Αν και δεν ειμαι των καπνικων το ξελιγωνο αχχαχαχαχαχ.
Καλο βραδυ. :)

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #809 στις: Μαΐου 14, 2016, 01:59 »
η βανιλια απο μονη της εβγαλε αρωμα πουρο? :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191125 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 671 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797102 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312580 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6607 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13137 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711