vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

293 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, djfloor, Sergios, Barbapaidi, polydimi5, Buliwyf, npaolo

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #720 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 22:51 »
Θα κάνω μια μικρή αλλά σημαντική διόρθωση. Το Primo Verde δεν είναι NET. Δεν φτιάχνεται από εκχύλιση καπνών. Φτιάχνεται με προσθήκη υπερσυμπυκωμένου Tobacco Absolute που προέρχεται μεν από τον καπνό αλλά με άλλες διαδικασίες. περιέχει άλλες ουσίες και του γίνεται διαφορετική χρήση (ελάχιστες ποσότητες σαν πολύ δυνατό άρωμα).
Περισσότερες πληροφορίες βρήκα εδώ:
Tobacco Absolute (the NET redheaded stepchild)

Νομίζω πως η χαρατηριστική τασακίλα/σταχτίλα είναι ίδιον του TA. Ξέρω πως το χρησιμοποιούν και άλλες εταιρίες αλλά ποτέ δεν έψαξα για λεπτομέρειες. Elefadas, ίσως αξίζει ένα ψάξιμο για να βρεις τις σχετικές εταιρίες και να εντοπίσεις τα υγρά τους. Κάποια αναφέρονται στο λινκ που έβαλα αλλά είναι σχετικά παλιό.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες BigSur.  Δεν το ήξερα αυτό. Διάβασα όμως πως τα ΤΑ παρασκευάζονται με τη βοήθεια αλκοολών, ωστόσο το primo verde δε μυρίζει καθόλου. Επίσης αναφέρει το λινκ πως χρειάζεται περίπου μια σταγόνα ανά ml αλλά η προτεινόμενη αραίωση είναι 15%.Που το διάβασες πως πρόκειται περί ΤΑ; Στο  site τους δε λέει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #721 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 01:21 »
Στην σελίδα του προϊόντος η T Juice λέει "Made with our own tobacco absolute":
http://www.t-juice.com/shop/primo-verde/

Συνεπώς (λένε πως) παράγουν την δική τους πρώτη ύλη -συνήθως στην αγορά βρίσκει κανείς βουλγάρικο.
Αν σε κάθε 30μελο αναλογούν 1-2 σταγόνες ΤΑ δεν είναι περίεργο που δεν μυρίζει διαλύτης. Επίσης, δεν ξέρω πώς παρασκευάζουν ούτε το ΤΑ τους ούτε το υγρό τους!  :D


Μάλιστα... Οπότε μήπως ξέρει κάποιος πού θα βρω καθαρή ΤΑ (tobacco absolute) από Ελλάδα? Η μόνη που βρήκα είναι αυτή https://www.azurevaping.com/puretobaccoabsolute.html και 1-2 παρομοιες. 20 ευρώ τα 15ml χωρίς μεταφορικα θα ανεβάσει αρκετα το κοστος οπότε αρχικά θα ανεβάσω τη δοσολογία του primo στο 18% κ βλεπουμε...αν είν καλό κ το eastern blend - holy ισως τα μπλεξω μεταξύ τους.
 
Δεν έχω ιδέα πού και αν υπάρχει. Δεν έχω δει καμιά αναφορά του πουθενά.
Αλλά... είναι μάλλον εξειδικευμένο και πολύ έντονο υλικό, με πολύ έντονο άρωμα. Είσαι σίγουρος πως θέλεις να μπλέξεις με DIY με κάτι τόσο δύστροπο; Εγώ πάντως απλά πρότεινα να ψάξεις για εταιρίες που αναφέρουν πως φτιάχνουν έτοιμα υγρά με tobacco absolute.

Αποσυνδεδεμένος elefadas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Διχως αυριο....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #722 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 01:57 »
Φίλε μου bigsur αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να καταλήξω σε ένα υγρό diy τσιγαρισιο να φιαξω 1 λίτρο να έχω τη κάβατζα μου και επίσης να βάλω τον πατέρα μου στο ητ που καπνίζει 2 πακέτα στουκας αφορολογητα τη μέρα και θέλει τη τασακιλα, ούτε το στριφτο δε κατάφερε πανο από μήνα. Παντός αν βρω TA φθηνή θα τη δοκιμάσω γιατί με τα μεταφορικά όλες μου βγαίνουν 40€ τα 15ml επεισης πιστεύω πως η TA θα είναι καλός συνδιασμος με διαφορα αρώματα σα καπνικη βαση... όλα τα σαιτ λένε παντός πως η TA είναι αυτή που βγάζει τη γεύση του κτ στα υγρά όπως κ στο primo  verde όπου φαίνεται πως περιέχει ΤΑ απ το σκούρο χρώμα του

Αποσυνδεδεμένος Farmakotrivo

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #723 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 02:45 »
 Εχω δοκιμασει πανω απο 40 <<καπνικες γευσεις>>.Τελευταια αποκαλυψη ηταν το Golden roanoke Virginia tobacco απο την σειρα Q της Liqua.Δοκιμαστε το , απο τις πιο εντονες γευσεις -αρωματα που εχω κανει.Αξιζει.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #724 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 06:56 »
Αυτο να υποθεσω ειναι σαν το Virgina Tobacco της Liqua?


άμεση παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 11:25 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #725 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:40 »
Παιδιά κάποια καπνικη ξηρή γεύση απο nobacco υπάρχει?Οχι γλυκαδες golden margy klp.Μέχρι στιγμής το μονο ξηρό όσο μπορούμε να το πούμε είναι το number 4 το nutacco απο atmos δηλαδή.


Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #726 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:02 »
valuto ? δεν ειναι γλυκο .

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #727 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:46 »
Δοκίμασε και το gina  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #728 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 03:28 »
κάποια στιγμη θέλω να δοκιμάσω και το usa Silver holy juice αλλά δεν το βρίσκω αθηνα.


Εψαχνα κι εγω το usa silver και το βρηκα στη replacesmoke :
https://www.replacesmoke.com/


Δεν το εχω δοκιμασει ομως ακομα για να σου πω αποψη γιατι το εχω για ωριμανση

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #729 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:36 »
Το συγκεκριμένο είναι ενα από τα καλύτερα Virginia που δεν είναι ΝΕΤ. Θα μπορούσα να το συγκρίνω σε ποιότητα με το Wanted West Virginia.

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #730 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 12:38 »
Να ρωτησω κατι, (μπορει και ασχετο, αλλα δεν ξερω) το old harbor , ειναι αρωμα και χρειαζεται να γορασω και βαση η πωλειτε και ετοιμο για ατμισμα ? διοτι στα site που το που λανε λεει οτι ειναι προσθετο και οχι για ατμισμα "ετοιμο" .  Ψαχνομαι να βρω ενα υγρο που να πλησιαζει τα δεδομενα του old holborn κιτρινου , και να το παρω ετοιμο . Σαν αρχη που θα κανω η.τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2015, 12:47 από npil »

Αποσυνδεδεμένος amorealex

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
    • Το blog μου για το Reef
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #731 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 12:54 »

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #732 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 13:33 »
Μια ερώτηση: Άλλο το USA Silver της Holy Juice και άλλο το USA Silver της T-Juice, ή είναι το ίδιο υγρό;

Αποσυνδεδεμένος stavraki4ever

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #733 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:16 »
γεια σας ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει ποιο αρωμα βασης μιαζει με το tobacco της smok-e .μου αρεσει παρα πολυ αλλα μου φενεται οτι τελειωνει παρα πολυ γρηγορα το ετοιμο και απο οτι εψαξα δεν υπερχει σε αρωμα.ξερει κανεις κανενα παρομιο αρομα η παρομιο ετοιμο υγρο?

Αποσυνδεδεμένος almpertis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #734 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:10 »
μετα απο πολλες δοκιμες καπνικων το μονο που με καλυψε πληρως ηταν το apache της atmos labs

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117255 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825407 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog