vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, petra, Sergios

Twitter

Βοήθεια σε αρχάριο...

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:34 »
και απο τιμη σουπερ..ποσο διαρκει ο ατμο-κεφαλη  περιπου με λιγο προσοχη?ελεγα να παρω ι-μιστ αλλα διαβασα οτι χανει αρκετα σε γευση και περισσοτερο σε χτυπημα και λεω καλυτερα ego-c(βεβαια ο μιστ ειναι σε πολλα μερη επισκευασιμος -ευκολος στο καθαρισμακτλ..)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:47 »
εμενα από alter ο πρωτος ατμο ego t με εβγαλε 25 μερες
τη δευτερη φορα που πηρα απο εκει παλι με εβγαλε ουτε τις μισες...έδινε γευση καμμενου σχεδον απο την αρχη.
οτι και να παρεις πανω κατω ειναι το ιδιο φιλε μου η ετικετα αλλαζει.Ειναι και σε τι κομματι θα πέσεις αν δηλαδη ειναι προβληματικο από την αρχη ή όχι...
εγω αυτο που θα σου προτεινα ειναι, αν θες, να κανεις μια καλη παραγγελία από κινα μεριά, να πάρεις ότι θες στη μιση τιμη από εδω και σε καλή ποιότητα.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:48 »
10-30 ημερες αναλογα την χρηση

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:52 »
και απο τιμη σουπερ..ποσο διαρκει ο ατμο-κεφαλη  περιπου με λιγο προσοχη?ελεγα να παρω ι-μιστ αλλα διαβασα οτι χανει αρκετα σε γευση και περισσοτερο σε χτυπημα και λεω καλυτερα ego-c(βεβαια ο μιστ ειναι σε πολλα μερη επισκευασιμος -ευκολος στο καθαρισμακτλ..)
Φιλε μου ατμιζω με iMst πανω απο 1 βδομαδα και σε σχεση με τον eGo-T, εχω καλυτερη αποδοση γευσης περισσοτερο χτυπημα και πολυ μα πολυ ντουμανι. Η τζουρα ειναι αρκετα πιο αερατη απο του ego αλλα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:55 »
γεια σας φιλοι συνατμιστες..μια ερωτηση ..εχω μπαταρια εγο-τ που απο τι ξερω ταιριαζει σε ego-c..οι ατμοποιητες αναμεσα σε οβαλε αλτερ ζερομπακο κτλ.. εχουν διαφορα σε αποδοση και διαρκεια ζωης η πληρωνουμε μονο τη ετικετα?αν μπορει να βοηθησει καποιος που εχει δοκιμασει...ευχαριστω.. οφ τοπικ-καλο το μινι -τ αλλα εχει πολλα μειον τελικα-
Ovale και Alter είναι ίδιοι και έχουν πολύ καλή διάρκεια. Κατασκευάζονται από την ίδια εταιρεία.

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:57 »
βασικα για ego-c ρωτησα.( με τις εναλλασομενες κεφαλες-ατμοποιητες) .... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:59 »
Ovale και Alter είναι ίδιοι και έχουν πολύ καλή διάρκεια. Κατασκευάζονται από την ίδια εταιρεία.
  κατι σε ποιο φθηνο και το ιδιο  αποδοτικο..?εχω ακουσει καλα λογια για τον ζηρομπακο ego-c αλλα δεν εχω δοκιμασει κανεναν...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 15, 2012, 04:17 »
Με τιμές 4-4,5 € και σε συνδυασμό με την καλή διάρκεια είναι ήδη αρκετά φτηνοί. Για τους zerobacco που έχουν κάποιες διαφορές τόσο στην κατασκευή όσο  και στην τιμή δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη αφού δεν τους έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:49 »
καλησπερα σε ολους ..ενα μικρο προβλημα που εχςω με το ego-c ειναι οτι μου εφερε καμμενο...εβγαλα το τανκ εσταξα υγρο στο φυτιλι και για λιγο εστρωσε..τωρα ομως παλι τα ιδια..πριν λιγο εβγαλα το τανκ με καπακι σιλικονης και εβαλα με το πλαστικο καπακι...καποια βοηθεια στο προβλημα μου?ο ατμο ειναι καινουριος(νομιζω καποια στιγμη πρπει κατα λαθος να φυσηξα προς την κατευθυνση της μπαταριας-απο διαρροες αρκετες!)ευχαριστω εκ των προτερων..

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:54 »
κατα πασα πιθανοτητα τα κακαροσε.μου εχει τυχει και εμενα να ειναι ελατωματικο.αφου ειναι καινουργιος πηγαινε τον πισω εκτοσ και ειναι λρ τοτε δεν εχει εγγυηση :nope:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:56 »
καλησπερα σε ολους ..ενα μικρο προβλημα που εχςω με το ego-c ειναι οτι μου εφερε καμμενο...εβγαλα το τανκ εσταξα υγρο στο φυτιλι και για λιγο εστρωσε..τωρα ομως παλι τα ιδια..πριν λιγο εβγαλα το τανκ με καπακι σιλικονης και εβαλα με το πλαστικο καπακι...καποια βοηθεια στο προβλημα μου?ο ατμο ειναι καινουριος(νομιζω καποια στιγμη πρπει κατα λαθος να φυσηξα προς την κατευθυνση της μπαταριας-απο διαρροες αρκετες!)ευχαριστω εκ των προτερων..
καλησπέρα! :bye:
Παρε μια καρφιτσα και τρυπησε λιγες φορες το φιτιλι απο το καρφι προς τα κατω, προς την αντισταση...
Το πιθανοτερο ειναι πως το φιτιλι ειναι αρκετα σφιχτό σε δομή ωστε δεν επιτρεπει σωστη τροφοδοσια της αντιστασης του ατμοποιητη με υγρο και γι'αυτο βγαζει καμμένο...
Σκοπος του "πειράγματος" με την καρφίτσα ειναι να αραιώσεις λίγο την δομή του φιτιλιού ωστε να μεταφέρει περισσοτερο υγρο στην αντισταση.... :yes:
γενικα οταν βγαζει καμμενο ενας ατμοποιητης, οποιος και αν ειναι αυτος, στις περισσοτερες περιπτωσεις φταιει το οτι δεν τροφοδοτειται με αρκετο υγρο η αντιστασή του...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:00 »
Αν εχεις ατμο επωνυμο και δεν εχεις βαλει το τανκακι της μαμας πιθανοτατα να συνεχισουν οι διαρροες και η κακη τροφοδοσία. Θα το καταλαβεις απο το πόσο σφιχτα μπαινει ενω πρέπει να κουμπωνει ευκολα. Υπαρχουν καποιες ψιλοδιαφορες στα αναλωσιμα μερη για ευνοητους λόγους.

Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:01 »
γενικα οταν βγαζει καμμενο ενας ατμοποιητης, οποιος και αν ειναι αυτος, στις περισσοτερες περιπτωσεις φταιει το οτι δεν τροφοδοτειται με αρκετο υγρο η αντιστασή του...  ;)
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:13 »
τα τανκ ειναι αυθεντικα γιατι την εχω ξαναπαθει με ασυμβατοτητες..δεν εχω μαζι μου δυστυχως καρφιτσα μαζι μου αλλα εχω 2 ατμο! :laugh1:περιεργο παντως ο καινουριος ατμο εχει πιο μακρυ φυτιλι και ο ελλατωματικος πιο κοντο και φτανει περιπου μεχρι τη μεση του καρφιου..λετε να καηκε η ακρη του?πως επιδιορθωνεται?

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:18 »
τα τανκ ειναι αυθεντικα γιατι την εχω ξαναπαθει με ασυμβατοτητες..δεν εχω μαζι μου δυστυχως καρφιτσα μαζι μου αλλα εχω 2 ατμο! :laugh1:περιεργο παντως ο καινουριος ατμο εχει πιο μακρυ φυτιλι και ο ελλατωματικος πιο κοντο και φτανει περιπου μεχρι τη μεση του καρφιου..λετε να καηκε η ακρη του?πως επιδιορθωνεται?
επισης τα τανκ ειναι απο ego-t αυτα μου δωσαν για το ego-c μου....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826807 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios