vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 8 χρήστες
pngtszs1976, Sergios, lagoudakis, KORG N364, steft, skoubri, Parolos, chrismet

Twitter

Βοήθεια σε αρχάριο...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #360 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 02:42 »
Καλησπέρα κι από μένα λοιπόν. Λίγοι οι "βραδυνοί" και καλοί όπως βλέπεις...

Πρώτο και πιο σημαντικό, ο πιο βασικός κανόνας, είναι να θες να κόψεις το τσιγάρο. Το άτμισμα δε θα το κόψει για σένα, σίγουρα βοηθάει.
Δεύτερο, ξέχνα τι καπνό/τσιγάρα έκανες, μόνο την νικοτίνη ίσως, κι αυτή στο περίπου..

Στο ηλεκτρονικού τσιγάρου υπάρχουν δύο παράγοντες, μπαταρία και ατμοποιητής
Στην μπαταρία θα σου έλεγα κάτι σε ego, και κατά προτίμηση μία από τους φίλους που την έχουν στα συρτάρια. Από εκεί ξεκίνησαν οι πιο πολλοί, μερικοί μείναν κι εκεί. Θα σου δώσει την αυτονομία που σου είναι απαραίτητη, σίγουρα δύο για αρχή για να δεις πως σε πάει που λένε.

Ατμοποιητής, το πάνω μέρος τέλος πάντων. Δύο προτάσεις. Η πρώτη κάποιο clearomizer, CE4 θα το συναντήσεις συχνά, ή κάτι που να του μοιάζει. Αν και ξέρω ότι σε βάζω σε ορολογίες, μιας και είπες την εταιρία, κάτι σε epsilon εννοώ, ή τα clear, έναν ατμοποιητή clearomizer αν πεις με πάνω την αντίσταση, σε οποιοδήποτε μαγαζί, θα έχουν κάτι για σένα.
Δεύτερη πρόταση, θεωρώ πολύ ικανοποιητικά τα mega carto. Της nobacco τα giant, εμένα μου λειτουργούσαν καλά και απλά. Επίσης σε όλα σχεδόν τα καταστήματα θα βρεις κάτι σχετικό.
Ακόμα κι αν βρεις κάποιον άλλον, προσπάθησε στην πιο ιμκρή αντίσταση (αν σε ρωτήσει δηλαδή κάποιος, θες την τάδε ή την τάδε, πες την πιο μικρή) για να συμβαδίσει με την μπαταρία ego.

Υγρά, δυστυχώς ή ευτυχώς, θέλει ψάξιμο. Ο καπνός θα συνειδητοποιήσεις όπως πολλοί πως είχε γεύση καμμένου, και απλα επιλέγαμε είδος καμμένου. Όποιος σου πει αυτό είναι για σένα που έκανε old, σε κοροϊδεύει στα μούτρα σου. Χώρια πως υπάρχουν ατμιστές που ξεκίνησαν και προίμησαν καπνικά, άλλοι (εγώ!!) που ξεκίνησαν καραμέλες και εκεί έμειναν. Άρα, στο μαγαζί που πας, αρχίζεις και δοκιμάζεις. Την επόμενη φορά άλλο, αν προτιμάς το πρώτο ξανά, κι άλλη δοκιμή, όταν βρεις αυτό που σου κάνει θα το ξαναπάρεις και θα το δεις.

Τέλος, θέλει λίγη υπομονή. Όλα μαθαίνονται. Ρώτα τα πάντα, μόνο με ερωτήσεις θα λάβεις απαντήσεις.

edit:Το σκεφτόμουν να το γράψω, όσο έγραφα το σεντόνι μου, και τελικά το είδα γραμμένο από Buliwyf.. Απαλές τζούρες, πολύ σημαντικό. Όχι καλαμάκι, απαλά και τρυφερά!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2013, 02:51 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1937
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #361 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 02:45 »
Καλησπέρα και σε σένα!!!
Κατ' αρχήν, μην το βλέπεις ως κακό αυτό που λες για τους φίλους σου!! Απλά, ζήτα τους να σου δώσουν μερικές μπαταριούλες!! (κόστος 0, για δοκιμή θα τα πάρεις) :yes: :yes:


Στη συνέχεια, γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να προμηθευτείς δύο τύπους ατμοποιητών, έναν bottom coil (υπάρχουν πράγματι αρκετοί του είδους, εγώ προτείνω T3s mini) και έναν top coil (φτηνή και δοκιμασμένη λύση από πολλούς το  CE4+ αλλά υπάρχουν σε κάθε κατάστημα πολλά τέτοιου τύπου μοντέλα)  με 2 ανταλλακτικές κεφαλές για τον καθένα ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ να υποστηριχτούν από τις μπαταρίες των φίλων σου, άρα κοντά στα 2Ohm (κόστος συνολικό 20 ευρώ περίπου) και μετά βλέπεις ποι'ος σου κάθεται καλύτερα.
Τέλος επέλεξε κάποια υγρά (ας πούμε πάλι 2 διαφορετικά)  περιεκτικότητας μεταξύ 12-15 mg/ml που σε πρώτη φάση καλό θα είναι (όχι υποχρεωτικά) να είναι καπνικής φύσης. Αν έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις, μυρίσεις κλπ κλπ κάποιο από αυτά, ακόμα καλύτερα!  Πάρε τουλάχιστον 40-50ml ώστε να σε βγάλουν αυτά για κανά δεκαπενθήμερο (κόστος, παίζει....)


Σε πρώτη φάση, φρόντισε να χρησιμοποιείς μία μπαταρία και να έχεις ετοιμοπόλεμη (φορτισμένη) άλλη μία. Αρχικά, σκέψου σαν κλασικός καπνιστής.. Όποτε γουστάρεις τσιγάρο, κάνει 1, 2, 3, όσες τζουρίτσες θέλεις. ΜΗΝ τραβάς όπως στο στριφτό!!! Απαλές ρουφηξιές.....
Αυτά για αρχή.... Τόχεις νομίζω!!! ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΣ ΤΩΡΑ τις μπαταρίες από τους φίλους σου!! Αύριο πρωί.........

EDIT
Εντάξει, με σένα σιξΟΦΚΛΑΜΠΣ , έχουμε πολλύ μεγάλη σύμτωση απόψεων!! To έχω παρατηρήσει από καιρό.... Αλλά και στις μπαταρίες των φίλων????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2013, 02:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #362 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 08:46 »
Ακολούθα τις συμβουλές που σου έδωσαν τα παιδιά και εμείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε.

Πάρε μπαταρίες/φορτιστή από τους φίλους σου και πήγαινε σε ένα μαγαζί που θα έχουν δοκιμαστήριο υγρών (μπορείς να βρεις μερικά στον πίνακα εμπόρων του φόρουμ).
Εκεί θα μπορεσεις να δοκιμάσεις δεκάδες γεύσεις και θα έχεις μια καλύτερη άποψη για το τι κυκλοφορεί.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #363 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 10:15 »
Φίλε ManKal καλημέρα και από μένα και καλώς μας ήρθες.

Κατ' αρχάς να σου πω ότι το βασικότερο για να παραμείνεις στον ατμό, είναι το να έχεις πάρει απόφαση να κόψεις το τσιγάρο.

Αφού το σιγουρέψαμε αυτό, πάμε στο δια ταύτα. Μπορείς να διαβάσεις άπειρα εδώ καθώς και να πάρεις πολλές συμβουλές, βασικό όμως θεωρώ να πας από κάποιο κατάστημα, για να μην σου πω από πολλά. Πρέπει να δοκιμάσεις γεύσεις, ατμοποιητές και μπαταρίες, να το πιάσεις στα χέρια σου και να νιώσεις άνετα με αυτό. Θα ακούσεις ορολογίες, για τα πάντα και μπορεί να σου φανούν βουνό, αλλά όλοι έτσι ξεκινήσαμε. Με τον καιρό θα δεις ότι δεν είναι και κβαντική φυσική.

Αρκεί να το έχεις πάρει απόφαση. Όσο για τους φίλους σου που το παράτησαν, ευκαιρία είναι να τους ξαναβάλεις στον ίσιο δρόμο!

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #364 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 19:54 »
Παιδιά, δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω για την πολύτιμη βοήθεια σας. Από σήμερα το πρωί μπήκα και επίσημα στον κόσμο του η.τ. Εν ολίγοις, έκανα ό,τι μου είπατε...

Πήρα ένα Clearomizer CE4 και μπαταρία ego, όπως είπαν οι φίλοι παραπάνω. Σε ό,τι αφορά στη γεύση πήρα ένα RY4 περιεκτικότητας 9 mg/ml
Από εδώ και πέρα, βλέποντας και κάνοντας. Για οποιαδήποτε απορία μου, θα με βοηθήσετε...  :tongue_smilie:

Και πάλι σας ευχαριστώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2013, 20:19 από ManKal »

Αποσυνδεδεμένος minka

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #365 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 22:22 »
ManKal καλησπερα.
Διαβασα αυτο που λες για τους φιλους σου κ εχω να σου πω το εξης.Κ εγω οταν αρχισα ( πριν λιγους μηνες) αν δεν εβρισκα αυτο το φορουμ να κατσω να ξεστραβωθω να διαβαζω κ αν δε ειχα γνωριση ενα παιδι απο εδω κ γειτονα ( σε ευχαριστω ρε φιλε ξερεις εσυ  ;) ) που με βοηθησε αρκετα με την πειρα του, θα τα ειχα παρατηση κ εγω σαν τους φιλους σου κ πολυ γρηγοροτερα μαλιστα.
Οποτε να ξερεις οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο κ εχεις κανει μια πολυ σπουδαια αρχη να ξεκολλησης απο το ρημαδιασμενο κτ.

Αποσυνδεδεμένος jimjima

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #366 στις: Απριλίου 16, 2014, 15:08 »
Θα ηθελα τη συμβουλη σας, ειδικα απο τους παλαιοτερους ατμιστες.
Κανω προσπαθειες τωρα να ξεκινησω το ατμισμα αλλα εχω απογοητευτει απο την ποιοτητα. Γενικα εδω και χρονια κανω μιση μερα nicorette inhaler και την αλλη μιση τσιγαρα. Αγορασα καποιες συσκευες (ego C, δυο μαι φυτιλακια και μια με κρυο ατμισμα- διορθωστε με αν τα λεω λαθος). Εχω δοκιμασει διαφορα υγρα σε νικοτινη απο 0 εως 12. Απο καλποια της liqua, σκετες βασεις απο nobacco και το τελευταιο που πηρα ειναι το tribecca. Οσα εχουν VG με πειραζουν υπερβολικα στο στομαχι και χειροτερευουν την παλινδρομηση. Οσα ειναι με PG ειναι υπερβολικα γλυκερα και επιβαρυνουν τα δοντια, μετα απο λιγο πονανε τα δοντια μου. Επισης ενω αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν βαζω μεγαλη νικοτινη νιωθω ενα σφιξιμο στους μυς. Το μονο που μου φανηκε smooth και θα μπορουσα να συνηθισω ειναι ενα ετοιμο η.τ που πηρα στην Αγγλια στα tesco το Vype menthol. Οσοι το εχουν δοκιμασει τους φαινεται καταπληκτικο καμια σχεση με τα γλυκερα υγρα που αγοραζω και βαζω εδω. Υπαρχει κατι τετοιο στην Ελλαδα? Θα ηθελα παρα παρα πλυ να σταματησω το κτ και να ατμιζω μονο αλλα πρεπει να σε ευχαριστει, ετσι δεν ειναι. Αν ατμιζω κατι με PG βαση θελω να κανω εμετο απο τη γλυκαδα, αν ατμισω με vg εχω το στομαχι μου. Υπαρχει καποια αλλη βαση? Απο το γεγονος οτι πολλα χρονια χρησιμοποιω inhaler φαινεται οτι θελω παρα-παρα πολυ να σταματησω το καπνισμα και πριν παρατησω οριστικα το η.τ θα ηθελα τη βοηθεια σας. Αυτο το vype ( uk.govype.com) ειναι ρε παιδι μου απαλο στο στομα σαν τσιγαρο αν και εχει VG που με πειραζει. Αν δεν υπαρχει, μπορω να παω σε ενα μαγαζι να του δωσω να ρουφηξει μια και να μου φτιαξει το ιδιο? Μπορειτε να προτεινετε καποιο μαγαζι με καποιο συγκεκριμενο πωλητη? Δεν θα ηθελα να τα παρατησω, εχω δωσει κανα 200αρι μεχρι τωρα και προσπαθω κανα μηνα.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Ξεχασα να αναφερω πως αυτο το vype δεν εχει κουμπακι και ειναι ακριβος στο μεγεθος του κτ. Το βγαζει η BAT η εταιρεια που εχει τις περισσοτερες μαρκες τσιγαρα.


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2014, 15:25 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #367 στις: Απριλίου 16, 2014, 15:31 »
Φίλε μου τόσα θέματα δεν έχω ξανακούσει στον ίδιο χρήστη μαζεμένα. Προφανώς είσαι άτυχος γιατί είσαι δυσανεκτικός στη vg και αηδιάζεις στην pg. Δυστυχώς για εσένα τα υγρά που κυκλοφορούν στην Ελλάδα έχουν μόνο αυτά τα δύο υλικά και αμφιβάλλω αν βρεις κάτι άλλο κι έξω. Εγώ τουλάχιστον αυτά τα δύο συστατικά γνωρίζω στο ητ.
Ξέρω ότι δε θα σε ευχαριστήσει αυτό που θα σου προτείνω αλλά με τόσα θέματα μαζεμένα + το inhaler νομίζω ότι η μοναδική λύση είναι αυτο που λένε οι αμερικάνοι cold turkey. Κόψτο μαχαίρι το ρημάδι και κάνε 3-4 μήνες υπομονη να περάσει το στερητικό σύνδρομο. Για αρχή σίγουρα κόψε το inhaler γιατι ο συνδιασμός σε κάνει να παίρνεις τόση νικοτίνη που το κάνεις δυσκολότερο.
Λυπάμαι φίλε μου αλλα μακάρι να βρεθεί κάποιος να σου προτείνει κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #368 στις: Απριλίου 16, 2014, 15:37 »
γιατι δε στελνεις ενα mail στην εταιρεια του τσιγαρου που σε καλυψε να τους ρωτησεις τι ποσοστα pg-vg χρησιμοποιουν στα υγρα των συσκευων τους?αποσο γνωριζω δεν υπαρχει καποιο αλλο υλικο που βαζουν μεσα εκτος απο pg-vg εκτος απο καποια gel που χρησιμοποιουνται στην κινα..αυτο θα ηταν το πιο απλο.mail στον κατασκευαστη η στον μεταπωλητη... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #369 στις: Απριλίου 16, 2014, 16:25 »
από το σάιτ της Vype:

ECOpure is the e-liquid solution we use in our Vype e-cigarettes. Manufactured in the UK, it is one of the most reliable e-liquids available. Classic variant ECOpure contains just three ingredients: pharmaceutical-grade nicotine, glycerol and purified water. Our Menthol variant ECOpure contains: pharmaceutical-grade nicotine, glycerol, purified water, ethanol and menthol.

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις και άλλες φίρμες υγρά από διαφορετικά καταστήματα. Μπορεί να σε ενοχλεί κάποια συγκεκριμένη VG ή PG ή νικοτίνη από ότι έχεις δοκιμάσει. Δεν θέλω να σου προτείνω συγκεκριμένα για να μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση.

Επίσης το inhaler σε τι επίπεδα νικοτίνης παίζει?

Αποσυνδεδεμένος jimjima

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #370 στις: Απριλίου 16, 2014, 16:45 »
Το Inhaler ειναι 10mg αλλα το κοβω στα 4 ή 5 και το ξαναβαζω σε παλια πιπακια. Απο το καπνισμα στο inhaler και αναποδα αφηνω παντα 40 λεπτα ως μια ωρα, γενικα το inhaler το κανω πολυ ελαφρυ σε σχεση με το τσιγαρο. Αν μπορεις να μου πεις μια μαρκα ή ενα μαγαζι που να ειναι "μαγκας" ο πωλητης και μου φτιαξει την ιδια γευση και απαλοτητα θα σου ημουν υποχρεος. Σε οσους το εδωσα να δοκιμασουν το βρηκαν πολυ καλυτερο απο τα υγρα που βαζουν. Οσον αφορα το email, δεν φανταζομαι οτι η BAT θα απαντησει. Δεν τραβαω αλλη ρουφιξια για να μεινει καμια και να το δωσω σε καποιον που ξερει μπας και το φτιαξει. Το vype μου το προτεινε ενας Αγγλος που εκανε ενα παροποιο το njoy και μου ειπε πως αυτο ειναι καλυτερο και να παρω το menthol γιατι φερνει ποιο πολυ σε κτ χωρις να εχει την αισθηση του menthol. Δυστυχως δεν εχω προγραμματισει αλλο ταξιδι Λονδινο μεχρι το φθινοπωρο οποτε δεν μπορω να αρχισω κατι που δε βρισκω. Γιαυτο ρωταω αν ειναι καποιος πολυ εμπειρος που μπορει να βοηθησει

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #371 στις: Απριλίου 16, 2014, 17:01 »
Μια απλή συμβουλή από έναν νέο κάνε την καρδιά σου πέτρα λίγες μέρες βρες ένα υγρό που να το ψιλοανεχεσε και καντο πιπίλα,
μην βάλεις στο στόμα σου κτ ούτε για πλάκα και σε 2 μέρες ούτε δόντια ουτε ξινιλες ούτε παλινδρόμηση ούτε τίποτα θα έχεις τα πέρασα για αυτό στα λεω.

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #372 στις: Απριλίου 16, 2014, 17:21 »
jimjima μιας και βλέπω από το προφίλ σου ότι είσαι Αθήνα θα σου πρότεινα να κάνεις μία βόλτα σε μαγαζιά η.τ. και να δοκιμάσεις διάφορα υγρά, εξηγώντας στον πωλητή τις ιδιαιτερότητες που έχεις αντιμετωπίσει.

Αν μας πεις περιοχή που σε βολεύει θα μπορούσαμε ίσως να σου προτείνουμε κάποια μαγαζιά ή ατμιστική συνάντηση με ατμιστές που έχουν εμπειρία, σε περιοχή που σε βολεύει.

Μάλλον τα μαγαζιά θα τα λάβεις με pm.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #373 στις: Απριλίου 16, 2014, 18:35 »
Η VG βάση της Flavor Art που δοκίμασα τελευταία, μου φάνηκε αρκετά φιλτραρισμένη συγκριτικά με άλλες που έχω δοκιμάσει, πιο άγευστη, λιγότερο λιπαρή … υποθέτω ότι θα τηρούν την ίδια λογική και στην PG ..  :dontknow: 


Δεν έχω δοκιμάσει και πολλές βάσεις βέβαια, απλά μια ιδέα ριχνω ..

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #374 στις: Απριλίου 16, 2014, 18:47 »
Πάντως, εφόσον αυτή η εταιρία χρησιμοποιεί υγρά ecopure, μπορείς να τα προμηθευτείς από εδώ http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=144

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6312 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9143 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155337 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569441 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244464 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog