vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 0 χρήστες

Βοήθεια σε αρχάριο...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #240 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 21:57 »
εσυ ποιας εταιριας θα επερνες lava? ???


διαγραφή άμεσης παράθεσης



Εγω πήρα πρώτα το μίνι της L-Rider (ας είναι καλά ο Crypton, Γειά σου Γιώργο!  :bye: ) , την ίδια μέρα είχα στα χέρια μου το "μεγάλο" lava της ίδιας εταιρείας (ας είναι καλά ο Κυρ-Φάνης, Γειά σου Στέφανε! :bye: ) ενώ αρκετά αργότερα, μόλις κυκλοφόρησε -για την ακρίβεια πρίν κάν κυκλοφορήσει ;D - είχα στα χέρια μου το Lavatube V1.5 της Youngjunetech (Ας είναι καλά ο Koloky8anos, γειά σου Θανούλη!  :bye:  ) ....
Αν με ρωτάς ποιο απο αυτα είναι το καλύτερο η απάντηση ειναι χωρις δευτερη σκέψη : το V1.5 της youngjunetech.
Aν με ρωτάς ποιό απο αυτά θα αγόραζα τώρα η απάντηση είναι : "Δεν θα αγόραζα Lavatube! Θα έπαιρνα ή VV by SEB, ή VMAX, ή αυτο το καινούριο που έχουν τα παιδιά στο Atmistique!"
Καi άν ήμουν σε καλύτερη οικονομικη κατάσταση , χωρίς δεύτερη σκέψη θα χτύπαγα ένα provari (oxi mini, αλλά το μεγάλο γιατί γουστάρω τα ρόπαλα!  ;D  )

Αποσυνδεδεμένος shadowq

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #241 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 22:15 »
Διαρροή από επιστόμιο (drip tip)?

Μήπως δεν έχεις βιδώσει καλά το drip tip(επιστόμιο) και δεν κάνει καλή επαφή με το σιλικονάκι που καλύπτει την αντίσταση?

Το κοιταξα αυτο ηταν καλα βιδωμενο,δε πρεπει να ειναι απο μη σωστη τοποθετηση-ευχαριστω
 
Υγροποιημένοι υδρατμοί είναι που συσσωρεύονται εφόσον δεν κάνεις συχνό καθαρισμό και
πλύσιμο με νεράκι στο επιστόμιο 2,3 φορές τη μέρα  ;) ;)

Θα το κοιταξω ωστε να γινεται καθαρισμος διοτι 3 μερες το εχω αλλα παρολο αυτα δε το εκανα αυτο 2-3 φορες την ημερα & ειδωμεν :)
ευχαριστω
 

 

Αποσυνδεδεμένος larkostas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρεμπετης
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #242 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 22:46 »

Εγω πήρα πρώτα το μίνι της L-Rider (ας είναι καλά ο Crypton, Γειά σου Γιώργο!  :bye: ) , την ίδια μέρα είχα στα χέρια μου το "μεγάλο" lava της ίδιας εταιρείας (ας είναι καλά ο Κυρ-Φάνης, Γειά σου Στέφανε! :bye: ) ενώ αρκετά αργότερα, μόλις κυκλοφόρησε -για την ακρίβεια πρίν κάν κυκλοφορήσει ;D - είχα στα χέρια μου το Lavatube V1.5 της Youngjunetech (Ας είναι καλά ο Koloky8anos, γειά σου Θανούλη!  :bye:  ) ....
Αν με ρωτάς ποιο απο αυτα είναι το καλύτερο η απάντηση ειναι χωρις δευτερη σκέψη : το V1.5 της youngjunetech.
Aν με ρωτάς ποιό απο αυτά θα αγόραζα τώρα η απάντηση είναι : "Δεν θα αγόραζα Lavatube! Θα έπαιρνα ή VV by SEB, ή VMAX, ή αυτο το καινούριο που έχουν τα παιδιά στο Atmistique!"
Καi άν ήμουν σε καλύτερη οικονομικη κατάσταση , χωρίς δεύτερη σκέψη θα χτύπαγα ένα provari (oxi mini, αλλά το μεγάλο γιατί γουστάρω τα ρόπαλα!  ;D  )

και γω αν ειχα φραγκα το προβατο θα επαιρνα !!!!!καλα οσα λες αλλα lava v2 v4 δεν εχεις δοκιμασει για να ξερεις.ευχαριστω παντως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #243 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 00:52 »
Εμενα μου το κανουν μονο νετα απο πολυ καιρο χρησης που φευγουν κατι σιλικονενια ο ρινγκς η μπορει να ειναι ελλατωματικο κατι εξ αρχης

Edit: εκ περιτροπης σταλθηκε το μηνυμα αρκετα αργοτερα και προηγηθηκαν αλλα μηνυματα. Η απαντηση ειναι για τους ce4 και τις διαρροες. Σορρυ...

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 01:22 από domaze »

Αποσυνδεδεμένος shadowq

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #244 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 19:39 »

Το κοιταξα αυτο ηταν καλα βιδωμενο,δε πρεπει να ειναι απο μη σωστη τοποθετηση-ευχαριστω
 
Θα το κοιταξω ωστε να γινεται καθαρισμος διοτι 3 μερες το εχω αλλα παρολο αυτα δε το εκανα αυτο 2-3 φορες την ημερα & ειδωμεν :)
ευχαριστω

Μπορω να πω οτι με λιγακι πλυσιμο το επιστομιο το πολυ 2 φορες την ημερα δε ξαναειχα προβλημα -ευχαριστω παιδια!!!!!

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #245 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 01:12 »
larkostas αν δεν βιαζεσαι.. σε κανα μηνα... θα παρεις vmax με 40 ευρο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος shadowq

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #246 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 16:32 »
Μια ερωτηση για τo halo tribeca  -ειναι vg ? ή μιξη vg -pg .
Ποιο απο τα vg που εχουν δοκιμαστει απο τους πιο εμπειρους πιστευετε ειναι καλυτερο?Γιατι νομιζω οτι με ικανοποιει καλυτερα η vg απο τη  pg -
ευχαριστω
 
Υ.Γ αν υπαρχει καπου αλλου που να αναφερετε αυτο & δε το εχω ανακαλυψει ας το υποδειξει

Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #247 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 16:46 »
Η Halo δεν έχει απαντήσει σε ερώτηση στη σελίδα της για την περιεκτικότητα σε VPG
μάλιστα είπε πως αυτό είναι μυστικό και δεν το αποκαλύπτει.
Όμως επειδή λέγονται διάφορα περί περιεκτικοτήτων, ακούγεται για 70 ή 80 PG %.
Προσωπική άποψη λόγω έντονου αρώματος το οποίο δεν εξασθενεί με διάρκεια
πρέπει να είναι περίπου εκεί, αλλά ... εικασίες είναι. :)

Αποσυνδεδεμένος shadowq

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #248 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 16:54 »
 
Απλα ρωταω γιατι νομιζω ,αν & ηταν το πρωτο υγρο που δοκιμασα ,οτι αυτο με καλυπτε πιο πολυ απο ολα τα υπολοιπα 2-3 που δοκιμασα .Τα υπολοιπα σα να ηταν ,να το πω απλα , ¨αραιωμενα¨.Δηλ εννοω οτι δεν ειχα την αναγκη να πω οτι θελω & τσιγαρο .ΔΕ ξερω αν Giannis Pap εχεις την ιδια αποψη γιατι βλεπω κανεις αυτο το υγρο


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 18:06 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #249 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 17:01 »
Κι εγω το πρωτο υγρο που δοκιμασα ηταν της Halo. Αυτο που λες το ειχα νιωσει κι εγω. Με το Halo δεν ενιωθα την επιθυμια να κανω τσιγαρο ενω με το που δοκιμαζα καποιας αλλης εταιρια (ειτε ετοιμο ειτε DIY) μου φαινοταν πολυ "αδυναμη" η γευση του και η επιθυμια για κανονικο τσιγαρο αυξανοταν.
Γνωμη μου ειναι να μεινεις στη Halo σαν βασικο υγρο ατμισματος και να εχεις και καποιο αλλο σαν δευτερο, ετσι για αν αλλαζεις λιγο παραστασεις. Τουλαχιστον τους πρωτους μηνες που ο πειρασμος του κ.τ. ειναι πιο εντονος.

Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #250 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 17:09 »
Φίλε Shadowq
Κοίτα, μην περιορίζεσαι σε 2,3 γεύσεις, όσο μπορείς πειραματίσου με γεύσεις και θα ανακαλύψεις
πολλές γεύσεις που θα σου αρέσουν αλλά και πολλές που δεν θα θες ούτε να μυρίσεις.
Είναι τόσο υποκειμενική η γεύση, σαν κάποιους που δεν τρώνε τα χόρτα και κάποιοι τρελαίνονται
Γενικά τα υγρά της Halo ανήκουν σε αυτά που κάποια, ή θα τα λατρέψεις ή θα τα μισήσεις.
Πάντως κάποια από αυτά εμένα με κράτησαν μακρυά από το κ.τ. μήνες τώρα και από τότε
δεν πειραματίζομαι, ασχέτως αν μπορώ να δοκιμάσω από κάποια άλλα, παραμένω σε αυτά.
Δεν ξέρω αν αυτό σε βολεύει εσένα αν και επειδή περιέχουν πιο πολύ PG που αναδεικνύει πιο
πολύ τη γεύση. :yes:


ΥΓ. Αν έχεις την καλοσύνη όταν απαντάς στο τελευταίο μήνυμα ποστ,
δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση είναι κατανοητό  ;)
 :bye:

Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #251 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2012, 15:24 »
Ορεξη να'χεις να διαβαζεις κι απο υλικο μπολικο:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10681.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11042.0.html
Και ακομα περισσοτερο στα επι μερους θεματα του κσθε επισκευασιμου.
Το απλο συρμα δεν παρουσιαζει (υπολογισιμη) αντισταση σε σχεση με το συρμα με αντισταση.
Υπαρχουν ατμοποιητες που ενωνεις κατευθειαν στους πολους τους την αντισταση και αλλοι
που χρησιμοποιεις και συρμα χωρις.
Ευχαριστούμε …το έψαχνα το θέμα…   τώρα αρχίζω να πειραματίζομαι
Να ΄σαι καλά
 
 

Αποσυνδεδεμένος larkostas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρεμπετης
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #252 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 16:26 »
παιδια μια βοηθεια παρακαλω εχει αγορασει κανεις απο αυτο το site???????
http://electronicstix.com/ZMAXCHROME.html

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lord

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #253 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 05:09 »
Μια απορια που την εχω εδω και αρκετο καιρο. Οταν κανω καποιο υγρο συνεχομενα ας πουμε για μια εβδομαδα μου φαινεται οτι το συνηθιζω και μετα δεν καταλαβαινω σχεδον καθολου το αρωμα του και τη γευση του. Εδικα σε κατι λαδακια που δεν εχουν και πολυ αρωμα εξ'αρχης μετα απο τις πρωτες μερες ειναι λες και ρουφαω αερα κοπανιστο. Ακομη και με το Bebeca μετα απο καποιες μερες καταλαβαινω μονο χτυπημα και απο αρωμα μηδεν. Το παθαινει κανενας αλλος αυτο? Χαλαει το υγρο? Το συνηθιζω εγω? Να παρω δυο υγρα να εναλασω?

Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #254 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 05:20 »
Η αλήθεια είναι πως κάποια από τα υγρά τα συνηθίζουμε γρήγορα ή μας μπουχτίζουν και
τα βαρίομαστε.
Εναλλακτικά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο για λίγο ας πούμε μια
μέρα μέχρι να το νοσταλγήσεις.
Είναι ένας τρόπος που με εμένα "πιάνει" όπως και με άλλους. Δεν είναι εξάλλου τυχαίο
πως πολλοί κάνουν εναλλαγές ακόμα και μέσα στη μέρα για αυτό το λόγω  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357815 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193084 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592030 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios