vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, Tem, Parolos, Milarepa

Twitter

mini PROVARI...

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #270 στις: Μαΐου 11, 2012, 15:26 »
Μετα απο λαικη απαιτηση σας δινω τις οδηγιες στα αγγλικα οπως μου τις εστειλε η Provape σχετικα
με το τεντωμα του ελατηριου στο end cap οπως και την λυση για το τζογαρισμα της πλακετας.

Τζογαρισμα Πλακετας
"Removing the top cap"

1. If you look down the inside of the tube you will see there is a small gap just to the left and right side of the clear pushbutton.

Using a small long hobby screw driver or metal object that will reach all the way into the tube, you can position it so it goes down in the tube and past the circuit board all the way to the top metal cap.

Just make sure the metal object is clearing the circuit board. Once it gets to the top of the cap, you tap the end of the screw driver with a hammer and it will slowly pop out the top cap. Once the top cap is out you can push the circuit board back in place.

2. Apply a small amount of glue on the top of the circuit board on both sides where it meets with the metal. Let the glue dry.

3. Once the board is secured with glue you can reinstall the top cap.

4. Position the top cap so its centered on the tube and lightly tap the top with a plastic handle from the screw driver. With a few taps it will go back onto the tube.

This should secure the board in place and resolve the board from moving.

Τεντωμα Ελατηριου

The spring is actually screwed into the end cap. The hole it goes into is threaded so if it comes out, you need to thread it back in. You can widen the bottom of the spring by twisting it opposite the way it is spiraled, like you are trying to unwind it.

If you want to try and re-secure the spring you have, take some needle nose pliers and hold the spring with them, then turn the end cap in a counterclockwise direction as you put pressure on the spring. Hopefully that should put it back into place.

Καλη επιτυχια στους τολμηρους!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #271 στις: Μαΐου 11, 2012, 15:41 »
Μπράβο Nordic  :respect:
Τους ρώτησες όμως για το θέμα της εγγύησης;
Αν αρχίσουμε και τα ανοίγουμε όλοι;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #272 στις: Μαΐου 11, 2012, 15:48 »
ε δεν πιστευω να σου λεει ανοιξε το και μετα παπαλα η εγγυηση...
Βεβαια μου διευκρινησε οτι αμα δω οτι δεν το εχω ας τους ενημερωσω για να το στειλω πισω και να το κανουν αυτοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2012, 16:36 από Nordic »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #273 στις: Μαΐου 11, 2012, 15:53 »
ΟΚ...!!!
Άρα ενημερώνουμε πρώτα την provape και μετά ανοίγουμε για να μην μας πούνε και τίποτα.  ;)

Αν δεν ενημερώσουμε και χρειαστεί κάποια άλλη στιγμή να πάει Αμερική, είμαι σίγουρος οτι θα καταλάβουν την διαφορετική κόλλα από την δικιά τους.  ;)





Αποσυνδεδεμένος Artist_gr

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • Little Greece Dicodes with GG Tilemahos
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 11, 2012, 18:01 »
θα θεωρηθεί ότι είναι εκτός εγγύησης γιαυτό μην αφήνετε ίχνη.

Το μίνι που έχω, στα χέρια του σιδεροφαγου γαμπρού μου, ράγισε το τζαμάκι γύρω από τις βίδες, σαν να προσπάθησε να τις καργάρει.

email με το πρόβλημα και ζήτησα να μου στείλουν ανταλλακτικό για να το αλλάξω εγώ. Φυσικά μου ζήτησαν να το στείλω γιατί θα χάσω την εγγύηση.

Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #275 στις: Μαΐου 12, 2012, 13:29 »
Από ότι γνωρίζω η εγγύηση ισχύει με σωστή χρήση μπαταριών και χωρίς να βάλεις χέρι στη
συσκευή αλλά να τη στείλεις στην Provape.
Μάλιστα τα έξοδα αποστολής βαρύνουν τον αποστολέα αλλά στα αφαιρούν αν παραγγείλεις
κάτι κατά την επιστροφή ή οποία είναι ούτως η άλλως δωρεάν.
Μπορείς να το στείλεις λοιπόν για επιδιόρθωση, τώρα κατά πόσο θα πειστούν ότι έσπασε
από μόνη της η οθόνη αυτό είναι "αλλου παπά ευαγγέλιο"  :)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #276 στις: Μαΐου 12, 2012, 15:35 »
Τι θα γινει με αυτο το μινι τελικα :wall:
Οσο δεν το βλεπω τοσο ευκολο ειναι να λεω , πολλα τα λεφτα , αστο μωρε μην το παρεις βολευεσαι και με το kick ....
Τυχαινει να το πιασω στα χερια μου ομως και αρρωσταινω για μερες .... :wall:
Ποσο μικρο ειναι ρε παιδια και ποσο ποιοτικο δειχνει στα πιασιμο !!!
Χαιρεσαι να το κρατας.

Χανει υπερβολικα στις φωτος.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #277 στις: Μαΐου 14, 2012, 22:15 »
Μπορεί να γράψει κάποιος που έχει δοκιμάσει Lava + Boge NR 3.0 ohm και Provari + Boge NR 3.0 ohm αν είδε σημαντική διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος gallahant

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #278 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:58 »
Σήμερα γνωρίστηκα μ έναν τύπο (γνωστό ενός καλού φίλου) ο οποίος χρησιμοποιά mini lava + dct tank με 1.5ωμ κάρτο. Με το που είδε το Προβάρι μου ζήτησε να βάλει το τανκ του πάνω για να δοκιμάσει γιατί το είδε λέει στο νετ και ήθελε να το δοκιμάσει. Το κατεβάζω στα 3.7βολτ το δίνω βάζει πάνω το τανκ και μόλις πήρε τη πρώτη τζούρα έμεινε μλκ@ς!! :laugh1: :yes: :laugh1: :yes:
Στο αγοράζω τώρα ρε φίλε μου λέει!! :D :D
Έτσι και γω του λέω κάνε υπομονή μέχρι τον άλλο μήνα να πάρω το μαύρο μίνι και να σου δώσω το άλλο! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:08 »
αμα ειναι να χρησιμοποιει αντισταση 1,5 ωμ στο προβατο, τσαμπα λεφτα θα δωσει πες του φιλου σου. Η ναυαρχιδα δεν ειναι φτιαγμενη για να λειτουργει στα 3.7  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος gallahant

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:10 »
αμα ειναι να χρησιμοποιει αντισταση 1,5 ωμ στο προβατο, τσαμπα λεφτα θα δωσει πες του φιλου σου. Η ναυαρχιδα δεν ειναι φτιαγμενη για να λειτουργει στα 3.7  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Το ξέρω, γι αυτό του είπα να πάρει ένα σοβαρό τανκ και τίποτα boge της προκοπής για να δει τη διαφορά ατμίσματος σε 5+ βολτ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:25 »
αμα ειναι να χρησιμοποιει αντισταση 1,5 ωμ στο προβατο, τσαμπα λεφτα θα δωσει πες του φιλου σου. Η ναυαρχιδα δεν ειναι φτιαγμενη για να λειτουργει στα 3.7  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
Χρησιμοποιω ακομα Boge lr στο μινι..εχεισ δικιο..περιμενω κατι Boge NR για να τεσταρω την κατασταση..ειχα και ενα Dual Coil lr ομωσ..βαλει επανω αλλα παιζοντασ με τα βολτ το εκαψα(Γιαννη σε ξεχασα να σου απαντησω..το εκαψα φιλε μου τελικα αν το διαβασεισ εδω που το γραφω τωρα οποτε δεν καταλαβα πολλα...)Τα LR καταπιεζουνε το προβατο..μπορει να δωσει πολλα παραπανω..οποτε Boge Regular παιδια για να ανεβεισ στα βολτ αλλιωσ κολλασ στο 3,7,,3,8,,,φοβουμενοσ μην καψεισ το carto και παει χαμενο..δεν ειναι για 3,7 το προβατακι..ειναι για πολλα παραπανω αρκει να του εχεισ τα καταλληλα Ohm επανω του να μπορει να τα αποδωσει ανετα.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:37 »
Παιδια, κακα τα ψεματα, δεν αξιζει να δωσουμε κοντα 200 ευρω για να παιζουμε στα 3.7 βολτ. Αν ειναι ετσι μενω στην ego ή παιρνω μια επαναφορτιζομενη μπαταρια και κανω τη δουλεια μου (τροπος του λεγειν δηλαδη) . Στο προβατακι το συζηταμε για πανω απο 2.8 αντισταση με οτι ατμο θελει καθενας (dct, boge, ce4+ κλπ) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 15, 2012, 01:06 »
Παιδιά κακά τα ψέματα 8) το prοvari είναι φτιαγμένο να δουλεύει ΚΑΙ στα 3.7 ;)
Μή λέτε ''Αν ειναι ετσι μενω στην ego ή παιρνω μια επαναφορτιζομενη μπαταρια και κανω τη δουλεια μου''
Δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Το prοvari θα του βάλεις 3.7 και θα έχεις 3.7 μέχρι να τελειώσει η μπαταρία
Στην ego θα την βγάλεις απο τη φόρτιση και απο την πρώτη τζούρα θα έχεις 3.3 με 3.5 (με την πτώση τάσης που σίγουρα έχει) και όσο τη χρησιμοποιείς θα φτάσεις και 3 βολτ και θα καταλάβεις ότι θέλει φόρτιση.
Ο λόγος που αγοράζετε prοvari είναι η ευελιξία που σας δίνει να βάλετε όποιο ατμο θέλετε και να σας δουλέψει καλά.
Δεν είναι ο λόγος ότι πρέπει να ''παίζετε'' στα 5 και 6 βολτ οποσδήποτε :)
Θα το συνηδιτοποιήσεται αυτό που σας λέω σιγά σιγά και τότε θα με θυμηθείτε :)

Ελπίζω και εύχομαι να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 15, 2012, 01:24 »
Χρησιμοποιω ακομα Boge lr στο μινι..εχεισ δικιο..περιμενω κατι Boge NR για να τεσταρω την κατασταση..ειχα και ενα Dual Coil lr ομωσ..βαλει επανω αλλα παιζοντασ με τα βολτ το εκαψα(Γιαννη σε ξεχασα να σου απαντησω..το εκαψα φιλε μου τελικα αν το διαβασεισ εδω που το γραφω τωρα οποτε δεν καταλαβα πολλα...)Τα LR καταπιεζουνε το προβατο..μπορει να δωσει πολλα παραπανω..οποτε Boge Regular παιδια για να ανεβεισ στα βολτ αλλιωσ κολλασ στο 3,7,,3,8,,,φοβουμενοσ μην καψεισ το carto και παει χαμενο..δεν ειναι για 3,7 το προβατακι..ειναι για πολλα παραπανω αρκει να του εχεισ τα καταλληλα Ohm επανω του να μπορει να τα αποδωσει ανετα.
Παιδιά στο dct μπαίνουν τα Boge nr?έχω πελαγωσει με το προβαρι  :confused1:Δεν έχω πάρει σωστή γευση από ατμοποιητη μέχρι στιγμής (από μη επισκευασιμους).εκτος απο dct τι άλλο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824202 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem