vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #510 στις: Μαρτίου 11, 2017, 00:34 »
Η κόρη έκλεισε τα 12 εδώ και 8 μήνες.
Ο γιος έχει ακόμα 18 μήνες για να τα κλείσει.
Η κόρη έχει αρχίσει και λύνει ασκήσεις με αραιώσεις.
Ο γιος έχει κολλήσει με τον καφέ Καραϊβικής του 2011 και έχει αδέκαστη κρίση για το άρωμα στο χώρο.
Όταν ξεκίνησα να ατμίζω ήταν 5,5 και 3,5 ετών.
Η κόρη, ενθουσιάστηκε.
Ο γιος, με εντολή της κόρης, επίσης.
Άντε να τα εξηγήσεις αυτά στον τροχονόμο...

Από την άλλη, αν δεν άτμιζα... θα κάπνιζα.
Τι θα έλεγα τότε; έχω το παράθυρο ανοιχτό; Δεν υπάρχει παθητικό κάπνισμα; (δεν το πίστευα πριν 5 χρόνια)
Δεν θα πάθουν τίποτα από μια τζούρα;

Θα το σεβαστούμε.
Για τη σύγκριση με το κόκκινο φανάρι, απλά χαμογελώ στα 53 μου... δείχνει τον αλγόριθμο του μυαλού των σχεδιαστών, ή, πώς το λένε... τον μπούσουλα...

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #511 στις: Μαρτίου 11, 2017, 08:54 »
Αν εισαι υπουργος υγειας και καπνιζεις ον καμερα μεσα στο υπουργειο, υποθετω επεται παραιτηση ή αναγκαστικη παραιτηση. Τι? Οχι? Ρε δε γ...στε να στρωσουμε. Αντε με τους στημενους μ...ες σ' αυτην την χωρα. Αγωγη εναντιον του υπογραφοντος την π#@αρια για περιορισμο της ατομικης μας ελευθεριας ΧΩΡΙΣ ουτε μια αποδειξη επιστημονικη. Πω ρε φουστη μου σαββατιατικα τι διαβαζουμε....

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #512 στις: Μαρτίου 11, 2017, 12:08 »
Οταν ειναι καλοκαιρι με ανοιχτο παραθυρο και εχεις μεσα το παιδι και το μπροστινο datsun  καιει λαδια και πιο πανω ξεκιναει ο ταριφας με το turbo diesel και μπαινει ολο αυτο το ντουμανι στον πνευμονα του παιδιου..εκει ποσο ειναι το προστιμο? ρε δεν πατε να δειτε αν ερχομαι ...150 watt,goon, 0.10 ohm με μισανοιχτο παραθυρο και γραψτε με ..γουσταρω!  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2017, 12:23 από Patrick »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #513 στις: Μαρτίου 11, 2017, 12:53 »
Αν εβγαινε ένα ατμιστικό προϊόν μικρο σε μεγεθος ώστε να μη φαίνεται πολύ, και με αόρατο "ατμό" (αρα μάλλον όχι PG/VG ή με καποιο κόλπο που δεν είναι γνωστό μεχρι στιγμης που να τα κανει αόρατα) όλα τα προβλήματα μας με το άτμισμα σε δημόσιους χώρους θα λυνόντουσαν (αν δεν φαίνεται και δεν μυρίζει τοτε δεν υπάρχει) αφου όπως είπε και η υπουργάρα μας στο ητ έχει πρόβλημα με τη ΜΙΜΗΣΗ του καπνίσματος και όχι με τις ουσίες του ατμου αφου όλες οι μεχρι στιγμης ερευνες δείχνουν ότι αυτες δεν είναι κίνδυνος για τους γύρω....

ΥΓ
Το κόλπο αυτό φαίνεται ότι το έχει βρει για το τσιγάρο  ο υφυπουργός του, αφου καταφέρνει και καπνίζει παντου χωρίς πρόβλημα με νομους και κανονισμους...

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #514 στις: Μαρτίου 11, 2017, 12:58 »
Ένα pico με έναν doggy και σκέτη βάση 80/20. Τσιγαρίσιες κρατώντας και λίγο παραπάνω τον ατμό μέσα δεν καταλαβαίνει κανένας τίποτα! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #515 στις: Μαρτίου 11, 2017, 13:03 »
Οταν ειναι καλοκαιρι με ανοιχτο παραθυρο και εχεις μεσα το παιδι και το μπροστινο datsun  καιει λαδια και πιο πανω ξεκιναει ο ταριφας με το turbo diesel και μπαινει ολο αυτο το ντουμανι στον πνευμονα του παιδιου..εκει ποσο ειναι το προστιμο? ρε δεν πατε να δειτε αν ερχομαι ...150 watt,goon, 0.10 ohm με μισανοιχτο παραθυρο και γραψτε με ..γουσταρω!  :idiot1:
Το ότι δεν μπορώ να αποφύγω το μπροστινό datsun που καιει λαδια, δεν θα επέτρεπε στη συνείδηση μου να ατμιζω ήσυχος στην ίδια καμπίνα με το μικρό παιδί μου, τον goon στα 150w και 0.10Ω. Προσωπική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #516 στις: Μαρτίου 11, 2017, 13:17 »
Και εγω θα δίσταζα, ειδικά για κατι με τοσα ντουμάνια οπως ο goon, και θα δίσταζα καθαρά και μόνο απο το θεαμα του πυκνου ατμου, όμως ενω για το τσιγάρο αν ζητήσω μια μελέτη που να δείχνει ότι η καπνα θα βλάψει τους γύρω μου θα μου φέρουν 1000, για το ητ δεν θα μου φέρουν καμμία, η θα μου φέρουν όσες έχουν γίνει που λένε ότι δεν φαινεται καμμια κακηεπίδραση.

Επίσης, μεχρι τα 12 (εδω μιλω για το νομο) το πειράζει το παιδί ο ατμός άγνωστο πως φυσικά ενω στα 12 και 1 ημέρα απόκτησε ανοσία?
Και αυτός που δεν θα ατμίσει στο αυτοκίνητο απο φόβο επιβολής προστίμου (αυτό θα ήθελα να το δω στην Ελλάδα έστω και μια φορά) μετά θα ατμίσει μετα μια χαρά στο σπίτι του, εκει δεν υπάρχει πρόστιμο..
Δηλαδή ο ένας ιδιωτικός χώρος έιναι διαφορετικός απο τον άλλον επειδή στον ένα μας βλέπουν ενω στον άλλον όχι?
Ή με αυτό το νομο το αυτοκίνητό σου παυει να είναι ιδιωτικός χώρος και γίνεται δημόσιος?

Προσπαθω να μη βλέπω τα πράγματα ηθικά ή αισθητικά, γιατί δεν έχει κανενα νόημα αλλα καθαρά πρακτικά.

Πχ θεωρώ πολύ περισσότερο κατακριτέο έναν άρρωστο απο μια ίωση που μπαίνει στο λεωφορείο χωρίς την ειδική μασκα και βήχει και φτερνίζεται βαζοντας σε ΑΜΕΣΟ κίνδυνο την υγεία των γυρω του παρά έναν που θα ατμίσει προσεκτικά μεσα σε ένα τετοιο μεσο, εφόσον οι έρευνες για το ητ δειχνουν ότι για τους γυρω δεν υφίσταται κινδυνος.
Ομως σε αυτόν που έχει ίωση κανεις δεν λέει τίποτε.
Αν για τετοιες περιπτώσεις έβγαινε νομος με 1500 ευρω πρόστιμο, θα έστελνα συγχαρητήριο mail στον υπουργό που τον ετοιμασε.

Για ποιο λόγο έχω το δικαίωμα να διαδίδω μια -ακόμη και δυνητικά θανατηφόρα- επιδημία με την απροσεξία μου και την ανευθυνότητα μου προκαλώντας μεγάλες απώλειες στην οικονομία (εκατομμυρια χαμενες εργατώρες, επιβάρυνση συστήματος υγείας κτλ) και βλάβη στους γύρω μου ενω δεν έχω δικαίωμα
και μαλιστα τιμωρουμαι και με πρόστιμο μεγαλύτερο ακόμη και απο αυτα που είναι για τη φοροδιαφυγή ή για θανατηφόρες τροχαίες παραβάσεις (κοκινο, stop) για μια πραξη που οι έρευνες δείχνουν ότι είναι ακίνδυνη για τους γύρω μου? Μα γιατί τελειώνει η αξιολόγηση και θελουμε παλι χρήματα...

Ο νόμος δεν μπορεί να περιγράψει την ανθρώπινη βλακεία ουτε να εξαντλήσει την ανθρώπινη υποκρισία και απληστία για χρήμα (φόροι)..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2017, 15:33 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #517 στις: Μαρτίου 11, 2017, 13:23 »
Σιγουρα δεν θα το εκανα φιλε megst :nope:(συγκριτικη καθαρα ηταν η αναφορα μου) και οχι μονο επειδη θα σεβομουν την αναπνοη του παιδιου μου αλλα επισης οτι με το ντουμανι που θα εβγαζε ολη αυτη η συνθεση δεν θα εβλεπα μπροστα μου.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #518 στις: Μαρτίου 11, 2017, 14:25 »
Πρέπει να πω ότι δεν μελέτησα επαρκώς τη διαταγή ώστε να δω αν η επιβολή απαγόρευσης ατμίσματος σε αυτοκίνητο με ανήλικο στηρίζεται νομικά. Έχω την εντύπωση όμως ότι στηρίζεται στη διάταξη του Ν4419 που εντάσσει το άτμισμα στον αντικαπνιστικό Νόμο. Ελπίζω να στηρίζεται εκεί, γιατί από όλα αυτά που πρέπει να αλλάξουν αυτό είναι το πιο εύκολο. 

Δυστυχώς οι υπηρεσίες δουλεύουν με απλή τακτική όσον αφορά την επιτόπια βεβαίωση παράβασης και επιβολή προστίμου: "Σε γράφω επειδή είσαι ελέφαντας, αλλά δεν χρειάζεται να σου αποδείξω ότι είσαι ελέφαντας. Εσύ πρέπει να μου αποδείξεις ότι δεν είσαι"...

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #519 στις: Μαΐου 16, 2017, 09:27 »
 καλημέρα..σήμερα έγινε και το ντεμπούτο της ηχογραφημένης ανακοίνωσης στο μετρό για την απαγόρευση της χρήσης ηλεκτρονικού τσιγάρου...μέχρι τώρα πάντως στις κυλιόμενες σκάλες εισόδου και εξόδου από το μετρό άτμιζα και θα συνεχίσω να το κάνω όσο υπάρχουν τασάκια για τσιγάρα μέσα σε πολλές εισόδους του μετρό...

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #520 στις: Μαΐου 16, 2017, 11:43 »
Το άκουσα κι εγώ στο μετρό... Αυτό μας μάρανε.... :-\ :-\ Και 5 λεπτά μετά καθώς σκεφτόμουν το όλο παράλογο των τεκταινόμενων περί του ατμίσματος σε θεσμικό επίπεδο στην Ελλάδα .... βλέπω τύπο με ράστα μαλλί και σούπερ ντούπερ ενισχυμένο μοντάκι να βγαίνει από συρμό και επιδεικτικότατα να κάνει τζούρα και να εκπνέει ακόμα πιο επιδεικτικά τον ατμό .... σε τέτοιο βαθμό που εγώ δεν τον έβλεπα για 2 δεύτερα και όλοι οι γύρω του γύρισαν και τον κοίταξαν απορημένοι.... Αμ έτσι βρε παιδιά δεν κάνουμε δουλειά.....θα βγάλουμε τα μάτια μας μόνοι μας.... Δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργούν κάποιο άνθρωποι... :hmmm: :-\ ....... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #521 στις: Μαΐου 16, 2017, 11:46 »
Kόκκινο φανάρι ,700.
Άτμισμα με ανήλικο μέσα στο αυτοκίνητο ,1500.
Καλά το πάνε.
Γνωστός μου -φίλος καρδιακός- καθηγητής που έκανε βουλευτής και τα παράτησε αηδιασμένος, μου είπε:
"Δύο πράγματα δεν πρέπει ποτέ να δεις πως φτιάχνονται: Οι νόμοι και τα λουκάνικα..."

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #522 στις: Μαΐου 16, 2017, 11:58 »
Οπως έχω ξαναπεί, όλα τα σχετικά προβλήματα θα λυνοντουσαν αν υπηρχε μια παραλλαγη της PG η της VG η οποία να ηταν αόρατη.

Κανεις πουθενα δεν θα είχε κανενα θεμα...

Δεν θα γλιτώναμε το φόρο βέβαια (που ειναι  το χειρότερο και με διαφορά απο όσα ήρθαν) , θα γλιτωναμε όμως το αντιατμιστικό πρήξιμο, που είναι το δευτερο χειρότερο απο όσα ήρθαν.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #523 στις: Μαΐου 16, 2017, 12:33 »
Το άκουσα κι εγώ στο μετρό... Αυτό μας μάρανε.... :-\ :-\ Και 5 λεπτά μετά καθώς σκεφτόμουν το όλο παράλογο των τεκταινόμενων περί του ατμίσματος σε θεσμικό επίπεδο στην Ελλάδα .... βλέπω τύπο με ράστα μαλλί και σούπερ ντούπερ ενισχυμένο μοντάκι να βγαίνει από συρμό και επιδεικτικότατα να κάνει τζούρα και να εκπνέει ακόμα πιο επιδεικτικά τον ατμό .... σε τέτοιο βαθμό που εγώ δεν τον έβλεπα για 2 δεύτερα και όλοι οι γύρω του γύρισαν και τον κοίταξαν απορημένοι.... Αμ έτσι βρε παιδιά δεν κάνουμε δουλειά.....θα βγάλουμε τα μάτια μας μόνοι μας.... Δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργούν κάποιο άνθρωποι... :hmmm: :-\ ....... :dontknow:
Έχω δει κι εγώ άτομο να ατμίζει και μέσα στο συρμό, δίπλα μου ακριβώς. Κάποιο τριμπεκοειδές από την οσμή.
Δεν του είπε κανένας τίποτα γιατί το παρουσιαστικό του δεν σε ενέπνεε ούτε για καλημέρα, αν γίνομαι αντιληπτός.
Η απαγόρευση ήταν αναμενόμενη και λογική, σαν εξέλιξη.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #524 στις: Μαΐου 16, 2017, 18:35 »
Αναμενομενη ναι, λογικη οχι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8011 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios