vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, tasos1976

Twitter

Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 20:41 »
Δεν ειναι κι ετσι ακριβως KINGGREECE .
Ξερω δεκαδες πρωην ατμιστες που τα παρατησαν με τις e-go , αλλα ελαχιστους που ειχαν καλα και αξιοπιστα εργαλεια .
σχημα λογου το ειπα αγαπητε..... αξιοπιστο το gg αξιοπιστο και το dd
αλλα διπλασια προς τριπλασια τιμη το πρωτο.....και τα δυο 18650 παιρνουν.
εαν αρχισουμε να μετραμε ποσο απωλεια εχει το ενα στον διακοπτη και ποσο το αλλο θα φτασουμε να θελουμε υλικα της nasa για να κερδισουμε σε αποδοση 2 τζουρες παραπανω......

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 20:53 »
Δεν αναφερθηκα σε μοντελα , δεν υπαρχει λογος αλλωστε σ,αυτο το νημα .

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 21:00 »
Φυσικά και είναι υπερτιμημένα. Δες τις τιμές πριν ένα χρόνο δες σήμερα κράτα τες και κοίτα και μετά από έξι μήνες ξανά. Όσο προχωράει τόσο θα πέφτουν και θα πηγαίνουν σε πιό φυσιολογικά πλαίσια.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 21:15 »
Δεν αναφερθηκα σε μοντελα , δεν υπαρχει λογος αλλωστε σ,αυτο το νημα .
αναφερα εγω για να υπαρχει μια βαση στα λεγομενα μου...αλλιως πως θα τεκμηριωσω αυτο θελω να πω? και εβαλα δυο τα οποια ειναι ελληνικα..... για να μην λεμε για δασμους εισαγωγης κ.λ.π
 

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 21:23 »
Δεν εχεις κουραστει να διαβαζεις τεκμηριωσεις  ?  :))
Εγω οτι ειχα να πω το ειπα και κλεινω εδω .
Καλη συνεχεια ... ;D

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 21:25 »
Παιδιά, δεν μας υποχρεώνει κανείς να αγοράσουμε κάποια συγκεκριμένα προϊόντα. Εμείς, σαν καταναλωτές, ας προσέχουμε να μην κάνουμε το η.τ. κυνήγι gadget. Να προσπαθούμε να έχουμε όσο γίνεται πιο ολοκληρωμένη εικόνα της αγοράς, και την στιγμή που χρειαζόμαστε μια συσκευή, να προσπαθούμε να πάρουμε την καλύτερη δυνατή, για τα χρήματα που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 21:28 »
εγω παλι πιστευω οτι εμεις σαν πελατες διαμορφωνουμε τις τιμες...και τι εννοω: οταν καποιος βγαζει ενα προιον και λεει οτι ειναι σε παραγωγη και θα ειναι διαθεσιμο σε 2 μηνες δεν πιστευω να μην παρακολουθει τις συζητησεις που γινονται ολο αυτο το διαστημα στα forum και το χαμο...ετσι αναλογως διαμορφωνετε και η τιμη..βλεπε fogatti..

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 10:42 »
Αν περιοριστούν οι παρορμητικές αγορές οι οποίες είναι άνευ λόγου και μας κάνουν να ξοδεύουμε
αρκετά χρήματα και αν δώσουμε βάρος και την ανάλογη σημασία στην ποιότητα η οποία σε βάθος
χρόνου κάνει απόσβεση των αγορών μας, τότε θεωρώ πως είναι φθηνό.
Βέβαια πάντα θα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης, τα οικονομικά κριτήρια μας είναι που σήμερα
μας έχουν φέρει σε δεινή θέση, παρόλο που οι τιμές είναι καλές, σταθερές ή σχεδόν σταθερές.

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 11:04 »
Το Η/Τ είναι οικονομικότατο........ για τους άλλους, που απλά έχουν βρει ένα αξιοπρεπές σετ ατμίσματος και απλά αγοράζουν τα υγρά και τα αναλώσιμά τους, ειδικά με έναν επισκευάσιμο ατμοποιητή και τα αναλώσιμα είναι ανάξια υπολογισμού!

Τώρα για την ανίατο περίπτωσιν ημών των χομπιστών είναι ένα αρκετά ακριβό σπορ, ειδικά αν κυνηγάς τις εξελίξεις, αλλά και πάλι η μεταπώληση αφήνει μικρές οικονομικές ζημιές και κυρίως ακόμα και αν κρατήσεις τα πάντα δεν υπάρχει σύγκριση με άλλα χόμπι (Hi end, γκάτζετς, αυτοκίνητα, μηχανές, γραμματόσημα κλπ).
 

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 11:10 »
Οχι αν κρατηθεις και δεν κανεις υπερβολες,
δεν χρησιμοποιεις το η/τ σαν μεσο επιδειξης,
δεν θελεις να δοκιμαζεις οτι κυκλοφορει,
μαθεις να κανεις μονος σου τα υγρα
και δεν παρασυρεσαι απο οτι διαβαζεις και βλεπεις στο φορουμ,
που ειναι πολυ χρησιμο και βοηθαει στο κοψιμο του κ/τ οσο τιποτε αλλο,
αλλα παρεχει τοσες πληροφοριες που μπορει να τρελαθεις
και να δοκιμαζεις οτι εμφανιζεται, πραγμα που κοστιζει.

 :) :)

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 11:11 »
ειναι οσο ακριβο το κανουμε εμεις.......τον πρωτο καιρο που ήμουνα στο ψαξιμο ναι το εβρισκα πιο ακριβο γιατι ηθελα να δοκιμασω τα παντα........τωρα που εχω κατασταλαξει σε τι μου αρεσει και σε τι με ικανοποιει και δεν εχω γινει γκατζετακιας ειναι παρα πολυ φτηνο ;)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 11:24 »
Είναι αρκετα πιο φθηνό απο το κανονικο τσιγάρο εκτως εάν το γυρίσεις σε χόμπι τότε αλλάζουν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 11:30 »
Αν αρχισεις κι αγοραζεις οτι σου γυαλιζει , τοτε σιγουρα θα δωσεις πολλα λεφτα .
Αν βρεις κατι που σε ικανοποιει και δεν βαλθεις ν,ανακαλυψεις την "απολυτη τζουρα" , μαθεις και φτιαχνεις τα δικα σου υγρα , τοτε το κοστος ειναι μηδαμινο  :)

Η αληθεια ειναι πως το φορουμ ειναι απιστευτη πηγη πληροφοριων αλλα συγχρονως ειναι και μεγαλος ευρωμαγνητης με τοσα προιοντα που διαβαζεις .

Ο ατμιστής που είναι ικανοποιημένος πρώτα με την απόφαση να σταματήσει το κ.τ. πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να κάνει πολλά έξοδα για
να απολαύσει το άτμισμα. Το παράδειγμα το παίρνω από εμένα που είμαι ευχαριστημένη με ότι έχω κ ατμίζω κ βλέπω πως η ικανοποίηση μου
 χωράει στις απλές κ οικονομικές επιλογές μου.

Σίγουρα κάποιοι είναι υπερβολικοί με το να ψάχνουν κάτι παραπάνω από αυτό που ήδη έχουν δίχως όμως να το έχουν αξιολογήσει σωστά κ εκεί πέφτουν
σε μια παγίδα που θέλει πραγματικά αρκετά χρήματα για να την εξερευνήσει κανείς.... Ναι οι εξελίξεις στο η.τ. τρέχουν μα αυτό δεν σημαίνει ότι κ εμείς πρέπει
να τρελαινόμαστε να τις προλάβουμε ναι? Υπάρχουν πολλά άτομα που γελάνε μαζί μου που δεν έχω ακόμα δοκιμάσει κάτι διαφορετικό από τους Giant κ τους Boge 
:yes: :yes:


Οχι αν κρατηθεις και δεν κανεις υπερβολες,
δεν χρησιμοποιεις το η/τ σαν μεσο επιδειξης,
δεν θελεις να δοκιμαζεις οτι κυκλοφορει,
μαθεις να κανεις μονος σου τα υγρα
και δεν παρασυρεσαι απο οτι διαβαζεις και βλεπεις στο φορουμ,
που ειναι πολυ χρησιμο και βοηθαει στο κοψιμο του κ/τ οσο τιποτε αλλο,
αλλα παρεχει τοσες πληροφοριες που μπορει να τρελαθεις
και να δοκιμαζεις οτι εμφανιζεται, πραγμα που κοστιζει.

 :) :)
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: Αλλά το φόρουμ δεν μπορεί να μας παρασύρει κ το λέω αυτό γιατί εγώ διαβάζω για όλα μα όλα τα νέα μοντέλα που 
παρουσίαζουν τα παιδιά εδώ για να ενημερώνομαι δίχως ποτέ να νιώσω άσχημα που δεν έκανα ακόμα το βήμα να δοκιμάσω  κάποιον άλλο τύπο η.τ. :yes:

Θέλω να ατμίζω κ να νιώθω όμορφα κ ευτυχώς με ότι ατμίζω νιώθω πολύ όμορφα κ δεν μου δημιουργήθηκε η ανάγκη για κάτι καλλίτερο η περισσότερο
αφού έχω για εμένα επιλέξει το καλλίτερο μαθαίνοντας να κινούμαι στα πλαίσια της οικονομικής μου δυνατότητας δίχως αυτό να σημαίνει ότι στερούμαι το καλό άτμισμα κ την απόλαυση.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2012, 11:36 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 12:25 »
ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 12:57 »
Υπάρχουν λύσεις ητ για όλα τα γούστα και βαλάντια. Αν κάποιος κατασκευαστής αποφασίσει να πουλάει Χ, τότε θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος να πουλήσει μόνο σε όσους είναι διατεθιμένοι να αγοράσουν προς Χ και άνω. Αυτό είναι απλά θέμα αγοράς. Αν η ζήτηση δεν καλύπτει την προσφορά, είτε χαμηλώνεις την τιμή ή (για είδη premium/image/συλλεκτικά) χαμηλώνεις την προσφορά.
Όλοι θέλετε να αναφερθείτε πιο συγκεκριμένα, αλλά το ίδιο θέμα έχει συζητηθεί ξανά σε πάμπολλα νήματα, με περίεργα αποτελέσματα.
Όσο υπάρχει ζήτηση, θα υπάρχει προσφορά. Και όσο ένα προϊόν παραμένει ανελαστικό(λχ απαραίτητο όπως φάρμακα, τρόφιμα κλπ στα οποία μία αύξηση τις τιμής κατά χ% δεν μειώνει την ζήτηση κατά το ίδιο χ% αλλά λιγότερο), τότε ο κατασκευαστής ή έμπορος θα μπορεί να πράττει ανάλογα. Δεν είμαστε και στο Γυμνάσιο των αρχών του '90 όπου ή φορούσες Wermacht και Levis ή ήσουν απόκληρος. Στο χέρι και στο μυαλό του καθενός είναι το αν θα μείνει στο starter kit, αν θα ερευνά μέτρια ή εντατικά αγοράζωντας για το τέλειο αποτέλεσμα ή αν θα πάρει το mod των χιλίων ευρώ, με πυρηνικό αντιδραστήρα, twinturbo, ABS, ESC, στερεοφωνικό 3000 watt και έξοδο για Γαλλικό καφέ.

Συγγνώμη για τις αρχές Οικονομικής Επιστήμης, αλλά και εγώ στην αρχή παραξενευόμουν που κάποιοι πλήρωναν καπέλο για ένα χαλκοσωλήνα. Στην τελική ούτε ο οικονομικός τους διευθυντής είμαι, ούτε κουμάντο θα κάνω στα θέλω τους. Σε αυτούς μπορεί να φαίνομαι εγώ παράξενος με τις συσκευές που χρησιμοποιώ. Αυτό είναι το νόημα της ελεύθερης σκέψης. Και μη μιλάμε για τεχνητές καταναλωτικές ανάγκες, γιατί δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που αν δεν έχουν το mod των χιλίων ευρώ είναι απόκληροι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824317 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1740 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762715 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem