vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, camber, Tem, highland, swtos

Twitter

Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 13, 2009, 22:53 »
εγω το εχω γραψει αυτο Κωστα μαλλον μπερδευτηκες :)

ντουμανιαζω "σαν αραπης" και χειροτερα γιαυτο! :))

και τι πολλα ειναι?πριν 200 +ευρω το μηνα δεν με εφταναν! :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 14, 2009, 08:42 »
δυστυχως νεαρε μου δεν ειμαι οσο εξυπνος θα ηθελα(αν και αυτο ειναι προβλημα μου και δεν σε αφορα).

Όντως δεν με αφορά, αλλά μιας και το ανέφερες το έχω καταλάβει.

Παράθεση από: GIORGOS1969
φιλε μου εσυ που φυσας τον παρα αγορασε 300 τσιγαρα μεχρι να βρεις ενα της προκοπης.


Παράθεση από: GIORGOS1969
απλα βρεθηκαμε σε ενα φορουμ δεν εχουμε την ιδια ηλικια ουτε τα ιδια βιωματα ,δεν ειμαστε φιλοι.

 :))

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 14, 2009, 09:37 »
...ενταξει ειχα την τυχη να δοκιμασω καποια  τσιγαρα φιλου και να καταλαβω οτι δεν αξιζουν κατι ιδιαιτερο χωρις να τα πληρωσω....

και οχι οτι και εγω δεν εχω την επιθυμια για κατι νεο αλλα να ειναι κατι πραγματικα νεο ρε παιδι μου....
οχι μια παραλαγη γνωστων μοντελων ή το ιδιο μοντελο με αλλο ονομα.


Εγώ δεν είχα αυτη την τύχη (οι φίλοι μου την έχουν  :tongue_smilie: ) να δοκιμάσω από άλλους κι έτσι πήρα 3 (τσιγάρα ε???) μέχρι να καταλήξω.
Τώρα αν ρωτήσουμε εδώ μέσα η μοσχαρίσια γλώσα είναι για τους περισσότερους Ο ΜΕΖΕΣ, εγώ μόνο που τη σκέφτομαι πρασινίζω, άρα σε θέματά γούστου δεν εμπιστεύομαι , παρά μόνον αυτούς που  αποδεδειγμένα έχουν το ίδιο με μένα.

Αρα μην απορείς γιατί οι άλλοι χαλάνε ενώ εσύ όχι, εσύ είσουν τυχερός ενώ εμείς άτυχοι....... :-[

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 15, 2009, 00:26 »
παιδια εγω θα συμφωνησω με τον Γιωργο στο θεμα τουλαχιστον για το πρωτο τσιγαρο!!
κι εγω ρωτησα εδω και η πλειοψηφια των παλιων μου ειπε ενα συγκεκριμενο η.τ!!ε αυτο πηρα και ειμαι οικανοποιημενος :D

παντως νομιζω πως ειναι λαθος πολιτικη του καθενος να ψαχνει το τελειο η.τ γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει και ουτε θα υπαρξει!!
δεν υπαρχει το τελειο pc το τελειο αυτοκινητο η τελεια γυναικα ο τελειος αντρας(εγω ειμαι ο τελειος αλλα δεν μπορω να σας το αποδειξω :tongue_smilie:)οποτε τσαμπα πετατε τα λεφτα σας εκτος αν γουσταρετε να το κανετε οποτε περι ορεξεως........!!!

εγω επειδη βαριεμαι να πλενω να φυσαω κλπ θελω ενα ατμ καθε 1 μηνα περιπου και ενα φιλτρακι την ημερα.
ακομα και με τα προγεμισμενα συμφερον εχω 40-50 το μηνα μου κοστιζει μαζι με το ατμ ενω με τα κανονικα τσιγαρα ηθελα240+
οποτε δεν καταλαβαινω περι τι η κουβεντα αυτη!!

αν θελετε μπορειτε να ανοιξετε ενα καινουργιο θεμα στο ποσο ακριβο μπορει να γινει το η.τ αν εισαι γκατζετακιας!!
η το η.τ σαν γκατζετ κατι τετοιο τελοσπαντων!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 15, 2009, 01:54 »
Χαλαρα παιδια! Στο κατω κατω εδω μπαινουμε για να ανταλλαξουμε αποψεις και μονο.
Αν δεν δοκιμασουμε ομως ρε συ Γιωργο και τα "χάλια" πως θα καταληξουμε στο καλυτερο;
Παντα φιλικα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 16, 2009, 02:48 »
εγω παλι παιδια δεν πιστευω οτι οτ η.τ. ειναι τοσο 'φτηνο' οσο θελουν να το παρουσιαζουν οι αντιπροσωποι. Προσωπικα χρειαζομαι τουλαχιστον 3-4 ετοιμα φιλτρακια την ημερα για να πω οτι ειναι ισοδυναμα με τα 30-40 κ.τ. που κανω. Αν συνυπολογισω και το κοστος μεταφορικων-μπαταριων-ατμο τοτε στην καλυτερη περιπτωση να ερχομαι στα ιδια χρηματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 16, 2009, 03:09 »
Εμένα όταν με ρωτούν για το κόστος, τους λέω ότι έρχονται λίγο φτηνότερα, όχι πολύ.
Με την πείρα κατεβαίνει λίγο ακόμα το κόστος γιατί όταν είσαι άπειρος πετάς και κανένα φιλτράκι μισογεμάτο (ωχ η μπαταρία έφταιγε τελικά! τσάμπα πέταξε το φιλτράκι!! :)) ).

Μόνο με υγρά είναι αισθητή η διαφορά στο κόστος σε σύγκριση με το κανονκό τσιγάρο. Αν και νομίζω τα κ.τ. έχουν ακριβύνει ξανά τελευταία (ή θα ακρίβυναν; κάτι είχα ακούσει σχετικά αλλά έχω να καπνίσω 9 μήνες και δεν το παρακολούθησα το θέμα) οπότε η διαφορά μεγαλώνει κι άλλο.

Στο εξωτερικό που τα κανονικά τσιγάρα σε κάποιες χώρες έχουν 5 ευρώ (και βάλε), δεν το συζητάω! Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη.


Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 16, 2009, 08:41 »
Κι εγώ πιστεύω ότι αν αποκτήσεις την απαραίτητη πείρα πάνω στο ηλ.τσ. σου έρχεται πιο φτηνά.Να φανταστείς και στην χειρότερη των περιπτώσεων να παραγγέλνεις  ένα καινούριο ηλ.τσ. το μήνα για διάφορους λόγους ,πάλι σου βγαίνει πιο καλά,εγώ ήθελα 4 ευρώ την ημέρα με τα τσιγάρα δλδ 120 ευρώ το μήνα ,κανένα ηλ. δεν κοστίζει τόσο και σε συνδυασμό με τα υγρά δεν το συζητάω,την βγάζεις πιο καλά. :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 16, 2009, 23:51 »
Χαλαρα παιδια! Στο κατω κατω εδω μπαινουμε για να ανταλλαξουμε αποψεις και μονο.
Αν δεν δοκιμασουμε ομως ρε συ Γιωργο και τα "χάλια" πως θα καταληξουμε στο καλυτερο;
Παντα φιλικα.  ;)
Και φυσικα να αναφερουμε πως σε πολλες περιπτωσεις,μπορει να πετυχεις το τελειο η.τ. απο μια μαρκα που δεν ειναι καθολου γνωστη ή και το ακριβως αντιθετο.Υπαρχουν και τα διαφορετικα γουστα,σφιχτη ή χαλαρη τζουρα,manual ή αυτοματες μπαταριες κτλ.,αρα το τελειο η.τ. για τον καθενα ειναι διαφορετικο
Το κοστος προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου λογω της βελτιωσης της υγειας μου.
Επισης,εδω και 8 μηνες που ατμιζω εχω δωσει μολις 160E για η.τ.(εκτος απο υγρά και φιλτρα)
Με το κ.τ.,θα ειχα δωσει στην καλυτερη περιπτωση 240Ε

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 17, 2009, 15:13 »
Πέρα από τα οφέλη στην υγεία, δεν είναι τελικά και τόσο ακριβό σπορ. Σίγουρα φτηνότερο από τα κανονικά τσιγάρα!
Βέβαια δεν καταναλώνω τόσο υγρό όσο οι προλαλήσαντες, αλλά ούτε και λίγο...
Πέρα από τα δύο πρώτα τσιγάρα-δοκιμές που δεν με ικανοποίησαν (και  δεν τα μετράω) το κόστος είναι μικρό
Ενα DSE 901 (49 €) και ενα υγρό 15 ml κάθε δύο εβδομάδες περίπου (18 €).
Αυτά αν ξέρεις τι θέλεις γιατί αν είσαι σαν κι εμένα και θέλεις να δοκιμάσεις όλες τις γεύσεις υγρών το κόστος ανεβαίνει δυσθεώρητα.. :)
Αντε να βάλεις και κάνα atomizer και καμιά μπαταρία το εξάμηνο..
Καλά δεν είναι; Μόνο εμένα μου φαίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #115 στις: Ιουλίου 17, 2009, 15:21 »
και ενα υγρό 15 ml κάθε δύο εβδομάδες περίπου (18 €).

 :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:
 :'( :'( :'( :'(
Εγω που θέλω 15ml κάθε 5 μέρες, τι να πω δηλαδή;;
 :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 17, 2009, 15:30 »
Under υπομονη, θα βγαλουν σε λιγο με τον... τονο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 17, 2009, 15:44 »
Under υπομονη, θα βγαλουν σε λιγο με τον... τονο  :laugh1:

και με το λίτρο βολευομαι!
 :laugh1: ολοι μεταφέρετε τα υγρα σε μπουκαλάκια, εγω θα τα κουβαλάω με... παγούρι!

και αντε να πείσω τον μπάτσο στο ΟΑΚΑ να με αφήσει να μπω μέσα μετα!  :laugh1:

Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 17, 2009, 16:07 »
 :))
Παγούρι ε; Μήπως να κάνεις και καμιά πατέντα να τταβήξεις σωληνάκι μέχρι το atomizer για να μην γεμίζεις συνέχεια;
Τι να πω, είσαι πρωταθλητής.. Respect!

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Είναι στ'αλήθεια ακριβό το ηλεκτρονικό τσιγάρο?
« Απάντηση #119 στις: Ιουλίου 17, 2009, 16:17 »
Παγούρι ε; Μήπως να κάνεις και καμιά πατέντα να τταβήξεις σωληνάκι μέχρι το atomizer για να μην γεμίζεις συνέχεια;

Η πατέντα υπάρχει ήδη!

Ιδου!  :laugh1:



και ούτε μπαταρίες, ουτε ατομάιζερ ουτε τίποτα!  :lotpot:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504327 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8464 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 771 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3690 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13480 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis