vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

153 επισκέπτες, 3 χρήστες
white varadero, mfk, tony1976

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1095 στις: Μαρτίου 01, 2016, 11:05 »
Ατμιζω 4 μηνες τωρα και κλασσικα και εγω εχω κανει πολλες φορες τη συζητηση τυπου " τι ειναι αυτο?" ,και ολες αυτες τις  ερωτησεις και τοποθετησεις περι χημικου και κακου για την υγεια.Το θεμα ειναι ομως οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι που μου τα λενε ολα αυτα κρατουν ενα τσιγαρο στο χερι και εχουν πανω στο τραπεζι ενα πακετακι που γραφει ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.Για εμενα καπου εκει τελειωνει η συζητηση.Τα οφέλη του ατμισματος τα ξερει μονο ο ατμιστης για αυτο μην ζητατε να σας καταλαβει καποιος που δε ξερει απο αυτο το σπορ.
Μη χαλατε τη διαθεση σας για κανενα και για τιποτα ,ειδικα για πραγματα που δεν αξιζουν οπως ειναι ολα αυτα.Ντουμανιαστε και κρυφτείτε μεσα στο καπνο και στην απολαυση σας!!!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1096 στις: Μαρτίου 01, 2016, 12:37 »
Πιστεύω ότι ο κόσμος πιά έχει ωριμάσει στην ιδέα του ηλεκρονικού τσιγάρου και
περισσότερο εκδηλώνει ενδιαφέρον να μάθει για το νέο αυτό προιόν παρά να την πεί σε κάποιον.
Δεδομένο δε θεωρώ, ότι οι ερωτήσεις του τύπου για το πόσο κακό κάνει, αν καλύπτομαι απο αυτό
σε σχέση με το τσιγάρο κλπ κλπ, στην ουσία γίνονται απο υποψήφιους ατμιστές (προσπαθούν να φανταστούν
τον εαυτό τους να ατμίζει και να πετάξει το τσιγάρο) παρά απο κομπλεξικούς.
Το τελευταίο 6 μηνο έχω παρατηρήσει να αλλάζουν πράγματα στον περιγυρό μου  και οι ατμιστές να αυξάνονται συνεχώς.
Οπερ σημαίνει με τους ρυθμούς αυτούς σε 1-2 χρόνια το ποσοστό των ατμιστών δεν θα υπολείπεται αυτό των καπνιστών.
Είναι αλήθεια ότι οι μη καπνιστές το επικροτούν αμέσως, ειδικότερα αυτοί που σε γνώριζαν και ως καπνιστή.
Θα υπάρχουν πάντα βέβαια και 2-3 κακεντρεχείς φανατικοί και αδαής καπνιστές που θα θέλουν να το παίξουν "έξυπνοι".
Οπως βέβαια του ίδιου τύπου "εξυπνάκηδες" υπάρχουν και ατμιστές που σε κλειστούς χώρους ντουμανιάζουν και προκαλούν ομίχλες γύρω τους,
χωρίς προφανή λόγο, αλλά "να έτσι για να δείξουμε και τον εξοπλισμό μας και να κάνουμετο κομμάτι μας, να δειχτούμε, να ξεχωρήσουμε κλπ κλπ."
.Σε γενικές γραμμές δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.
Θα συμφωνήσω και μ' εναν φίλο που προείπε ότι κάποιοι κατηγορούν το άτμισμα μόνο και μόνο γιατί οι ίδιοι δεν θέλουν/μπορούν
να μπούν στην διαδικασία του ατμίσματος


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1097 στις: Μαρτίου 01, 2016, 13:48 »
 αν καλύπτομαι απο αυτό σε σχέση με το τσιγάρο κλπ κλπ, 
Ρε φιλε, ΜΑΚΑΡΙ να το λεγαν ετσι...
Η κλασσικη ερωτηση ειναι "αυτο κανει δουλεια? " και εδω το χω να γυρισω να πω "μπα το βαλα να μου τιναξει τα χαλιά κι ολο καφε και τσιγαρο ηταν"  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1098 στις: Μαρτίου 01, 2016, 15:06 »
Πόσσες φορές να έχω ακούσει από φανατικούς καπνιστές και με υφός πυρηνικού επιστήμονα  
                        "αυτό είναι ΧΙΛΙΕΣ φορές πιο καρκινογόνο" 
ρούφα την πίσσα σου είπα σε κάποιον κι άσε μ' εμένα.
Συνήθως είναι άνθρωποι που το σκέφτονται αλλά δεν μπορουν να κάνουν ούτε την προσπάθεια. Ένας φίλος ηλικιωμένος πήγε να μου το παίξει και διαβασμένος λέγοντας μου πρωί πρωί ότι δεν ξέρουμε πόσο επικίνδυνη και καρκινογόνος ουσια  είναι η γλυκερινή και όση ώρα μου τα λέει έχει κάνει 2 τσιγάρα καπάκι!!
Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική να επιβεβαιωσουν την επικινδυνότητα του ητ στο μυαλό τους, για να έχουν το άλοθι να το πω  :confused1: να συνεχίσουν την βρωμιά.











'

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1099 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:24 »
Μόλις τσακώθηκα!
Λίγο πριν μπω στο μπαρ,και συνεχίστηκε αφότου μπήκα.
Τύπος που παραγγέλνει πακέτο αντικαπνιστής, βλέπει τον ατμό και κάνει λες και του όρμηξε σμήνος από σφίγγες!
Καλά μην κάνεις έτσι του λέω,το πολυ πολύ να μυρίζεις φραουλοκαραμέλα! 4
Τα χειρότερα χημικά είναι αυτά μου λέει , έ και εκει αρχίζει το πατιρντί!

- Η μίση αλήθεια του λέω
-Έχω διαβάσει μου λέει
- Δεν τα έχεις διαβάσει όλα. Ναι ναι ξέρω ο αεράς του βουνού.
-Καλά ναι μου λέει θα πεθάνεις γιατί είναι χειρότερο.

Δεν συνεχίζω γιατί είμαι ακόμα νευριασμένος. :angry_orange: :angry_orange:
- Κοίτα μην τα πεις σε κανά παιδάκι που κάνει την προσπάθεια του και συ θα τον στείλεις περίπτερο γιατί είσαι αδιάβαστος πολύ, πέρα από @αkamaΣ .

Δεν ξέρω αν όντας φορτωμένος από τα βάσανα της μέρας, θα μπορώ να κοντρολάρω τα νεύρα μου σε ανάλογες περιπτώσεις.  
Και όχι δεν θα σωπάσουμε.


Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1100 στις: Απριλίου 20, 2016, 19:04 »
Μπαίνω σε ψιλικατζίδικο με το μοντάκι στο χέρι και αγοράζω ένα αναψυκτικό.
- Το ξέρεις μου λέει ο ψιλικατζής  ότι αυτό είναι πιο βλαβερό απ΄το τσιγάρο ?
- Βλαβερό για ποιόν ? του απαντώ. Για μένα ή για σένα που δεν θα πάρεις και 3,5€ για τσιγάρα.
Σάστισε για λίγο μου λέει όχι αλλά επειδή κάπου διάβασα... άκουσα...κλπ.
- Τον κόβω και του λέω : Κοίταξε να δείς επειδή τον τελευταίο καιρό έχω ρίξει πολύ διάβασμα, έρευνες, άρθρα κλπ. αν σε ενδιαφέρει ψάξτο στο internet, διάβασε, ρώτα και κανένα γιατρό και περνάω κάποια άλλη στιγμή και τα λέμε.
Χαιρετηθήκαμε ωραιότατα και τέλος. Όποτε με ξαναβλέπει ... ούτε κουβέντα για το Η.Τ.

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1101 στις: Απριλίου 20, 2016, 19:08 »
Δεν νομίζω οτι ενδιαφέρεται ο ψιλικατζής για τα 5-10 λεπτά κέρδος που του δίνει ενα πακέτο τσιγάρα.
Περισσότερο ειναι οτι εχει παγιωθει η άποψη οτι το η.τ. ειναι βλαβερό. Τα ίδια έχω ακούσει απο φίλους καπνιστες. Περιέργως οι μη καπνιστες ειναι λιγότερο αρνητικοί.
Απαντώ οτι τουλάχιστον δεν βρωμάω και κλείνω τη συζήτηση. Οταν θα ειναι έτοιμοι θα επιδιώξουν αυτοί να ενημερωθουν και απο μένα.

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1102 στις: Απριλίου 20, 2016, 19:39 »
Σίγουρα το κέρδος από τα τσιγάρα είναι πλέον πολύ μικρό όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση μου φαίνεται πως ο ψιλικατζής ένιωσε λίγο άβολα και κάπως μαζεύτηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 19:49 από grigorios »

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1103 στις: Απριλίου 21, 2016, 22:46 »
Η πιο κουφη αντιμετωπιση προχθες στο δρομο, μια κυρια με ρωτησε αν το "μηχανημα" αυτο ειναι της νικορετ !! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1104 στις: Μαΐου 16, 2016, 10:57 »
Επειδη ειμαι φυση αισιοδοξος-κοντρα στην ζωη που κανουμε η πλειοψηφια -νομιζω οτι σε λιγο καιρο θα υπαρχει νημα...

Πως αντιμετωπιζουν οι γυρω μας τους καπνιστες.!

Οσο περναει ο καιρος και ολο και πιο πολυ βλεπω ατμιστες γυρω μου με αποτελεσμα να αρχιζει και να γινετε φυσιολογικό το να ατμιζεις παρα να καπνίζεις.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1105 στις: Μαΐου 16, 2016, 11:07 »
Οτι θα μου ελεγαν τεσσερις καπνιστες (με το τσιγαρο στο χερι αναμμενο) οτι τους ενοχλει ο ατμος μου, δεν περιμενα να το ζησω  :tongue_smilie:
Τραγικα ειρωνικο.

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1106 στις: Μαΐου 16, 2016, 11:10 »
Παρόμοια περίπτωση με καπνιστή να μου εξηγεί βήχοντας με το τσιγάρο στο χέρι πως το ηλεκτρονικό είναι χειρότερο από το κανονικό.  :( :( :hmmm: :hmmm: :idiot1: :idiot1: :eyesplash: :eyesplash:
Ωρέ που πάμε ρε; Που πάμε;

Αποσυνδεδεμένος darklordvader77

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1107 στις: Μαΐου 16, 2016, 11:37 »
Όταν ξεκίνησα το ηλεκτρονικό στη δουλειά δε το πήραν καθόλου άσχημα καθώς είχαμε 1-2 άτομα που άτμιζαν 2-3 χρόνια μέσα στο γραφείο. Στην αρχή κοροιδευαν λίγο για τα ντουμάνια ή ότι το χω πιπίλα αλλά τίποτα το τραγικό. ::) Πλέον ατμίζουν οι μισοί και με ρωτάνε πράγματα, ανταλλάσσουμε απόψεις, και κάνουμε μαζικές παραγγελίες όταν βγαίνει κάτι καινούργιο (istick pico πχ)
Στο οικογενειακό περιβάλλον που εξ αρχής με υποστήριξαν να κόψω το κανονικό και να ξεκινήσω ηλεκτρονικό χαίρονται πραγματικά που με βλέπουν πιο ήρεμο από ποτέ.
Αυτό που χω παρατηρήσει είναι πως όσοι το σκέφτονται πραγματικά να το κόψουν ρωτάνε και ενδιαφέρονται.. και θέλουν ελάχιστο σπρώξιμο. Όσοι δεν το θέλουν απλά ρώτησαν 2-3 πράγματα στην αρχή, είπαν μια δικαιολογία μέσα τους και συνέχισαν να καπνίζουν. 

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1108 στις: Μαΐου 16, 2016, 12:00 »
H πλέον αντίθεση..Στο γραφείο μπαίνει τύπος που καπνίζει στριφτό..Πω πω τι αρωματάκι είναι αυτό? Ρίξε άλλη μία τζούρα...
Στο επόμενο πεντάλεπτο μπάινει άλλος καπνιστής στριφτού..Ρε μας έχεις φλομώσει με αυτά τα χημικά..Θα πάθουμε τίποτα..Σοκ
Η κουνιάδα μου με έχει ζαλίσει...Αυτά είναι χημικά, δεν είναι καλά μην το ξανακάνεις.. 

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1109 στις: Μαΐου 16, 2016, 12:13 »
Η βλακεία πάει σύννεφο. Εχω βαρεθεί να ακούω για χημικά που είναι πιό καρκινογόνα από το τσιγάρο!
Αλλά τι περιμένεις από ανθρώπους που παίρνουν δεύτερο ντολμαδοποιητή γιατί τώρα φτήνυνε και ρωτάνε αν θα τους δώσουν και το γνωστό "ρολόι" δώρο?  
:wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy