vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #915 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 12:05 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Δε βρίσκω λόγια...... Γυρνάω και διαβάζω ξανά και ξανά το post σου Cruiser..........
Δε μπορώ να πιστέψω τα μάτια μου, τα αυτιά μου, τη μύτη μου, τα χέρια μου, τα πόδια μου..... Και μη με ρωτήσεις πού κολλάνε τα πόδια μου στο διάβασμα..... Εκεί που κολλάνε και τα λεγόμενα της κυρίας!!!


Νομίζω αυτό το post, πρέπει να μπει κάπου να το διαβάσουν όλοι!!! Ο χαρακτηρισμός "κορυφαίο" είναι ελάχιστος ως μηδαμινός!
ΘΕΛΩ από αυτό, που καπνίζει αυτή!!!
Ναι, κι εμένα μου μπήκε αυτή η ιδέα..... Αλλά μήπως μετά νομίζω ότι είμαι χάμστερ;;;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #916 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 12:05 »
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) πεθανα λεμεεεεε.......με εφτιαξες το πρωινοοοοο!!!! :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #917 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 12:20 »
Σκεφτείτε εμένα, που ήμουν μπροστά και δεν αντέδρασα καν!!! Μάλλον έφταιγε ο ψεκασμός ο οποίος με αναισθητοποίησε και δεν γέλασα.

Ας το κλείσουμε τώρα το off topic γιατί θα ξεφύγουμε οικτρά.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #918 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 12:48 »
off topic ή όχι




ένα μεγάλο  :respect:   στην κυρία!




Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #919 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 12:57 »
Εμενα παντως ρε παιδια με κοιταζουν σαν εξωγηινο οι πιο πολλοι μις κ ειμαι σε μικρη πολη και δεν ειμαστε κ παρα πολλοι ομως εγω συνεχιζω απτοϊτος!!!

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #920 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 13:26 »
Μετά από 1 χρόνο ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε πελάτη που επισκέπτομαι συχνά και με παρακάλεσε να μην ατμίζω γιατί έχουν έρθει Auditors. Του είπα οκ αν και τον βεβαίωσα ότο δεν υπάρχει κανένας νόμος που το απαγορεύει.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #921 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 15:14 »
Χτες, άκουσα το υπερκορυφαίο:
Κυρία που ήθελε να αγοράσει ητ, είπε τα εξής κορυφαία:
Δεν θέλω να κόψω τελείως το κτ γιατί:
α) Ο καπνός του τσιγάρου περιέχει κάποιες ουσίες που κλειδώνουν ένα μέρος του εγκεφάλου και δεν περνάνε τα υποσυνείδητα μηνύματα (1-0!!!)
β) Επίσης περιέχει ουσίες οι οποίες δεσμεύουν κάποια χημικά από αυτά που μας ψεκάζουν. Επιστημονικά απόδεδειγμένα, έγινε πείραμα σε χαμστεράκια - στα μισά έριξαν καπνό που αντιστοιχούσε σε 200 τσιγάρα ενώ στα άλλα τίποτα και μετά τα "ψέκασαν" - τα καπνισμένα ήταν μια χαρά μετά ενώ τα άκαπνα έπαθαν καρκίνο (3-0, το μετράω διπλό το γκολ!!!)
γ) Γι αυτό πολεμάνε τόσο το κτ, όχι ότι δεν κάνει κακό, αλλά αν γίνεται με μέτρο τότε όλα καλά (4-0, απόλυτη κυριαρχία!)

Στην ερώτηση "γιατί θες να αρχίσεις το άτμισμα?", απάντησε "γιατί καπνίζω 3 πακέτα τη μέρα και χάνω τσιγάρα, αφού τα ανάβω και τα ξεχνάω". (5-0, από τη σέντρα με εξωτερικό στο αριστερό γάμμα!!!)

I rest my case κύριε πρόεδρε!



Τρυφωνα.......... :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

The best post ever

Mαλλον ετσι πρεπει να ενιωσες



Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #922 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 15:31 »
Cruiser, ακόμα γυρνάω και ξαναδιαβάζω το post σου σήμερα και γελάω μόνη μου!!!! Τέλειο!!!


Έχουμε στη δουλειά κάποια καινούρια άτομα.
Μία, προφανώς με παρατηρούσε 1 μήνα τώρα, έρχεται το πρωί και άρχισε να με ρωτάει πληροφορίες. Πόσο κάνει, πού θα βρει να πάρει, αν είναι εύκολο... κλπ. Με είδε που είμαι φανατική του ητ, και θέλει να δοκιμάσει μήπως και κόψει το κτ.  :thumpup:
Τώρα πριν λίγο, με πλησιάζει μια άλλη, άκαπνη αυτή. "Ητ κάνεις;" με ρωτάει. "Ναι" της λέω. Και τη βλέπω μ' ένα ύφος ...  :eyesplash:  (η φατσούλα το περιγράφει απόλυτα!) Μου απαντάει: "Γι' αυτό βλέπω ντουμάνι και τσιγάρο δε μου μυρίζει.... λέω κι εγώ τι γίνεται...."  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #923 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 15:41 »
Χτες, άκουσα το υπερκορυφαίο:
Κυρία που ήθελε να αγοράσει ητ, είπε τα εξής κορυφαία:
Δεν θέλω να κόψω τελείως το κτ γιατί:
α) Ο καπνός του τσιγάρου περιέχει κάποιες ουσίες που κλειδώνουν ένα μέρος του εγκεφάλου και δεν περνάνε [......]
Στην ερώτηση "γιατί θες να αρχίσεις το άτμισμα?", απάντησε "γιατί καπνίζω 3 πακέτα τη μέρα και χάνω τσιγάρα, αφού τα ανάβω και τα ξεχνάω". (5-0, από τη σέντρα με εξωτερικό στο αριστερό γάμμα!!!)

I rest my case κύριε πρόεδρε!

Τελικά ΌΝΤΩΣ το τσιγάρο καίει ένα μέρος του εγκεφάλου..! :laugh1:

Τελευταία πάντως που δεν χρησιμοποιώ την λέξη "η.τ." βλέπω άλλες αντιδράσεις!
-Η.τ. είναι αυτό;; Άκουσα ότι είναι καρκινογόνο.
-Οχι είναι μοντ, ατμοποιητής.
-Και τι κάνει αυτό;
-Κάνει τη φυτική γλυκερινη ατμο και την εισπνέεις. Δεν υπάρχει κίνδυνος για την υγεία σύμφωνα με όσες έρευνες γίνανε ως τώρα.
-Και έκοψες το τσιγάρο με αυτό;
-Ναι μαχαίρι, ούτε να το δω δε θέλω.
-Μπράβο ρε φίλε! Ωραίο μηχάνημα! Απλά λίγο μεγάλο! Μικρότερο δεν έχει?
-μπλα μπλα μπλα

ΕΝΤΕΛΏΣ διαφορετικές αντιδράσεις αν δεν αναφέρεται πουθενά η λέξη τσιγάρο! :D

Sent from my G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #924 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 15:44 »
Εμενα παντως ρε παιδια με κοιταζουν σαν εξωγηινο οι πιο πολλοι μις κ ειμαι σε μικρη πολη και δεν ειμαστε κ παρα πολλοι ομως εγω συνεχιζω απτοϊτος!!!


Ωρες ωρες, το διασκεδαζω βλεποντας κατι τετοιες αντιδρασεις, αλλα μετα απο ενα σημειο γινεται κουραστικο.
Παντως παρατηρω οτι οι πιο νεοι ή οι πιο ενημερωμενοι, θελω να πιστευω, δεν εχουν τοσο αρνητικη σταση.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #925 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 16:42 »
Παρατηρω κι εγω μια διαφορετικη αντιμετωπιση απο τους γυρω μου οσο παιρναει ο καιρος.
Πριν απο 1 χρονο+ οταν ατμιζα με provari+επισκευασιμο σε δημοσιο χωρο με κοιτουσαν λες και κραταω καμια καραμπινα.
Πλεον απλα τους κινει το ενδιαφερον για 3 δευτερολεπτα να δουν τι ακριβως ειναι κι αυτο ειναι ολο.
Καλα για eGo ουτε λογος, δεν δινουν καμια σημασια, λες και κραταω κ.τ.
Χαιρομαι που αλλαζουν σιγα σιγα τα πραγματα (και) σε αυτον τον τομεα.

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #926 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:38 »
Πάντως στην αρχή που είχε πρωτοκυκλοφορήσει το η/τ μας κοιτούσαν σαν εξωγήινους. Τώρα πλέον έχουν συνηθήσει την εικόνα και δεν τους κάνει εντύπωση.
Το θέμα είναι ότι κομπλάρουν γιατί δεν ξέρουν πως να μας αντιμετωπίσουν (σαν μη καπνιστές ή σαν καπνιστές). Γενικά όμως οι περισσότεροι δεν έχουν πρόβλημα ακόμα και σε χόρους που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα, ειδικά αν κάνεις ωραίο-αρωματικό υγρο.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #927 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:51 »
Το θέμα είναι ότι κομπλάρουν γιατί δεν ξέρουν πως να μας αντιμετωπίσουν (σαν μη καπνιστές ή σαν καπνιστές). Γενικά όμως οι περισσότεροι δεν έχουν πρόβλημα ακόμα και σε χόρους που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα, ειδικά αν κάνεις ωραίο-αρωματικό υγρο.


Αυτο ακριβως... Δε ξερουν πως να μας αντιμετωπισουν..  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Αλλα σαν κλασικοι Ελληνες, με το που συνηθισουν την ιδεα, την εικονα, το ολο concept τελοσπαντων, ολα καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #928 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 11:58 »
Χθεσινοβραδινη ατάκα: "Καλά κι εσύ λάδια καπνίζεις??… Συνέχισε να καπνίζεις καυσαέρια, τι να πω…"
Ουδέν σχόλιο εννοείται από μέρους μου….

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #929 στις: Μαρτίου 11, 2014, 23:43 »
Παιδιά κι'εγώ νέος είμαι, έχω βοηθηθεί αφάνταστα.

Το ζήτημα είναι γιατί τέτοια αντιμετώπιση το κερατό μου;
Παράδειγμα: Βγαίνω προχτές για καφέ με μια κοπέλα σε κωμόπολη εδώ κοντά. Δίπλα έρχεται παρέα 4 κανγκουραίοι ηλικίες 30-40, παίρνουν τα καφεδάκια τους, ανάβουν τα τσιγαράκια τους, όλα καλά. Πίνω το καφεδάκι μου με ένα (αυστηρά!  :)) ) κ.τ. και μετά βγάζω το η.τ. Ακούω μέσα στη βαβούρα "κλαρίνο", "λούγκρα" και άλλα χαρωπά. Δεν έδωσα σημασία, η κοπέλα μου λέει "ένας-δυό σε κοιτάζουν περίεργα"... Τώρα τι να κάνω; Να ρωτήσω τον δίπλα που με καρφώνει με συνοδεία άλλους 3 "τι συμβαίνει φιλαράκι;"... Άστο, καφέ είπαμε να πιούμε όχι να συγχιστούμε...

Και απορώ: Πρώην φουγάρο με το κ.τ., το έχω ελαττώσει δραματικά τώρα με το η.τ. Όλοι είμασταν δύσπιστοι στην αρχή, όλοι είχαμε αμφιβολίες. Ρώτα-μάθε ρε χριστιανέ πρώτα και μετά κρίνεις!

Και ένα σχετικό: Οι αυτόματοι επικριτές (πνευμόνια με υγρά, τοξικά κτλ) έκατσαν λίγο να σκευτούν τι διακυβεύεται; Από τη μία 5 σκόρπια εργοστάσια στην Κίνα, κάποιες βιοτεχνίες παρασκευής e-liquid και τα μαγαζάκια της λιανικής. Από την άλλη τα μεγαθήρια του καπνού (Phillip Morris, Imperial Tobacco κτλ) με κάτι δις τζίρο και οι φορολογικοί μηχανισμοί των κρατών εθισμένοι στα "sin taxes" δηλαδή τζάμπα χρήμα που μας το δίνετε για το καλό σας!

Ποιός βρε τούβλα είναι πιό πιθανό να μπορεί να επηρρεάσει μήντια και να επιβάλλει νομοθεσίες;






 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy