vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #885 στις: Δεκεμβρίου 03, 2013, 00:10 »
καλησπερα,
πιστευω οτι ειναι και θεμα ξεροκεφαλιας
εμενα αρχισε η γυναικα μου το η.τ. και κοντα σε αυτην το αρχισα κι εγω
καπια μερα την ειδα με κ.τ. (ενοειτε οτι αντιστασεις κλπ τις τα εφτιαχνα εγω) τι εγινε ρε κοπελια?
γιατι ξανα γυρισες στο κ.τ.?
ειδα μια εκπομπη στο σταρ που ελεγε οτι το η.τ. βλαπτει και γιαυτο το σταματισα  :idiot1: :idiot1: :idiot1:


την εβαλα να διαβασει στο site της ερευνες του dr.φαρσαλινου:
αυτα τα λεει γιατι πληρωνεται απο το site  :idiot1: :idiot1: :idiot1:
αντε βγαλε ακρη με της γυναικες!!!!!


αποτελεσμα εγω ειμαι στον δευτερο μηνα και δεν αντεχω ουτε να κοιμηθω διπλα της
 :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:




Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #886 στις: Δεκεμβρίου 03, 2013, 00:36 »
Για το από πάνω .... Κλασική περίπτωση TV τιδας !!!! έχει προσβληθεί με πολύ δύσκολη ασθένεια .
Η μόνη λύση είναι αποτοξίνωση από την τηλεθέαση TV , πράγμα πάρα πολύ δύσκολο !!! ίσος η ποιό ανίατη ασθένεια , το έχει αποδείξει ο Ελληνικός λαός σε πάρα πολλά θέματα  ;).
Καί κάτι άλλο !!!!!!.... Μήν τολμήσετε ( τολμήσεις ) να πείς στούς ασθενείς αυτούς ότι πλήττονται ψυχολογικά με υποσυνείδητα - συνειδητά μηνύματα κατεύθυνσης 30 - 50 φορές την ημέρα  γιατί θα δείτε και θα καταλάβετε πώς είναι ένα άτομο με σχιζοφρένεια !!!!! .
Όταν θα ρωτίσετε ψυχολόγο θα πάρει μιά βαθειά ανάσα και θα σας πεί ... Ετοιμαστήκατε με κουράγιο επιμονή και θέληση για να αντιμετωπίσουμε μαζί το δύσκολο εγχείρημά σας ? ..... Άν δεν είναι καί αυτός μέρος του συστήματος .  ;)

Κουράγιο για τους .....ελεύθερους  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2013, 00:50 από kritikos727 »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #887 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 16:37 »
Χθες βγήκα για ένα ποτό με μια φίλη μου που είχα να τη δω από πριν πάρω το η.τ. Με το που με είδε με το vamo άρχισε τα «ωρέ, τι είναι αυτό το πράμα;»«δεν πας καθόλου καλά»«ό,τι μ@##κία δεις πας και την παίρνεις»«κάνε κάνα τσιγάρο να στρώσεις κι άσε αυτές τις μ@#&κίες» κτλ. Βέβαια μόλις έβγαλε κι ο άλλος ατμιστής της παρέας το δικό του (μια ego μπαταρία με ce4) κάπως ηρέμησε γιατί είναι πιο διακριτικό αλλά συνέχισε το ελαφρύ κράξιμο. Θα την ξεχέσω έτσι όπως πρέπει στην επόμενη συνάντηση γιατί χθες μόλις είχε πιστοποιηθεί ότι ο ολυμπιακός είναι μία από τις 16 καλύτερες ομάδες της ευρώπης ( :tongue_smilie: ) και δεν ήθελα να χαλάσω τη ζαχαρένια μου. Η συγκεκριμένη καπνίζει 5-6 κ.τ. μόνο όταν βγαίνει για ποτό με καπνιστές, οπότε η ένστασή της ήταν η «διαφορετικότητα» του όλου πράγματος, καθώς ούσα κερκυραία, πιστεύει ότι το φαίνεσθαι είναι εξίσου (αν όχι περισσότερο) σημαντικό από το είναι.

Η δεύτερη της παρέας κι επίσης φίλη μου σιγοντάριζε λίγο το κράξιμο, αλλά δεν πολυασχολούταν. Αρκέστηκε μόνο να πει ότι αφού και το η.τ. απαγορεύεται στα μοτελ και τα ξενοδοχεία γιατί να μην καπνίζεις. Όπως προείπα βαριόμουν να μπλέξω σε τέτοιες συζητήσεις και αρκέστηκα σε μια παθητική στάση.

Το αστείο είναι ότι μόλις πέρασε το πρώτο κύμα κραξίματος μια φίλη τους που ήταν μαζί τους, την οποία δεν την ήξερα, άρχισε να με ρωτά πληροφορίες και ενημέρωση για το όλο θέμα. Από πού το πήρα, τι τιμές παίζουν, αν τελικά είναι πιο οικονομικό απο το κ.τ., αν είναι λιγότερο επιβλαβές, αν σε βοηθάει να το κόψεις κτλ. Της έκανα τη σύντομη version ενημέρωσης και θεωρώ ότι σύντομα θα ξεκινήσει το άτμισμα.

Μήπως είμαι φίλος με τις λάθος κοπέλες της παρέας;  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #888 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 00:04 »
"Συγγνώμη, ηλεκτρονική πίπα είναι αυτή;"
"Μάλιστα"
"Εμ πες το, Χριστιανέ μου... περιμένω κι εγώ τόσην ώρα δίπλα σου να μου έρθει η μυρωδιά του καπνού και μου έρχονται φρούτα και σοκολάτες... πω-πω! σαν αληθινή είναι..."
"Αληθινή είναι"

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #889 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 12:14 »
Σε χώρο όπου είχα πάει για δουλειά, πρώτη μέρα, είχε σεκιουριτά στην πόρτα. Κρατούσα στο χέρι vamo + protank.
Με το που με βλέπει στον έλεγχο, μου λέει απαγορεύεται το κάπνισμα. Μάλλον με είχε δει να βγάζω κανένα ντουμάνι μπαίνοντας! Είναι ητ του απαντώ, και το ακουμπάω στον πάγκο μπροστά του. Αντιλαμβάνομαι να το κοιτάει με ξάφνιασμα για το μέγεθός του, και με αποζημιώνει με την απάντησή του "α, το ητ επιτρέπεται παντού, δεν υπάρχει θέμα"!
Στο ίδιο μέρος, μέρα δεύτερη. Είχε βάρδια άλλος σεκιουριτάς. Σκηνικό το ίδιο (απαγορεύεται το κάπνισμα, κλπ). Πήγα κι εγώ η άμοιρη με τον αέρα της προηγούμενης, είναι ητ κι επιτρέπεται, κλπ....


Έλα μου όμως, που ο τύπος πέρα από το ότι ήταν άσχετος, δεν ήθελε να επιτρέπεται το ητ πουθενά και με τίποτα!!! Παρ' όλο που φάνηκε απ΄ ότι του είπα ότι ήμουν ψαγμένη, ως και μούσια άρχισε να μου λέει ο αφιλότιμος, ... άκουσον άκουσον! Τι μου είπε το άτομο!!! "Ψηφίστηκε τώρα νόμος, και ήρθε χαρτί από το υπουργείο ότι απαγορεύεται πια" :laugh1: :laugh1: :wall: :wall: :confused1: :laugh1: :wall:  Να κλάψω ή να γελάσω;;;
Το άτομο.... ούτε για σφαλιάρες δεν ήτανε....!!!!! Ποιός νόμος ρε φίλε, άντε τράβα να ρωτήσεις κανέναν υπεύθυνο να με αφήσεις ήσυχη.....
Παιδιά, το άτομο δεν παίζονταν. Δεν περιγράφεται με τίποτα..... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!
Αποτέλεσμα, όλο με κοιτούσε μην τυχόν πάρω καμιά τζούρα για να φωνάξει. Ε, πήγαινα κι εγώ πίσω από μια κολόνα μεγάλη, τράβαγα κάτι ξεγυρισμένες, ευχαριστημένη εγώ, ευχαριστημένος κι αυτός γιατί δε με έβλεπε να ατμίζω, και δουλευόμασταν μεταξύ μας!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δυστυχώς αυτός ο απερίγραπτος, ήταν άλλες 2 φορές που πήγα εκεί.
Έχε χάρη που ήμουν για δουλειά, και δεν ήθελα διαπληκτισμούς και ιστορίες. Διαφορετικά, θα τον ξεχ@@α χοντρά, και θα ξεχνούσα πλήρως το επίπεδό μου κι οτιδήποτε άλλο!!! Δε μου γλίτωνε, μόνο και μόνο για τις μ@λ@κίες που μου λεγε......

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #890 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 12:20 »
....! "Ψηφίστηκε τώρα νόμος, και ήρθε χαρτί από το υπουργείο ότι απαγορεύεται πια" :laugh1: :laugh1: :wall: :wall: :confused1: :laugh1: :wall:  Να κλάψω ή να γελάσω;;;
.........


Μου το λένε και εμένα συχνά
Εγω όμως στην δουλειά έχω και υποστηριχτές μη καπνίζοντες


δυστυχώς μέχρι να αρχίσω τα ντουμάνια :laugh1:


μετά :"άνοιξε κανα παράθυρο , φέρτε τον  νόμο κλπ..."


Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #891 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 12:35 »
οπως ειπωθηκε πιο πανω νομιζω η petra εχει να κανει με τη δικη μας σταση...
ετσι κι'αλλιως στην πλειοψηφια τους οι ανθρωποι αντικατροπτιζουν τη δικη μας διαθεση κ σταση
χαλαρα κ με αυτοπεποιθηση αφου εμεις (οι περισσοτεροι τουλαχιστον) ξερουμε γιατι το κανουμε κ τα ωφελη του...
δεν ειναι δυνατο να ημασταν χαλαροι κ ανετοι αναβοντας ενα τσιγαρο κ τωρα να αισθανωμαστε
περιθωριακοι, το αντιθετο...
Αν πρεπει να υπαρξει προκληση αυτη πρεπει να ειναι για να ενδιαφερθουν οι αλλοι να ψαξουν κ να ενημερωθουν...
Αλλωστε δεν εχει περασει πολυ καιρος που ημασταν στη θεση τους...


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #892 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 12:59 »
πέρα από κάποια περιέργεια ή απορία μερικές φορές από τους γύρω δεν έχω διαπιστώσει κάτι ιδιαίτερο, εκτός από κανά δυο μεμονωμένα περιστατικά που σχολίασαν του τύπου "τι δηλητήριο είναι αυτό". Τώρα εγώ προσωπικά ατμίζω όπου κάπνιζα γιατί πιστεύω ότι δεν πρέπει το Η.Τ. να μπει στη λίστα με τις "ενοχλητικές" συνήθειες και να αρχίσουν οι απαγορεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #893 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 13:03 »
... ατμίζω όπου κάπνιζα...


Για μένα αυτός είναι ο τρόπος για να παραμείνει κάποιος στο άτμισμα (Τουλάχιστον στην αρχή)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #894 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 13:07 »
Στην αρχή! Γιατί μετά του αλλάζουμε τα φώτα... μπουζί, πλατίνες, λάδια... κι όλα τα σχετικά!!!
Φαντάζομαι, εννοείς ότι αντικαταστούμε ακριβώς τη συνήθεια, όπου την είχαμε, όπως την είχαμε. Ναι, κι εγώ στην αρχή αυτό έκανα. Αλλά τώρα ατμίζω σε πολλά μέρη που δεν κάπνιζα, και δε μου αρέσει να μου το απαγορεύουν..... (και μέσα στο σπίτι!)

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #895 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 13:11 »
Δεν έχω εμπειρία από δουλειά γιατί έχω δικό μου γραφείο, αλλά να μην είμαστε και στο άλλο άκρο. Αν ήμουν μαζί με άλλους στον εργασιακό χώρο δεν νομίζω ότι θα άτμιζα, αφού όπως και να το κάνεις δεν είναι απίθανο κάποιον να τον ενοχλεί, ιδιαίτερα με το ντουμάνι που βγάζει μια Σοφία με dual coil σε εφαρμογή πιπίλας  :)) ! Μπορώ να το διαπιστώσω από το συνεχώς νοτισμένο παράθυρό μου.

Από την άλλη αυτό που δεν αντέχω είναι τα σχόλια ιδιαίτερα των ημιμαθών και άσχετωνκαπνιστών περί βλάβης του η.τ. Αυτά πλέον τα αντιμετωπίζω ειρωνικά (π.χ. "τι να κάνω ρε γ@#ώτο, προσπάθησα να ξαναρχίσω το κ.τ. αλλά δυστυχώς ξανάπεσα στο .......η.τ."), και δεν μπαίνω σε αντιπαραθέσεις .

Επίσης, φίλους και συνεργάτες που λένε "καλύτερα όταν κάπνιζες, μας έχεις πρήξει...", κ.λπ. Εκεί απλά το προσπερνάω...



Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #896 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 13:13 »
Εγώ ακόμα προσπαθώ να το τηρώ


Η μόνη "παρατυπία" είναι το αμάξι (όταν είμαι μόνος) και το σπίτι
οπουδήποτε απαγορεύεται το κάπνισμα δεν ατμίζω (πλην του γραφείου μου)

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #897 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 14:41 »
Δύσπιστα λόγω άγνοιας , στο εάν το άτμισμα μπορεί να αντικαταστήσει επαρκώς την συνήθεια/ανάγκη πλήρωσης των πνευμόνων με κάτι άλλο πέραν του αποδεδειγμένα βλαβερού για την υγεία καπνού  ::)
Καθώς και με ηλίθιες δικαιολογίες του τύπου "που να φορτίζω τώρα,να ξαναγεμίζω τανκάκια" και άλλες τρίχες curly  :))

Αποσυνδεδεμένος vapeoula

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #898 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 17:20 »
Εμένα μου έχουν τύχει πολλοί που πάνω στην ημιμάθεια τους ή την άγνοια του η.τ ,λένε ότι μπορείς να φανταστείς,που θα έχουν ακούσει ή στην τηλεόραση ή τους το'πε κάποιος.Η απάντηση μου πια είναι περίπου..."είσαι ενήμερος για το αντικείμενο?"Αν ενδιαφέρεται να μάθει,φυσικά και τον ενημερώνω.Αν όχι,η απάντηση είναι,"ποτέ μην απορρίπτεις κάτι πριν το δοκιμάσεις"!!!Μετά θα έχεις κάθε λόγο να πεις ότι θες.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #899 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 17:28 »
Επειδή είμαι πολύ επιβλητικός σαν χαρακτήρας, όταν πάνε να μου το παίξουν έξυπνοι, τους αναφέρω ονόματα (Φαρσαλινούς και δε συμμαζεύεται) τους αναφέρω τις θετικές επιπτώσεις που είχε σε εμένα και φεύγουν με κατεβασμένα αυτιά.  :))  Βέβαια πάντα είμαι ευγενικός και ένα περίεργο πράγμα που εξηγείται όμως. Εκείνοι που καπνίζουν είναι οι περισσότερο δύσπιστοι. Αν πέσει και το τελευταίο τους κάστρο μετά θα θεωρούν τον εαυτό τους βλάκα αν δεν ξεκινήσουν άμεσα το άτμισμα. Κι αν δεν είσαι έτοιμος να κάνεις το μεγάλο βήμα, θα κάνεις τα πάντα για να ενοχοποιήσεις το άτμισμα. Έτσι σε θέλουν οι καπνοβιομηχανίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6279 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog