vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #285 στις: Απριλίου 03, 2011, 14:13 »
Μπράβο σου! Έτσι θέλει. Καλώς ήρθες στην παρέα του ηλεκτρονικού ντουμανιου. Στην αρχή όλοι αισθανόμαστε περίεργα αλλά γρήγορα το προσπερνάμε και το απολαμβάνουμε χωρίς να μας ενδιαφέρει τι λένε οι άλλοι!

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #286 στις: Απριλίου 12, 2011, 23:35 »
Κλεινω 5 μερες ακαπνος ( το πηρα σαν μεσο μειωσης του τσιγαρου και κατεληξα να εχω 2 καπνους και ενα πακετο τσιγαρα σε εκθεσιακο σημειο , '' για το καποτε καπνιζα '' ) προσωπικα ατμιζω σαν τρελος παντου , αμαξι / σχολη / καφετερια / ταβερνα- εστιατορια etc .. ( απο ντροπη... παντα μου ελειπε )

Οι φιλοι μου, μεγαλο ποσοστο δειχνουν ενδιαφερον στο να το αρχισουν και αυτοι, αλλοι ειναι κλασσικης ατακας ειναι ημιμετρο etc etc  oπου τρωνε block.
Απο ξενους μεχρι τωρα δεν εχω δει εντονα βλεματα , που και που φευγαλεα ισως ( μπορει και γιατι δεν ασχολουμαι τοσο με τους γυρω μου ) .
Μπορει να βοηθαει και το οτι μοιαζει με μικρη πιπα ( ego-t )  και ειτε το περνανε για κατι με καπνο και δεν κανει εντυπωση και απο την αλλη μερια το γεγονος οτι δεν φερνει καθολου σε τσιγαρο και δεν μου εχει δημιουργησει κανεις προβλημα.

Οπως και να εχει πρεπει να εισαι στην καταληλη διαθεση για να δεχτεις κατι διαφορετικο , μερικοι πρεπει να φτασουν στο αμην και να τους απαγορεψουν κατι, αλλοι συνηδητοποιουν τι γινεται και βρισκουν εναλλακτικες και αλλοι απλα ψαχνονται.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #287 στις: Απριλίου 12, 2011, 23:39 »
είναι και θέμα συνήθειας.θα συνηθίσεις δηλαδή να κυκλοφορείς με αυτό χωρίς να σε νοιάζει τι θα ειπουν οι τρογυρω σου.Εγώ σκάω πλάκα με τα Ξύλο Μοντ  :laugh1:
Βγάζουν τα ξύλινα κουτιά καπνό ωρε?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #288 στις: Απριλίου 12, 2011, 23:40 »
είναι και θέμα συνήθειας.θα συνηθίσεις δηλαδή να κυκλοφορείς με αυτό χωρίς να σε νοιάζει τι θα ειπουν οι τρογυρω σου.Εγώ σκάω πλάκα με τα Ξύλο Μοντ  :laugh1:
Βγάζουν τα ξύλινα κουτιά καπνό ωρε?
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Καλοοοοο........ :thumpup:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #289 στις: Απριλίου 12, 2011, 23:54 »
είναι και θέμα συνήθειας.θα συνηθίσεις δηλαδή να κυκλοφορείς με αυτό χωρίς να σε νοιάζει τι θα ειπουν οι τρογυρω σου.?
το κανω ηδη  :D . Τις περισσοτερες φορες το εχω στο χερι παρα στην θηκη.

Εγώ σκάω πλάκα με τα Ξύλο Μοντ  :laugh1:
Βγάζουν τα ξύλινα κουτιά καπνό ωρε   
ντουμανια !  :))

Αποσυνδεδεμένος johnix

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #290 στις: Απριλίου 18, 2011, 10:19 »
Εχω βρεί και εγώ το "φως" μου σχεδον δύο μήνες τώρα και φυσικά ο ατμός μου κάνει κόσμο να παραληρεί!!! Εχω εξηγήσει άπειρες φορές την λειτουργία του στα πιο απίθανα μέρη και στα πιο απίθανα άτομα. Απο πιτσιρικά που άτμιζα δίπλα του σε ένα club ως και σε έναν γιατρο στο ΥΓΕΙΑ. Υπάρχει δυσπιστία γενικότερα, αλλα εκεί είναι το μέλλον παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #291 στις: Απριλίου 18, 2011, 14:46 »
Ρε παιδια ωρες ωρες μου ερχετε να δωσω ( που να τη βρω ; 100αρα) :laugh1:  σε μερικους εξυπνακηδες που αν μη τι αλλο εινε καπνιστες, και μας τη λενε ασχημα, αλλα οχι για να τους πιασει βηχας αλλα να πεσουν κατω  :angry_orange: αν γινετε για κανα δυο λεπτα. Γινομε κακος ; Το ξερω αλλα δεν παει αλλο. Ενας προχτες μου την ειπε πολυ ασχημα, αλλα ας εινε. Εγω συνεχιζω για παρτη μου.  :idiot1: :thumpup: Δεν ξερω μπορει να φταιει και η επαρχια θα μου πειτε. Θα δειξει ο χρονος  :yes:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #292 στις: Απριλίου 18, 2011, 15:10 »
εμενα δεν μου την εχει πει κανενας
και το χρησιμοποιω παντου
πολλοι κοιτάνε με περιέργια
και μερικοί με ρωτάνε τι είναι και πως δουλεύει και κανα δυο με έχουν ρωτησει που μπορούν να αγοράσουν κι αυτοι

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #293 στις: Απριλίου 18, 2011, 15:24 »
Ρε παιδια ωρες ωρες μου ερχετε να δωσω ( που να τη βρω ; 100αρα)

Για 100αρα φίλε όρμα και αν πέσεις σε κανένα αλάνι δώστου να δοκιμάσει αλλά να έχεις και κανένα κουβά με κρύο νερό για να τον συνεφέρεις :D http://www.greenhouseone.com/Unflavored-100MG-eLiquid-120ML-p/diyx.htm

Φαντάζομαι όμως αφού σε μεγάλα αστικά κέντρα έχουμε τέτοια αντιμετώπιση, τι θα γίνετε στην επαρχία.
Πιστεύω όμως οτι είναι θέμα ενημέρωσης και όχι επαρχίας.

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #294 στις: Απριλίου 18, 2011, 15:33 »
παιδια νομιζω πως έχει να κάνει και με το πως το υποστιρίζουμε εμεις οι ίδιοι
εγω ειμαι απο την Καλαμάτα που δεν είναι ιδιεταιρα μεγάλη πολη
μπορεί βεβαια καποια στιγμη να συμβει και καποιο αρνητικο σχολιο
τοτε θα δω πως θα αντιδρασω....

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #295 στις: Απριλίου 18, 2011, 16:42 »
θέμα χρόνου είναι. Όσο ο αντικαπνιστικός νόμος δεν έχει πλήρη εφαρμογή, κάπως έτσι θα είναι τα πράγματα. Αν σφίξουν όμως τα λουριά και σταματήσει το κάπνισμα από καφετέριες, εστιατόρια κτλ (και όταν λέω να σταματήσει δεν εννοώ πινακίδα απαγόρευσης και τα αποτσίγαρα στο πάτωμα) ο κόσμος αναγκαστικά θα ενημερωθεί για την εναλλακτική λύση που υπάρχει.


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #296 στις: Απριλίου 18, 2011, 17:01 »
Για να κλεινουν τα ματια μας εχουν σκοπιμα αφησει καποια πραγματα λασκα !!!
Εμας παντος στην επαρχια, και δεν μιλω για καλαματα φιλε ermisd αλλα για χωριο 800 ατομων και αν, και γυρω γυρω μικροτερα ακομη, οι αντρες οι βαρβατοι οι καπνιστες με τις μουστακες αυτα (ΗΤ) τα λενε π#%$τικ@!!! Καλοοοοοοοοοοοοοο ;  :yes: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #297 στις: Απριλίου 18, 2011, 17:05 »
Μη νομίζεις... και στην Αθήνα αν θέλει να σου "την πει" κάποιος έτσι το λέει...  χτες πρότινα σε φίλο να δώσει μια ευκαιρία στο ΗΤ μιας και θέλει να το κόψει. Και η απάντησή του, μεταξύ αστείου και σοβαρού... "ακόμα δεν το έχω γυρίσει"...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #298 στις: Απριλίου 18, 2011, 17:09 »
Οποτε γιατι να χαλιεμε εγω αν τα ιδια συμβαινουν και στην πρωτευουσα ;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #299 στις: Απριλίου 18, 2011, 17:17 »
Για να κλεινουν τα ματια μας εχουν σκοπιμα αφησει καποια πραγματα λασκα !!!
Εμας παντος στην επαρχια, και δεν μιλω για καλαματα φιλε ermisd αλλα για χωριο 800 ατομων και αν, και γυρω γυρω μικροτερα ακομη, οι αντρες οι βαρβατοι οι καπνιστες με τις μουστακες αυτα (ΗΤ) τα λενε π#%$τικ@!!! Καλοοοοοοοοοοοοοο ;  :yes: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αν αντέξουν 15-20 τζουρες (όσο ένα παραδοσιακό ελληνικό βαρύ βραδύκαυστο άφιλτρο) με 36mg η περισσότερο σε έναν LR ατμοποιητή, το ξανασυζητάμε. Εκτός και αν μιλούν για την εμφάνιση
του τσιγάρου βέβαια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499204 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy