vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

157 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, white varadero, mfk, tony1976

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 22, 2011, 15:34 »
εγώ μετράω 5 μυημένους, ο ένας με το παλιό μου prestige που το έχει για πιπίλα και δε θέλει να αλλάξει σε άλλο (περι ορέξεως τι να πεις .. ), και απο τους άλλους 4, οι 2 πολύ ευχαριστημένοι γιατί πρόλαβαν τον T από nobacco ενώ στους άλλους 2 τελείωσε το stock και παλεύουν με 510 περιμένοντας νέα φουρνιά από nobacco (λες και δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι να το αποκτήσουν, αλλά τελικά είναι όπως μάθει ο άνθρωπος)

Έχω αρχίσει πάντως και νιώθω άσχημα, αφού από εκεί που ήμουν μοναδικός στη δουλειά μου ξαφνικά είμαστε όλοι με ένα ego στο χέρι. Μάλλον θα πρέπει να αναβαθμιστώ σε κάτι πιο .. τζιτζι (GG!)  :laugh1: :laugh1:

Εμένα πάντως όταν με ρωτάνε για πρώτη φορά, δε με ρωτάνε αν κάνει δουλειά, αλλά πόσο κάνει. Ευτυχώς δε με ρωτάνε πόσα έχω δώσει μέχρι τώρα εδώ και 3 μήνες που ατμίζω, γιατί θα το βάζαν στα πόδια  :))

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 22, 2011, 15:39 »
Στο Φερρυ για Θασο σημαίνει οτι είσαι ή απο Καβάλα ή από κεραμωτή; ή άσχετο;
Αντε θα βγουμε και συμπατριώτες... :bye:

Aπό Θάσο καταγωγή αλλά μένω Καβάλα μόνιμα. Θάσο καλοκαίρια :) Εσύ από πού?  :)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 22, 2011, 15:40 »
αποκλειεται να εδωσες πιο πολα απο τα Κ.Τ.και αν εδωσες εχεις στοκ
για καποιον καιρο νομιζω; ιζονομι

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 22, 2011, 15:41 »
εγώ μετράω 5 μυημένους, ο ένας με το παλιό μου prestige που το έχει για πιπίλα και δε θέλει να αλλάξει σε άλλο (περι ορέξεως τι να πεις .. ), και απο τους άλλους 4, οι 2 πολύ ευχαριστημένοι γιατί πρόλαβαν τον T από nobacco ενώ στους άλλους 2 τελείωσε το stock και παλεύουν με 510 περιμένοντας νέα φουρνιά από nobacco (λες και δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι να το αποκτήσουν, αλλά τελικά είναι όπως μάθει ο άνθρωπος)

Έχω αρχίσει πάντως και νιώθω άσχημα, αφού από εκεί που ήμουν μοναδικός στη δουλειά μου ξαφνικά είμαστε όλοι με ένα ego στο χέρι. Μάλλον θα πρέπει να αναβαθμιστώ σε κάτι πιο .. τζιτζι (GG!)  :laugh1: :laugh1:

Εμένα πάντως όταν με ρωτάνε για πρώτη φορά, δε με ρωτάνε αν κάνει δουλειά, αλλά πόσο κάνει. Ευτυχώς δε με ρωτάνε πόσα έχω δώσει μέχρι τώρα εδώ και 3 μήνες που ατμίζω, γιατί θα το βάζαν στα πόδια  :))

Εμένα με ρωτάνε πόσα έχω δώσει αλλά τους λέω άααλλο 'γω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 22, 2011, 19:55 »
ωραίο το GG, αλλά εάν του βάλεις και ένα AVS, νιώθεις πως κρατάς τον .... John Holmes

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 22, 2011, 20:27 »
Aπό Θάσο καταγωγή αλλά μένω Καβάλα μόνιμα. Θάσο καλοκαίρια :) Εσύ από πού?  :)

Ε καλά το είπα εγώ...συμπατριωτάκι...
Καταγωγή Χρυσούπολη αλλά μένω Ηρακλειο Κρήτη... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 22, 2011, 23:44 »
Για σου ωρε πατριωτάκι!    :boat: :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 25, 2011, 15:59 »
Σήμερα κατεβήκαμε οικογενειακώς να δούμε την παρέλαση στο Ηράκλειο και υπό άλλες συνθήκες θα έκανα 5-6 τσιγάρα minimum...
Αλλά αυτά παλιά...σήμερα άτμιζα σαν κύριος και συνειδητοποιούσα βλέμματα περίεργων - εν δυνάμει ενδιαφερόμενων να με κοιτάνε όλως τυχαίως... ::)
Από οτι καταλαβαίνω οταν κάποιος υποψιάζεται οτι προκειται για ΗΤ περιμενει να πάρεις τζουρα για να δει τι καταλαβαινεις που ατμιζεις...
Είχα μαζί μου τον 510 LR και όπως καταλαβαίνετε με μερικες αργοσυρτες τζούρες λυθήκαν πολλές απορίες... 8)
Ασε που δεν χρειαζεται πλεον να στεκομαι μακρια απο το παιδι μη το ντουμανιασω με καπνο...

Μοναδικό μειονέκτημα... έπρεπε να το βάζω στο τσεπάκι για να χειροκροτάω γιατί δεν κρατιέται το eGo στο στόμα :))
Ειναι ωραια η ζωη του ατμιστη τελικα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 25, 2011, 16:46 »
Η ποιότητα ζωής δεν συγκρίνεται με τπτ προ και μετά ητ... Εχθές "έμπλεξα" με την παρέα μου που ήρθαν για 3μερο από γειτονικές πόλεις που εργάζονται.. Μιλάμε για χλευασμό όχι αστεία! το τι άκουσα δεν περιγράφεται.. Κάποιοι επικροτούν κάποιοι δεν θέλουν να καταλάβουν.. και στην θέα του καινούριου αρχίζουν τα ποικίλα αρνητικά σχόλια τα οποία όλοι λίγο πολύ θα έχετε ακούσει..

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 25, 2011, 18:28 »
Εμείς συνεχίζουμε κανονικότατα να ατμίζουμε :thumpup:
Αεράτα και μαγκιά μας :thumpup: :) :)

Και εμένας προχθές σε ένα καφέ, ένας που είχε τα χρονάκια του.... μου έιπε μετά
από τα πολλά που του εξηγούσα, και χλευάζοντας ότι <<άη μωρέ ειν ψεύτικο>>......
και του κάνω μια τζουράρα με το εργαλείο μου με 40 αρα βάση.....(ντουμάνι-χαμός) :laugh1:
δεν έβλεπε τους φίλους του στο τραπέζι
και του λέω <<τώρα η σειρά σου, για τράβα τζούρα με το τσιγαράκι σου,για να δουμε ποιο
από τα δύο έιναι ψέυτικο>>????   χαχαχαχα,
ο άνθρωπος δαγκώθηκε και έκατσε στα αυγά του,
έμεινε μ@λ@κ@ς :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 25, 2011, 19:07 »
Σε όλες τις περιπτώσεις που μου είπαν "αα..δηλαδή ψεύτικο!!" εγώ τους έλεγα ναι!!! ψεύτικο!!. Έκοψα το κάπνισμα και έχω αυτό για να ξεχνιέμαι.
Έτσι..κάθε κουβέντα, τέλος.
Στην αντίθετη περίπτωση τώρα που μου έλεγαν...δεν το έκοψες, άλλαξες τρόπο, του φυσούσα τον ατμό στα μούτρα και τους έλεγα...έτσι λες ε?? Τέλος και εκεί.


Αποσυνδεδεμένος Kosmas

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #251 στις: Μαρτίου 25, 2011, 19:24 »
Προχθές σε ουζερί ήταν απέναντι μου μια παρέα και με κοίταζαν όλοι επίμονα, μιλάμε για 10 περίπου άτομα, λες και έβλεπαν ταινία, εγώ με το eGo-t να βγάζω τα ντουμάνια μου.  ;D
Αφού είδα δεν μιλαγαν και κοίταζαν περιμένοντας να πάρω τζούρα να δουν ρωταω εγώ, έχετε απορία τι είναι αυτό; Ναι απατάνε, οπότε πήγα εκεί και τους εξήγησα. Είχα και κανα δυό αμπούλες επιπλέον και τους έδωσα να δοκιμασουν. Έδειξαν ενδιαφερον τα παιδιά και ζήτησαν πληροφορίες, τους έδωσα την διεύθυνση του φόρουμ εδώ να διαβάσουν και να μάθουν.
Πάντως μου κάνει εντύπωση πως τα αρνητικά σχόλια τα ακούω από καπνιστές, ενώ αντιθέτως όσοι δεν καπνίζουν λένε μπράβο. Και καλά οι καπνιστές και τι έχει μέσα αυτο, και είναι επικίνδυνο, και όλα τα γνωστά που φαντάζομαι κατά καιρούς όλοι θα έχετε ακούσει!  :angry_orange:

Τουλάχιστον έχω καταφέρει να μυήσω περί τα 15 άτομα έως τώρα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 25, 2011, 19:32 »
Εμείς συνεχίζουμε κανονικότατα να ατμίζουμε :thumpup:
Αεράτα και μαγκιά μας :thumpup: :) :)

Και εμένας προχθές σε ένα καφέ, ένας που είχε τα χρονάκια του.... μου έιπε μετά
από τα πολλά που του εξηγούσα, και χλευάζοντας ότι <<άη μωρέ ειν ψεύτικο>>......
και του κάνω μια τζουράρα με το εργαλείο μου με 40 αρα βάση.....(ντουμάνι-χαμός) :laugh1:
δεν έβλεπε τους φίλους του στο τραπέζι
και του λέω <<τώρα η σειρά σου, για τράβα τζούρα με το τσιγαράκι σου,για να δουμε ποιο
από τα δύο έιναι ψέυτικο>>????   χαχαχαχα,
ο άνθρωπος δαγκώθηκε και έκατσε στα αυγά του,
έμεινε μ@λ@κ@ς :laugh1:
Ο παραπάνω τύπος ήταν η εξέρεση..... οι περισσότεροι το βλέπουν με ενδιαφέρον,
για να κόψουν το τσιγάρο ή απλά για γκατζετάκι....
Πάνω από 40 άτομα ,συγγενείς μου, φίλοι μου, γνωστή μου,από το χώρο εργασίας μου,
τους έχω μυήσει στο άτμισμα...... :yes:

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 25, 2011, 23:35 »
Είσαι η εξαίρεση, εμένα εδώ και 3 χρόνια με αντιμετωπίζουν ειρωνικά και φοβικα και κανένας δεν έχει ξεκινήσει το ατμισμα, συνεχίζουν και καπνίζουν παρόλο που έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας.Έχω βαρεθεί να δίνω σεμινάρια για το ηλ.τσιγάρο, τους αφήνω λοιπόν να απολαύσουν τον καρκίνο τους που είναι και πιστοποιημένος από το κράτος.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 26, 2011, 00:27 »
Εμείς συνεχίζουμε κανονικότατα να ατμίζουμε :thumpup:
Αεράτα και μαγκιά μας :thumpup: :) :)

Και εμένας προχθές σε ένα καφέ, ένας που είχε τα χρονάκια του.... μου έιπε μετά
από τα πολλά που του εξηγούσα, και χλευάζοντας ότι <<άη μωρέ ειν ψεύτικο>>......
και του κάνω μια τζουράρα με το εργαλείο μου με 40 αρα βάση.....(ντουμάνι-χαμός) :laugh1:
δεν έβλεπε τους φίλους του στο τραπέζι
και του λέω <<τώρα η σειρά σου, για τράβα τζούρα με το τσιγαράκι σου,για να δουμε ποιο
από τα δύο έιναι ψέυτικο>>????   χαχαχαχα,
ο άνθρωπος δαγκώθηκε και έκατσε στα αυγά του,
έμεινε μ@λ@κ@ς :laugh1:


Άντε να πείς το ΒL ψεύτικο αλλά όχι και με αυτά που κυκλοφορείς να σου πει ψεύτικο έλεος  :idiot1:  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy