vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 8 χρήστες
Doubt, vasim, DavidGon, sakissalonika, camber, maprix, bloodlessz, antiklitos140

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #225 στις: Μαρτίου 20, 2011, 23:28 »
Και ο Πάσαρης κουβαλούσε ένα 45άρι μάγκνουμ εντελώς τυχαία. Τυχαίο? Δεν νομίζω  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #226 στις: Μαρτίου 21, 2011, 03:27 »
Η ξαδέλφη μου, φανατική καπνίστρια, έχει κι έναν γιο 6 χρόνων, δοκιμάζει για πρώτη φορά από το ΗΤ μου:

«Ρε συ, αυτό είναι σαν τσιγάρο !»

Της απαντάω «Άντε τότε, τι περιμένεις για να το πάρεις κι εσύ και να κόψεις το κ@λ@τσίγαρο;»

«Δεν ξέρω, θα δούμε, θα το σκεφτώ»

Περνάνε δυο εβδομάδες, ακόμα το «σκέφτεται», και δοκιμάζει ΗΤ για δεύτερη φορά

«Καλό είναι αλλά με χτυπάει στο λαιμό. Έχει ωραία γεύση όμως !»

Και πετάγεται ο γιος της και της λέει :

«Γιατί δεν το μαθαίνεις κι εσύ; Δε βρωμάει.»

Κόκκαλο η μαμά του.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #227 στις: Μαρτίου 21, 2011, 14:21 »
Από την μεριά μου βλέπω μια ραγδαία αυξηση των νέων ατμιστών. Ο πρώτος φίλος που έκανα, έχει μυήσει άλλους με γεωμετρική πρόοδο. Αν ήμουν σε σύστημα πυραμίδας θα είχα γίνει ζάμπλουτος

Αποσυνδεδεμένος Raventh

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #228 στις: Μαρτίου 21, 2011, 14:42 »
Από την μεριά μου βλέπω μια ραγδαία αυξηση των νέων ατμιστών. Ο πρώτος φίλος που έκανα, έχει μυήσει άλλους με γεωμετρική πρόοδο. Αν ήμουν σε σύστημα πυραμίδας θα είχα γίνει ζάμπλουτος

Εγω μετράω 3 μυημένους μέχρι τώρα. Εάν ειδικά βγει και καμια version 5-6 του ego-T ατμο (νομίζω είναι v3 τώρα;) που να βελτιώνει ακόμα περισσότερο τα προβλήματα διαροών/καμμένου σε μερικούς άτμο, πιστεύω θα ανεβεί ο αριθμός κατά πολύ. Γενικά, σενάριο Pay it Forward, ειδικα αυτο τον καιρο, μια η κριση, μια η απαγορεψη του καπνισματος, μια η τιμη των τσιγαρων, δεν θελει και πολυ. Πρεπει να κουβαλαμε extra ατμο με 2-3 γευσεις για να μοιραζουμε δοκιμαστικα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #229 στις: Μαρτίου 21, 2011, 14:57 »
Εγώ σήμερα είδα έναν στο μετρό που άτμιζε όπως έμπαινε στο σταθμό, στην αρχή νόμιζα πως ήταν κανονικό τσιγάρο και σοκαρίστηκα (!).
Μετά το πρόσεξα περισσότερο και ήταν η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #230 στις: Μαρτίου 21, 2011, 15:52 »
Εγώ έχω μυήσει έως τώρα 7 άτομα. Οι 2 σκληροπυρηνικοί καπνιστές! Το κόστος αν εξαιρέσουμε λίγο την αρχή είναι καταλυτικός παράγοντας.. Όλοι στην αρχή ρωτάνε πόσο βγαίνει τον μήνα. Για την υγεία ούτε λόγος.Βέβαια αυτό φαίνεται στην πορεία. Πλέον κουβαλάω ένα 15αρι (εκτός το 40αρι :tongue_smilie:) μαζί μου με πολύ ελαφριά γεύση maxboro και ένα drip tip πλαστικό για δοκιμές. Βλέπω πως με τον καιρό γνωστοί και φίλοι συνήθισαν την παρουσία μου με ητ και αρχίζουν και με προσεγγίζουν επί του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #231 στις: Μαρτίου 21, 2011, 16:17 »
Εγώ σήμερα είδα έναν στο μετρό που άτμιζε όπως έμπαινε στο σταθμό, στην αρχή νόμιζα πως ήταν κανονικό τσιγάρο και σοκαρίστηκα (!).
Μετά το πρόσεξα περισσότερο και ήταν η.τ.

σε ποια σταση μπας και ημνουν εγω?

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #232 στις: Μαρτίου 21, 2011, 16:30 »
σε ποια σταση μπας και ημνουν εγω?


Μάλλον σ' αυτή την στάση  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #233 στις: Μαρτίου 21, 2011, 17:03 »
σε ποια σταση μπας και ημνουν εγω?
Ευαγγελισμό, κάπου στις 10:30

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #234 στις: Μαρτίου 21, 2011, 17:07 »
δεν ημουν εγω.
δεν ξερω να χορευω ωρε Αγγελε,
αν ηξερα θα πηγαινα στο Dancing with the sitars  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #235 στις: Μαρτίου 21, 2011, 22:09 »
Εγώ πάλι μετράω ένα και μισό μυημένους...
Ο ένας (ο αδερφός μου) μπήκε κανονικά στο τριπ διοτι είχε κόψει το ΚΤ και τελευταία το ξαναάρχισε...
Έψαχνε την αφορμή για να του κόψει και του δόθηκε με το ΗΤ...
Του πήρα ένα eGoT joytech και ΄΄στάνιαρε΄΄...
Ο άλλος είναι σχεδόν έτοιμος (ο διευθυντής του σχολείου όπου εργάζομαι) και αφού περίμενε κάποιο διάστημα να δει αν όντως εγώ είμαι ευχαριστημένος είμαστε κοντά στην παραγγελία...αν και το μόνο που τον προβληματίζει είναι οι παραγγελίες των υγρών που το θεωρεί ψιλοταλαιπωρία...
Ε όταν ξεκινήσει θα καταλάβει οτι δεν είναι...

Περιστατικό δημόσιας χρήσης:
Ατμίζω στο γραφείο των δασκάλων και μία συνάδελφος εντελώς ανίδεη με ρωτάει ΄΄ μα καλά ο καπνός που βγάζει δεν έχει βλαβερές ουσίες για τους γύρω΄΄;
Απαντώ ΄΄'οχι΄΄
Με ρωτάει ΄΄κι εγώ που το ξέρω΄΄;
Της απαντώ: εσύ γιατί βήχεις εδώ μέσα και δεν φοράς μάσκα; μπορεί να έχεις φυματίωση και να κολλήσω
Μου λεει φανερά φανερά μπερδεμένη (προφανώς εκτός του ΗΤ αγνοούσε και το πώς μεταδίδεται η φυματίωση...) ΄΄τι λες καλέ; φυματίωση; εγω;΄΄

Η απάντηση μου  ήταν προφανής...
΄΄Κι εγώ που το ξέρω;΄΄

Συμπερασματικά της εξηγώ οτι ΄΄όσο εσύ είσαι σίγουρη οτι ο βήχας σου δεν θα μου δημιουργησει προβλημα διοτι προφανώς το έψαξες, άλλο τόσο και ακόμη παραπάνω γνωρίζω οτι απο την στιγμή που χρησιμοποιώ ΗΤ σε κλειστό χώρο δεν επιβαρύνω επ ουδενί τον διπλανό μου...΄΄

Απλά γενικοτερα αποφευγω να ατμίζω δημοσίως και προτιμω να πηγαινω κάπου πιο απόμερα ώστε να γλυτώνω τις  περιττές επεξηγήσεις...
Ασε που αν σε δει κάποιος απο μακριά (γονεας π.χ.) θα συμπεράνει οτι οι δάσκαλοι καπνίζουν στο γραφείο τους...και αντε να εξηγείς... :nope:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #236 στις: Μαρτίου 21, 2011, 22:34 »
Φίλος μου που μάλλον έχει πολύ θράσος άτμισε στο αεροπλάνο και στο λεωφορείο από το αεροπλάνο στον αεροσταθμό χωρίς να του την πουν

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #237 στις: Μαρτίου 21, 2011, 22:57 »
Ταξίδεψα με πούλμαν από Αθήνα για Θεσσαλονίκη το ΠΣΚ που μας πέρασε.
Άνετος και ατμιζα κανονικότατα(χωρίς να προκαλώ μεγάλα ντουμάνια), χωρίς κανένα πρόβλημα.
Οι καπνιστές έπαθαν την πλάκα τους με το ατμιστικό εργαλείο μου.
Πως και πως περίμεναν να κάνουμε μία στάση στην Λαμία για να κάνουν τσιγάρο.
Εγώ ήμουν στην πρώτη σειρά(που μου αρέσει να βλέπω την διαδρομή) -άνετος,καφεδάτος-και ατμίζων...!!!

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #238 στις: Μαρτίου 22, 2011, 00:15 »
Άτμισμα στο φέρυ για Θάσο την προηγούμενη εβδομάδα.. Ειλικρινά ένιωσα λες και ήμουν δάσκαλος σε παιδάκια δημοτικού! Χαζέψανε.. Οι 3 από το χωριό μου οι οποίοι ξεκινήσανε ήδη! Σκέφτομαι να φτιάξω ένα ηχογραφημένο να πατάω play και να το ακούνε γιατί κάποιες στιγμές που δεν έχω και κέφια κουράζει...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #239 στις: Μαρτίου 22, 2011, 14:31 »
Άτμισμα στο φέρυ για Θάσο την προηγούμενη εβδομάδα.. Ειλικρινά ένιωσα λες και ήμουν δάσκαλος σε παιδάκια δημοτικού! Χαζέψανε.. Οι 3 από το χωριό μου οι οποίοι ξεκινήσανε ήδη! Σκέφτομαι να φτιάξω ένα ηχογραφημένο να πατάω play και να το ακούνε γιατί κάποιες στιγμές που δεν έχω και κέφια κουράζει...

Στο Φερρυ για Θασο σημαίνει οτι είσαι ή απο Καβάλα ή από κεραμωτή; ή άσχετο;
Αντε θα βγουμε και συμπατριώτες... :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114712 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823602 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506584 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293724 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1618 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762375 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3926 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem