vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 6 χρήστες
mfk, tony1976, white varadero, e-akapnos, manoslykos, paiktaras

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:58 »


Στην παρέα μου είναι ένας τύπος ο οποίος κάθε φορά που με βλέπει, μου ζητάει το ητ μου. Έχω ένα έξτρα drip tip μαζί μου για τέτοιες περιπτώσεις και ποτέ δεν του λέω όχι. Ο τύπος καπνίζει στριφτά. Όσες φορές του έχω πει να πάμε από γνωστό μαγαζί ητ να τον εξοπλίσω, μου λέει ότι δεν έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και ότι δεν θα τα καταφέρει. Όσο και αν το βρίσκω χαζή δικαιολογία, θεωρώ μαγκιά το να μπορείς να πεις κάτι τέτοιο. Και ας έχει πάθει πλάκα με το Orange Cookies που ιδιοκατασκευάζω!
Για να γίνει κάποιος ατμιστής πρέπει να ανήκει σε εκείνους που εμπιστεύονται πραγματικά τον ευατό τους.
Αυτός που παραδέχεται ότι φοβάται τον εαυτό του απλά μας ζητάει βοήθεια.

Προσπάθησε να βοηθήσεις αυτόν τον φίλο σου γιατί πιστεύω ότι μαζί σου θα τα καταφέρει! Πές του ότι κ εσύ στην αρχή ξεκίνησες το άτμισμα μαζί
με κάποιον άλλον κ σιγά σιγά αγάπησες το άτμισμα για όλους τους καλούς λόγους που οι ατμιστές γνωρίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 03, 2012, 16:04 »
το δικό μου επιχείρημα είναι η αλήθεια.
Τους λέω οτι έκοψα το τσιγάρο ενω ΔΕΝ ήθελα να το κόψω, χωρίς κανένα απολύτως κόπο, και το αντικατέστησα με κάτι που μου επανέφερε την χαμένη απόλαυση του καπνίσματος και την ενίσχυσε κατα 100% τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 03, 2012, 16:08 »
το δικό μου επιχείρημα είναι η αλήθεια.
Τους λέω οτι έκοψα το τσιγάρο ενω ΔΕΝ ήθελα να το κόψω, χωρίς κανένα απολύτως κόπο, και το αντικατέστησα με κάτι που μου επανέφερε την χαμένη απόλαυση του καπνίσματος και την ενίσχυσε κατα 100% τουλάχιστον.

κ εγω αυτο τους λεω: οτι εκοψα το τσιγαρο μαχαιρι μετα απο 30 χρονια...+ α[πλαυση, + γευση + σε "ΟΛΑ" ;)
τους φαινεται απιστευτο.....
με κοιταζουν περιεργα κ μαλλον τους παει το μυαλο οτι καποια ταρζανια κανω κ δεν με ενοχλει η ελλειψη του κ.τ.
(ατιμο παρελθον μου...με κυνηγας λεμε... :)) )

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 03, 2012, 16:28 »
Γιατί έχει βγει "ταρζανιά" και με ηλεκτρονικό τσιγάρο; :D

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 03, 2012, 16:39 »
Τώρα που το σκέφτομαι παιδιά, είναι και θέμα χρόνου. Αν το η.τ. αντέξει στο χρόνο, γίνουν και περισσότερες μελέτες θετικές και υπάρχουν περισσότεροι μακροχρόνιοι ατμιστές, παρά πρώην ατμιστές, τότε φαντάζομαι πως όλα όσα συζητάμε εδώ θα έχουν ιστορικό ενδιαφέρον. Για την ώρα είναι πολύ καινούριο και ακόμη αστήρικτο. Αλλά γι' αυτό είμαστε εδώ, για να το στηρίζουμε! (για τους φίλους πάντως, πάντα διαθέτω για καμιά μέρα ένα από τα δικά μου, για να δοκιμάσουν και αν τους αρέσει κάπως, μπορούν μετά να βρούνε φτηνές λύσεις).

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #710 στις: Αυγούστου 15, 2012, 18:14 »
Σήμερα είδα πόσο ποιο ανοιχτόμυαλοι είναι οι 50αρηδες απέναντι στο η.τ από τους 30αρηδες......μαζεμένοι στο σπίτι μου αρκετοί ολοι με το κ.τ στο χέρι εγώ με το η.τ ενας συγγενής μου 50 κάτι όταν του είπα τι είναι μου λέει μπράβο κοριτσάκι μου που   καταφερες να το κόψεις....αλλά με λαχτάρα να το κάνει και αυτός....βιδωνω σε μια μπαταρια μου ενα ce4 του βαζω τριμπεκα και του το δινω να δοκιμασει ......απο της 11 το πρωι μεχρι και πριν λιγο το ατμιζε με τοσο ενθουσιασμο.......μια κοπελα της παρεας καποια στιγμη που εγω ατμιζα γυρναει με το τσιγαρο στο χερι και μου λεει....ελα ρε αναψε ενα τσιγαρο πως ευχαριστιεσαι την μπυρα με αυτο......αλλα με προκλητικο υφος.....τις απανταω με το ιδιο υφος πως αν δεν την ευχαριστιεμαι την μπυρα με αυτο θα την κοψω......το κοβει....μετα απο λιγη ωρα προσπαθησα να της δωσω να δοκιμασει......και ακουω το θεικο.....ασε με ρε που θα καπνισω μπισκοτο.....το εντυπωσιακο?μεχρι να της απαντησω εγω πεταγεται ο θειος μου που ανεφερα παραπανω και της λεει ...εεεε οχι βεβαι μην ατμισεις μπισκοτο.....ασε να ειμαστε μονο εγω και η εφη που μυριζουμε ωραια.....εσεις μπορειτε και να βρωματε τσιγαριλα αφου το επιλέγετε.....ποσο δυσκολο μας ειναι να καταλαβουμε το καλο μας μερικες φορες αναρωτιεμαι αληθεια......

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #711 στις: Αυγούστου 15, 2012, 18:36 »
όποιος ρωτάει του εξηγώ.αν καταλάβω σαρκασμό από κάποιον τους αφήνω στην κοσμάρα τους.
προσέχω να μην ενοχλώ τους γύρω μου σε δημόσια μέρη

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #712 στις: Αυγούστου 15, 2012, 18:49 »
Όταν βλέπω ειρωνεία και εξυπνάδες δεν ασχολούμαι και τους αφήνω,σιγά μην σκάσω!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #713 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:13 »
Σήμερα είδα πόσο ποιο ανοιχτόμυαλοι είναι οι 50αρηδες απέναντι στο η.τ από τους 30αρηδες......μαζεμένοι στο σπίτι μου αρκετοί ολοι με το κ.τ στο χέρι εγώ με το η.τ ενας συγγενής μου 50 κάτι όταν του είπα τι είναι μου λέει μπράβο κοριτσάκι μου που   καταφερες να το κόψεις....αλλά με λαχτάρα να το κάνει και αυτός....βιδωνω σε μια μπαταρια μου ενα ce4 του βαζω τριμπεκα και του το δινω να δοκιμασει ......απο της 11 το πρωι μεχρι και πριν λιγο το ατμιζε με τοσο ενθουσιασμο.......μια κοπελα της παρεας καποια στιγμη που εγω ατμιζα γυρναει με το τσιγαρο στο χερι και μου λεει....ελα ρε αναψε ενα τσιγαρο πως ευχαριστιεσαι την μπυρα με αυτο......αλλα με προκλητικο υφος.....τις απανταω με το ιδιο υφος πως αν δεν την ευχαριστιεμαι την μπυρα με αυτο θα την κοψω......το κοβει....μετα απο λιγη ωρα προσπαθησα να της δωσω να δοκιμασει......και ακουω το θεικο.....ασε με ρε που θα καπνισω μπισκοτο.....το εντυπωσιακο?μεχρι να της απαντησω εγω πεταγεται ο θειος μου που ανεφερα παραπανω και της λεει ...εεεε οχι βεβαι μην ατμισεις μπισκοτο.....ασε να ειμαστε μονο εγω και η εφη που μυριζουμε ωραια.....εσεις μπορειτε και να βρωματε τσιγαριλα αφου το επιλέγετε.....ποσο δυσκολο μας ειναι να καταλαβουμε το καλο μας μερικες φορες αναρωτιεμαι αληθεια......

Δυστυχώς, τα άτομα ηλικίας ως 30κάτι, ακόμα έχουμε μέσα μας την αντίδραση και το πείσμα να υποστηρίζουμε τις επιλογές μας, έστω και αν αυτές είναι λανθασμένες και βλάπτουν την υγεία μας. Έχουμε κάτσει όμως να σκεφτούμε ότι η έναρξη του καπνίσματος δεν ήταν και τόσο δική μας επιλογή? Όταν έχεις μεγαλώσει σε περιβάλλον όπου και οι δύο γονείς, ο παππούς, η γιαγιά και όποιος τέλος πάντων έμπαινε στο σπίτι καπνίζει, πως είναι δυνατόν να μην έχεις κλίση προς αυτή τη συνήθεια?

Όσο κι αν ξέρεις ότι σκοτώνεις τον εαυτό σου, όση ενημέρωση και να έχεις, δεν γλιτώνεις. Είναι εικόνες που σου μένουν έμφυτες. ΠΙστεύω ότι η φίλη σου περισότερο φοβάται τι θα πει ο κόσμος, ή και το αν θα τα καταφέρει, παρά κατακρίνει πραγματικά το ητ.

Ο θείος από την άλλη που καπνίζει από μικρός και ζει καθημερινά τις συνέπειες, φυσικά και θα είναι πιο ανοιχτόμυαλος. Τρόπο ψάχνει για να το κόψει, και μάλιστα τρόπο ανώδυνο.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #714 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:19 »
δεν εχεις αδικο....θα προτιμουσα ομως να δοκιμασει και μετα να κρινει......και εγω και ολοι μας δεν ξεραμε οτι θα τα καταφερουμε αλλα την καναμε την προσπαθεια μας.......και εμενα στην αρχη με κοιταζανε περιεργα αλλα τωρα μου λενε τι ωραια μπαταρια τι ομορφο επιστομιο.....θα την δικαιολογουσα αν δοκιμαζε και μου ελεγε δεν μου αρεσει....... :dontknow: :dontknow:
ο θειος μου μου το καβατζωσε το ce4  :yahoo: :yahoo: :yahoo: και μου ηρθε σημερα στην δουλεια με καμαρι να του το γεμισω ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #715 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:29 »
χα!
κι έλεγα να τι ξέχασα! να σας πω αυτό...
χθες αντιμετώπισα, ψέματα, σημασία δεν του έδωσα, ένα μεθυσμένο εβδομηντάρι, που επέμενε πως το ητ είναι χειρότερο από το κανονικό, γιατί έχει χημικά!
επίσης, πως είναι πιο εθιστικό από το κτ. και μάλιστα πιο εθιστικό και από το χασίς.!!!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #716 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:43 »
Εγω ειχα παει στο νοσοκομειο για επισκεψη πριν μερικεσ μερεσ και καθωσ εφευγα και εβγαιναν ατμοι απο το στομα μου :) με βρισκει μια γυφτισσα και μου λεει "εχεισ αναπτηρα?", "δεν εχω" τησ λεω και σηκωνω το προβαρι με τον crystal να το δει.... ξαναρωταει αυτη πιο επιμονα..."αναπτηρα,λεω ... μου δινεισ??" τησ δειχνω ξανα το η.τ. και τησ λεω "ΔΕΝ εχω αναπτηρα!"

και τοτε πεφτει το ματι τησ στο προβαρι, αλλαζει η εκφραση τησ σε τρομου και φωναζει δυνατα....
"Ο χΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ"   
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #717 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:45 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

ε μα κι εσύ στη γυφτισούλα το προβάρι?????????
θα νόμιζε πως είναι γκλομπ και θα την κοπανούσες!!!!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #718 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:47 »
μα... δεν ειχα αναπτηρα.....  :dontknow:
τι να τησ πω...? :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #719 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:54 »
Εγω ειχα παει στο νοσοκομειο για επισκεψη πριν μερικεσ μερεσ και καθωσ εφευγα και εβγαιναν ατμοι απο το στομα μου :) με βρισκει μια γυφτισσα και μου λεει "εχεισ αναπτηρα?", "δεν εχω" τησ λεω και σηκωνω το προβαρι με τον crystal να το δει.... ξαναρωταει αυτη πιο επιμονα..."αναπτηρα,λεω ... μου δινεισ??" τησ δειχνω ξανα το η.τ. και τησ λεω "ΔΕΝ εχω αναπτηρα!"

και τοτε πεφτει το ματι τησ στο προβαρι, αλλαζει η εκφραση τησ σε τρομου και φωναζει δυνατα....
"Ο χΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ"   
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Τρόμαξε η καημένη η γυναίκα !!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499166 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy