vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
chkontog, Tem, Αράπης, camber, Doubt, noe

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #690 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:12 »
συναδερφος μου σημερα...
-ευκολο ειναι να δωσεις 40-50ευρω
-γιατι αφου θα τα σκασεις σε δοσεις το επομενο δεκαημερο
-ναι αλλα σημερα εχω 4 ευρο για πακετο
-γιατι δεν εχεισ 50 χτες πληρωθηκαμε
-και μετα τι 8α μου λειψουν
-πως αφου θα τα εχεισ κανει αποσβεση σε 2 βδομαδες
-ναι αλλα απο γευση
-πηγενε στο ταδε μαγαζι (μην κανουμε διαφημηση) εχει καμια δεκαπενταρια να δοκιμασεις
 

μετα παρετηθηκα δεν αντεξα αλλο...... προφανως απλα δεν θελουν ορισμενοι

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #691 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:13 »
Ετσι είναι. Τους το λες, αλλά δεν το καταλαβαίνουν. Να μπορέσουν να φανταστούν τη ζωή τους χωρίς το βήχα και την απίστευτη μπόχα, αλλά με όλη την απόλαυση του πρωινού καφέ, της χαλάρωσης, της απασχόλησης των χεριών, του ποτού, του χτυπήματος, του αρώματος.

Πάντως στο τρένο μιλούσαν για υποκατάστατο γιατί είχα έναν άτμο "αεροπλάνου"Χτύπημα γεύση οκ, ατμός μηδενικός. Οταν έβαλα το καρτοτανκ γκουρλώθηκαν όσο να πεις με τον ατμό. Πού να ήταν κάποιος με ισχυρή μπαταριοθήκη και καλοσεταρισμένο επισκευάσιμο, να έκανε νέφος με μια ρουφηξιά  :laugh1: :laugh1:
Και μετά ο ατμιστής να πάρει εκείνη την πολύ βαθιά ανάσα που ο καπνιστής δε μπορεί να πάρει και να πει... ευωδιάζει πάλι το υγρό που έβαλα!!!! :)) Α,ρε, μετά τα 3 χιλιόμετρο πρωινό τρέξιμο πώς τραβιέται το άτιμο!!!! 

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #692 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:20 »
το χειροτερο ειναι οτι ο ιδιος εχει κανει φετος 3-4 φορες αποπειρα να το κοψει ανεπιτυχως αλλα δεν του δινει την ευκαιρια

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #693 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:35 »
-ευκολο ειναι να δωσεις 40-50ευρω
-γιατι αφου θα τα σκασεις σε δοσεις το επομενο δεκαημερο
-ναι αλλα σημερα εχω 4 ευρο για πακετο
Επειδη ξεκίνησα το ΗΤ στο κατώτερο οικονομικά σημείο μου της τελευταίας δεκαετίας, οπου εψαχνα και τα 4€ για τσιγαρα, ηταν ΤΡΑΓΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ η ανακουφιση του να μην πρεπει να τα ψαχνεις καθημερινά! Κι ας εδωσα για αρχικά πακέτα λεφτα που ΔΕΝ τα είχα ουσιαστικά. Περαν ολων των αλλων, τοτε, αυτη η ανακούφιση και μόνο, του να μην πρεπει να βρεις αυτά τα 4€ (8,5€ για μενα) ηταν πολύτιμη.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #694 στις: Ιουλίου 02, 2012, 17:17 »
Δεν το συζητάω. 5,5 ευρώ τότε έπρεπε να τα βρίσκω καθημερινά. Τώρα είναι παραπάνω. Και πού το πας για μας τους ξενύχτηδες, το να ξεμένεις 1 το βράδυ και να ψάχνεις ανοιχτό περίπτερο;;;

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #695 στις: Ιουλίου 02, 2012, 17:20 »
αν δεν σας ενοχλεί η pg,φτιάχτε ένα μπουκαλάκι με το αγαπημένο σας άρωμα και έχετε το μόνο για κλειστούς χώρους,δεν θα ενοχληθεί κανένας!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #696 στις: Ιουλίου 02, 2012, 17:33 »
προχθες πηγα σε ενα απο τα καλοκαιρινα κλαμπακια στην λ. ποσειδωνος. πολυς κοσμος, χαμος θα ελεγα ,ο ενας πανω στον αλλον,με λιγα λογια! ανοιχτος ηταν ο χωρος.βγαζω κι εγω λοιπον μαζι με το ουσκακι μου να ατμισω.διπλα μου η παρεα μου και καποιοι αλλοι. τραβαω την πρωτη,δευτερη τζουρα και μου λεει μια που ηταν σχεδον διπλα μου......μην το φυσας αυτο το πραγμα πανω μου! με μισος ομως :angry_orange: εκεινη την ωρα παιδια ενιωσα τοσο μειονεκτικα.....δεν ξερω τι επαθα,,,,,,κολλησα!ενω διπλα της ντουμανια απο τα μαρλμπορο και τα καμελ,και την πειραξα εγω. συγνωμη αλλα ο κοσμος ειναι ανωμαλος :thumpdown:  :idiot1: :idiot1:

Δήμητρα, αν ήσουν άντρας θα σου έδινα μία συνταγή που έχω για τέτοιες περιπτώσεις, θα πήγαινες στο κλαμπ ξανά ΚΑΙ Η ΤΥΠΙΣΑ ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!  :)) Σοβαρά τώρα, η περίπτωση μου θυμίζει το Βέγγο σε κείνη την ταινία που ζήτησε από τον οδηγό του λεωφορείου να σταματήσει και πήγε στην εξάτμιση για τζούρα επειδή δεν άντεχε το οξυγόνο!

Στην παρέα μου είναι ένας τύπος ο οποίος κάθε φορά που με βλέπει, μου ζητάει το ητ μου. Έχω ένα έξτρα drip tip μαζί μου για τέτοιες περιπτώσεις και ποτέ δεν του λέω όχι. Ο τύπος καπνίζει στριφτά. Όσες φορές του έχω πει να πάμε από γνωστό μαγαζί ητ να τον εξοπλίσω, μου λέει ότι δεν έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και ότι δεν θα τα καταφέρει. Όσο και αν το βρίσκω χαζή δικαιολογία, θεωρώ μαγκιά το να μπορείς να πεις κάτι τέτοιο. Και ας έχει πάθει πλάκα με το Orange Cookies που ιδιοκατασκευάζω!

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #697 στις: Ιουλίου 02, 2012, 17:58 »
Μπορεις να τους κατηγωρησεις για πολλα αλλα οχι για αυτο.
και εγω μια απο τα ιδια ημουν και για αυτο πηρα noname απο το νετ μπορει να το μετανιωσα χιλιεσ φορες εκ του αποτελεσματος βεβαια κακοι ατμο κακεσ μπαταριες αλλα δεν το μετανιωσα γιατι τα βγαλαν τα λεφτα τους (27 ευρω starter ego-w )και ειμαι συγουρος πλεον για το πιο δρομο θα τραβηξω. καποιος που δεν εχει ιδεα απο νετ και βλεπει ενα μαγαζι με 60 -70 ευρω για αρχη δεν τα δινει ευκολα.

απλα να τα καταφερεις ψηστον να δοκιμασει κατι απλο χωρις πολλα λεφτα να δει πως θα παει

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #698 στις: Ιουλίου 02, 2012, 18:35 »
εχθες το βραδυ βγηκα με κατι φιλους,πηγαινοντας σε μια μπυραρια.παρηγγειλα την μαυρη μου μπυρα και εβγαλα την θηκη με τα συνεργα. e go μπαταρια με πανω ενα μπλε dct 3.5.  μολις το ειδε η μια κοπελα που καθοταν διπλα μου μου λεει....πωωωω τι ωραιο ειναι αυτο?το ειδε και χρωματιστο,ασημενια μπαταρια και το μπλεδακι μαζι......κουκλιστικο :thumpup:να κανω μου λεει? απο μονη της και αρχισα να της εξηγω καποια πραγματα(τα λιγα που ξερω και εχω μαθει μεσα στους 5 μηνες ατμισματος)εχοντας στο αλλο χερι της αναμμενο ενα τσιγαρακι :tongue_smilie:το πηρε στα χερια της και αρχισε να το επεξεργαζεται. το σκεφτομαι κι εγω μου λεει καποια στιγμη να το αποφασισω! δοκιμασε και τις αρεσε σαν ιδεα.τωρα βεβαια μεχρι να το αποφασισουν ειναι αλλη ιστορια αυτη! αλλα μια πρωτη προσσεγγιση εγινε :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #699 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:08 »
Πάρτην και σε ένα μαγαζί να δοκιμάσει γεύσεις. Ψημένη είναι!
Ίσως και σε μια συνάντηση, να πάθει πλάκα!

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #700 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:13 »
ναι το θεμα ειναι οτι ολοι οσοι με εχουν ρωτησει για τα χρηματα που πρεπει να διαθεσουν κανουν περα! τους φαινονται μαζεμενα και δεν περνουν.ενω τα 4 ε τους φαινονται ψιχουλα! ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβουν αυτο πια :confused1: :confused1: :confused1: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #701 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:25 »
Εγώ πιστεύω dhmhtra είναι ότι φοβούνται ή δεν μπορούν ή δεν θέλουν να αφήσουν το τσιγάρο. ;)

Γιατί σήμερα με 50-60 ευρώ μπορεί να εφοδιαστείς όλα τα απαραίτητα και να αρχίσης το άτμισμα.

Δεν νομίζω ότι είναι και υπερβολικό ποσό.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #702 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:40 »
αυτο ακριβως τους εξηγω και εγω :oαααα μου λενε δεν εχω τωρα τοσα λεφτα,πως να τα δωσω και μολις ακουνε οτι ειναι αναλωσιμα εκει ειναι που κανουν πισω. και τι μου λενε θα περνω και τα ανταλακτικα? ααααα δεν συμφερει και κλεινει εκει το θεμα :locked:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #703 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:54 »
Δεν υπάρχει η θέληση και δεν πιστεύουν οτι θα τα καταφέρουν με αυτό το μαραφέτι να αφήσουν το τσιγάρο. Χώρια την κινδυνολογία που ακούν κ έχουν πάθει πλύση εγκεφάλου.
Την πρώτη φορά που είδα η.τ (ένα ego-t) με έπιασαν τα γέλια. Νευρικό γέλιο ασταμάτητο. Το παληκάρι που το είχε ψιλοκόμπλαρε. Παρόλα αυτά έκατσε κ μου εξήγησε την φιλοσοφία κ την λειτουργία του λέγοντας μου οτι έχει σταματήσει το κάπνισμα κ νιώθει καλύτερα.
Όταν μου είπε οτι έχει αναλώσιμα σχεδόν το απέρριψα στο μυαλό μου μιας κ το μόνο που θα γλύτωνα θα ήταν μόνο η υγεία μου  :eyesplash: κ όχι χρηματικό κέρδος!
Τελικά μετά από μεγάλη γκρίνια κ μουρμούρα της αδερφής μου πήρα ένα hybrid μόνο κ μόνο για να την ξεφορτωθώ κ να γλυτώσω την δική της πλύση εγκεφάλου! Στη συνέχεια συνειδητοποίησα πόσο ηλίθιος ήμουν για να μην πω τπτ άλλο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #704 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:57 »
Θέλει υπομονή, επιμονή και ετοιμότητα λόγου η συζήτηση με έναν καπνιστή, ακόμη και με ένα μη καπνιστή ..δυστυχώς. Υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση και πιστεύω σε αυτό φταίμε και εμείς που ατμίζουμε, ίσως όχι όλοι αλλά τουλάχιστον οι μη συνειδητοποιημένοι.. Αυτοί μαζί με αυτούς που σταμάτησαν το άτμισμα και ξαναγύρισαν στο κανονικό θεωρώ ότι κάνουν το μεγαλύτερο κακό με την βοήθεια από αυτούς τους εμπόρους που μαζί με άλλα είδη πουλάνε και η.τ. και οι ίδιοι δεν ατμίζουν, να μην αναφέρω ονόματα..

Δεν μου έχει τύχη πολλές φορές αλλά αυτές που έτυχε να το συζητήσω, τις περισσότερες χρειάστηκε να επιστρατεύσω την λεκτική ικανότητα του ασφαλιστή, που ευτυχώς διαθέτω  :( , για να καταλήξω εκεί που ήθελα, στο λογικό και αυτονόητο, στη βάση δεδομένων και στοιχείων πραγματικότητα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και έτσι υπήρχε 100% επιτυχία στην συζήτηση..  :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823488 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568272 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1005 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem