vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #615 στις: Απριλίου 30, 2012, 12:49 »
Για μένα η σοβαρότερη κουβέντα όσον αφορά την αντιμετώπιση από καπνιστές στους ατμιστές
είναι η παραπάνω φράση του φίλου μας.  :bow:
Και αυτό εκδηλώνεται με μια υπεροψία ή χλευασμό προς όλους εμάς με τα η.τ. να γίνονται
εμπαιγμός από τους άλλους  :yes:
Υπάρχει άλλη μια καλή απάντηση για τους καπνιστές κ  την "δίνω" μόνο σε κάτι φίλες κ φίλους που με ειρωνεύονται τρελά τελευταία....
Λέω...-εγώ πέρασα το ποτάμι κολυμπώντας....αλήθεια εσείς έχετε σκεφτεί πώς θα το περάσετε? - Κάνουν πώς δεν καταλαβαίνουν για ποιό "ποτάμι" τους λέω κ χαμογελάνε πάντα ειρωνικά. Δεν με πειράζει καθόλου όμως. ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 30, 2012, 13:25 »
3 μήνες τώρα ατμίζω. Και η πλάκα είναι ότι φίλος, πελάτης ιδιοκτήτης καφέ μπαρ συνεχίζει να μου φέρνει τασάκι με το ποτό μου!

Και δεν είναι καπνιστής! Αλλά δεν μπορεί να το χωνέψει εύκολα!

Τελικά είναι απλά τα πράγματα. Είμαστε μπροστά από την εποχή μας! Ένα πράμα σαν τους Usura και τα κομμάτια τους στις αρχές των 90s...

Βρήκαμε φτηνή λύση απέναντι στην χειρότερη συνήθεια. Θα μου πεις "Χειρότερη? Και η ηρωίνη τι είναι?". ΠΑΡΑΝΟΜΗ!

Το τσιγάρο στο σερβίρουν στο πιάτο. Και βρήκαμε αντίδοτο απολαυστικό, χωρίς βελονισμούς, υπέρηχους, μαντζούνια από πόδια κότας και ουρές νυχτερίδας κλπ.

Στις αρχές, όταν καπνιστής μου την έλεγε με το ητ, χαλαρά προσπαθούσα να του εξηγήσω τι παίζει. Αν δεν καταλάβαινε, συνέχιζα. Πλέον, μετά την πρώτη διάλεξη, έχω μια σκληρή απάντηση: "Τι βλέπεις πιθανότερο, να καπνίζεις από στεναχώρια στην κηδεία μου, ή να ατμίζω από στεναχώρια στη δικιά σου?"

Μακάβριο και αλήτικο, το ξέρω, αλλά ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ! Επαναλαμβάνω, χρήση μόνο σε καπνιστές που επιμένουν μετά από ώρα διάλεξης ότι το ητ είναι πιο επιβλαβές!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 30, 2012, 13:28 »
"Τι βλέπεις πιθανότερο, να καπνίζεις από στεναχώρια στην κηδεία μου, ή να ατμίζω από στεναχώρια στη δικιά σου?"
Αυτό το κρατώ.
Η καλύτερη απάντηση που έχω ακούσει.
Αν γινόταν διαγωνισμός απαντήσεων σε καπνιστές αυτή θα κέρδιζε εκτός συναγωνισμού.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 30, 2012, 14:02 »
εμενα παντως οι γυρω μου με αντιμετωπιζουν λες και εχω κατεβει απο τον πλανητη αρη οταν κραταω μινι προβατακι με οδυ,short mode κιολας!!! :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 30, 2012, 14:12 »
"Τι βλέπεις πιθανότερο, να καπνίζεις από στεναχώρια στην κηδεία μου, ή να ατμίζω από στεναχώρια στη δικιά σου?"
Σωσ

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 30, 2012, 14:35 »
Φωτό από σως δε βρήκες; :))

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #621 στις: Μαΐου 03, 2012, 07:16 »
νομιζω οτι ο κοσμος το εμαθε το γνωρισε και ειναι πιο χαλαροι πλεον...

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #622 στις: Μαΐου 03, 2012, 08:32 »
Εγώ είμαι εδώ και μία ώρα στο γραφείο με το η.τ. (μέχρι προχθές με το κ.τ. αβέρτα!) και κανείς.. μα κανείς;;; δεν πρόσεξε πως ο χώρος δεν βρομοκοπάει ;;;; τς τς τς!    :angel:

Αποσυνδεδεμένος d3mon

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #623 στις: Μαΐου 03, 2012, 08:39 »
Θα μάθουν δώσε τους λίγο χρόνο :D. Το κυριότερο είναι ότι δεν με την χρήση του Η/Τ αποφεύγεις αυτή την ανυπόφορη μυρωδιά σε ρούχα μαλλιά…………. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #624 στις: Μαΐου 03, 2012, 08:42 »
Ναί είναι μεγάλο σύν αυτό! Επίσης, σημαντικό για εμένα, είναι (όσο μπορώ να είμαι σίγουρη) ότι δεν επιβαρύνω τους γύρω μου όπως με το παθητικό κάπνισμα (με το κ.τ.).


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #625 στις: Μαΐου 03, 2012, 08:50 »
Εγώ είμαι εδώ και μία ώρα στο γραφείο με το η.τ. (μέχρι προχθές με το κ.τ. αβέρτα!) και κανείς.. μα κανείς;;; δεν πρόσεξε πως ο χώρος δεν βρομοκοπάει ;;;; τς τς τς!    :angel:
Θα πάρει μερικές μέρες να μην μυρίζει καθόλου το γραφείο σου   :yes: :yes: :yes: Να προσέξεις πόσο θα σε ενοχλεί η μυρωδιά του καπνού αν άλλοι καπνίζουν κ ο αέρας περνάει από το κλιματιστικό στο γραφείο σου!!! Αυτό με ενοχλεί όσο τίποτα ενώ αν καπνίζουν δίπλα μου καθόλου δεν με ενοχλεί.
Σε λίγες μέρες θα δούν ότι εσύ έκοψες το κτ κ τότε θα συνειδητοποιήσουν ότι όντος δεν μυρίζει το γραφείο σου. Αυτά πάνε μαζί γιατί στις αρχές κανείς δεν μας πιστεύει ότι κόψαμε το κτ!!!  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #626 στις: Μαΐου 03, 2012, 08:54 »
dark angel μου ας μη πω μεγάλη κουβέντα ότι έκοψα το κ.τ. (που μακάρι δηλαδή!), ας περιμένω καμια βδομαδούλα (καλά δεν είναι εκεί;) να δώ αν θα.... παρασπονδίσω! χεχ 1 1/2 μέρα σήμερα......  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #627 στις: Μαΐου 03, 2012, 09:43 »
Από τη στιγμή που το αποφάσισες δεν έχει σημασία πόσες ώρες ατμίζεις!!! Θα δείς ότι οι οι ώρες θα σου φέρουν μήνες κ θα αφήσεις την ανάμνηση του κτ μια για πάντα!!  ;)   :)

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #628 στις: Μαΐου 03, 2012, 09:44 »
ΑΜΗΝ Παναγία μ! Είναι κάτι που το σκέφτομαι χρόνια!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #629 στις: Μαΐου 03, 2012, 10:01 »
dark angel μου ας μη πω μεγάλη κουβέντα ότι έκοψα το κ.τ. (που μακάρι δηλαδή!), ας περιμένω καμια βδομαδούλα (καλά δεν είναι εκεί;) να δώ αν θα.... παρασπονδίσω! χεχ 1 1/2 μέρα σήμερα......  :idiot1:
Καλημερα...Το αναφέρεις πολυ σωστά..Ας μη πω μεγαλη κουβέντα οτι έκοψα το Κ.Τ..Ο κυριότερος λόγος που θα σε κάνει να παρατησεις το Κ.Τ για τα καλα,ειναι να απολαμβάνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το ατμισμα και οχι απλα να ατμιζεις με την λογική οτι ετσι ίσως θα μείνεις μακριά απο το Κ.Τ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy