vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 5 χρήστες
madtracker, bloodlessz, ahill2, manoslykos, funes

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #135 στις: Ιουλίου 15, 2010, 22:10 »
Προχθές συνάντησα μια φίλη μου και μετά τα "τι κάνεις; καλά είσαι;" ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:
- Γιώργο ακόμα κάνεις το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
- Ναι και μάλιστα δεν έχω καπνίσει για πάνω από έξι μήνες.
- Να το κόψεις γιατί ένας γιατρός είπε σε ένα φίλο μου ότι είναι καρκινογόνο.
- Ο γιατρός στηρίχτηκε σε κάποια μελέτη για να το πει αυτό ή απλώς κάπου κάτι άκουσε;
- Αφού το είπε γιατρός...
Στην Ελλάδα όλοι ξέρουμε τα πάντα και αν ακούσουμε μισή φράση φτιάχνουμε ολόκληρη ιστορία που defacto ισχύει.

Πάντως είναι κρίμα γιατροί να διαδίδουν αναληθή στοιχεία για το ητ χωρίς να τα στηρίζουν πουθενά. 


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #136 στις: Ιουλίου 15, 2010, 22:15 »
Οι γιατροί καμμιά φορά είναι πιο απληροφόρητοι από έναν άσχετο...
Το κακό είναι ότι απο την αφήγηση της tatianito συμπεραίνω  ότι ό ένας τουλάχιστον γιατρός πρέπει να είναι καπνιστής (αυτός που δοκίμασε το η.τ.).
Υποθέτω ότι θεωρεί το τσιγάρο καλό αφού δεν το "απαγόρευσε" ο FDA και ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας ενώ ταυτόχρονα ψάχνει μια καλή δικαιολογία για να
συνεχίσει το κάπνισμα....

κρίμα...

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #137 στις: Ιουλίου 15, 2010, 22:34 »
Έχω στείλει για ψάρεμα και γιατρούς και φαρμακοποιούς μετά από τη φράση "να το κόψεις, είναι καρκινογόνο". Κανένας δεν είχε ιδέα για ποιο πράγμα μιλούσε, ούτε μία κλινική έρευνα να υποστηρίζει τα λεγόμενά του. "Το είπε η FDA" ήταν το καλύτερο που άκουσα και το χειρότερο ήταν "καλά δε βλέπεις πως τα απαγορεύουν σιγά σιγά όλα τα κράτη"; Σαν το ανέκδοτο με τους ινδιάνους και το βαρύ χειμώνα. Μόλις άρχιζαν οι αριθμοί πίσω από τα "συμπεράσματα" των ερευνών σφύριζαν αδιάφορα.

Ένας γιατρός που έχω σοβαρό λόγο να σέβομαι και να εμπιστεύομαι μου είπε "καλύτερα κόψ' το τελείως, αλλά αν δε μπορείς να το κόψεις τότε καλύτερα να μείνεις με το ηλεκτρονικό παρά να γυρίσεις στο τσιγάρο".

Αυτή είναι και η δική μου άποψη. Καλύτερα κόψ' τα όλα. Αν δε θέλεις ή δε μπορείς τότε καλύτερα ηλεκτρονικό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #138 στις: Ιουλίου 16, 2010, 00:29 »
Σχεδόν όλοι όσοι δεν είναι ατμιστές αναφέρουν ότι το ΗΤ είναι πολύ πιο βλαβερό απο το ΚΤ. Εμείς όμως γνωρίζουμε καλύτερα  8)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #139 στις: Αυγούστου 18, 2010, 00:33 »
Αυριο πετάω με Aegian για Βερολίνο
Θα ατμίζω και θα περιμένω αντιδράσεις ...
νεότερα σε 2-3 μέρες ( θα παρω και το λαπτοπ , έχει ασύρματο δίκτυο το ξενοδοχείο  ;D )
___________
εννοείται ότι παίρνω μαζί 6 μπαταρίες ego , to νικελ mod με 6 μπαταρίες και άφθονα υγρά .

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 18, 2010, 00:37 »
Αυριο πετάω με Aegian για Βερολίνο
Θα ατμίζω και θα περιμένω αντιδράσεις ...
νεότερα σε 2-3 μέρες ( θα παρω και το λαπτοπ , έχει ασύρματο δίκτυο το ξενοδοχείο  ;D )
___________
εννοείται ότι παίρνω μαζί 6 μπαταρίες ego , to νικελ mod με 6 μπαταρίες και άφθονα υγρά .
Καλό ταξίδι, να περάσεις καλά.
Α, και τους χαιρετισμούς μας στη Μέρκελ (και 5 φάσκελα από εμένα  :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #141 στις: Αυγούστου 18, 2010, 00:43 »
οκ , δεν έχω κλείσει ραντεβού , αλλά αμα τη δω θα της τα δώσω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #142 στις: Αυγούστου 18, 2010, 00:43 »
Αυριο πετάω με Aegian για Βερολίνο
Θα ατμίζω και θα περιμένω αντιδράσεις ...
νεότερα σε 2-3 μέρες ( θα παρω και το λαπτοπ , έχει ασύρματο δίκτυο το ξενοδοχείο  ;D )
___________
εννοείται ότι παίρνω μαζί 6 μπαταρίες ego , to νικελ mod με 6 μπαταρίες και άφθονα υγρά .
Καλό ταξίδι Σταύρο και να περάσεις καλά.


(εγώ αν δεν έχω και ένα gg μαζί μου δεν πάω πουθενά) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #143 στις: Αυγούστου 18, 2010, 08:07 »
Αυριο πετάω με Aegian για Βερολίνο
Θα με πάρεις μαζί?
Γύρισα την Κυριακή από Βερολίνο αλλά ξαναπάω πάλι...  :))

Πάρε και χειμωνιάτικα μαζί σου..
22 Βαθμούς έχει εκεί...

Να τα περάσεις καλά.
Το καλύτερο θα ήταν να ήμουν πραγματικά και εγώ εκεί.
Θα κάναμε συνάντηση Ελλήνων ατμιστών στη Γερμανία...  :))

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #144 στις: Αυγούστου 18, 2010, 10:51 »
Abet,
επειδή πέταξα πρόσφατα και εγώ με aegean, δεν το επιτρέπουν, ΕΑΝ σε δουν. Αλλιώς, ..
Για το αεροπλάνο, πάρε υγρό χωρίς άρωμα - είναι και πιο δεοντολογικά σωστό....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #145 στις: Αυγούστου 18, 2010, 12:12 »
Παράθεση
Θα με πάρεις μαζί?
Nαι !

Παράθεση
Abet,
επειδή πέταξα πρόσφατα και εγώ με aegean, δεν το επιτρέπουν, ΕΑΝ σε δουν. Αλλιώς, ..
                       
Μου είπαν (για Aegean) ότι εξαρτάται απ τον πιλότο, η αεροσυνοδός ρωτάει τον πιλότο και ότι πει ο κυβερνήτης!
Παράθεση
Για το αεροπλάνο, πάρε υγρό χωρίς άρωμα - είναι και πιο δεοντολογικά σωστό....
Σωστός! ή καφέ για να μπερδεύεται με τον καφέ που σερβίρουν  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #146 στις: Αυγούστου 18, 2010, 20:31 »
ό,τι, δάσκαλε!!!! :))
Καλή επιστροφή

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #147 στις: Αυγούστου 21, 2010, 21:54 »
Καλησπέρα απο το ωραίο Βερολίνο!
Τελικά δεν άτμισα στο αεροπλάνο, αφού δεν μου δημιουργήθηκε ανάγκη (3 ώρες πτήση)
Στο ξενοδοχείο έγινε η εξής σκηνή. Καθώς παίρναμε τα κλειδιά απο τη ρεσεπσιόν, ο γυιός μου ρίχνει μια ξεγυρισμένη τζούρα.
- Κύριε απαγορεύεται το κάπνισμα
- Μα είναι ηλεκτρονικό.
- Ναι, βγάζει ψεύτικο καπνό ( συμπληρώνω εγώ)
(με έκπληξη ανοίγοντας το στόμα και κοιτάζοντας μισοχαμογελώντας τη συνάδελφό του στην υποδοχή)
- Ηλεκτρονοκό? ψευτικο ? χεχε! οκ κύριε μπορείτε να απολαύσετε το ψεύτικο τσιγάρο σας ελεύθερα !
----
Ο γυιος εδώ και 1 μήνα ατμίζει παράλληλα με το ΚΤ. Εδω λόγω συνθηκών ατμίζει αποκλειστικά, παρόλο που  μου ήταν ένα ενεργειακό βάρος που δεν το είχα πάρει υπ όψιν, με 4χ 900  και 2χ600 mah μπαταρίες την βγάζουμε μιά χαρά και οι δύο :thumpup: , υπόψη ότι οι φορτίσεις γίνονται μόνο βράδυ. Ο 901 LR όμως απεσύρθη γιατί είναι μπαταριοφάγος απίστευτος !ο 510 LR ( ναι , αυτός ο παλιός που τον έχω 1 μιση μήνα πλέον) τρώει πολύ λιγότερη μπαταρία, ενω ο γυιός βολεύεται με έναν καλό απλό 510.
γκούτεν νάχτ συνατιμιστές ! Πάω για μπύρες !

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #148 στις: Αυγούστου 21, 2010, 22:54 »
Μπράβο για το γιό! Τελικά το παλιό "καλό παράδειγμα" μετράει καμμιά φορά!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 22, 2010, 10:41 »
Καλησπέρα απο το ωραίο Βερολίνο!
Τελικά δεν άτμισα στο αεροπλάνο, αφού δεν μου δημιουργήθηκε ανάγκη (3 ώρες πτήση).....
Καλά να περάσεις  :)
Και εγώ στην πτήση για Μαδρίτη πριν 4-5 μήνες (3+1/2 ώρες) δεν ένοιωσα την ανάγκη για άτμισμα στην επιστροφή ::)
Στο "πήγαινε" τράβηξα στα κλεφτά 5-6 τζούρες κι αυτό ήταν όλο.
Με την ευκαιρία, να πω οτι έκανα 1-2 κ.τ. από φίλους για περιέργεια το τελευταίο διάστημα και διαπίστωσα οτι το χτύπημα αλλά κυρίως η γεύση του Η.Τ. μας είναι ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΗ και δεν υπάρχει κανένας λόγος ή δικαιολογία επιστροφής στο Κ.Τ. ευτυχώς  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499099 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy