vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 20, 2010, 17:11 »
Λιγο offtopic, αλλά τα ρέστα μου δίνω όταν ακούω το εξής:

"Κανεις ηλεκτρονικό τσιγάρο ε; ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ οτι υπάρχει και φόρουμ ΕΙΔΙΚΑ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο;"

Bwahahahaha! :)

Δεκαπλό Bwahahahaha.  :laugh1: :laugh1:
Για όσους δεν ξέρουν, ο cap είναι ο αρχικός ιδρυτής του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 20, 2010, 17:26 »
Δεκαπλό Bwahahahaha.  :laugh1: :laugh1:
Για όσους δεν ξέρουν, ο cap είναι ο αρχικός ιδρυτής του φόρουμ.
Εξού και ο τίτλος του επιτίμου. Καλό είναι να αποφεύγονται λανθασμένοι συνειρμοί! :))

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 20, 2010, 17:36 »
Το καλο το ακουσα την προηγουμενη εβδομαδα.Ημουν σε μαγαζι πελατη και μπαινει ο διπλανος καταστηματαρχης που με γνωριζει και μου λεει με το τσιγαρο στο στομα αυτος,α ρε Βαγγελη ο ψηφιακος ναργιλες θα σε ξεκανει....
Φυσικα δεν μπηκα στην διαδικασια να απαντησω γιατι σε τετοια μυαλα αδικος κοπος. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 20, 2010, 17:54 »
α ρε Βαγγελη ο ψηφιακος ναργιλες θα σε ξεκανει....
Ε, ναι, όταν πλέον η ηρωίνη μας πέφτει λίγη προχωράμε στα η/τ :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 20, 2010, 18:42 »
Μου ηρθε στο μυαλο αλλο ενα κουφο που μου εχουν πει!
Ενας γνωστος που ειναι χρονια καπνιστης, που εχει μαυρισει ολοκληρος απο το καπνισμα με σαπια δοντια κ.τ.λ. ηρθε να του δειξω το ηλεκτρ. τσιγ. και μετα απο μισαωρο σεμιναριο και αφου ειχε δοκιμασει και ειχε ξετρελαθει του εμενε μια ακομη απορια-ανησυχια :  "Μηπως με αυτο θα με πουν φλουφλη"?  τα σχολια δικα σας!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 20, 2010, 19:01 »
"Μηπως με αυτο θα με πουν φλουφλη"?
Ε, ναι, οι πραγματικοί άντρες αντιμετωπίζουν με θάρρος τον καρκίνο :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 21, 2010, 02:08 »
"Μηπως με αυτο θα με πουν φλουφλη"?  τα σχολια δικα σας!

Τοτε ηταν που επρεπε να το γυρισεις και συ στην τρελα και να αρχισεις να του τραγουδας το γνωστο ασμα,
"εμαθα πως.. εισαι φλουφληςςςς,εισαι και μεεεερακληςςςς!" :idiot2: :doh3: :respect_hat: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 21, 2010, 13:50 »
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Πολυ καλο θα το εχω ετοιμο για τον επομενο!

Εχτες παντως σε καφετερια μας αντιμετωπισαν σαν καπνιστες.... ηρθε η σερβιτορα και μας ειπε οτι καποιοι ενοχλουνται απο τον "καπνο" και να παμε στο χωρο για καπνιστες. Πισω μας καθοταν ενα ζευγαρι καπως ηλικιωμενο και μας σχολιαζαν αρκετη ωρα πριν (αναρωτιοντουσαν που ριχνουμε τη σταχτη και τα αποτσιγαρα)  :confused1: αλλα δεν περιμενα να φωναξουν και τη γκαρσονα!
Το αποτελεσμα ηταν να μαθει η σερβιτορα την υπαρξη του ηλεκτρονικου και οτι επιτρεπεται παντου και να ζηταει πληροφοριες για το που θα το παρει και η ιδια.
Παρολα αυτα ομως εμενα μου χαλασανε τη διαθεση ολα αυτα.... ποτε επιτελους θα το μαθουν το ρημαδι?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 21, 2010, 15:22 »
Λιγο πριν το μεσημεράκι στο αίθριο του Mall . Για όσους δεν έχουν πάει είναι ένας τεράστιος χώρος σαν γήπεδο, με καφετέριες καταστήματα σνακ  κλπ με οροφή απο πλεξιγκλάς.
Ατμίζω ως τσιμινιέρα! Το έχω ποτίσει με  ένα VG που βγάζει διαολεμένο ατμό!
Ερχεται ο σεκιουριτάς και μου λέει με προκλητικό τρόπο να το σβήσω.
Με έχει πιάσει το στραβό μου , και του λέω "δεν μπορώ να το σβήσω γιατί απλούστατα δεν είναι αναμμένο"
Μου λέει να αφήσω τις εξυπνάδες, του εξηγώ ότι είναι ηλεκτρονικό και παράγει ατμό και του το δίνω να το πιάσει !
Μου λέει "ηλεκτρονικό ή όχι απαγορεύεται"
Του λέω ότι αν σταματήσω να ατμίζω θα πρέπει να σταματήσει και ο τύπος που ψήνει πατάτες στο snack γιατί με ενοχλεί !
Φεύγει και πάει στους ανώτερους του για οδηγίες! Δεν επέστρεψε!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 21, 2010, 15:36 »
Λιγο πριν το μεσημεράκι στο αίθριο του Mall . Για όσους δεν έχουν πάει είναι ένας τεράστιος χώρος σαν γήπεδο, με καφετέριες καταστήματα σνακ  κλπ με οροφή απο πλεξιγκλάς.
Ατμίζω ως τσιμινιέρα! Το έχω ποτίσει με  ένα VG που βγάζει διαολεμένο ατμό!
Ερχεται ο σεκιουριτάς και μου λέει με προκλητικό τρόπο να το σβήσω.
Με έχει πιάσει το στραβό μου , και του λέω "δεν μπορώ να το σβήσω γιατί απλούστατα δεν είναι αναμμένο"
Μου λέει να αφήσω τις εξυπνάδες, του εξηγώ ότι είναι ηλεκτρονικό και παράγει ατμό και του το δίνω να το πιάσει !
Μου λέει "ηλεκτρονικό ή όχι απαγορεύεται"
Του λέω ότι αν σταματήσω να ατμίζω θα πρέπει να σταματήσει και ο τύπος που ψήνει πατάτες στο snack γιατί με ενοχλεί !
Φεύγει και πάει στους ανώτερους του για οδηγίες! Δεν επέστρεψε!
:respect: :respect: :respect:

Σεκιουριτάς; Προκλητικός;;; Και δεν είχες μαζί σου εκείνον τον καθαριστή ατμοποιητών που έλεγες τις προάλλες να του τον τοποθετήσεις μία να ισιώσει; :idiot1: ;D

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 21, 2010, 16:45 »
Του λέω ότι αν σταματήσω να ατμίζω θα πρέπει να σταματήσει και ο τύπος που ψήνει πατάτες στο snack γιατί με ενοχλεί !
Φεύγει και πάει στους ανώτερους του για οδηγίες! Δεν επέστρεψε!

Πολυ σωστος, αν εμεις δεν στηριξουμε την επιλογη μας να ατμιζουμε θα μας το απαγορεψουν με το ετσι θελω ολοι αυτοι οι ασχετοι που ουτε καν γνωριζουν την υπαρξη του ηλεκτρονικου, για κατι τετοιους τυπους οτι βγαζει καπνο/ατμο ειναι τσιγαρο και στην περιπτωση του συγκεκριμενου σεκιουριτα αλλη μια ευκαιρια να εκτονωσει τα κομπλεξ του!
Το δικαιωμα μας να ατμιζουμε δεν μπορει κανεις να το αμφισβητησει γιατι δεν προκαλει τιποτα στους γυρω μας οποτε και δεν απαγορευεται τωρα για καποιους εξυπνους που θα επικαλεστουν το γεγονος οτι μυριζει, η απαντηση ειναι παρα πολυ απλη: ποτε και πουθενα στον κοσμο δεν εχει απαγορευτει κατι επειδη μυριζει. Το τσιγαρο δεν απαγορευεται επειδη μυριζει αλλα επειδη προκαλει παθητικο καπνισμα!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 21, 2010, 16:47 »
Μου λέει "ηλεκτρονικό ή όχι απαγορεύεται"
Του λέω ότι αν σταματήσω να ατμίζω θα πρέπει να σταματήσει και ο τύπος που ψήνει πατάτες στο snack γιατί με ενοχλεί !
Φεύγει και πάει στους ανώτερους του για οδηγίες! Δεν επέστρεψε!

 :laugh1: :laugh1:
Καλόοοοοο
 :lotpot:

Εδώ που τα λέμε, το καμένο "λάδι" από τις πατάτες είναι σίγουρα πιο βλαβερό.
 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 21, 2010, 16:59 »
Παράθεση
ποτε και πουθενα στον κοσμο δεν εχει απαγορευτει κατι επειδη μυριζει
Αυτό δα μας έλλειπε αγαπητή freyarip , δε μας έφταναν τα "μέτρα" να απαγορευτούν και οι κλανιές , με το συμπάθιο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 21, 2010, 17:14 »
Αυτό δα μας έλλειπε αγαπητή freyarip , δε μας έφταναν τα "μέτρα" να απαγορευτούν και οι κλανιές , με το συμπάθιο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #89 στις: Μαρτίου 21, 2010, 18:07 »
πάντως αν ατμίζεις ecopure regular ή marlboro Nobacco δεν τίθεται καν θέμα μυρωδιάς  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy