vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 2 χρήστες
paiktaras, Parolos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 22:49 »
τουλάχιστον έχει σταματήσει εκείνο που άκουγα και διάβαζα από τις εταιρίες όταν ξεκινούσα πριν από 8 μήνες.
ότι το κάθε φιλτράκι είναι ένα πακέτο τσιγάρα ας πούμε το λέγανε συνέχεια. Καμία σχέση
Ή ότι οι μπαταρίες βγάζουν μία ημέρα κ.λ.π.
Νομίζω πως υπάρχει κάποια αλλαγή τελευταία και λίγη περισσότερη ειλικρίνεια προς τον πελάτη.
Ετσι ακριβώς.  Και κάτι ακόμα. Το ΗΤ δεν μπορεί να είναι ποτέ και σε καμία περίπτωση ίδιο με το ΚΤ.
Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό που μπορεί να προσφέρει πολύ μεγαλύτερη απόλαυση σε σχέση με ο ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 22:58 »
Ετσι ακριβώς.  Και κάτι ακόμα. Το ΗΤ δεν μπορεί να είναι ποτέ και σε καμία περίπτωση ίδιο με το ΚΤ.
Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό που μπορεί να προσφέρει πολύ μεγαλύτερη απόλαυση σε σχέση με ο ΚΤ.
Συμφωνώ, πολύ μεγαλύτερη, αρκεί να μην ξεκινήσει κάποιος λάθος και το παρατήσει στη δεύτερη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 08, 2010, 01:16 »
Κάθε φορά που βγαίνω εκτός σπιτιού  για οποιονδήποτε λόγο, τουλάχιστον ένα άτομο που καπνίζει με ρωτά. Δεν κρύβομαι - δεν μου αρέσει να ψάχνει ο άλλος τι κάνω - του το δείχνω και με αφήνει ήσυχο. Γι'αυτό χρησιμοποιώ ο,τιδήποτε δεν μοιάζει με κ.τ.
Νομίζω  πως οι καπνιστές το ψάχνουν. Το έχουν ακούσει, μερικοί πήραν και η.τ. από φαρμακείο και έχουν απογοητευτεί και με το που βλέπουν κάποιον να το χρησιμοποιεί φανερά, κάνουν μία ερώτηση. Όταν ακούν πως το χρησιμοποιώ 8 μήνες, αρχίζουν να καταλαβαίνουν πως υπάρχει και τρίτος δρόμος.
Σήμερα έγραψα και το τηλέφωνο ενός καταστήματος στο κινητό μου για να μην λέω συνέχεια Συγγρού 63........
Αυτό που τους λείπει είναι η σωστή πληροφόρηση - οι απαντήσεις στα ερωτήματά τους. Και αυτό το forum, βοήθησε μεν εμένα διότι τότε ήταν στην αρχή του και δεν έπρεπε να καλύψω μεγάλη απόσταση. Πλέον, τα πράγματα έχουν ξεφύγει σε βαθμό που και εγώ δεν μπορώ να το ακολουθήσω.
Προσωπικά, ακόμα και εάν ένας στους 10 αλλάξει, είμαι ευχαριστημένος - ανώνυμη συνεισφορά στο κοινωνικό σύνολο...
 

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 20, 2010, 01:30 »
H δικη μου ιστορια με το ηλεκτρονικο ξεκινησε πριν απο περιπου 2 χρονια.
Αρχικα κανενας δεν το ηξερε και τα βλεμματα ηταν απο περιεργα μεχρι και εχθρικα ειδικα οταν βλεποντας με να ατμιζω μου ζητουσαν φωτια και εγω ελεγα δεν εχω (πως το γλυτωσα το ξυλο ειναι θαυμα)...
Αργοτερα καποιοι που το μαθανε με ρωταγανε αυτο ειναι το ηλεκτρονικο? και τι εχει μεσα κτλ
Τωρα αφου με εχουν ζαλισει εδω και 2 χρονια ολοι (γνωστοι συγγενεις και φιλοι) εχουν βγαλει το εξης συμπερασμα:
Το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι καρκινογονο και εγω ειμαι η παραξενη με το ηλεκτρονικο που συνεχιζει να το χρησιμοποιει παρολο που στην Τηλεοραση καποιος καπου ειπε οτι δεν ειναι καλο και δεν ξαναγυρναω στο κ.τ. που ειναι επικυρωμενα απο το υπουργειο θανατηφορο!
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το αφοριζουν τοσο πολυ το η.τ. και το κατηγορουν χωρις ουτε να γνωριζουν ουτε να το εχουν δοκιμασει ποτε.
Απορω με την ηλιθιοτητα του κοσμου και ειδικα με ανθρωπους που ενω εχουν προβληματα υγειας (σχετικα με το καπνισμα) οπως καποιοι συναδελφοι μου που με βλεπουν να ατμιζω και αυτοι οχι μονο συνεχιζουν το καπνισμα αλλα σχολιαζουν κιολας (εναν παρεπεμψα στο nobacco οταν εδειξε ενδιαφερον και την επομενη μερα ηρθε και μου ειπε με υφος "το τσιγαρο σου ειναι καρκινογονο το διαβασα στην ιστοσελιδα που μου ειπες" και συνεχισε να καπνιζει βηχοντας σαν ζωο) αυτο το περιστατικο με εκανε να σκεφτω οτι ισως ειναι καλυτερα να μην λεω σε κανεναν τιποτα γιατι θα βρω και τον μπελα μου στο τελος, αυτοι ειναι τοσο ασχετοι που αν παθουν κατι αφου εχουν χρησιμοποιησει η.τ.  θα ερθουν να μου ζητησουν και τα ρεστα! Οποτε τους γραφω ολους πλεον και ατμιζω ασταματητα και αν με ρωτα κανεις απανταω χωρις πολλα πολλα εχω φτασει στο σημειο να σκεφτομαι στον επομενο που θα ρωτησει να του πω δεν ειναι καλο μην το παρεις κατσε με τον καρκινο σου που ειναι σιγουρος!
Εχω βαρεθει πια να δινω σεμιναρια και μετα να ερχονται και να μου το παιζουν εξυπνοι (αφου εχουν διαβασει διαφορα σκουπιδια στο ιντερνετ) και να μου το βγαζουν σκαρτο το η.τ. οποτε τελος τα σεμιναρια ας πανε να πνιγουν ολοι αρκει να μην καπνιζουν κοντα μου και μου βρωμιζουν τα ρουχα και τα μαλλια μου που πλεον μοσχοβολανε!!!!

Υ.Γ. Το πιο αστειο σχολιο που εχω ακουσει ολο αυτο τον καιρο ειναι "πωπω σαν εξωγηινος εισαι με αυτο το λαμπακι που αναβοσβηνει".............

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 20, 2010, 01:41 »
εχω φτασει στο σημειο να σκεφτομαι στον επομενο που θα ρωτησει να του πω δεν ειναι καλο μην το παρεις κατσε με τον καρκινο σου που ειναι σιγουρος!
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Έτσι θέλει, άλλοι ρωτάνε γιατί ενδιαφέρονται να μάθουν και άλλοι για να βρουν τρόπο να αποδείξουν ότι εσύ είσαι ο βλάκας κι αυτοί οι έξυπνοι.

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 20, 2010, 01:54 »
Ετσι ακριβως ειναι φιλε εχει γεμισει ο κοσμος εξυπνακηδες και αυτο που με εκνευριζει πιο πολυ ειναι οτι βασιζουν την θεωρια τους πανω σε αβασιμες και ακυρες πληροφοριες που καποιος ακουσε καπου... μεχρι και μια ιστορια για ενα παιδι (αγνωστο σε ποιο μερος του κοσμου) που ηπιε ενα ολοκληρο ποτηρι με υγρο (που το βρηκε ρε παιδια και σε ποτηρι ετοιμο) και πεθανε εχω ακουσει! Βεβαια εκει το πηρα στην πλακα και του ειπα για δωσε στο παιδι σου να φαει ενα τασακι γεματο γοπες να δεις τι θα παθει!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 20, 2010, 02:29 »
Ετσι ακριβώς είναι δυστυχώς
Προχτές μια πολύ καλή μου φίλη ήρθε με αγωνία να μου πει ότι κουβέντιαζε με ένα φίλο της χημικό ο οποίος της δήλωσε απερίφραστα ότι το ΗΤ ειναι καρκινογόνο.
Επειδή όπως είπα είναι φίλη μου και έχω την ανάλογη οικειότητα , αφού την ξέχεσα και της εξήγησα ότι ούτε 100 χημικοί δεν υπάρχει περίπτωση να με πείσουν, την ρώτησα σε ποιά ακριβώς ουσία της είπε ότι εντοπίζεται το πρόβλημα. Σε μερικές περιπτώσεις το σεμινάριο είναι απαραίτητο αν δε θες να κοντράρεις με, κατα τα άλλα, φιλικά σου πρόσωπα.
Φυσικά δεν είχε ιδέα για ποιά ουσία της μίλησε και τελικώς μετά από μιά mini ανάκριση έβγαλα το συμπέρασμα ότι ο χημικός είχε διαβάσει το 1ο δημοσίευμα του FDA για τις νιτροζαμίνες. Κατά την ανάκριση διαπίστωσε με έκπληξη της πως όλα όσα της είπε ο χημικός μου ήταν γνωστά και μάλιστα με περισσότερες λεπτομέρειες. Της εξήγησα ότι τις ουσίες που βάζω στον οργανισμό μου τις έχω ψάξει όσο είναι δυνατόν να ψαχθούν από έναν μη ειδικό σαν κι εμένα και μακάρι να είχα την πρόνοια να το έκανα και παλαιότερα με το ΚΤ.
Αφού δοκίμασε λίγο απο το καρκινογόνο μου ΗΤ , την βλέπω σύντομα να ατμίζει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 20, 2010, 09:07 »
Πριν από 10 μέρες περίπου έκανα δώρο στον πατέρα μου ένα evo (και έκοψε εντελώς το τσιγάρο μετά από καμιά 50αριά χρόνια φανατικού καπνίσματος). Το πήρε στη δουλειά λοιπόν πρώτη μέρα και λίγες ώρες αργότερα με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ανήσυχος πως ένας συνάδελφός του του είπε πως είναι καρκινογόνο και αν το έχω ψάξει και ποια είναι η αλήθεια.

Του απαντώ λοιπόν πως πρέπει να πει στον συνάδελφό του πως είναι όντως καρκινογόνο. Αν αγοράσει 2 από τα 100 διαθέσιμα υγρά και ατμίσει σε μία ημέρα 5.500 η/τ θα βάλει στον οργανισμό του όσες νιτροζαμίζες έχει ένα marlboro, έχει λοιπόν τεράστιο κίνδυνο, δεν αξίζει τον κόπο. Γέλασε από το τηλέφωνο και μου λέει "κατάλαβα".

Εχθές παρήγγειλα 3 evo για συναδέλφους του, το ένα είναι για αυτόν τον ίδιο τύπο :))

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 20, 2010, 11:38 »
Η μοναδική φορά που κάποιος άγνωστος πρόσεξε το η.τ. μου ήταν πριν απο λίγο καιρό σε μια στάση λεωφορείου.
Ο συγκεκριμένος τύπος το πρόσεξε επειδή ήταν εξοικειωμένος με το η.τ. γιατί όπως μου εξήγησε  ένας φίλος του
άτμιζε και το σχόλιό του ήταν κατι σαν "τώρα θα μπορείτε να καπνίζετε παντού".
Εγώ του απάντησα ότι δεν το χρησιμοποιώ για να κάνω ντρίμπλα στο νόμο αλλά για να αποφύγω το κ.τ. και ότι
αποφεύγω να ατμίζω σε χώρους όπου απαγορεύεται το κ.τ. (που είναι και η αλήθεια) και εκείνος με προέτρεψε να ατμίζω παντού αφού
"δεν είναι κάπνισμα άρα δεν απαγορεύεται"!
Ο τύπος φαινόταν μη καπνιστής ή τουλάχιστον δεν κάπνισε τσιγάρο όση ώρα περιμέναμε στη στάση...
Αυτή είναι και η μοναδική φορά που είχα σχόλιο απο άγνωστο.
Όλοι οι φίλοι και συνάδελφοι το έχουν δει θετικά και στις ερωτήσεις τους αν είναι πιο επικίνδυνο από το
κ.τ. οι εξηγήσεις μου τους ικανοποίησαν, και 2 απο αυτούς είναι πλέον ατμιστές.
Μακάρι να ήταν έτσι και οι αντιδράσεις όλου του κόσμου!

Υπενθυμίζω ότι κατα τον FDA οι καρκινογόνες ουσίες (νιτροσαμίνες καπνού) που βρέθηκαν σε 2 μόνο υγρά ήταν
8ng/g ενώ σε 1 τσιγάρο είναι απο 6000ng/g ως 11000ng/g  ανάλογα με τη χώρα κατασκευής και το είδος  καπνού
δηλαδή ως και 1300 φορές περισσότερο
Το swedish snus το οποίο μετά απο κρατικές έρευνες στη Σουηδία έχει βρεθεί ότι είναι ακίνδυνο για καρκίνο
 και μάλιστα αποσύρθηκαν οι προειδοποιήσεις για καρκίνο απο τα κουτιά του έχει 2400 ng/g
(φυσικά στην υπόλοιπη "πολιτισμένη" Ευρώπη απαγορεύτηκε  :angry_orange: :hmmm: :thumpdown: και αυτό μου χτυπά καμπανάκια
για τη μοίρα του η.τ. αν όντως είναι ακίνδυνο)
Η ίδια ποσότητα νιτροσαμινών με αυτά τα υγρά του ηλεκτρονικού τσιγάρου  υπάρχει και στα τσιρότα νικοτίνης
 που είναι αποδεκτά απο ΕΟΦ, FDA, MHRA  κτλ ως φάρμακα για διακοπή καπνίσματος.

Σε πιστοποιημένα υγρά (πχ nobacco, ecopure, και λογικά vinirette και flavourart) νομίζω δεν έχουν βρεθεί καθόλου τέτοιες ουσίες.

ανάλυση απο Dr Siegel


ΠΡΟΣΟΧΗ οι αμερικάνοι χρησιμοποιούν τό . (τελεία)  σαν υποδιαστολή δεκαδικών και το , (κόμμα)
 σαν διαχωριστικό χιλιάδων, ανάποδα απο εμάς τους Έλληνες οπότε τα 8.183 ng/g στο η.τ. είναι 8 και 183 χιλιοστά και όχι
8 χιλίαδες 183 ενώ το 11,190 ng/g στο marlboro είναι 11 χιλιάδες και 190 και όχι 11 και 190 χιλιοστά!
Ισως διάφοροι χημικοί που τα βλέπουν να κάνουν λάθος στη ανάγνωση και να θεωρούν άδικα το η.τ. πολύ πιο καρκινογόνο
απο το κ.τ.!!!!


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2010, 12:00 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 20, 2010, 12:44 »
Το swedish snus το οποίο μετά απο κρατικές έρευνες στη Σουηδία έχει βρεθεί ότι είναι ακίνδυνο για καρκίνο
 και μάλιστα αποσύρθηκαν οι προειδοποιήσεις για καρκίνο απο τα κουτιά του έχει 2400 ng/g
(φυσικά στην υπόλοιπη "πολιτισμένη" Ευρώπη απαγορεύτηκε  :angry_orange: :hmmm: :thumpdown:
Ναι ε? Και μόλις προχθές παρέλαβα 20 πακέτα και έχω ήδη αρχίσει να τα χρησιμοποιώ. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 20, 2010, 12:54 »
Το swedish snus μπορείς να το πάρεις μέσω internet, όμως απαγορεύεται να το φέρει καπνοπωλείο στην Ελλάδα ή σε οποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε.
πλην Γερμανίας και Σουηδίας (και στη Γερμανία δεν είναι τόσο ελεύθερο όσο στη Σουηδία)...

Αν το βρήκες στην Ελλάδα πες μου απο που να πάρω κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 20, 2010, 13:01 »
Το swedish snus μπορείς να το πάρεις μέσω internet, όμως απαγορεύεται να το φέρει καπνοπωλείο στην Ελλάδα ή σε οποιαδήποτε χώρα πλην Γερμανίας και Σουηδίας (και στη Γερμανία δεν είναι τόσο ελεύθερο όσο στη Σουηδία)...

Αν το βρήκες στην Ελλάδα πες μου απο που να πάρω κι εγώ...
Από Σουηδία τα πήρα από snusexpress. Είχα πάρει και παλιότερα αλλά δεν ήταν σε μερίδες (portion) ήταν χύμα και δεν με βόλευε. Αν θέλεις από αυτά, σου χαρίζω μερικά πακέτα και αν θέλει και κάποιος άλλος ας μου πει.

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 20, 2010, 13:23 »
Λιγο offtopic, αλλά τα ρέστα μου δίνω όταν ακούω το εξής:

"Κανεις ηλεκτρονικό τσιγάρο ε; ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ οτι υπάρχει και φόρουμ ΕΙΔΙΚΑ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο;"

Bwahahahaha! :)


Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 20, 2010, 13:25 »
Λιγο offtopic, αλλά τα ρέστα μου δίνω όταν ακούω το εξής:

"Κανεις ηλεκτρονικό τσιγάρο ε; ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ οτι υπάρχει και φόρουμ ΕΙΔΙΚΑ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο;"

Bwahahahaha! :)
:laugh1: :laugh1: :laugh1: Καλό!!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 20, 2010, 13:41 »
Λιγο offtopic, αλλά τα ρέστα μου δίνω όταν ακούω το εξής:

"Κανεις ηλεκτρονικό τσιγάρο ε; ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ οτι υπάρχει και φόρουμ ΕΙΔΙΚΑ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο;"

Bwahahahaha! :)
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499157 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy