vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Stiv22

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1125 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 22:36 »
Ξεκινά  σιγά σιγά να εξαφανίζεται η κατηγορία ατόμων που σε κοιτούσε λες και κρατούσες πυρηνική βόμβα..τώρα οι περισσότεροι είναι αδιάφοροι .

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1126 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 22:38 »
Λόγω του ότι υπηρετώ αυτή τη περίοδο τη στρατιωτική μου θητεία, έχω ακούσει θετικά και αρνητικά σχόλια.

Το κορυφαίο συνέβη όμως προ 2 ημερών, όταν είχα πάει στο ΚΨΜ. Με ρώτησε ανώτερος, σε ειρωνικό ύφος τί είναι αυτό και ξεκίνησε να μου λέει την ιστορία για το υγρό στον πνεύμονα κτλ. Αμέσως, χώθηκε και άλλος φαντάρος, ο οποίος είπε «άστο αυτό το πράγμα ρε, πάρε ένα τσιγάρο»... Δυστυχώς, και οι δύο ήταν νέοι άνθρωποι
σε κατι τετοιους τους λεω
"ναι μωρε τι να κανω, φτηνος θανατος, τί να χρυσοπληρωνουμε και τον καρκινο πια?"

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1127 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 23:01 »
Τελικα σε καποιες "οντοτητες" οι οποιες πρεπει οπωσδηποτε να κοντραρουν και να κρινουν οτιδηποτε τους χαλαει την πατροπαραδοτη αισθητικη τους, μονο ο πιο πανω τροπος αρμοζει...αν προσπαθησεις να τους εξηγησεις το χασες το παιχνιδι..

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1128 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 23:10 »
Παλιότερα όταν κυκλοφορούσες με vamo k ce4, έμοιαζε σα να κρατούσες κατοχική χειροβομβίδα στους αμύητους, τώρα βλέπω πλέον πως ο κόσμος έχει εξοικειωθεί με το θέμα η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Spiderman

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1129 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 00:44 »
Προβλέψιμες ατάκες του στύλ .... 
"Ακουσα στην τηλεόραση ότι το η.τ είναι πολύ επικίνδυνο" είναι κάτι που όλοι μας ακούμε. 
Η δική μου ατάκα πάντα η ίδια "Το λες αυτό σε μένα που 25 χρόνια καπνίζω καρκίνο; " . 
Απάντηση δεν έχω πάρει ποτέ  8)

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1130 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 23:12 »
Σίγουρα όσο περνάει ο καιρός,( ατμίζω σχεδόν 2 χρόνια) έχει αλλάξει η αντιμετώπιση γενικά και τίνει πρός την αδιαφορία. Ακόμα όμως υπάρχουν εκείνοι που έιτε από εγωισμό έιτε από ξεροκεφαλία δεν δέχονται το Η.Τ και τους ατμιστές με τίποτα. Τώρα όσο αναφορά κανέναν που με προτρέπει να το σταματήσω, αποκρίνομαι: Άλλαξε το νερό που πίνεις που έχει χλώριο και φθόριο, παράτα το αυτοκίνητο και πάρε ποδήλατο, φάε κρέας που δεν έιναι γεμάτο αντιβιώσεις και όταν τα κάνεις το ξανασυζητάμε.
Δεν θα σας πώ τι λέω σε κάποιον που καπνίζει και μου λέει να το κόψω γιατί είναι βαρύ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1131 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 22:18 »
πριν λιγες μερες ειχα την πιο κουφη αντιμετωπιση!... Μια μεσηλικη κυρια με ζυγωσε και με ρωτησε διαφορα για τιμες, για υγρα, για συσκευες, μπαταριες μεχρι και για diy υγρα!... πιο περα ταν ο αντρας της που καπνιζε διαρκως καθως της απαντουσα στις διαφορες ερωτησεις που πεφταν η μια μετα την αλλη... μετα αφου εννοιωσε μαλλον οτι ενημερωθηκε, γυρισε στον αντρα της και του εβαλε χερι να κοψει το τσιγαρο και να πανε μετα να αγορασουν μια συσκευη σα τη δικη μου για δωρο Χριστουγεννων!!!! (κρατουσα vtc mini) :))
Το ανεκδοτο ηταν η αντιδραση του αντρα της σε μια δοση που του ειπε "δε θα μου πεθανεις" αυτος γυρισε και της επε: "γιατι αυτοι που κανουν ηλεκτρονικο θα ζησουν για παντα? ":))
Γενικα η συζητηση τους ειχε λιγο πλακα (της εδωσα και link του φορουμ για περεταιρω ενημερωση... τωρα αν διαβαζει δε νομιζω να θεωρει αδιακριτη αυτη την αναρτηση, ετσι κι αλλιως και το "στολισμα" δημοσια του το χωσε... και καλα του κανε :tongue_smilie: )


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1132 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 12:14 »
Εγώ πάλι την Πέμπτη, βρέθηκα μετά από πολλά χρόνια με ένα παλιό μου συμμαθητή που έχει γυρίσει στον ατμό. Αράξαμε σε μια μπυραρία και του έγινε σεμινάριο επαγγελματικού τύπου ! Σε μια φάση έσκασε μια παρέα με παιδιά. Ο φίλος έριξε ένα ντουμανι προς το μέρος τους και ένας τύπος γύρισε στραβωμένος στην αρχή, αλλά είπε " μοσχοβολάει αυτό".

Μετά από λίγο, ήρθε και η γυναίκα του, καπνίστρια και εντελώς αρνητική για το άτμισμα. Άκουσα από αυτήν ατάκες που θα περίμενα από ηλικιωμένο σε χωριό, παρά το νεαρό της ηλικίας της.

Στενοχωρήθηκα λίγο, αλλά ελπίζω με τον καιρό που θα βλέπει βελτίωση της υγείας του συζύγου, να αποκτήσει Μια πιο θετική στάση.

Και εγώ έδωσα λινκ και αν ο φίλος διαβάζει, παρακαλείται να μην της το δείξει!!!

Από κινητό.


Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1133 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 12:18 »
εσυ γιατι φοβασαι..............αυτος θα φαει παντοφλα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1134 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 12:21 »
Γι αυτό ακριβώς. Τόσα χρόνια είχαμε να βρεθούμε, μην πληρώσει και τη νύφη επειδή αποφάσισα να μοιραστώ μια εμπειρία...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1135 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 13:15 »
Ξαδερφακι μου παθαινει γαστρεντεριτιδα(την επαθαν οικογενειακως ο ενας με τον αλλο) παει στο νοσοκομειο,του κανουν εξετασεις αιματος και βρισκουν ανεβασμενες τρανσαμινασες,του λενε θα ξανακανεις εξετασεις σε 15μερες και αν δεν εχουν πεσει θα πρεπει να κοψεις το ηλεκτρονικο(τον ρωτησαν αν καπνιζει,πινει κλπ) γιατι ανεβαζει τις τρανσαμινασες και επηρεαζει το συκωτι...


Ελεος πλεον,αν δεν ξερεις μην λες μπαμπατσες!! :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1136 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 13:19 »
χαχαχααχαχαχαα και εγω που εχω χοληστερινη μαλλον το η.τ. θα φταιει. :wall: :wall: :wall:.ειχα ομως και οταν εκανα κ.τ :thumpup:.δεν παιζει ρολο αυτο ομως.το η.τ. φταιει για ολα :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1137 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 13:23 »
Και εμένα στην δουλειά μου λένε ότι φτιάχνω καρκίνο με αρώματα.
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1138 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 14:04 »
Χρονια πολλά.. Εμένα καταρχήν η γυναίκα μου που είχε ξεκινήσει και αυτή το ητ τελευταία το παράτησε (δεν κάνει καν κτ) με ατάκες του στυλ "στο νοσοκομείο που δουλεύω όλοι οι γιατροί μου λένε ότι είναι επικίνδυνο... καλύτερα κάνε κτ γιατί με αυτό θα σκάσει μπαμ που δεν θα το περιμένεις κτλ κτλ." Έχω ψιλό απογοητευτεί γιατί και γνωστοί μου έχουν παρατήσει το ητ και είτε γύρισαν στο κανονικό είτε το αναθεματίζουν


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1139 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 14:26 »
Φιλε υπαρχει νημα με ερευνες.πηγαινε και διαβασε για να μπορεις να απαντας σε διαφορες αερολογιες που λενε ορισμενοι :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy