vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 2 χρήστες
seniorize, karmakoma

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Αθήνα-Λονδίνο με Βritish και πίσω με Αegean, καμμία ανακοίνωση για Η.Τ. παρά μόνο για Κ.Τ.
Εγώ έκανα τις τζούρες μου κατά βούληση, κανονικά στη θέση μου αλλά με σκέτη βάση(άοσμο) και βγάζοντας το minimum ατμού.
Με είδαν αεροσυνοδοί της British και της Aegean με το Η.Τ στο στόμα αλλά δεν ασχολήθηκαν καν, προφανώς γιατί δεν ενοχλούσα με ντουμάνια και δεν παραπονεθηκαν οι διπλανοί μου.
Στην τσάντα που χα μαζί μου στους ελέγχους, 3 ego, 2 eternity, 40ml σε 10ρακια μπουκάλια. Δεν ασχολήθηκε κανείς ούτε μ αυτά και δεν ανοιξαν την τσάντα καν, παρά μονο την περνούσαν από το μηχάνημα απροβλημάτιστα!
Και μια offtopic υποσημείωση: Στην Αγγλία ο κόσμος πρέπει να ναι αρκετά πιο ασχετος από Ελλάδα για το Η.Τ. Στο δρόμο με σταμάτησαν 3-4 για να με ρωτήσουν αν αυτό είναι το Η.Τ., σε τι μεγέθη βγαινει :laugh1: , πόσο έχει κτλ, ενώ πολλοί με κοιτούσαν πολύ παράξενα όταν ατμιζα.... :bye:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Παω ιταλία κ ανησυχώ λίγο μην εχω πρόβλημα στο αεροδρόμιο με τισ μπαταρίες(7  18350  2  18650),το υγρό(60ml σε 2 30 μπουκάλια) κ τα σύρματοφυτιλια,εντωμεταξύ θα εχω κ κατσαβίδακι,νυχοκοπτη για τον επισκευασημο,

Έχει περάσει κανείς με παρόμοια πράγματα?

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
[youtube]gNhtU1piPWI[/youtube]

αφού δεν εχει πρόβλημα έτσι στην Αμερική δεν θα αντιμετωπισεις εσυ εδω που ειναι στα @@ τουσ απλός τοποθετησετα σωστα

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Πάρε κάτι μικρό μαζί σου (πχ ego ή sd) και τα υπόλοιπα στις αποσκευές.
Η (τυχόν) αυστηρότητα εξαντλείται στις χειραποσκευές σου.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Δεν θα εχω αποσκευές.μόνο μια σχολική τσάντα που θα κρατάω μαζί μου.οπότε ότι πάρω θα είναι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Αν εχεις μονο μια τσαντα ξεχνα απο τωρα κατσαβιδια νυχοκοπτες και λοιπα εργαλεια...

Το πιθανοτερο ειναι να στα κρατησουν εκει.

Τα υπολοιπα δεν εχουν θεμα.

Δοκιμασε και το πολυ πολυ να αγορασεις απο εκει που θα πας ενα κατσαβιδακι και ενα νυχοκοπτη.

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Για το νυχοκόπτη κανένα απολύτως πρόβλημα δεν υπάρχει. Όσο για το κατσαβίδι έως 6cm επιτρέπεται. Δηλαδή τα δοκιμαστικά κατσαβίδια περνάνε.. Στο Βενιζέλο επιτρέπονται. Ο κανονισμός είναι ευρωπαϊκός οπότε δεν θα υπάρχει θέμα ούτε στην Ιταλία.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Μια ερώτηση προσ τισ κοπέλες του φόρουμ.είμαι εδώ με την κοπέλα μου κ ρωτάει αν μπορεί να περάσει τα καλλυντικά τισ κ τι όρια κτλ υπάρχουν.???

Στην καμπίνα όχι, δεν μπορεί να περάσει τίποτα, μόνο δείγματα! :(
 
Επιτρεπόμενο όριο λένε για το μέγεθος από τις θήκες των φακών επαφής!
 
Σε εμένα άδειασαν όλο το νεσεσέρ!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Καλά φρικαρε..εγώ ΘΑ περάσω 10 μπαταρίες,40 ml υγρό,σύρμα,φυτίλι,νυχοκοπτη,κατσαβιδακια κ τσιμπιδακια κ αυτή δεν μπορεί να περάσει τα καλλυντικά τή :)):D

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Μια ερώτηση προσ τισ κοπέλες του φόρουμ.είμαι εδώ με την κοπέλα μου κ ρωτάει αν μπορεί να περάσει τα καλλυντικά τισ κ τι όρια κτλ υπάρχουν. ???

Οτιδηποτε ειναι σε σκονη να μην το παρει μαζι γιατι θα τα κλαιει.. Και η π**τανα η πουδρα του armani ειναι ακριβη!!
Σκιες ματιων,ρουζ και πουδρα ποτε!!
Make up αν ειναι υγρο οκ θα περασει,αρκει η συσκευασια να ειναι κατω απο 60ml
Μολυβια,eyeliner,κραγιον κανενα προβλημα..


Sent from my GT-I9100


Αα..και για τις κρεμες,συσκευασιες μικρες.. 60ml

Sent from my GT-I9100




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 23:51 από Vrs5 »

Σε εμένα τις κρέμες σταμάτησαν! Και ήταν όλες 50ml!  :(
(Αεροδρόμιο Μακεδονία, πτήση εσωτερικού!)
 
Βρε, μπας και καλοάρεσαν στην τελωνειακό;  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2013, 00:23 από FaniFox »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Οτιδηποτε ειναι σε σκονη να μην το παρει μαζι γιατι θα τα κλαιει.. Και η π**τανα η πουδρα του armani ειναι ακριβη!!
Σκιες ματιων,ρουζ και πουδρα ποτε!!
Make up αν ειναι υγρο οκ θα περασει,αρκει η συσκευασια να ειναι κατω απο 60ml
Μολυβια,eyeliner,κραγιον κανενα προβλημα..


Sent from my GT-I9100


Αα..και για τις κρεμες,συσκευασιες μικρες.. 60ml

Sent from my GT-I9100




Συγχωνευση ποστ

 :dance: :dance: Ευχαριστώ Θεούλη μου που με έκανες άντρα και το μόνο που μου έχουν κατασχέσει ποτέ ήταν κάτι υπολείματα απο hair gel την 1η μέρα εφαρμογής του μέτρου!!!

Απαντα θηλυκά, πραγματικά συμπάσχω με τον πόνο σας!!!

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν επειδή δουλεύω στον έλεγχο χειραποσκευών του Βενιζέλου ακούστε.. Πούδρες, σκόνες ουδέποτε είχαν θέμα.. Τα υγρά, σπρέυ, τζελ, κρέμες έχουν περιορισμό στην καμπίνα. Πρέπει να βρίσκονται σε συσκευασίες που αναγραφουν έως 100 ml και όλα αυτά τα μπουκαλάκια να χωρούν σε διάφανη επανασφραγιζόμενη σακούλα του 1 λίτρου που θα βρείτε και πριν τον έλεγχο.. (δωρεάν τα δίνουν γιατί έχω ακούσει τα απίστευτα). Υγρά φακών μπορείτε να βρείτε στα φαρμακεία συσκευασίες των 60 και 90 ml, τα οποία περνάνε άνετα στην καμπίνα. Τώρα αν οι κυρίες θέλουν να πάρουν όλο το ντουλαπάκι με τα καλλυντικά τους καλό θα είναι να τα βάλουν στις αποσκευές που θα δώσουν μπροστά στα κάουντερ... Γιατί μετά εμάς θα βρίζετε...   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
 Πριν 3 χρόνια κατάσχεσαν από την γιαγιά μου( 73 χρονών )   τα λουκούμια που ήταν σε ένα διαφανή κουτάκι , λόγο της ζάχαρης άχνης . Ταξίδευε εξωτερικό .
  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios