vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ακόμα και σε ευνομούμενες ευρωπαϊκές χώρες, δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με τις μπαταρίες που κουβαλάω μαζί μου στη χειραποσκευή.


Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Έχοντας ταξιδέψει ....σχεδόν τον μισό γλόμπο....από το Globe, :laugh1: σε γενικές γραμμές στην Ευρώπη δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Τα προβλήματα ξεκινούν μετά την απομάκρυνση από Τας Ευρώπας !!!
Μου έχει τύχει....στο Cairo αν και ένστολος να μου κάνουν μανούρα οι Αιγύπτιοι ,γιατί είχα 6 18650 για τα ατμιστικά μου...και 2 button  top 18650 για τον υπηρεσιακό φακό μου.
Από ότι μου είπαν και μου έδειξαν σε δικό τους φυλλάδιο...δικαιώμουν μόνο 2 μπαταρίες λιθίου. 
Έκανα το παπί...και λίγο από Μάρθα Βούρτση....και χαριστικά με άφησαν να περάσω. Η πλάκα ήταν ότι στο υπόλοιπο πλήρωμα τους μάζεψαν όλες τις απλές μπαταρίες ... :wall: :wall:
Για τον λόγο ότι αυτές τις μέρες θα ταξιδέψω Αμερική...κοίταξα το policy κανα δυο εταιρειών ...και αναφέρουν ότι οι μπαταρίες πρέπει να είναι εκτός συσκευών σε ενδεδειγμένη συσκευασία, και δεν είδα πουθενά όριο μπαταριών.
Αν στραβώσει πουθενά το όλο θέμα θα κρατήσω ενήμερο το φόρουμ.


Nai_Ego η τελευταία φράση σου στο ποστ σου.....είναι όλο το ζουμί.
Δυστυχώς εχουν μείνει ελάχιστες εταιρίες που είναι πιστοποιημένες να μεταφέρουν επικίνδυνα υλικά και ο λόγος είναι οι συνεχείς και επαναλαμβανόμενες  εκπαιδεύσεις όλου του εμπλεκόμενου προσωπικού,και αυτό είναι έξτρα κοστος για τις εταιρίες.Εδω επάνω κουμπώνουν και οι ασφαλιστικές....που βρίσκουν πάτημα και ζητάνε την μάνα τους και τον πατέρα τους.
Όσον αφορά το ατύχημα ...σαφώς και ο μεγάλος αριθμός επιρρέασε και μεγένθυνε την ζημιά... αλλά πίστεψε με...η φωτιά στον αέρα, είτε μικρή είτε μεγάλη...είναι ΟΤΙ χειρότερο για τον χειριστή.
Επαφίεται εξολοκλήρου στο σύστημα πυρόσβεσης του Cargo ,δηλαδή μιας μπουκάλας με ελάχιστη χωρητικότητα πυροσβεστικού υλικού.
Όποτε κάλιο γαιδουρόδενε ...παρά γαιδουρογύρευε.!!!

Cruiser79 Για την ώρα δεν πιστεύω σεκιουριτάς να μπει στον κόπο να μετράει βατοώρες....και λέω για την ώρα....γιατί απλά δεν ξέρει κανεις τι μας ξημερώνει. Όπως κανεις δεν περίμενε τον κακό χαμό της 11 Σεπτέμβριου....όπου ΑΛΛΑΞΑΝ τα πάντα στις αερομεταφορές.
Εφόσον έχεις βάλει τις ωρίτσες σου στα Sim.... δεν περνάς και από εδώ να σου κάνω το Check ride? ...να γίνει και απονομή πτυχίου. :laugh1:
Σημείωση.... όσο εσυ θα ιδρώνεις...εγώ θα Ατμίζω  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Πριν λίγους μήνες που είχα ταξιδέψει στην Αμερική, δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με τις 18650 ούτε με τα υγρά που πήρα μαζί μου (4 Χ 18650 & 3 Χ 60μελα μπουκάλια).

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Να ισχύει άρα και το αντίθετο με 10Χ100ml νικοτίνη 1000mg/ml (καθαρή);

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από εκατοντάδες πτήσεις και δεκάδες αεροδρόμια σε όλο τον κόσμο, σήμερα το πρωί για πρώτη φορά μου κράτησαν τα δυο καρούλια (26ΑWG και 28AWG) στο Heathrow στο Λονδίνο. Πιστεύω έπεσα σε βλαμμενη υπάλληλο γιατί ο ουσιαστικός λόγος που μου έψαξαν την τσάντα ήταν το ψαλίδι, το οποίο φυσικά ήταν μικρότερο από τα επιτρεπόμενα 6εκ, αλλά πάνω στο ψάξιμο, είδε τα καρούλια και άρχισε να τα περιφέρει από υπεύθυνο σε υπεύθυνο. Όταν τους εξήγησα τι ήταν φάνηκαν πιο συγκαταβατικοί αλλά ανένδοτοι στο να μου τα δώσουν πίσω. Τελικά με άφησαν να κόψω 5-6 μικρά κομμάτια για να μην μείνω από αντιστάσεις και τα κράτησαν!!! Από εδώ και πέρα λοιπόν στριμμένες αντιστάσεις από το σπίτι...

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απαραβατος κανονας να μην παιρνεις μαζι σου στη χειραποσκευη εργαλεια και αλλα συναφη εκτος απο μπαταριες, mod και ατμοποιητες. Εργαλεια και συρματα μεσα στη βαλιτσα και check in με τις αποσκευες.

Τα συρματα στα κρατησαν γιατι θεωρουν οτι μπορεις να σκοτωσεις ανθρωπο με αυτα (πχ θα μπορουσες να πνιξεις καποιον περνωντας το στο λαιμο του).

Αυτο φοβουνται οι σεκιουριταδες στα αεροδρομια.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Έχεις δίκιο αλλά επειδή ταξιδεύω πολύ συχνά για δουλειά, συνήθως έχω μόνο χειραποσκευή για να μπορώ να ξεμπερδεύουν γρήγορα. Μένω UK και έχω ταξιδέψει σχεδόν παντού στην Ευρώπη, 5-6 φορές Αμερική, Ασία, Αυστραλία και σχεδόν πάντα είχα τα εργαλεία σε χειραποσκευή και δεν είχα ποτέ πρόβλημα... Αν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις, οπότε από εδώ και πέρα προετοιμασμένες αντιστάσεις από το σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Καλυτερα ετσι.

Δουλευω σε ναυτιλιακη και εχω φαει τις πτησεις με το κουταλι φιλε μου.

Μια φορα εφαγα κομπλα σε αεροδρομιο και απο τοτε εργαλεια μονο σε βαλιτσα.

Ησουν πολυ τυχερος μεχρι τωρα που καταφερνες να ταξιδεψεις με εργαλεια στη χειραποσκευη.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Συνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Αμ ετσι εξηγειται η χαλαρη προσεγγιση στην πιθανη αυξηση των 10€ στα snv !!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια!
Απο Αμερικη μπορω να φερω 1 λιτρο νικοτινη 1000mg στις αποσκευες μου??
Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Τσέκαρε τους κανόνες της αεροπορικής που πετάς για το hold luggage, αλλά σαν γενικός κανόνας απαγορεύονται τα poisons and toxic substances, οπότε πιστεύω ότι δεν μπορείς

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο που λες ισχυει για τη 1000αρα η για ολες της νικοτινες??

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Ισχύει για poisons. Δεν γνωρίζω από ποια συγκέντρωση και πάνω θεωρείται poison η νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
οκ ευχαριστω!!
Αν γνωριζει κανεις αλλος ας πει!

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Πρόσφατα στο αεροδρόμιο της Βαρσοβίας παρατήρησα ότι εκτός από τα γνωστά κλουβιά-καπνιστήρια είχαν και καπνιστήριο IQOS !!!
http://airportsmokers.com/airports_of_europe/Poland/warsaw_chopin_airport.htm

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem