vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 1 χρήστης
maprix

Twitter

ECOpure από την Intellicig

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #150 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 04:36 »
[...] Atme, δεν τα πέταξες?   :) ;)   :'(

Έχω κι άλλα γεμάτα ακόμα,  :) αλλά έχω πολλά άλλα υγρά στοκ. Θα αργήσω μάλλον να παραγγείλω Eco-pure για την ώρα. Θα το κάνω κάποια στιγμή που θα αρχίζουν να τελειώνουν αυτά που έχω αλλά θέλω πρώτα να πάρω κι άλλες γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #151 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2009, 23:01 »
δεν ξέρω αν πήρες κι άλλες γνώμες, εγώ πάντως θα συνεχίσω με τις δικές μου παρατηρήσεις αφού εξακολουθώ να ατμίζω -κυρίως- ecopure.

πρέπει όμως, καί γιά πληρέστερη ενημέρωση, να παραπέμψω καί στην εδώ συζήτηση
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,524.0.html

συνεχίζοντας λοιπόν, να προσθέσω αυτήν την κολώδη αίσθηση, πού έχεις τις περισσότερες φορές με το ecopure -στα χείλια σχεδόν πάντα (με πιάνω συχνά να τα σκουπίζω) αλλά καί στα χέρια αν κατά λάθος λερωθείς.
καί τα φιλτράκια τελικά, μπουκώνουν πιό γρήγορα καί απαιτούν πλύσιμο -κάτι πού σε άλλο post είχα εξηγήσει γιατί μέχρι τώρα το απέφευγα. τώρα καί να θέλω δεν μπορώ.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #152 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 18:49 »
τώρα αισθάνομαι σαν να κρατάω ημερολόγιο, αλλά δεν πειράζει (εμένα, γιά εσας δεν ξέρω  ;) ).

έχω αυτό το ecopure μία εβδομάδα καί σήμερα το χαίρομαι -επιτέλους.
ίσως έμαθα τα χούγια του, ίσως το καλό βράσιμο χτες των ατμ., ίσως τα καθαρά άδεια φιλτράκια.
μάλλον όμως φταίει, πως άφησα γιά λίγο το blackline καί είμαι όλη μέρα με το evo, άρα η γεύση ΜΟΥ δεν "αλλάζει" (εντάξει οί κλεφτές ματιές καί οί λίγες τζούρες δεν πιάνονται  :) ) .

(καλοί καί χρειαζούμενοι οί πειρασμοί (δοκιμές υγρών) αλλά όταν έχεις βρεί τον έρωτα της ζωής σου, μάλλον κακό κάνουν  !!!!!!!!! )

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 15:22 »
Μετά από κάμποσο καιρό "διαλλείματος" από την VG, πήρα ξανά το αγαπημένο μου EcoPure rich...
Δυστυχώς επιβεβαιώνω κι'εγω πως εχει αλλάξει πάρα πολύ. Πολύ πιο "τσιγαρένια" γευση, εχεί χάσει αυτη την δροσιά που είχε στο στόμα μου και εχει σχεδόν χαθεί αυτη η ωραία μυρωδιά της καραμέλας που είχε.
Δεν είναι άσχημο, και είμαι σίγουρος πως θα αρέσει σε πολλούς (ειδικά σε όσους πρωτοξεκινάνε και ψαχνουν γευσεις πιο "γνώριμες" στο ΚΤ), εγω πάντως δύσκολα θα το ξαναπάρω...

Από την άλλη όμως με εξέπληξε ευχάριστα το Menthol!! Ελαφριά γευση μέντας, ευχάριστο ακόμα και για πολλες ώρες ατμίσματος και αξιοπρεπέστατο throat hit ακόμα και στο low!
Και εγω που το είχα παρεξηγημένο....  :)
Η φυση τελικά απεχθάνεται τα κενα... Μπορεί να έχασα το rich μου αλλά βρήκα το menthol μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 15:35 »
Εχω μια μικρή επιφύλαξη σχετικα με το τι είναι αυτό που αλλάζει. Το υγρό ή μηπως η γεύση μας;
Για πολυ καιρο εκανα μαύρα φιλτράκια low της intellicig και επινα νερο στο ονομά τους. Τον τελευταιο καιρό "προσπάθησα" και μάλλον κατάφερα να κάνω αποκλειστικά ecopure regular med, που στην αρχή μου φάνηκε "κάπως".
Σημερα κάνοντας "τράκα" ενα απο τα παλιά μαυρα φιλτρακια, ως δια μαγείας, ανακάλυψα οτι το ecopure μου αρέσει πιο πολυ.
Και έχοντας αλλάξει πολλά υγρά και φίλτρα, αυτό μου έχει συμβεί πολλές φορές.
 
Υ.Γ: Βρε λες να δοκιμάσω ξανα κι εγω την παλιά μου ξεχασμένη μέντα;

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 08, 2009, 00:15 »
Σημερα κάνοντας "τράκα" ενα απο τα παλιά μαυρα φιλτρακια, ως δια μαγείας, ανακάλυψα οτι το ecopure μου αρέσει πιο πολυ.
Και έχοντας αλλάξει πολλά υγρά και φίλτρα, αυτό μου έχει συμβεί πολλές φορές.

Απίστευτο που βρήκες συνατμιστή να του κάνεις τράκα Cyan!
Τόσο καιρό που ατμίζω δεν έχω βρει άλλον που να ατμίζει και αυτός.
Όσους ατμιστές γνωρίζω, τους γνωρίζω από τα ....γραφόμενα τους. Μόνο στο φόρουμ έχω βρει συνατμιστές.
Ένας φίλος το ξεκίνησε αλλά το παράτησε.
Ένας ακόμη ξεκινάει τώρα. Ελπίζω να παραμείνει ώστε να ανταλλάσουμε υγρά και απόψεις...

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 08, 2009, 11:07 »
Απίστευτο που βρήκες συνατμιστή να του κάνεις τράκα Cyan!
Τόσο καιρό που ατμίζω δεν έχω βρει άλλον που να ατμίζει και αυτός.
Όσους ατμιστές γνωρίζω, τους γνωρίζω από τα ....γραφόμενα τους.

Σταύρο, είναι αρκετοί ακόμα εδω στη δουλειά μου που το έμαθαν (ένεκα απαγόρευσης) και το συνεχίζουν. Οπότε είναι εύκολη ακόμα η τράκα.
Εκτος γραφείου και φορουμ, δυστυχως και εγω, δεν εχω βρει κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 08, 2009, 16:13 »
Εμείς είμαστε 5+1 στον χώρο εργασίας και πάμε προς αύξηση.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 18:06 »
ecopure krystal γιά προσεκτική χρήση (αν δείτε την περιεκτικότητα), αλλά καί vg γιά να αραιώσετε!
καθόλου άσχημα  :)

http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=74

http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=73

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 21:20 »
Παίρνω λοιπόν ένα Krystal που είναι άοσμο και άγευστο (στην ουσία δηλαδή είν αι μόνο νικοτίνη) και το αραιώνω με 1-2-3 (όσα θέλω τεσπα) ecomix. Τη γεύση πως την πετυχαίνω?

Αν αραιώσω με ecomix ένα π.χ rich δεν θα χάσει  σε γεύση ?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 21:30 »
επειδή δεν τάχω πάρει ακόμη, απλά τα είδα.
από πού βγαίνει πως το krystal είναι άοσμο καί άγευστο? (μήπως ενοείς το mix?)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 21:44 »
Παράθεση
από πού βγαίνει πως το krystal είναι άοσμο καί άγευστο? (μήπως ενοείς το mix?)

Mεταφέρω δύο φράσεις από το intellicig.com

1) Krystal is the latest e-liquid from the Intellicig ECOpure range and has been developed with
the connoisseur in mind as it is a clean, neutral liquid giving you the freedom to flavour it to your
personal taste or use it in its natural form.

2) We offer the e-liquid in a number of simple flavours to maintain its clean and pure taste.

Aπο την πρώτη έβγαλα το συμπέρασμα ότι το Krystal δεν έχει γεύση. Αργότερα είδα και τη δεύτερη φράση που που διαφοροποιείται λίγο από την πρώτη. Ίσως να κάνω και λάθος, ίσως να έχει απλή γεύση (αλλά ποιά?).
Αλλά ακόμα κι αν έχει μια υποτυπώδη γεύση δεν θα χαθεί αυτή αν την αραιώσω με το mix  3-4 φορές? 

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 22:13 »
 :hmmm:
μάλλον θα χρειαστεί τηλεφώνημα
 :hmmm:

Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:46 »
Είναι γεγονός ότι το νέο ecopure tabacco rich ουδεμία σχέση έχει με το παλαιότερο..

Δεν ξέρω εάν είναι πιο καθαρή γεύση, αλλά πάντως εμένα μου αφήνει μία πικρή φυτική επίγευση όχι σαν του τσιγάρου, αλλά σαν κάποιου υγρού φάρμακου..μου θυμίζει περισσότερο ενδορινικές σταγόνες που ξέφυγαν προς την στοματική κοιλότητα..εν κατακλείδι : απαράδεκτο....

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 12:26 »
Δυστηχως τα Ecopure Rich εχουν μια γευση που πια δεν με καλυπτει..
Τα εχω σταματησει ..με πονο ψυχης....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy