vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, seniorize, karmakoma, trabaman, Mimhsdr, bloodlessz, mathimatikos1966

ECOpure από την Intellicig

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #135 στις: Ιουλίου 31, 2009, 15:17 »
Πάντως ανάμεσα σε εβο και 901, στο 901 είναι σαφώς περισσότερο έντονη και απολαυστική  :) αν και λιγο πιο "σκληρη" η γεύση χωρίς να ενοχλεί ιδιαίτερα πάντως (σε ecopure medium αυτά)  :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #136 στις: Ιουλίου 31, 2009, 16:44 »
Εμένα πάντως ανάμεσα σε evo και black line οι γεύσεις  των υγρών διαφέρουν.Ιδιαίτερα το υγρό της nobbaco.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #137 στις: Αυγούστου 25, 2009, 22:02 »
μετά από πάνω από δύο μήνες -πλέον- με το evo, σήμερα το πρωί απέκτησα καί ένα ωραιότατο blackline.
μαζί ήρθε καί υγρό nobacco, ενώ το ίδιο κούριερ, μού έφερε καί ένα janty καπουτσίνο high από την intellicig.
o πειρασμός ήταν μεγάλος καί μέχρι πριν λίγο τα δοκίμασα όλα.
το nobacco σε ένα καθαρό φίλτρο καί στο καινούργιο bl.
το janty σε evo, το οποίο ήταν πλυμένο καί καθαρό καί είχε να χρησιμοποιηθεί καμιά βδομάδα.

η γεύση είναι κάτι πολύ προσωπικό, άρα...

το nobacco μάλλον με απογοήτευσε. δεν νομίζω πως θα ξαναασχοληθώ.
το καπουτσίνο με προβληματίζει. καλό χτύπημα στον λαιμό αλλά γιά τις πρώτες τζούρες μόνο. μετά σταδιακά γίνεται όλο καί λιγότερο. η γευση όμως μένει μέχρι την τελευταία τζούρα. μία γεύση όμως πού ... δεν ξέρω βρε παιδί μου, αλλά αυτή η "λικερίλα" να την πω ?, κάπου με κάνει να αναρωτιέμαι.
καλά! θα έχει την ευκαιρία του τις επόμενες μέρες.

καί γιατί τα γράφω όλα αυτά, σε αυτό το topic?
μα διότι έχω ήδη το evo πού χρησιμοποιώ συνήθως, γεμάτο με ecopure rich high καί το απολαμβάνω.

(γ@#ώτο. κάτι τελευταίες σταγόνες, έχω καί η intellicig δεν. ελπίζω να φέρει rich high γρήγορα καί ... να μας ειδοποιήσει  ;))

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Kαινούργια υγρά από evo (krystal, mix)
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 02:16 »
Πηγαίνοντας στο αγγλικό site (www.intellicig.com), είδα δύο καινούργια υγρά, το krystal(http://www.intellicig.com/ecopure-krystal-20ml-p-118.html) και το mix (http://www.intellicig.com/ecomix-20ml-p-122.html) Εάν κατάλαβα καλά το krystal είναι άοσμο με 36mg και το mix είναι vg μόνο. Τα αναμιγνύεις  και έχεις το ποσοστό νικοτίνης που θέλεις. Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.
Εεεεεεε...χμ... μήπως το έβαλα σε λάθος κατηγορία;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 02:22 από XristosK »

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 11:55 »
Προχθές παρέλαβα ECOPURE Regular low από FUNSTORE. Γεύση: Άστο καλύτερα ...... :thumpdown: :thumpdown: Νερουλιασμένο, άοσμο κ άγευστο κ 0 χτύπημα... .
Σημειωτέον ότι είμαι fun του ECOPURE Rich medium aλλά αυτή η νέα γεύση ρε παιδί μου ό,τι χειρότερο έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής..  :wall: :idiot1:
Υποτίθεται ότι το έβγαλαν αυτό το υγρό για την ΑΠΟΛΥΤΗ :laugh1: προσομείωση της γεύσης των φίλτρων του ΕVΟ..............., όπως αυτολεξί μου γνωστοποιήθηκε :idiot1: .
Τέλος πάντων , μια δοκιμή θα σας πείσει ............. :))

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 16:45 »
σήμερα παρέλαβα (3 παρακαλώ) rich high. -μούχε λείψει κανα δυό μήνες τώρα, καί έπαιρνα mild high.

η ... οπτική επαφή (όταν άδειασα λίγο σε μπουκαλάκι tobrex) με ξένισε. πιό διάφανο, πιό αραιωμένο.
παίρνω καθαρό (καινούριο) φιλτράκι καί γεμίζω. Ο ατμ. είχε υπόλοιπο από mild.

στην αρχή απογοήτευση. άγευστο, άοσμο, χωρίς χτύπημα.
διαβάζω καί το παραπάνω σχόλιο καί λέω "τώρα δέσαμε".

πλύσιμο τον ατμοποιητή με νερό. στέγνωμα καί ξαναπροσπάθεια.

είμαι σίγουρος πως το έχουν αλλάξει (εκτός βέβαια αν είναι εντύπωσή μου ή φταίει σήμερα η γεύση μου).

αν αρέσει? εμένα ΝΑΙ. (καί ... επιφυλάσσομαι βέβαια -κρατώ το δικαίωμα τη αλλαγής στην άποψη, μετά από λίγες μέρες).

Γεύση πολύ πιό στεγνή, καθόλου "υγρή". τίποτα δεν δείχνει ότι ατμίζω υγρό. μέχρι καί ο λαιμός ξεραίνεται μετά από λίγο.
Γεύση εντελώς τσιγαρίσια, χωρίς ίχνος αρώματος. Ούτε στο στόμα υπάρχει εκείνη η γλυκίλα πού άφηνε το προηγούμενο, ούτε η μυρωδιά ζάχαρης στον χώρο. Βγάζοντας από την μύτη ατμό, αισθάνομαι σαν να βγάζω από άφιλτρο τσιγάρο.

Χρυσή τομή να το πω το επόμενο? Δεν έχει -μάλλον- το ντουμάνι πού είχε, χωρίς βέβαια να τού λείπει. Όμως .... καί εδώ θυμάμαι τσιγάρο. Είναι η ποσότητα πού ξεφυσάει ένας καπνιστής. Αρκετή αλλά με μέτρο, καμία υπερβολή.

Είναι το πιό τσιγάρο, (χωρίς την βρώμα τού τελευταίου) πού έχω ατμίσει. Αν αυτό είναι καλό ή κακό, εξαρτάται από το γούστο σας.   :) ;)


EDIT
αυτά σε evo. γιατί σε bl, με την μεγάλη μπαταρία, αυτό το "ξερό" χτύπημα στον λαιμό, σε στέλνει στην κόλαση (καί μού αρέεεεεσει η κόλασηηηηη)

EDIT 2
στο ένα bl, nobaco tabacco high καί στο άλλο rich high.
το nobacco "υγρό", το rich "ξερό". το χτύπημα στον λαιμό? δεν περιγράφεται η διαφορά.
όσοι θεριακλήδες , προσέλθετε ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 17:07 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 17:13 »
Τι στο καλό! Φιλτράκια αλλάζουν, υγρά αλλάζουν αλλά χωρίς καμία ειδοποίηση;
Τουλάχιστον να έβαζαν Version 1.0, v1.1  :))
Πάμε για version 2.0 φαίνεται.

Αν είναι προς το καλύτερο, ας είναι. Αν και ήταν πολλοί αυτοί που γούσταραν το προηγούμενο Rich από ό,τι διαβάζω ως τώρα.
Το ότι δε μυρίζει καμμένη ζάχαρη στον αέρα πάντως, εγώ το βρίσκω θετικό. Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που δεν το συνέχισα.

Εν τω μεταξύ κι εγώ παρατήρησα ότι και το υγρό στα τελευταία μαύρα φιλτράκια που πήρα είναι κάπως διαφορετικό από το προηγούμενο (από τα κλασικά καφέ φιλτράκια που ήξερα). Εκτός αν με ξεγελάει το καινούργιο εσωτερικό φιλτράκι που αφήνει να τραβάει λίγο πιο πολύ αέρα.  :dontknow:

Φαίνεται ότι φιλτράκια και υγρά σε μπουκάλι πάνε να συναντηθούν σε μια νέα γεύση που θα είναι κοινή και στα δύο.

Είμαι περίεργος ν' ακούσω κι άλλες γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 17:20 »
Ελεγα οτι ηταν η ιδεα μου και πιθανον να εχω απλα συνηθίσει το αρωμα.
Τελικα ομως απ οτι βλεπω δεν ηταν.
Χρησιμοποιω το Ecopure  Rich NON και Medium.Δεν εχει πια την μυρωδια καμενης καραμελας τοσο εντονα[μαλι της γριας το ελεγα..].
.Κοιταξα τις ημερομηνιες και τελειωνει σε 1 χρονο αρα ...

Να πω εδω οτι  για να υγρανω ξανα τους ατμοποιητες  μετα απο πλυσιμο το Ecopure none δουλευω με αριστα αποτελεσματα σε σχεση με αλλα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 21:56 »
εγώ μετά 4-5 γεμίσματα, θα παρατηρήσω το εξής "κουφό" -,πέρα από το ότι κάπου μού λείπει εκείνη η υπέροχη γεύση πού άφηνε το παλιό (δεν με πειράζει καί πολύ, θα συνηθίσουμε την καινούργια καθαρή):

μόλις λοιπόν γεμίζω το φιλτρακι, γιά 4-5 τζούρες, δεν έχω τίποτα. ούτε γεύση, ούτε χτύπημα. μετά από λίγο, μόλις στεγνώσει λίγο, όλα εντάξει. πως το καταφέρανε αυτό?   :hmmm:

(atme, δεν είναι ιδέα σου κι αν θυμάσαι έχει ξανασυζητηθεί πρόσφατα εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,433.0.html, πως άλλαξε η γεύση στα φιλτράκια, όπως ΜΕΙΩΘΗΚΕ καί η διάρκειά τους. Το ίδιο καί στο υγρό. σε καμία περίπτωση ένα γέμισμα δεν αντέχει όσο παλιά. Να πω καί τι νομίζω? Αυτό η ... βερσιόν τού ecopure θα αρέσει σε λιγότερους. έτσι νομίζω.)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 22:18 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 12:52 »
δηλ το ecopure rich οπως το ξεραμε να το ξεχασουμε ε; Και ημουν ετοιμη να το παραγγειλω μαζι με αλλα υγρα :(

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 15:44 »
καί αν δεν πάθεις, πως θα μάθεις?   ;)

πάντως δεύτερη μέρα, σαν γεύση δεν με χαλάει -πολύ πιό "απαλή" καί διακριτική, αλλά .... το χτύπημα ρε παιδιά! πήρα high καί δεν έχω χτύπημα παρά μόνο κάτι ανεπαίσθητο. αυτό πρέπει να το δούνε. (σε evo λέω, έτσι?). καί να τολμήσω τον όρο? : το πιό στεγνό υγρό!!!
έβγαζα το φίλτρο καί στα πλαινά τού ατμ. υπήρχαν σταγόνες. τώρα όχι, λες καί το έχω σκουπίσει.
καί το φίλτρο, βγαίνει κάτασπρο στο τέλος χωρίς κανένα υπόλοιπο υγρού.

όλα καλά, αλλά λίγο χτυπηματάκι παραπάνω βρε παιδιά?

EDIT
μία ερωτησούλα προς την αντιπροσωπεία:
άλλαξαν όλα τα υγρά, μήπως το mild ας πούμε, παραμένει?
μάλλον ξέρω την απάντηση, αλλά δεν είναι καλύτερα, να πληροφορηθούμε "επίσημα"?
καί μπορεί να είναι αργά, αλλά άποψή μου είναι πως θα έπρεπε να μείνουν τα υγρά όπως ήταν καί το καινούριο να ονομαζόνταν αλλοιώς. ούτως ή άλλως η διαφορά του είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτήν πού είχε το rich με το mild ας πούμε. καί η πορεία (βλ. ζήτηση) να καθόριζε αργότερα το τι θα έμενε στην αγορά. αυτή θα ήταν νομίζω η σωστή κίνηση γιά το μόνο -νομίζω- υγρό πού δεν είχε ... "μωρέ καλό είναι, αλλά...". ή άρεσε ή δεν άρεσε.

(ενώ το χτύπημά του με blackline, είναι βαρύ κι ασήκωτο :D)

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 15:53 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 15:54 »
...έβγαζα το φίλτρο καί στα πλαινά τού ατμ. υπήρχαν σταγόνες. τώρα όχι, λες καί το έχω σκουπίσει.
καί το φίλτρο, βγαίνει κάτασπρο στο τέλος χωρίς κανένα υπόλοιπο υγρού.

Αυτό το συγκαταλέγω στα θετικά γιατί κάτι ανάλογο υποθέτω θα συμβαίνει και στο ατομιζέρ. Και όσο πιο καθαρό μένει, τόσο πιο πολύ κρατάει.
Την ίδια συμπεριφορά σ' αυτόν τον τομέα (καθαρότητατα) παρατήρησα και με το Flue Cured Tobacco της Ruyan αλλά καταναλώνεται πιο γρήγορα από άλλα υγρά.

EDIT: Alfisti, το ερώτημά σου μπορεί να περάσει απαρατήρητο εδώ. Βάλε το καλύτερα στον πίνακα του αντιπροσώπου.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 17:11 »
Μηπως Η ευρεση Νιτραμιζινων απο FDA  οδηγησε σε καποια αλλαγη???

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 23:09 »
γιά αυτό πού έγραψα παραπάνω, ότι δεν υπάρχει γεύση στις πρώτες τζούρες:

είχα το συνήθειο να γεμίζω το φιλτράκι εντελώς. σε σημείο πού πολλές φορές, την τελευταία σταγόνα, την στράγγιζα με ένα χαρτάκι.
στο νέο ecopure μην το κάνετε. θα σπαταλήσετε καμιά 10ριά τζούρες. Γεμίστε λιγότερο -αρκετά λιγότερο- καί όλα είναι εντάξει από την πρώτη τζούρα.
καί το καλό είναι πως εξακολουθεί να αντέχει το άτιμο. 7-8 σταγόνες καί ... πας γιά πολλέεεες τζούρες (σε evo).
καί γιά δοκιμή πριν λίγο άτμισα ένα high φιλτράκι -με στρογγυλό εσωτερικό. το ecopure το βρίσκω πολύ καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 00:58 »
τώρα? να το γράψω εδώ ή στα φίλτρα?   :hmmm:
το ίδιο είναι.
θυμάστε κε admin καί asala, τι λέγαμε γιά τα φιλτράκια με το στρογγυλό εσωτερικό καί την δυσκολία γεμίσματος?
είδατε παραπάνω πού έγραψα πως -μάλλον- το νέο υγρό είναι πιό "αραιό"?

τι έχουμε λοιπόν σαν αποτέλεσμα?
να γεμίζουν τα στρογγυλά φυσίγγια γιά πλάκα. στάζεις από πάνω καί το υγρό παίρνει την κατιούσα  :)
καί με δεδομένη την πολύ πιό ελεύθερη τζούρα από αυτά τα φιλτράκια, υπάρχει πιό δυνατή γεύση καί καλύτερο χτύπημα (το πολύ περισσότερο ντουμάνι, είναι βέβαια φυσικό επακόλουθο). το υγρό βρήκε το ταίρι του.
(μάλλον, με αυτά τα φιλτράκια το τεστάρανε. ή καλύτερα, γιά αυτά τα φιλτράκια το βγάλανε. καί τώρα κάτι μού λέει πως θα ψάχνουμε τέτοια φιλτράκια  :-\ )

κι εγώ τάχω πετάξει  :'(  2-3 έχω κρατήσει από ... λάθος!!!!!!!
Atme, δεν τα πέταξες?   :) ;)   :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 01:09 από alfisti »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597479 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11638 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios