vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 4 χρήστες
Harris, gstamatos, camber, Buliwyf

Twitter

ECOpure από την Intellicig

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 22:19 »
Το ecomix ειναι σκέτη VG αν δεν κάνω λάθος
Το crystal είναι ουδέτεrο άρωμα VG  με 34mg νικοτίνη για αραίωση

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 22:33 »
Το ecomix ειναι σκέτη VG αν δεν κάνω λάθος
Το crystal είναι ουδέτεrο άρωμα VG  με 34mg νικοτίνη για αραίωση
   

To ecomix είναι καθαρό υγρό VG , ιδανικό για αραίωση των υγρών ECOpure και δεν περιέχει νικοτίνη.
Το krystal είναι υγρό αναπλήρωσης μεγάλης περιεκτικότητας 36mg , ιδανικό για τους απαιτητικούς αλλά και για χρήστες που θέλουν να αυξομειώνουν την περιεκτικότητα των υγρών τους.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 00:13 »
τελικά αυτό τοecopure  fresh είναι πολύ καλό. Σίγουρα είναι menthol αλλά με λιγότερη ποσότητα μέντας σε σχέση με το ecopure  menthol.Γενικά αποφεύγω αυτή τη γεύση αλλά αυτό είναι ευχάριστο. Πάντως σε γενικές γραμμές ουσιαστικά εντελώς άγευστο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2010, 00:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 02:34 »
Μετά από 1 μήνα κλεισούρας στο συρτάρι, αποφάσισα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στο ecopure rich high. Αυτό κι αν ήταν αποκάλυψη! Η έντονη γεύση μαλλιού της γριάς έχει εξασθενήσει τόσο που ίσα που γεύομαι μια ανεπαίσθητα γλυκιά γεύση, όση ακριβώς χρειάζεται! Αμέσως το μάτι μου έπεσε σε μια μισογεμάτη κούτα αμερικάνικα camel (δεν πρόλαβα να την τελειώσω γιατί με κέρδισε το η.τ.) Έτσι μού' ρχεται να ανοίξω ένα πακέτο, να ανάψω ένα τσιγάρο, μόνο και μόνο να βεβαιωθώ για την ομοιότητα!
Αν και γεμάτο το μπουκαλάκι, άρχισα να σκέφτομαι αν θα πρέπει να πάρω πάλι το ίδιο ή ας πούμε το mild ή το regular.
Τι διαφορές έχουν μεταξύ τους?

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 03:04 »
μηπως τα παραγεμίζεις ?
6 μεσα και 2 στον πολυεστερα.
10 φιλτρακια γεμισα και τα 10 το ιδιο μου κανει.εχω νευριασει.
παραγγηλα ecomix,αντε να δουμε. αν ξερει καποιος την δοσολογια ας βοηθησει παρακαλω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 09:16 »
Μετά από 1 μήνα κλεισούρας στο συρτάρι, αποφάσισα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στο ecopure rich high. Αυτό κι αν ήταν αποκάλυψη! Η έντονη γεύση μαλλιού της γριάς έχει εξασθενήσει τόσο που ίσα που γεύομαι μια ανεπαίσθητα γλυκιά γεύση, όση ακριβώς χρειάζεται! Αμέσως το μάτι μου έπεσε σε μια μισογεμάτη κούτα αμερικάνικα camel (δεν πρόλαβα να την τελειώσω γιατί με κέρδισε το η.τ.) Έτσι μού' ρχεται να ανοίξω ένα πακέτο, να ανάψω ένα τσιγάρο, μόνο και μόνο να βεβαιωθώ για την ομοιότητα!
Αν και γεμάτο το μπουκαλάκι, άρχισα να σκέφτομαι αν θα πρέπει να πάρω πάλι το ίδιο ή ας πούμε το mild ή το regular.
Τι διαφορές έχουν μεταξύ τους?
Vasili αν και υπήρξα πολύ παλιά καπνιστής camel , σπάνια όμως αμερικάνικων , δεν μπορώ να πώ ότι μου θυμίζει κάτι παρόμοιο το rich  :hmmm:  Εδώ έχουν γραφτεί πολλά για το rich. Από το καλοκαίρι και μετά έχει υπάρξει μια διαφοροποίηση στο rich. Aν έχεις μπουκαλάκι με ημερομηνία λήξης τον Αύγουστο του 2010 τότε έχεις σίγουρα το παλαιό rich. Oσα λήγουν απο Οκτώβριο του 2010 και μετά είναι νέα και αναγράφουν επιπλέον και την ημερομηνία εμφιάλωσης. Η ουσιαστική διαφοροποίηση παλαιών και νέων είναι περισσότερο στη μυρωδιά τόσο στο μπουκαλάκι όσο και στον χώρο που ατμίζονται. Τα νέα είναι πιο διακριτικά. Δεν αφήνουν αυτή την πολύ έντονη μυρωδιά ζαχαροκάλαμου στον χώρο. Γευστικά ωστόσο παραμένουν σε γενικές γραμμές ίδια με ελάχιστες θα έλεγα διαφοροποιήσεις. Εχουν αυτή την  ελαφρά γλυκίζουσα γεύση. Προσωπικά με έχει μπουχτίσει ορισμένες φορές αλλά όταν το ατμίζω πάλι μετα απο μέρες μου αρέσει. Το έχω πεί αρκετές φορές. Είναι πλούσιο πραγματικά υγρό με πολύ καλή παραγωγή ατμού , την καλύτερη που έχω συναντήσει. Αν θελήσεις να δοκιμάσεις κάποιο άλλο ecopure , θα σου πρότεινα το regular. Αυτό βέβαια γευστικά είναι περίπου ουδέτερο και ουσιαστικά καθόλου γλυκό. Δεν καταφέρνει να σε αναστατώσει  όπως το rich και δεν αφήνει καθόλου μυρωδιά στο χώρο που ατμίζεται.  Είναι το απόλυτο ουδέτερο υγρό και δεν σε μπουχτίζει μάλλον με τίποτα. Το mild το έχω δοκιμάσει ελάχιστα , δεν λέει τίποτα και το fresh είναι κατα την προσωπική μου άποψη ένα ελαφρύ ευχάριστο menthol που δεν θα σε μπουχτίσει στην κυριολεξία ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 09:22 »
6 μεσα και 2 στον πολυεστερα.
10 φιλτρακια γεμισα και τα 10 το ιδιο μου κανει.εχω νευριασει.
παραγγηλα ecomix,αντε να δουμε. αν ξερει καποιος την δοσολογια ας βοηθησει παρακαλω.
Να υποθέσω βέβαια ότι έχεις τα νέα φιλτράκια. Εγώ είχα το πρόβλημα που αναφέρεις με τα εκείνα τα παλιά με το μεγάλο εσωτερικό φυσίγγιο.
Σου προτείνω αφού τα γεμίζεις να ανακατεύεις και τον πολυεστέρα μέσα στο φυσίγγιο με έναν συνδετήρα ή κάτι αντίστοιχο. Δοκίμασέ το και θα με θυμηθείς , ακόμα και αν έχεις ρίξει και λίγες σταγόνες λιγότερες.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 09:32 »
Απλά μου κάνει εντύπωση, γι αυτό και το σχόλιο:
Δεν λέω, καλό το εβο και πλούσια η γεύση του, ΑΛΛΑ:
Κατ' αρχήν δεν έχει το χτύπημα που έχουν άλλα Η.Τ. και κυρίως
το φίλτρο του χωράει ΕΛΑΧΙΣΤΟ υγρό και τελειώνει γρήγορα (μην μιλήσουμε για το dripping άστο).
Μου κάνει εντύπωση που ασχολήστε ακόμα με τα φιλτράκια (πραγματικα) του έβο. τσ τσ τσ  :tongue_smilie: (παλαιοί ατμιστές γαρ  :respect: )

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 10:24 »
Απλά μου κάνει εντύπωση, γι αυτό και το σχόλιο:
Δεν λέω, καλό το εβο και πλούσια η γεύση του, ΑΛΛΑ:
Κατ' αρχήν δεν έχει το χτύπημα που έχουν άλλα Η.Τ. και κυρίως
το φίλτρο του χωράει ΕΛΑΧΙΣΤΟ υγρό και τελειώνει γρήγορα (μην μιλήσουμε για το dripping άστο).
Μου κάνει εντύπωση που ασχολήστε ακόμα με τα φιλτράκια (πραγματικα) του έβο. τσ τσ τσ  :tongue_smilie: (παλαιοί ατμιστές γαρ  :respect: )

μια χαρά είναι τα φιλτράκια , εκτός απο εκείνα με το μικρό εσωτερικό στρογγυλό φυσίγγιο. Πραγματικά πολύ μεγάλη διάρκεια, αν κάνεις σωστή χρήση, πίστεψέ με   ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2010, 11:03 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 23:45 »
πολύ καλό το ριτς. Αλλά θα επισημάνω για μια ακόμα φορά ότι μπουχτίζει κανονικά

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #310 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 22:19 »
αυριο περιμενω regular και mild σε high.υπαρχει ατμ. εκτος του 401 που να πλησιαζει τον 401 σε γευση και ντουμανι.και αυτο το ρωταω γιατι απλα δεν μπορω τα @#$%^^&#@!@ φιλτρακια του evo. :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: >:(

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #311 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 22:24 »
Μα ο 901! ;)
ή ο 4075.
Είναι αχτύπητοι σε γεύση, ντουμάνι ΚΑΙ throat it

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #312 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 22:31 »
Μα ο 901! ;)
ή ο 4075.
Είναι αχτύπητοι σε γεύση, ντουμάνι ΚΑΙ throat it
Ας διαφωνησω και μια φορα μαζι σου ειδικα για τον 901 γιατι 5 μεχρι στιγμης απο hg μου εχουν κανει ανω και κατω γναθο σαν την..........
στο next top model me to 4γωνο προσωπο.και οσο για τον 4075 δεν τον εχω δοκιμασει ακομα γιατι η @#$%^%&$# hg δεν ειχε

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #313 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 22:34 »
o 4075 δεν εχει -σχεδον- καμια διαφορα απο τον 901.
ΙΣΩΣ λιιιιιιιιγο περισσοτερο χτυπημα (ο 4075).
προσωπικα προτιμω τελικα τον 901 γιατι λερωνει λιγοτερο (απο την πλαινη τρυπουλα).

για γευση ....
ο 901 ειναι μόνιμα στο στομα μου τις 2 τελευταιες βδομαδες, ειναι καταπληκτικος στις γευσεις των υγρων, ΟΜΩΣ για eco προτιμω ακομη το evo (401).

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #314 στις: Φεβρουαρίου 03, 2010, 22:39 »
 Πάντως και διά της ατόπου αν το πάς σε 901 καταλήγεις
510 δε λέει η γεύση, μόνο ντουμάνι και χτύπημα
801 ισχυρή γεύση ασθενές χτύπημα
4081 ποιός; ανύπαρκτος
Ποιος άλλος μένει αν δεν θέλεις 401;
O 901! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324512 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as