vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, Milarepa, manoslykos, camber

Twitter

ECOpure από την Intellicig

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 21:37 »
τελικά αυτό το ecopure rich είναι ένα εξαιρετικό υγρό. Του έδωσα χρόνο.
Πολύ πλούσια γεύση και υπέροχο άρωμα καμένης ζάχαρης , μαλιού της γριάς , ζαχαροκάλαμου.
Δεν συγκαταλέγεται στα διακριτικά υγρά λόγω της έντονης μυρωδιάς. Το άτμισα σήμερα για αρκετή ώρα στο γραφείο. Κάποια άτομα που μπήκαν στο γραφείο ανέφεραν ότι ο χώρος μυρίζει έντονα μαλί της γριάς υποθέτοντας ότι η μυρωδιά αυτή έρχεται απο έξω δεδομένου ότι δεν παρατήρησε κανείς το ΗΤ μου.
Υποθέτω βέβαια ότι έχω στα χέρια μου ένα μπουκαλάκι rich προηγούμενης παρτίδας αφού όπως έχει λεχθεί εδώ το rich δεν διαθέτει πλέον την απίθανη μυρωδιά. Να υποθέσω βέβαια ότι και το νέο rich έχει την ίδια πλούσια γεύση. Είναι όντως και το νέο rich καλό ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:03 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:03 »
αν ρωτήσω από πού το πήρες?
(εσύ μού έδωσες "το δικαίωμα" σε προηγούμενο σχόλιό σου να υποθέσω πως είναι από αλλού).

Αν είναι από Ελλάδα, intellicig - funstore, δεν υπάρχει περίπτωση γιατί είναι όλα εισαγωγή Σεπτέμβρη.
Τον Αύγουστο το rich το είχαμε εξαφανίσει   :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:19 »
αν ρωτήσω από πού το πήρες?
(εσύ μού έδωσες "το δικαίωμα" σε προηγούμενο σχόλιό σου να υποθέσω πως είναι από αλλού).

Αν είναι από Ελλάδα, intellicig - funstore, δεν υπάρχει περίπτωση γιατί είναι όλα εισαγωγή Σεπτέμβρη.
Τον Αύγουστο το rich το είχαμε εξαφανίσει   :)) :))
Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στο μαγαζάκι της Συγγρού ( :)) :)) :)) ) για να αγοράσω ένα μπουκαλάκι ecopure regular που μου είχε τελειώσει.
Γυρίζοντας στο σπίτι διαπίστωσα έκπληκτος ότι αντί για regular  αγόρασα κατα λάθος rich. Επέστρεψα λίγο αργότερα ατο μαγαζάκι και έκανα αλλαγή αφού λίγες μέρες νωρίτερα είχα αγοράσει απο το ίδιο κατάστημα ένα μπουκαλάκι rich το οποίο είχα χρησιμοποιήσει ελάχιστα. Φαίνεται λοιπόν ότι επέστρεψα ένα σπάνιο πλέον υγρό. Τόσο αυτό που επέστρεψα όσο και αυτό που είχα αγοράσει λίγες μέρες νωρίτερα ήταν το παλιό καλό rich. Εχει ακόμα απόθεμα αφού οι περισσότεροι χρήστες του forum κάνουν προμήθειες απο funstore-intellicig λόγω χαμηλότερων τιμών.  Τα συγκεκριμένα μπουκαλάκια έχουν ημερομηνία λήξης τον Αύγουστο του 2010.
Πες μου όμως αν και το καινούργιο είναι εξίσου απολαυστικό απο άποψη γεύσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:32 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:26 »
Τελικά, τα υγρά παλιώνουν και όλες οι μύτες είναι διαφορετικές.
Αλλάζοντας θέμα, θα ήθελα να να είναι και σε μεγαλύτερες συσκευασίες. Θα ήθελα συσκευασία 50-100 ml.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:30 »
......Αλλάζοντας θέμα, θα ήθελα να να είναι και σε μεγαλύτερες συσκευασίες. Θα ήθελα συσκευασία 50-100 ml.
τότε πάρε 5 μπουκαλάκια  :)) :))
Διατηρούνται και πιο φρέσκα  ;D

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:39 »
  Τα συγκεκριμένα μπουκαλάκια έχουν ημερομηνία λήξης τον Αύγουστο του 2010.
Πες μου όμως αν και το καινούργιο είναι εξίσου απολαυστικό απο άποψη γεύσης.
:hmmm: :hmmm:
τι αποδικνύει άραγε αυτό, αφού καί τα της καινούριας εισαγωγής, κάπου εκεί λήγουν?
το ένα μου γράφει Σεπ 2010 καί το άλλο Οκτ.
 :)) :))
σε έμπλεξα εντελώς τώρα?

γιά την γεύση δεν ξέρω βρε φίλε τι να σού πω?
τώρα πιά το συνήθισα καί μού αρέσει.
Αλλά θυμάμαι εκαί προς τον Σεπτέμβρη (ψάξε τα posts καί θα δείς) εξέφρασα τις αντιρήσεις μου τις οποίες όμως αναίρεσα μετά από λίγς μέρες  :)) :)) :))

Τι ? πάλι σε έμπλεξα?

(of topic τι δουλειά έχεις στο μαγαζάκι της Συγγρού? Εκεί δίπλα μένω. Αν είσα γιά καφεδάκι ... pm   :D)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 22:57 »
:hmmm: :hmmm:
τι αποδικνύει άραγε αυτό, αφού καί τα της καινούριας εισαγωγής, κάπου εκεί λήγουν?
το ένα μου γράφει Σεπ 2010 καί το άλλο Οκτ.
 :)) :))
σε έμπλεξα εντελώς τώρα?

γιά την γεύση δεν ξέρω βρε φίλε τι να σού πω?
τώρα πιά το συνήθισα καί μού αρέσει.
Αλλά θυμάμαι εκαί προς τον Σεπτέμβρη (ψάξε τα posts καί θα δείς) εξέφρασα τις αντιρήσεις μου τις οποίες όμως αναίρεσα μετά από λίγς μέρες  :)) :)) :))

Τι ? πάλι σε έμπλεξα?

(of topic τι δουλειά έχεις στο μαγαζάκι της Συγγρού? Εκεί δίπλα μένω. Αν είσα γιά καφεδάκι ... pm   :D)

Αυτά που λήγουν τον Αύγουστο του 2010 μυρίζουν έντονα μαλί της γριάς  :laugh1:  :)) :))
Αγοράζω συχνά απο το μαγαζάκι της Συγγρού και αν δεν κάνει σύντομα προμήθειες το βλέπω να μένει με άδεια ράφια.
Ηδη του τελείωσα το ecopure regular high  ;D . Απο παλιά φιλτράκια κάτι πρέπει να έχω αφήσει ακόμα . Καμια μέρα πάμε και για ατμιστικό καφέ με rich .
Τώρα πάντως σκοπεύω να αγοράσω και όλα τα παλιά προγεμισμένα φιλτράκια του funstore  :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 18:25 »
αγόρασα σήμερα δύο μπουκαλάκια. Regular και Rich σε  high. Γευστικά το νέο rich νομίζω ότι είναι πολύ κοντά στο παλαιό. Προσπαθώ να καταλάβω αν το νέο υγρό αφήνει μυρωδιά στον χώρο που ατμίζεται. Στο regular μου έκανε εντύπωση ότι το μπουκαλάκι είναι γεμάτο μέχρι το στόμιο.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 20:06 »
Έχω να πάρω ecopure από το καλοκαίρι. Αν είναι όμως να (ακριβο)πληρώνω και να μην ξέρω τι γεύση θα έχω από το (οποιοδήποτε) υγρό (του οποίου τη γεύση αγάπησα) που πουλάει ο επίσημος αντιπρόσωπος, τότε προτιμώ ευχαρίστως να το... αναβάλω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 12:33 »
Συνήθως σε όλα τα υγρά μπορεί  υπαρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις , ανεξαρτήτως εταιρείας. Ισως είναι και θέμα παρτίδας ή ημερομηνίας παραγωγής. Μετά απο μια μέρα χρήσης μπορώ να πώ ότι και το νεο  rich αφήνει μια μυρωδιά στο χώρο αλλά μάλλον αυτή φεύγει γρήγορα. Το regular παραμένει ένα απο τα καλύτερα ουδέτερα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:04 »
Αφήνει μυρωδιά καραμέλας , όπως μου είπαν σήμερα στο ΙΚΕΑ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:58 »
Αφήνει μυρωδιά καραμέλας , όπως μου είπαν σήμερα στο ΙΚΕΑ.
Ναι , καραμέλα που καίγεται, μαλλί της γριάς. Απλά στο νέο rich φεύγει γρήγορα η μυρωδιά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 19, 2010, 12:44 »
Οπως παρατηρώ τώρα στα νέα μπουκαλάκια αναγράφεται και η ημερομηνία εμφιάλωσης. Πολύ καλό αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 19, 2010, 23:33 »
η μυρωδιά του νέου rich μόλις ανοίγεις το μπουκαλάκι είναι απλά άπαιχτη :-* :thumpup:. Δεν έχει σχέση με την φαρμακίλα του παλαιού.
Το παλαιό rich ήταν όμως γευστικά ανώτερο. Εχω πάντως την αίσθηση ότι το rich σε μπουχτίζει εύκολα. Για το fresh τι γνώμη έχετε ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2010, 22:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 15:03 »
παρήγγειλα τελικά το fresh και αύριο θα επανέλθω με εντυπώσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy