vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

447 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, Buliwyf, goran, Jorge

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 20:48 »
Ε τοτε καμια σχεση.
Το φωτια εχει πολυ εντονο αρωμα, κατι σαν παστουρμας ενα πραγμα.

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 10:46 »
Από τα αρώματα που έχω δοκιμάσει από atmos lab για εμένα προσωπικά τα βαθμολογώ ως εξείς:

Πορτοκάλι                  8/10
Camilla                       7/10
RY69                           0/10
Agrinio                        6/10
Cinnamon Cookies      7/10
Vanilla                         7/10
Nuttaco                       8/10
Coconut                      6/10
Cappuccino                 7/10
Red Apple                   6/10
Caramella                   5/10
Caramella Bella          5/10

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 20:36 »
Caramel, RY69 και Creme Brullee (αποκλειστικά σε μίξη με άλλα το τελευταίο γιατί μόνο του.... δεν). Παίδες έχω την εντύπωση πως το Fotia είναι το γνωστό στους περισσότερους MTS της FA. Μύρισα το ένα, μύρισα το άλλο, ακριβώς η ίδια ψιλοαποκρουστική μυρωδιά και φυσικά το ίδιο σκοτεινό χρώμα καραπίσσαλιν. Το έχει διασταυρώσει κανείς? Αν κάποιος έχει και τα δύο ας κάνει μια δοκιμή (τα έχω κι εγώ αλλά δεν έχω διάθεση για πειράματα τον τελευταίο καιρό.Αν δεν το κανει κανείς θα το δοκιμάσω και θα σας πω)
το fotia ειναι το αντιστοιχο canadian maple (αν το θυμαμαι καλα) της inawera. Eχει εντονη ξυλώδη γευση για αυτο και ο κατασκευαστης προτεινει 1-3 σταγονες ανα 10 ml.

Ειχα καιρο παντως να δοκιμασω γευσεις και πηγα χθες και πηρα δυο αρωματα.Το gina και το habana.Αν εξαιρεσουμε τη βλακεια που εκανα και του παραεβαλα vg και εγινε ψιλολιγουρα,αυτο που με εκανε και επαθα πλακα ηταν η επιγευση που αφηνει.Ακρως καπνικο,πραγματικη γευση πουρου οχι ομως βαρυ σε σημειο να κουραζει,αλλα ενα υγρο ακομα και για ολη μερα.Ακομα και μετα απο αρκετη ωρα εχεις στο στομα τη γευση του πουρου.Αυτο ειναι κατι που δεν εχω ξανασυναντησει σε υγρο και μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
Ειναι λιγο πικρη η επιγευση που αφηνει οπως θα αφηνε αν τραβουσατε μερικες τζουρες απο κανονικο πουρο.
Το αλλο υγρο που πηρα το gina ειναι το γνωστο πλεον σε ολους virginia οπου εκει δεν ειχα καποια εκπληξη,ηταν αυτο που περιμενα και που εχω δοκιμασει και απο αλλες εταιριες.Βεβαια θα τα αφησω να οριμασουν και αν δω διαφορες θα επανελθω με νεοτερα.

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 15, 2013, 04:29 »
RY69
VANILLA
GREEN TEA
MAXXX
CARAMEL

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος Κ.

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • http://edomilamemixanokinita.blogspot.gr
    • https://www.facebook.com/stelios.kandilas
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 15, 2013, 11:54 »
Μετά από διάφορες δοκιμές κλπ. κατέληξα στην σκέτη Γλυκερίνη 18αρα και άρωμα Apache :))

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 15, 2013, 12:00 »
Ταπεινή μου άποψη ότι το FOTIA που είναι πικάντικο και άγλυκο δεν έχει σχέση με το Canadian maple το οποίο είναι αρκετά γλυκό με κάτι από λικέρ. Προσωπική γνώμη πάντα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος DrV979

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 16, 2013, 04:02 »
Να κάνω μια ερώτηση, ίσως και σε λάθος topic, αλλά μιας και εδώ παίζει αρκετό ψάξιμο γύρω από αρώματα Atmos ίσως να μην είμαι και τόσο λάθος ;)  Δοκίμασα σε κατάστημα μερικά καπνικά Atmos, και αποκλείοντας διάφορα, μένω μεταξύ Barbara και Habana, διαλέγω Habana, μου έβγαζε μια ωραία διακριτική πουρο-μυρωδιά :thumpup: . Το ανοίγω 2 μέρες μετά (έτοιμο υγρό) και είναι σαν να ατμίζω στοματικό διάλυμα  :confused1:  Άλλαξα αντίσταση, άλλαξα ατμοποιητή, τίποτα, εκεί, για μπουκώματα... :confused1: . Πήρα λάθος υγρό; Είναι λάθος η ετικέτα; Είμαι βλαμένος και δεν κατάλαβα τι δοκίμαζα; Ο Σούπερμαν είναι ο Κλαρκ Κέντ ή ο Κλαρκ Κεντ ο Σούπερμαν;  :idiot1:  Τα φώτα σας όσοι το ξέρετε καλά το συγκεκριμένο άρωμα παρακαλώ... :respect: 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 16, 2013, 04:31 »
Τα Habana ειναι οπως το λες. Γλυκο, καπνικο με μια ελαφρια μυρωδια πουρου.
Αυτο με το στοματικο διαλυμα που λες δε μου εχει τυχει.
Ασε το υγρο στην ακρη καμια βδοομαδα και δοκιμασε το ξανα τοτε.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #323 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 12:05 »
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση :
Υπάρχει καμιά περίπτωση να χρειάζονται και τα αρώματα ομογενοποίηση (κοινώς ωρίμανση) πριν χρησιμοποιηθούν;
Ρωτάω γιατί αφενός μεν διάβασα κάπου ότι πρέπει να το ανακινήσουμε πριν τη χρήση, αφετέρου έχω παρατηρήσει ότι στην πρώτη παρασκευή υγρού με κάθε άρωμα μου βγαίνει μάπα, στη δεύτερη κάπως καλύτερο και στην τρίτη κανονικά.
Τώρα κούνησα το μπουκαλάκι και θα το αφήσω δυο μέρες μέχρι να ξαναφτιάξω υγρό (nutacco) το οποίο με τη σειρά του θα μείνει 5-6 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #324 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 13:09 »
Μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι όσο περνάει ο καιρός το άρωμα αλλάζει και όχι μόνο τα αρώματα της Atmos, ευτυχώς στην πλειοψηφία προς το καλύτερο. Αυτή η αλλαγή είναι πιο απότομη στα γλυκά αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #325 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 13:57 »
Νομίζω πως πρέπει να τα ανακινούμε πριν τη χρήση γιατί μπορεί να διαχωρίζονται τα συστατικά τους.
Αν τα κουνάμε και τα αφήνουμε 1-2 μέρες δεν κάνουμε δουλειά: πάλι θα θέλουν ανακάτεμα πριν την χρήση.

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #326 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 14:04 »
R69Y X 6 φορές !

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #327 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 03:09 »
Θέλω να δοκιμάσω το bebeca, αφού όλοι το εκθειάζουν κι έχω ακούσει από πολλούς ότι προσεγγίζει το tribeca σε γεύση.
1) Βγαίνει σε σκέτο άρωμα; Αν ναι, πού μπορώ να το βρω; Μόνο έτοιμο το βρίσκω. Αν όχι βλ. 2
2) Mist ή balanced; Όσον αφορά στη γεύση. Γιατί έχω παρατηρήσει ότι η vg τις «πνίγει» λίγο τις γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #328 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 03:24 »
1) Βγαίνει μόνο σε έτοιμο υγρό.
2) Αφού ξέρεις τι προτιμάς...

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #329 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 14:30 »
Μόλις δοκίμασα και το gina. καπνικό, χωρίς να μπουχτίζει. Αν και το μπεμπέκα είναι με διαφορά το αγαπημένο μου :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem