vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 8 χρήστες
Nikrom, Blackwolf, ZoeM, tsep12, lagoudakis, kyrgiannis, lemon78, mathimatikos1966

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος axilleas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 30, 2012, 18:32 »
Πράσινο μήλο - πεπόνι - φράουλα

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 30, 2012, 18:54 »
φράουλα και κόκα κόλα..το δεύτερο δεν το έχω ατμίσει αλλά μυρίζει πιο ωραία κι απ την πραγματική κόκα...απίστευτο.. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 30, 2012, 19:03 »
την πραγματική κόλα εννοείς!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Artist_gr

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • Little Greece Dicodes with GG Tilemahos
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 30, 2012, 19:06 »
χθες έφτιαξα CINNAMON COOKIES στο φτερό, δηλαδή μέσα στον Οδυσσέα 3 σταγόνες μαζί με 0 mist. Το αποτέλεσμα καλό αλλά θέλω έστω και λίγο νικοτίνη για να με πιάσει.

Μετά το βραδάκι εφόσον τελείωσε, γέμισα με φράουλα από FA χωρίς να πλύνω τον οδύ. Αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνω την φράουλα παρά μόνο το κανελομένο  μπισκοτάκι  ;D

Σημερινή συνταγή 2/3 του τανκ με καραμέλα και το 1/3 με μπισκοτάκι.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 01, 2012, 17:52 »
FOTIA σα θυμίζει πιτσινια? Μπέικον, τίποτα παστρουμαδοπιτάκια? Τι παίζει? Το έχω με 24mg PG75%/VG25 και είναι ΜΠΟΜΠΑ! Δεν εννοώ ότι μου αρέσει φυσικά! Μου φαινεται έριξα και παραπάνω σταγόνες.

Μέχρι στιγμής το καλύτερο που έχω καταφέρει να φτιάξω με την παραπάνω βάση (που θα την αλλάξω μάλλον σε 50-50) είναι το BARBARA.

Είναι η πρώτη φορά που φτιάχνω υγρά και μάλλον θέλω δουλειά. Έχω τα εξής

FOTIA
AGRINIO
BARBARA
NOCCIOLA
DARK CHOCOLATE
GREEN APPLE
CINAMON COOKIES
VANILLA

Θα καταλήξω πρώτα στη σωστή βάση γιατι 5 μήνες ήμουν μόνο NOBACCO με 100% PG και η VG μου φαίνεται πολύ μαλθακή. Αυτό που θέλω είναι κάτι τελείως καπνικό αλλά δεν το βρίσκω.

Θα πάω να πάρω και τα υπόλοιπα καπνικά να δω τι παίζει.


Α και μια ερώτηση! Το AGRINIO έχει μέσα μήλο ή έκανα καμιά πατάτα κατά λάθος (με τόσα που έφτιξα) και δεν το πήρα χαμπάρι?





Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 01, 2012, 18:39 »
Φίλε Jargon σαν συμβουλή θα σου πρωτινά να χρησιμοποιείς βάση 50-50 αφού δεν έχεις πρόβλημα με την PG, θα έχεις και χτύπημα και μπόλικο ντουμάνι δυο σε ένα  :thumpup: κάθε υγρό που φτιάχνεις πρώτη φόρα να βάζεις 3ml βάση και 3 σταγόνες άρωμα να βάζεις πρώτα το άρωμα και μετά την βάση είναι κάνονας για καλύτερη αφομοίωση του αρώματος από την βάση και πότε μα πότε δεν τα κουνάμε μετά σαν φραπεδιέρα δημιουργούνται φυσαλίδες αέρα στο υγρό πράγμα που εμποδίζει την αφομοίωση του αρώματος από την βάση, να χρησιμοποιείς μεγαλο μπουκαλι 10ml+ για να μπορέσεις να προσθέσεις κι΄άλλα ml βάσης αν σου βγει βαρύ στο άρωμα, να το αφήνεις 3 έως 4 μέρες να δέσουν σωστά και μετά να δοκιμάζεις.
Στο Fotia που έφτιαξες έχεις 24mg/ml Nic PG75%/VG25 όταν έχεις τόση μεγάλη ποσότητα PG δεν χέριαζε πολύ άρωμα το υγρό η PG αφομοιώνει ποιο γρήγορα το άρωμα σε αντίθεση με την VG, άλλα και μεγαλο μείον είναι η μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη γιατί χρησιμοποιείς 24mg μόνο κάλο δεν κάνεις πρώτα απ΄όλα στον εαυτό σου και δεύτερων στο υγρό είναι χειρότερο σε όλα άρωμα πικράδα, μύρισε ένα μπουκαλάκι με 36αρα να δεις ότι έχει μια μυρωδιά από μόνη της . 

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 01, 2012, 19:18 »
Σ'ευχαριστώ! Απ'ότι φαίνεται έκανα όλα τα λάθη μαζί!!! Και φραπέ χτύπησα και πολύ νικοτινη και πολύ PG επηρρεασμένος από τα υγρά της NOBACCO. Από τη βάση έχω ακόμα πολύ μιας και έφτιαξα μικρά δείγματα αλλά έχω και πολύ VG σκέτη κι άλλα 100ml PG 36mg που θα την αραιώσω 50-50 me VG 0mg. Επισης τώρα που δοκίμασα ορισμένα που έχουν ωριμάσει 3 μέρες είναι καλύτερα αλλά είναι ΒΑΡΙΑ με 24mg! Πάω λοιπόν σε 18mg + την αραίωση από το κάθε άρωμα με σκοπό για ακόμα χαμηλότερα!

Απλά θέλει υπομονή για ωρίμανση λοιπόν! Θα πειραματιστώ κι επανέρχομαι.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 01, 2012, 20:53 »
Κανένας δεν τα πέτυχε με την πρώτη, όλοι φάγαμε μια ψιλό απογοήτευση αλλά με δοκιμές και υπομονή όλοι καταλήγουμε σε αυτό που μας αρέσει άρωμα και βάση και αναλογίες.
Κάτι που ξέχασα να σου πω να πάρεις ένα μπλοκ και να σημειώνεις για το κάθε υγρό που φτιάχνεις τι αναλογίες έβαλες, πότε τις έβαλες, τι αλλαγές έκανες και πότε τις έκανες, για να μην φτάσεις στο σημείο να το έχεις κάνει όπως σου αρέσουν και τελικά να μην θυμάσαι τι έβαλες και άντε πάλι από την αρχή   όπως την έπαθα εγώ με τα F.A. τα πρώτα υγρά δικά μου που έφτιαξα.   

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 01, 2012, 23:19 »
Έχω ανοίξει αρχεία Word προς το παρόν για ότι αφόρα το e-smoking (Mods, Accessories, Atmos-Cartos, E-Liquids-Tastes. DIY E-Liquids) οπότε ότι δοκιμάζω καταγράφεται το τι, πως κι από που.

Προς το παρών αραίωσα τα δείγματα με βάση κι εξτρα VG

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 02, 2012, 01:19 »
to chocolate premium δεν υπαρχει?
η απλη σοκολατα ειναι καλη..;

Αποσυνδεδεμένος djjojo

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 02, 2012, 18:14 »
Κερασι 2/10

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 02, 2012, 20:16 »
Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα και εγώ τα πρώτα μου Atmos Lab από Nobacco και έπαθα πλάκα άπλα τέλεια δυνατά αρωματα που τα μυρίζεις χωρίς προσπάθεια.
Πήρα τα AGRINIO - KAPNOS - BARBARA - CARAMEL και GREEN APPLE πιστεύω ότι έκανα πολύ καλά  :thumpup:
KAPNOS - BARBARA  απόλυτα καπνικά αρωματα δεν μου θυμίζουν κανένα άλλο από τα πολλά που έχω άλλων εταιριών είναι  :respect:
CARAMEL η απόλυτη καθαρή γεύση καραμέλας όπως και το GREEN APPLE πράσινο μήλο και όχι σαν άρωμα πράσινο μήλο.
Μονό το  AGRINIO με προβλημάτισε γιατί μοιάζει σαν ξεθωριασμένος GREEN APPLE  :confused1: θα δω πως θα μου βγει μετά την μίξη με PVG που τα έκανα.
Έβαλα σε όλα 3ml PVG και 3 σταγόνες άρωμα θα τα αφήσω μέχρι Σάββατο και μετά θα τα δοκιμάσω να δω τι θα βγει και από κι και πέρα διορθώνω ανάλογα, θα τα φέρω στα μετρά μου που θα μου πάνε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 02, 2012, 20:25 »
μαστιχα , πεπονι και βατομουρο τι λενε..;

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 02, 2012, 21:42 »
Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα και εγώ τα πρώτα μου Atmos Lab από Nobacco και έπαθα πλάκα άπλα τέλεια δυνατά αρωματα που τα μυρίζεις χωρίς προσπάθεια.
Πήρα τα AGRINIO - KAPNOS - BARBARA - CARAMEL και GREEN APPLE πιστεύω ότι έκανα πολύ καλά  :thumpup:
KAPNOS - BARBARA  απόλυτα καπνικά αρωματα δεν μου θυμίζουν κανένα άλλο από τα πολλά που έχω άλλων εταιριών είναι  :respect:
CARAMEL η απόλυτη καθαρή γεύση καραμέλας όπως και το GREEN APPLE πράσινο μήλο και όχι σαν άρωμα πράσινο μήλο.
Μονό το  AGRINIO με προβλημάτισε γιατί μοιάζει σαν ξεθωριασμένος GREEN APPLE  :confused1: θα δω πως θα μου βγει μετά την μίξη με PVG που τα έκανα.
Έβαλα σε όλα 3ml PVG και 3 σταγόνες άρωμα θα τα αφήσω μέχρι Σάββατο και μετά θα τα δοκιμάσω να δω τι θα βγει και από κι και πέρα διορθώνω ανάλογα, θα τα φέρω στα μετρά μου που θα μου πάνε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #164 στις: Μαΐου 02, 2012, 22:00 »
μπορει να γινω κουραστικος, το πρασινο μηλο ομως απλα δεν παιζεται...  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824688 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762930 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4061 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem