vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 5 χρήστες
axilleaspro, manoslykos, danys620, stamatisgr, zamploutos

Twitter

Εκρήξεις μπαταριών: ευθύνη των κατασκευαστών ή του χρήστη;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εξερράγη εκεί που πήγε να την βγάλει απ το πακέτο? Είμαστε σοβαροί? ΑΝ ειναι αλήθεια απλά προσπαθεί να τα πάρει χοντρά απο τον Αμερικανό αντιπρόσωπο.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
για το η.τ που αναφεροταν η εκρηξη ειναι τυπου m&m αν καταλαβα καλα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Ανακοίνωση του προέδρου της NJOY (αυτό το τσιγάρο είχε)
NJOY takes any claim of any type of product failure very seriously and immediately investigated this report. We have spoken to the woman who was the subject of the story and she has confirmed that, contrary to reports, the device did not "explode" and is fully intact.

...Μιλήσαμε με τη γυναίκα που ενεπλάκη στην ιστορία και βεβαίωσε ότι, αντίθετα με τα αναφερόμενα, η συσκευή δεν εξεράγη και είναι ακέραια.

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Ανακοίνωση του προέδρου της NJOY (αυτό το τσιγάρο είχε)
NJOY takes any claim of any type of product failure very seriously and immediately investigated this report. We have spoken to the woman who was the subject of the story and she has confirmed that, contrary to reports, the device did not "explode" and is fully intact.

...Μιλήσαμε με τη γυναίκα που ενεπλάκη στην ιστορία και βεβαίωσε ότι, αντίθετα με τα αναφερόμενα, η συσκευή δεν εξεράγη και είναι ακέραια.

αν και μουφα... σου λέει ο πρόεδρος δώσε της κανένα ψιλό να σκάσει.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας παιδία. Πολύ ενδιαφέρουσα η συνομιλία σας. Εγώ έχω κάτι να ρωτήσω σχετικά με τις μπαταρίες που χρησιμοποιούμε στα Η.Τ. μας. Εγώ δεν χρησιμοποιώ τα λεγόμενα mods (αν έχω καταλάβει σωστά τον ακριβή τους ορισμό) αλλά τελευταία ατμίζω το Ovale mini-T. Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Liberro realis  από την Liberro.co.uk. το οποίο είναι ένα πάρα πολύ μικρό ΗΤ. Τελικά, όσο πιο μικρή είναι η μπαταρία τόσο πιο μεγάλος είναι ο κίνδυνος έκρηξης; Έχω την εντύπωση πως το ECF (electronic cigarette forum) αυτό υποδεικνύει.
Έχει μεγάλη σημασία η κατασκευάστρια εταιρεία πιστεύω. Η Ovale (άρα Joyetech) πιστεύετε ή γνωρίζεται εάν χρησιμοποιεί προστατευόμενες μπαταρίες λιθίου στα mini-T της;
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
 Τελικά, όσο πιο μικρή είναι η μπαταρία τόσο πιο μεγάλος είναι ο κίνδυνος  ?

 :hmmm:   αυτο ισχύει στις μπατ των MOD που δεν έχουν κόφτη στα 10 δεύτερα...και στρεσάρονται πολυ 

Έχει μεγάλη σημασία η κατασκευάστρια εταιρεία πιστεύω ?

 :hmmm: λογικά ναι....οσο ποιο επώνυμο προϊόν ..τοσο περισσότεροι έλεγχοι στην γραμμή παραγωγής


 πιστεύετε ή γνωρίζεται εάν χρησιμοποιεί προστατευόμενες μπαταρίες λιθίου στα mini-T της  ?

 :hmmm: όλα τα ητ χρησιμοποιούν μπαταριές λιθιου με πλακέτα προστασίας

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
πριν εναμιση μηνα η ξαδελφη μου αγορασε μια μπαταρια 1000 αρα οχι για μοντ ετοιμη.την εβαλε να φορτισει και κατεβηκε να παει στην μανα της.σηκωνοντας το κεφαλι βλεπει φωτια στην κρεβατοκαμαρα.ανεβαινει και η μπαταρια ειχε σκασει και πηρε φωτια το κρεβατι και το κομοδινο.προς το παρον την πληρωσανε τις μπογιες και τον βαφεα και περιμενουνε απαντηση απο την ιταλια για αποζημιωση του κομοδινου και του κρεβατιου.ειναι σε αναμονη.ατμιστρια περιπου 2 χρονια,οχι απειρη.σε περιπτωση που δεν ανταποκριθει η εταιρια θα κοινοποιησω την μαρκα της μπαταριας καθως και το ονομα της εταιριας που την αγορασε.

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Φρικιαστική ιστορία γιατί κ εγώ συνήθως φορτίζω στο υπνοδωμάτιο κ ενώ με κινητά ποτέ δεν είχα θέμα με τα η.τ φοβάμαι να τις φορτίσω ενώ κοιμάμαι.
Πες μάρκα κ μαγαζί μπας κ σώσεις κανένα αλλιώς τι κομοδίνο κ βαψίματα..παρτους πολλά...

Sent from my MT11i using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
πριν εναμιση μηνα η ξαδελφη μου αγορασε μια μπαταρια 1000 αρα οχι για μοντ ετοιμη.την εβαλε να φορτισει
Εσκασε με την πρωτη φόρτιση?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
ναι μολις την αγορασε και στην πρωτη φορτιση ΜΠΑΜ.
εχω και εγω 2 ιδιες και λειτουργουν χωρις προβλημα.ετυχε το κοματι.
αν ομως δεν την πληρωσουν το κρεβατι και το κομοδινο θα τους κανει μηνηση.
η μπαταρια ειναι επωνυμη και αγοραστηκε απο τοπικο καταστημα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2012, 09:04 από zantos »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
δεν ξερω αμα κολλαει εδω αλλα τουλαχιστον να δουμε στο βιντεο οτι ειναι πολυ ασφαλες οι εργοστασιακες μπαταριες μας και οτι και να σκασουν δεν εχουν την απαιτουμενη δυναμη να κανουν σοβαρη ζημια...απολαυστε τα βασανιστηρια μιας  NJoy Battery

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xGnMxvdV2ik&feature=plcp[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος stevekon1

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Και στον ΤΙΤΑΝΙΚΟ εσφυζαν από υγεία τύχη δεν είχαν
Μετά από πολλά που γραφτήκαν και ακουστήκαν για αυτό το θέμα αποφάσισα να δοκιμάσω λοιπόν να βραχυκυκλώσω ενα μοντάκι νν το οποίο χρησιμοποιώ  2 χ 14500 χωρίς προστασία.
Αποτελέσματα:
Μετα απο 20 δευτερόλεπτα το κουτάκι ειχε φτάσει τους 43 βαθμούς κελσίου.
Μετά απο 50 δευτερόλεπτα οι μπαταρίες αρχισαν βα βγάζουν υγρα
Μετα από 1 λεπτο εκαναν ένα πουφ (αναξιο λόγου) οι μπαταρίες και το θέμα έληξε..

Θεωρώ ότι αυτά για τις εκρήξεις είναι λίγο μούφα.(πολλά λόγια χωρίς λόγω)
Φυσικά και ενοείται ότι πάντα έχουμε το μυαλό μας για οτιδήποτε κάνουμε.
Σε συζήτηση με έναν φίλο φυσικό ήταν κάθετος ότι μια μπαταρία για να σκάσει είναι εφικτό μλονο κατα τη φόρτηση του.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Τί μάρκα μπαταρίες? Ηταν IMR?
Εϊχε το μοντάκι προστασία? Η την παρέκαμψες? Η δεν είχε καθόλου?

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
προσοχη παιδια σ αυτά που αναφέρουμε περι μπαταριων
ωποσδηποτε πληρη περιγραφη των στοιχειων των ευρημάτων μας....
μαρκες η τεχνολογια μπαταρίας κτλ.....

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
παντως προσωπικα εχω χασει 3 noname ego απο σοβαρα βραχυκυκλωματα και καμια δεν εκανε μπουμ...1 μια απλα ειχε λιωσει το πλαστικο κουμπι εσωτερικα και εβγαζε καπνους για κανα μισαωρο μεχρι να την παρω χαμπαρι και οι αλλες 2 απλα καπνο και παπαλα...ουτε μπαμ μπουμ ουτε τιποτα.....
και σε ενα μοντακι που ειχα με imr μεσα παλι απο βραχυκυκλωμα το μονο που διαπιστωσα ηταν εντονη μυρουδια και λιγο καψιμο της μονοσης της μπαταριας..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 6 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:44
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1872 247218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:16
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572580 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2080 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8201 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 488 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327272 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf