vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

337 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, maprix, camber, thanos1071

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #945 στις: Μαρτίου 30, 2012, 07:25 »
απλα να ξερεις οτι μετα θελει λιγο ρουφηγμα μεχρι να στεγνωσει το φυτιλι απο το νερο...οποτε το γεμιζεις ελαχιστα και οταν αρχισει να φερνει ατμο συπληρωνεις...μην νομιζεις οτι χαλασε.... ;)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #946 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:05 »
κατω απο την βρυση και με συριγγα πετας με πιεση νερο στην ταπα σιλικονης................
Το έκανα και βγήκε αρκετή μαυρίλα από την αντίσταση.
Για να δούμε αν όντως αυτός ήταν ο λόγος που σκούραινε το υγρό...

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #947 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:14 »
Η αλλαγή χρώματος είναι αποτέλεσμα της ωρίμανσης που συμβαίνει με κάποια αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #948 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:16 »
Η αλλαγή χρώματος είναι αποτέλεσμα της ωρίμανσης που συμβαίνει με κάποια αρώματα.
μαλον κατι τετοιο συμβαινει  γιατι και εγω εχω παρατηρησει οτι μονο σε ορισμενα συγκεκριμενα υγρα συμβαινει

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #949 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:22 »
κατω απο την βρυση και με συριγγα πετας με πιεση νερο στην ταπα σιλικονης................
Απο την κατω μερια δηλαδη ?   :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #950 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:29 »
οχι απο πανω ταπα σιλικονης ειναι το λευκο με τη τρυπα στη μεση που αγκαλιαζει το κεντρικο πυργο ,εκει εχει μια τρυπα αν βγαλεις το πιπακι θα τη δεις ,μες τη τρυπα ριξε νερο να καθαρισει η αντισταση

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #951 στις: Μαρτίου 30, 2012, 13:24 »
τα δουλευω πανω σε ego 3.7v




ετοιμασα μια καινουργια αντισταση πανω στον πρωτο επισκευασμενο που εχω στο ντουλαπι για ανταλακτικα...
0.13 ...3 σπειρες 2χ2 φιτιλι....ατμισα καμια 30αρια τζουρες να δω αμα φερνει καμενο
..ολλα οκ!!!!!!
αυριο θα κανω την σκατζα απο τον εναν στον αλλο..θα αλαξω τους πυρηνες δηλαδη
τελικα καλο ειναι να εχουμε εναν επισκευασμενο ετοιμο καβατζα στην ακρη...
μου εχει καταστραφει το δαχτυλιδι στον πρωτο (φωτος) και το πανω μεταλικο μερος που βιδωνει το πιπακι...ετσι δεν μπορει να εκτελεσει χρεη δευτερου επισκευασμενου παρα μονο αιμοδοτη ανταλακτικων αμα χρειαστει...
τι φιτιλι στη φωτο ηθελα να το κανω λιγο ποιο μακρυ αλλα επειδη ηταν κοματι περισευουμενο δεν ηθελα να χαλασω ενα αλλο κοματι που εχω..ασε που ακουσα οτι τελειωσε το 2αρη και μονο 1.5 εχει

@ο συγκεκριμενος στις φωτο δεν εχει φλατζα κατου μερους πυρηνα
και εχει και αυτος σιλικονη σε ραγισμα
ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΚΑΜΙΑ!!!!!!

@5 μερες επισκευη με σιλικονη..ολα τελεια διαρροες καμια.........
σιλικονη λεμε................... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2012, 13:40 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #952 στις: Μαρτίου 30, 2012, 13:32 »
καθαρισμα χωρις ανοιγμα υπαρχει περιπτωση να γινει?  :confused1:
το εκανα εγω σε εναν που εβγαζε συνεχεια καμενο.(ανεπισκευαστος)και μαλιστα καινουργιος 2 ημερων..
με ζεστο νερο 6-7 πλυσιματα..νερο μεσα στο τανκ ..ανακατεμα καλο και ξεπλυμα..
δουλεψε μερικες ωρες χωρις καθολου καμενο και μετα παλι τα ιδια....

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #953 στις: Μαρτίου 30, 2012, 13:52 »
Βάλε διπλό φιτίλι. Και όταν λέω διπλό εννοώ 2 ίσα κομμάτια με την αντίσταση τυλιγμένη και στα δύο. Επίσης βρες ένα setup και μείνε σε αυτό. Ο καθένας ότι του βολεύει καλύτερα.

Πήγα να ανοίξω ένα καινούργιο (με έτρωγε ο κώλος μου κοινός) και έσπασε το πάνω μέρος εκεί που μπαίνει το drip tip  :dontknow:

Μετά από επισκευή τη βγάζει για περίπου 4-5 ημέρες ή ας πούμε 20-30ml μπορεί και παραπάνω. Το άνοιγμα, τύλιγμα αντίστασης κλπ είναι πλέον υπόθεση το πολύ 5 λεπτών.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #954 στις: Μαρτίου 30, 2012, 14:04 »
συμφωνω με παντελη.....


@μην το σφιγγετε πολυ το πιπακι...εμενα μου χαλασανε οι βολτες
και αναγκαστηκα να καταστρεψω το πανω μεταλικο μερος για να το βγαλω..και μου εσπασε και το πιπακι...

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #955 στις: Μαρτίου 30, 2012, 14:09 »
Μια ερωτηση λοιπον ... τι παθαινει ρε παιδες μετα απο 3-5-7 μερες που διαβαζω ??? γνωριζω 2 ατομα που τον εχουν πανω απο 20 μερες και δουλευει μια χαρα . Ατμισα μαλιστα απο τον εναν (3-4ml την μερα )και δεν ειδα καποιο προβλημα ??? Σταματαει να δουλευει ας πουμε ? ή δεν βγαζει γευση - ντουμανι ? Γιατι ο 20+ ημερων μια χαρα γευση και ντουμανι ειχε ...

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #956 στις: Μαρτίου 30, 2012, 14:13 »
Ο ατμοποιητης μετα απο μερες μπουκωνει και δεν δουλευει το ιδιο.
Αυτος που δοκιμασες μετα απο 20 μερες με 3-4ml την μερα ειναι περιπτωση μαλλον γιατι δεν μου εχει κρατησει τοσο ποτε, και κανενας ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #957 στις: Μαρτίου 30, 2012, 14:24 »
Με την ατμοποίηση κάποια στερεά που περιέχονται στα υγρά μας επικάθονται στην αντίσταση με αποτέλεσμα η μετάδοση της θερμότητας και κατα συνέπεια η παραγωγή ατμού να εξασθενεί ολοένα και περισσότερο με τη χρήση.

Ένας κανόνας είναι πως όσο πιο σκούρο χρώμα έχει το υγρό που ατμίζουμε τόσα γρηγορότερα θα μπουκώσει ο ατμοποιητής.


Ένας ατμοποιητής που χρησιμοποιεί για παράδειγμα μόνο Menthol (που είναι συνήθως διάφανο υγρό) μπορεί άνετα να κρατήσει για 20 ημέρες

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #958 στις: Μαρτίου 30, 2012, 14:30 »
αυτο που λες εχει μια λογικη διοτι εγω που ατμιζω αποκλειστικα "σκουρα¨"
σοκοφρετες..σοκολατες ..καφε κτλπ εδω και 2-3 μηνες καθε 7 μερες στην καλυτερη θελω ατμο!!!!η αδερφη μου που κανει αποκλειστικα RY2 τον κραταει τουλαχιστον 20 μερες...ο κολητος μου που κανει αποκλειστικα καραμελα τουλαχιστον 15 μερες...
εγω εαν βγαλω 6-7 μερες ανοιγω μπυρες.....και αυτο πρατηρημενο με καμποσους
ego-t -c αλλα και carto d.c και τελευταια με ce4

@παρατηρημενο!!!! με τα δικα μου υγρα ..σκουρα με vg αρκετα συχνα εχω φαινομενο "μπουρμπουληθρας"και καπακι διαρροη στον πολο....εαν καπακι βαλω ry2(pg) το φαινομενο σταματα ακαριαια και δεν εμφανιζεται ποτε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #959 στις: Μαρτίου 30, 2012, 14:34 »
Εγω ατμιζω 80% Vg και με τα βιας κανω 5 μερες με τον ce4+.
Σοκοφρετες,σοκολατες δεν τα ατμιζω, tα τρωω ομως :)) :)) ,προτιμω καπνικα υγρα (kapnos,camila )

@παρατηρημενο!!!! με τα δικα μου υγρα ..σκουρα με vg αρκετα συχνα εχω φαινομενο "μπουρμπουληθρας"και καπακι διαρροη στον πολο....εαν καπακι βαλω ry2(pg) το φαινομενο σταματα ακαριαια και δεν εμφανιζεται ποτε!!!!!!

Το ιδιο συμβαινει σε εμενα αλλα μετα απο 3 μερες χρησης ! :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355069 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 614 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589065 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6727 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12027 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13275 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711