vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

545 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, chkontog, kyrgiannis, camber, antiklitos140, dallaskdp, maraki1308

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:17 »
Και εμενα δεν με ξετρελανε ... βεβαια μετα απο μερικα ml εστρωσε αρκετα , αλλα θα προτιμησω το i-mist τελικα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:25 »
Τα έχω δοκιμάσει και μου άρεσαν πολύ, (περισσότερο το imist).
Το καλύτερο δώρο για νέους ατμιστές.
Έχει ξανά αναφερθεί αλλά υπάρχουν και με στρογγυλά επιστόμια.
http://www.alibaba.com/product-gs/531269208/2012_the_most_hotselling_e_cigarette/showimage.html?newId=527722893&pn=3&pt=10&t=12&cids=
Μέχρι 10€ (τα 4 τεμ.), είμαι μέσα εάν γίνει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 02, 2012, 14:49 »
παιδια μολις τον δοκιμασα!!Οι εντυπωσεις μου προς το παρων ειναι
α) καλη αποδοση γευσης
β)πολυ καλο ντουμανι
γ)ευκολια γεμισματος
δ)ωραια εμφανιση
ε)πληρως επισκευασιμος(σχετικα ευκολο)
στ)χτυπημα-μετριο προς χαμηλο(εδω το περιμενα καλυτερο και πιστευω με αλλαγη αντιστασης με λιγοτερα Ω θα πεταει σε ego μπαταρια)

Η δοκιμη εγινε με 12αρα VG σε EGO μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 02, 2012, 17:33 »
Πουθενά δεν σας βρίσκω. Ανοίγει καινούργιο θέμα πέφτουν όλοι για το πόσο ευχαριστημένοι έμειναν. Μετά από λίγο καιρό το ακριβώς αντίστροφο. Τελικά είναι η δεν είναι καλό γιατί και τα 8 ευρώ δεν είναι λίγα για ένα τέτοιο αναλώσιμο. Και πάνω από όλα, πόσο περίπου διαρκεί; Ξεπερνά τη μια εβδομάδα χωρίς να χάνει την απόδοση του;

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 02, 2012, 17:36 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jNlzdkifihQ&feature=player_detailpage[/youtube]


αυτοι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 02, 2012, 20:14 »
Πουθενά δεν σας βρίσκω. Ανοίγει καινούργιο θέμα πέφτουν όλοι για το πόσο ευχαριστημένοι έμειναν. Μετά από λίγο καιρό το ακριβώς αντίστροφο. Τελικά είναι η δεν είναι καλό γιατί και τα 8 ευρώ δεν είναι λίγα για ένα τέτοιο αναλώσιμο. Και πάνω από όλα, πόσο περίπου διαρκεί; Ξεπερνά τη μια εβδομάδα χωρίς να χάνει την απόδοση του;

Ρε φιλε για αυτο λεω τις εντυπωσεις μου για να μην δωσεις  εσυ και ο καθενας τζαμπα λεφτα για το τιποτα..Υπηρχαν ερωτησεις χρηστων και για τον λογο αυτο απαντησα.Αλλα οτι και να σου πω εγω αν δεν το δοκιμασεις μονος σου δεν μπορεις ξερεις.Για μενα που ρωτας ποσο διαρκει και αν χανει την αποδοση του ξαναλεω οτι ο συγκεκριμενος ατμοποιητης ειναι επισκευασιμος..αν κοιταξεις στις προηγουμενες σελιδες θα δεις ενα βιντεακι που εχω ανεβασει..οποτε για τα 8 ευρω ειναι super και ακομα καλυτερα αν τον παρεις απο εξω με 4-5 δολλαρια.
Σιγουρα τα 8 δεν ειναι λιγα αλλα αν τον επισκευαζεις θα τον εχεις μηνες..

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 03, 2012, 04:19 »
Πουθενά δεν σας βρίσκω. Ανοίγει καινούργιο θέμα πέφτουν όλοι για το πόσο ευχαριστημένοι έμειναν. Μετά από λίγο καιρό το ακριβώς αντίστροφο. Τελικά είναι η δεν είναι καλό γιατί και τα 8 ευρώ δεν είναι λίγα για ένα τέτοιο αναλώσιμο. Και πάνω από όλα, πόσο περίπου διαρκεί; Ξεπερνά τη μια εβδομάδα χωρίς να χάνει την απόδοση του;
Aκριβως πανω απο το ποστ σου εχει απαντησει αναλυτικα συνατμιστης..........δεν βλεπω τον λογο να μπερδευεσε?

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #262 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:17 »
πηρα και γω σημερα τον πρωτο μου ce4 απο 0bacco ,καλος φαινεται και ομορφος και αποδιδει ικανοποιητικα τις γευσεις ,νομιζω στρωνοντας θα βελτιωθει ,αλλα μια απορια ρε παιδες αν ειχε λιγο μακρυτερο φυτιλι δε θα ηταν καλυτερα ;δε θα χρειαζοταν να το γυρνας για να το βρεχεις ,ισως ο κατασκευαστης ξερει καλυτερα τι να πω :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #263 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:26 »
Εχεις δικιο για το φυτιλι..επρεπε να ειχε μακρυτερο και αν δεν το πλαγιαζεις να ποτισει θα σου βγαλει καμενο..με μια αλλαγη φυτιλιου ομως θα εισαι οκ..μαλλον το εκαναν μικρο για πιο πολυ αισθητικους λογους πιστευω..

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #264 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:36 »
ναι και γω αυτο  πιστευω οποτε με λιγο μακρυτερο φυτιλι θα ειναι αψογο ,προς το παρον δε το πειραζω γιατι ειναι ολοκαινουργιος αλλα με τη πρωτη ευκαιρια θα το κανω

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #265 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:42 »
Μολις εκλεισα μια μερα με τον CE4 plus και παραθετω τις εντυπωσεις μου.Μεχρι σημερα χρησιμοποιουσα ego-w.
Οι πρωτες εντυπωσεις μου ηταν ασχημες απο αποψη τροφοδοσιας και ισως εν μερει εφταιγε και το DIY που ειχα βαλει.
Στο 2ο τανκ εβαλα υγρο εμποριου και δουλεψε καλυτερα με πολυ καλη αποδοση γευσης και παραγωγη ατμου. Το χτυπημα ειναι και αυτο αρκετα καλο .Ενω ατμιζω 18mg βαζοντας 12mg στον Ce4 δεν ενοιωσα τρομερη διαφορα συνεχιζε να με ικανοποιει.
Το μειονεκτημα του ειναι το μικρο του φυτιλι ,αλλα ο σκοπος του ειναι την ωρα που το φερνουμε σε οριζοντια θεση για να ατμισουμε τοτε παει υγρο στο φυτιλι και ετσι γινεται η καυση.
Οσοι το εχετε σε καθετη θεση και ατμιζετε θα αγανακτησετε!!! Φυσικα διορθωνετε αν στο μελλον "βαλουμε το χερακι μας" και φτιαξουμε αντισταση δικη μας με μακρυτερο φυτιλι οπως εκανε καποιος συνατμιστης (ο kritikaros αν δεν κανω λαθος) . Επισης οταν φτασει το υγρο στο 1/4 περιπου του τανκ θελει γεμισμα γιατι οι τζουρες γινονται κουφιες οποτε μην αφηνετε να αδειαζει εντελως το τανκ.
Το μειονεκτημα του κοντου φυτιλιου ειναι και το πλεονεκτημα του στην αλλαγη γευσης!!Αδειαζοντας εντελως το τανκ (απλα το γυρισα αναποδα και περιμενα να βγει ολο το υγρο) μολις εβαλα αλλο υγρο η γευση του νεου υγρου βγηκε στην τριτη τζουρα.
Τον δουλευω σε mini Lava στα 3.9v και δουλευει πολυ καλα.Δεν ειναι για πολλα βολτ !! Στα 4.4v που τον δοκιμασα ενιωσα σαν να εβγαλε ελαφρια καμμενο στο τελος της τζουρας.
Μεχρι 4v για τα δικα μου γουστα ειναι πολυ καλος.
Σε γενικες γραμμες εγω ειμαι ευχαριστημενος στην μια μερα χρησης του , και αν εχει καλη διαρκεια συν το πλεονεκτημα οτι επισκευαζεται και ευκολα ειναι μια απο τις καλυτερες λυσεις για οσους δεν εχουν καποιον επισκευασιμο ατμοποιητη η δεν θελουν να διαθεσουν πολλα χρηματα για εναν ατμοποιητη.
Ελπιζω να βοηθησα  :) :) Καλα ατμισματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #266 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:50 »
ειναι περιφημος και εχει πολυ καλο χτυπημα ,αντιμετωπισα μονο προβλημα στην επαφη του πολου στη μπαταριο8ηκη μου αλλα ολα λυ8ηκαν με εναν ego ανταπτορα που πηρα!πολυ καλυτερος απο εναν egow και το καλο εχει κρυο ατμο :)

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #267 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:54 »
Το προβλημα το ειχα και εγω αλλα με τον ανταπτορα λυθηκε!!
Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε ο ζεστος ατμος στους ego-w αλλα εδω τον συνηθιζω!!

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #268 στις: Μαρτίου 03, 2012, 15:52 »
Θα με τρελάνεται με αυτά που διαβάζω !!! Αλληλοσυγκρούονται μου φαίνεται με τη δικιά μου (ολιγόλεπτη) εμπειρία...

Μόλις πριν 10 λεπτά άρχισα να τον χρησιμοποιώ.

1.  Σε καμμια από τις μπαταρίες που έχω δεν ευθυγραμμίζεται το στόμιο. Πρέπει να το ξεβιδώσω για να το έχω στη θέση που με βολεύει για να πατάω το κουμπί (και να μην κάνει αεροπλανικά το δάχτυλό μου...).
Αν είναι ξεβιδωμένο λειτουργεί σωστά ή θα'χω διαρροές;

2. Πρώτη φορά στους 2 μήνες που ατμίζω, ρουφάω υγρό-ζεστό καπνό! (για ποιον κρύο μιλάτε;)

3. Σε κάθε τζούρα ακούω ακόμα "κλακ", τον ήχο πως "σκάει"... Τα νεύρα μου!

4. ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ με τις 3 πλήρως φορτισμένες μπαταρίες 650αρες no name, από egoT
Με τις δυο ovale 650αρες από egoC, και τις δυο 650αρες από το imist, και την 1100  μια χαρά !
Τι κόλπο είναι αυτό; Εχει σχέση με τα ΩΜ που διαβάζω και πώς ξέρω οι μπαταρίες εμπορίου πόσα ΩΜ είναι;

5. Το φυτιλάκι δλδ βρέχεται μόνο από πάνω; Δεν έχει βάση που να βρέχεται;
Άρα πρέπει να ατμίζω....ξαπλωμένη;!
&
Εντάξει ατμίζω ας πούμε κρατώντας το οριζόντια... Κάνω και στροφοδίνες για να βρέχω και την άλλη πλευρά, την άλλη άκρη του φυτιλιού;
Η άλλη άκρη του φυτιλιού δεν πρέπει να βρέχεται;

6. Μου φαίνεται πως πρώτη φορά νιώθω τέτοια απίστευτη γεύση !!!!


Χμμμ...
Σα να παίρνω όλο πράματα που δεν βολεύουν;!
 :wall: :wall: :wall:


ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ: Ας πω και καμμια καλή κουβέντα....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 16:03 από Misirlou »

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 03, 2012, 16:04 »
Misirlou
1.διαοροες δεν νομιζω να εχεις ,αμα κανει επαφη και ατμιζεις, μια χαρα θα ειναι και ελαφρως ξεβιδωμενο.
2.Η εχεις ευαισθητα χειλη Η δεν εχεις δοκιμασει ego -w!! :)) :))
3.Αυτο θα το κανει ολο και λιγοτερο .Ειναι ακομα "φρεσκος" για αυτο ακουγεται το "τηγανισμα"!!
4.Μαλλον δεν κανει καλη επαφη με τους πολους στις 650αρες (μου το εκανε και εμενα σε μια ego που δοκιμασα)
5.Δυστυχως ναι !! ειναι ατμοποιητης για τους κρεβατωμενους! :)) :)).Αυτο το μειονεκτημα βρισκω και εγω οτι πρεπει να τον γυρνας αναποδα απο ενα σημειο και μετα Η να ξαπλωνεις!!
6.Οντως εχει καλη γευση!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 16:29 από greekn1c »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 869 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7417 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13505 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711