vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

428 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, thanos1071, makiskar, Razor.QQ15

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #855 στις: Μαρτίου 27, 2012, 17:54 »
θελει αρκετη στοργη, χωρις προδερμ κ γινεται ημιθεος...οχι αθανατος ομως. (τι ατμιζω ρε Cεις κ λεω τετοια?  :o )
με μεσω ορο τιμης τα 7 περιπου €, αν τη βγαλεις 2 μηνες με δυο-τρεια χειρουργεια του δεκαλεπτου, ειναι πολυ καλη επιλογη ο C4.
απο κει κ περα ομως ειναι κ θεμα το τι αρεσει στον καθενα.
εμενα ακομα δεν με ικανοποιει σε χτυπημα.
εχω κ εκεινον τον απολοε G, κ μιλαμε σκοτωνει κυριολεκτικα. κ ανοιγει κ πανευκολα.

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #856 στις: Μαρτίου 27, 2012, 18:23 »
Ειναι καλο το φυτιλι , το ιδιο εχω αλλα αν ξεχασεις να το καψεις ομως πριν το ατμισεις εχει για καμποση ωρα μια χαλια γευση!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #857 στις: Μαρτίου 27, 2012, 18:42 »
ναι οντως ειναι μπερδεμα....
παντως νομιζω συμφερει απο health cabin 5 κοματια 20 ευρω συνολο με τα μεταφορικα..εκανα εικονικη παραγγελια και μου βγηκαν τοσα..και χωρις να βαλω κωδικο εκπτωσης....

@αυτος που εχω ειναι ο δευτερος επισκευασμενος και την παρασκευη στο πρωτο χειρουργιο ειχα παρατηρησει μια γρατσουνια στο πλαστικο...μεχρι σημερα προσεχα πολυ..στο σφιξιμο στα κοπανηματα...σημερα η γρατσουνια εγινε ραγισμα..φενεται καθαρα...ειναι θεμα χρονου να κανει πορο και να εχει διαρροή....
δεν ξερω τι γινεται αλλα υποψιαζομαι οτι ο ενοχος ειναι η εξαγωγη του δαχτυλιδιου που λογο πιεσης που ασκεις δημιουργει αυτα τα προβληματα
τα ιδια επαθα και με τον πρωτο επισκευασμενο ..απλα εκεινος εκανε αμεσως διαρροή με την εμφανιση του ραγισματος...διορθωθηκε με σιλικονη τοτε...
προσεχτε το αυτο παιδια....
διαρροη ειχα και με τον πρωτο μου ce στην εβδομαδα πανω...ξαφνικα ραγισμα και χωρις να εχει γινει επισκευη προηγουμενος...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 18:52 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #858 στις: Μαρτίου 27, 2012, 18:47 »
@αυτος που εχω ειναι ο δευτερος επισκευασμενος και την παρασκευη στο πρωτο χειρουργιο ειχα παρατηρησει μια γρατσουνια στο πλαστικο...μεχρι σημερα προσεχα πολυ..στο σφιξιμο στα κοπανηματα...σημερα η γρατσουνια εγινε ραγισμα..φενεται καθαρα...ειναι θεμα χρονου να κανει πορο και να εχει διαροη....
δεν ξερω τι γινεται αλλα υποψιαζομαι οτι ο ενοχος ειναι η εξαγωγη του δαχτυλιδιου που λογο πιεσης που ασκεις δημιουργει αυτα τα προβλγματα
τα ιδια επαθα και με τον πρωτο επισκευασμενο ..απλα εκεινος εκανε αμεσωε διαροη με την εμφανιση του ραγισματος...διορθωθηκε με σιλικονη τοτε...
προσεχτε το αυτο παιδια....
διαροη ειχα και με τον πρωτο μου ce στην εβδομαδα πανω...ξαφνικα ραγισμα και χωρις να εχει γινει επισκευη προηγουμενος...

Ισως ειναι το ιδιο πλαστικο που ειχαν στους Ego-w στην αρχη που ραγιζαν και μετα τους εβγαλαν με καλυτερο .Οποτε μπορει σε επομενες φουρνιες να αναβαθμιστει το πλαστικο! :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #859 στις: Μαρτίου 27, 2012, 18:53 »
Κοιμήθηκα πάνω του και δεν έπαθε τίποτα.
Θέλει τεράστια προσοχή όταν το ανοίγετε. Το παραμικρό ράγισμα και θα είναι θέμα χρόνου να αχρηστευτεί.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #860 στις: Μαρτίου 27, 2012, 18:54 »
greek οντως και οι 3 ηταν οι παλιοτερες φουρνιες...το λεω αυτο διοτι 2 καινουργιους που πηρα απο ze για μενα και την αδερφη μου ειχαν στρογγυλο πιπακι και τον κωνο αναμεσα στο σιλικονατο και το πιπακι..μακαρι να εχεις δικιο γιατι αρχισε να με κουραζει αυτη η ιστορια....

@προς διαχειριστες.....βελτιωθηκα με τις παραθεσεις..δεν μπορείτε να πειτε
χεχεχε ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 18:59 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #861 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:04 »
Poseidonas
Απο την μια ειναι οντως κουραστικο αλλα απο την αλλη ο ce4+ μας εχει σωσει γιατι συνηθως καθε 10-15 μερες εγω αγοραζα νεο ατμοποιητη , και τωρα με αυτον καταφερνω να τον παω παραπερα με τις επισκευες.
Δεν θελω να αγορασω επισκευασιμο (Α2,genesis, κ.τ.λ) οχι για το κοστος( του εμποριου βγαινει πιο ακριβα εννοειται) αλλα καθε λιγο βγαινουν και καινουριοι στο εμποριο και θελω να μπορω να τους δοκιμαζω χωρις να εχω δωσει ενα καρο λεφτα σε εναν επισκευασιμο.

Αποσυνδεδεμένος poldo

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #862 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:09 »
εγω ηθελα ενα καλο setup για το lava για λειτουργια σε περισσοτερα volt εφτιαξα λοιπον διπλο 2αρι φυτιλι και τυλιξα 0.2 συρμα με τελικη αντισταση 2.9-3.0Ω. τα αποτελεσμα ειναι φοβερο χτυπημα και γευση στα 6v χωρις καμμενο!!! τερματισε το εργαλειο!!!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #863 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:11 »
εγω εχω κολησει μαζι του με την απιστευτη καθαροτητα των γευσεων...εχω περασει απο πολλους ατμο και carto και τετοια γευση δεν εχω ξανασυναντησει..τουλαχιστον με τα δικα μου κριτιρια...επισης με την χαμηλη αντισταση εχω και το επιθυμητο χτυπημα το οποιο κατεμε χανει το μαμα setup...
να πω ομως μια αληθεια..εαν ο κωστας βγαλει REGENESIS στις διαστασεις του ce4
και ακουσω κριτικες καλες για τις γευσεις.θα τον αγορασω...να ξερω οτι εχω κατι αξιοπιστο και ποιο στιβαρο....
με τον ce 4 καθε 3-4 μερες προβλημα.μια το ενα μια το αλλο...δεν ειναι κατασταση αυτη....για χομπυ και να περνα η ωρα ενταξει...αλλα κουραζει η κατασταση...
εκτος εαν πεσεις μεσα σχετικα με τις καινουργιες παρτιδες και ησυχασω με τις κολοδιαρροες.......

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #864 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:17 »
Προβλημα διαρροων δεν ειχα ποτε με το ce4+ ,τωρα μου παρουσιασε μια ελαφρια αυτος που ειχα και ειδα οτι ειχε ραγισει ελαφρα το πλαστικο .Και παλι δεν ηταν τιποτα αλλα τον αλλαξα.
Εγω δεν θελω να ασχοληθω με το mesh καθολου γιατι δεν το εχω και για υγιεινο ,οχι πως ειναι τα υπολοιπα αλλα μου εχει κατσει ετσι τωρα.Ισως στο μελλον αλλαξω γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #865 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:25 »
ειναι καλο μηχανακι κ μοστραδορικο.
στα + οτι του βαζεις κ "χερι"...
αλλα δεν ειναι οτι καλυτερο υπαρχει κατα εμε παντα.
τον συγκρινω με τον απολοε βεβαια... θεμα γουστου παντα.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #866 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:44 »
εχεις σκεφτει μηπως πρεπει να ανεβεις σε νικοτινη η σε volts???

@τελικα μου κανε διαρροη απο το ραγισμα...υγρασια και πριν απο λιγο σταγονα
εκανα το γωστο κολπο με την σιλικονη..ολλα καλα μεχρι στιγμης
ελεγα και εγω δεν θα κρατησει 3 μερες χωρις ανοιγμα..αμ δε... :wall:

οσσο ειναι μεσα στο υγρο δεν φενεται καθολου οτι εβαλες σιλικονη
χωρις υγρο φενεται εντονα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2012, 00:49 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #867 στις: Μαρτίου 28, 2012, 01:04 »
με 20ρα vg-pg απο ζερομπακο ατμιζω κ μπαταρια 900ρα.
τι πιο πανω να βαλω? θα γινομαι κουρουμπελο απο τη νικοτινη.
μιλαμε ειμαι ετοιμος για κανονικο τσιγαρο παλι μετα απο 3 μηνες ρε γμτ.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #868 στις: Μαρτίου 28, 2012, 01:08 »
κλεινω 7 μερες και νομιζω οτι ο ενας CE4 τα φτυνει οποτε θα τον ετοιμασω για ενα πρωτο σερβις.... θα παρω 1-2 να κανω δουλεια και οταν αρχισω επισκευη θα δουμε που θα κατσει η μπιλια....

Περιμενω και καποια υγρα γιατι αυτα που εχω δεν με βολευουν σαν γευσεις  να δω αν μπορω να πατησω καλα τον CE4...
Φανταζομαι οτι μεχρι τελος της εβδομαδας θα εχω  βγαλει ακρη.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #869 στις: Μαρτίου 28, 2012, 01:10 »
με 20ρα vg-pg απο ζερομπακο ατμιζω κ μπαταρια 900ρα.
τι πιο πανω να βαλω? θα γινομαι κουρουμπελο απο τη νικοτινη.
μιλαμε ειμαι ετοιμος για κανονικο τσιγαρο παλι μετα απο 3 μηνες ρε γμτ.
μια απο τα ιδια ειμαι για vv απο οτι βλεπω :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 604 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11998 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13245 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711