vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1605 στις: Ιουλίου 09, 2012, 19:34 »
Ειναι η δευτερη φορα που γραφω αυτο το ποστ (γιατι πριν μου κρασαρε η σελιδα) γιαυτο θα ειμαι πιο συντομος τωρα.....

Λοιπον, ειχα ακουσει και διαβασει απο αρκετους οτι οι CE4+ μακρυφυτιλοι δεν βγαζουν καλη γευση, να μην πω οτι ειναι στα ορια του καμμενου. Απο την αλλη εβλεπα τον δικο μου μακρυφυτιλο που πηγαινε αψογα και σε γευση και σε αποδοση απο την πρωτη στιγμη μεχρι ακομη και τωρα ενα μηνα περιπου μετα.

Παντα ελεγα οτι πρεπει να ειναι το φυτιλι διαφορετικο και υπαρχει τοση διαφορα μεταξυ αυτων που διαβαζω και απο αυτον που ατμιζω. Σημερα ειδα την διαφορα αυτη. Ειχα ζητησει απο εναν φιλο να μου φερει απο τον ιδιο καταστημα που μου ειχε παρει τον τωρινο αλλους 3 τετοιους. Οταν δοκιμασα εναν καινουργιο εφαγα μεγαλη ηττα...! Η χαλια γευση.... και θυμηθηκα ολους αυτους που λεγανε οτι οι μακρυφυτιλοι δεν ειναι καλοι...

Κοιτωντας τους καλα, τωρα που τους εχω και τους δυο στα χερια, μπορω να δω αρκετες διαφορες με πιο σημαντικη τι αλλο? το φυτιλι.....

Παρακατω ειναι η φωτογραφια του παλιου (δεξια) με τον καινουργιο (αριστερα)



Απο οτι φαινεται το φυτιλι του παλιου μου ειναι πολυ πιο χοντρο

Στην παρακατω φωτογραφια φαινεται οτι ο καινουργιο ειναι ελαφρως πιο κοντος αλλα περιεργως η κλιμακα του φτανει πιο ψηλα απο τον παλιο



Μικροδιαφορες υπαρχουν και στο υψος του κατω δαχτυλιδιου που ειναι το σπειρωμα, στο μηκος της πιπιλας καθως και στο στιμουχακι που υπαρχει στο πανω μερος του τανκ (στο καινουργιο εβρισκε πολυ μεγαλυτερη αντισταση η πιπιλα για να βγει).

Συμπερασμα....
Υπαρχουν διαφορετικες παρτιδες απο CE4+ μακρυφυτιλους... καποιες ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ και καποιες ΤΡΑΓΙΚΕΣ....

Γνωμη μου... αν βρειτε CE4+ μακρυφυτιλο οπως στην φωτο του παλιου μου.... παρτε τον
Αν βρειτε οπως τον καινουργιο αφηστε τον,μεινετε μακρυα....\

Τωρα το προβλημα μου ειναι οτι τους πηρα απο το ιδιο μαγαζι... που δεν εχει αλλαξει την φωτογραφια του προιοντος στο site... αρα τι κανεις εκει? παραγγελνεις απο μακρυα εχοντας στον νου οτι μπορει να σου τυχουν οι τραγικοι...?

Σε αυτην την ερωτηση δεν εχω απαντησει ακομη....
(Τελικα δεν ημουν και συντομος....  :)) )

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1606 στις: Ιουλίου 09, 2012, 23:44 »
Δημήτρη αν κρίνω από τις φωτογραφίες σου ο πρώτος έχει πιο μεγάλο drip κατά τα λοιπά είναι
ίδιοι σε μέγεθος. Όσον αφορά το φιτίλι το δεξιά είναι λες και έχει "μουλιάσει" ξεφτίσει έτσι ήταν
ή από το υγρό έγινε έτσι γιατί δεν έχω δει ξανά τέτοιο φιτίλι σε ce4+.

Επίσης σίγουρα οι παρτίδες που κυκλοφορούν είναι πάρα πολλές και δεν μπορούμε να πούμε
με βεβαιότητα ότι έχουν και τις ίδιες αντιδράσεις χρήσης ακόμα και αν πρόκειται και για έναν
χρήστη. Μπορεί έστω η διαφορά ποιότητας από υγρό σε υγρό και η διαφορετική σύνθεση τους
να οδηγήσουν καμιά φορά σε λάθος συμπεράσματα.  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1607 στις: Ιουλίου 09, 2012, 23:48 »
μπα... κλωστιτσες δεν ειχε ο παλιος.. ειχε φυτιλι... στο μεγεθος εχει επισης διαφορα μικρη αλλα εμφανης...

αλλα το πιο σημαντικο,με το ιδιο υγρο ο παλιος απο την πρωτη στιγμη πεταγε.. ο καινουργιος ειναι φανερο οτι δεν εχει καλη τροφοδοσια και στην γευση δεν αντεχεται...

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1608 στις: Ιουλίου 09, 2012, 23:53 »
Επειδή κάνω χρήση από τον Απρίλη με ce4+ να σου πω πως θέλουν "στρώσιμο" πρώτα.
Συνήθως αποδίδουν καλά μετά από 2 μέρες και όχι αμέσως. Αυτό παρατήρησα και σε ce4+ V2
crystal. Στην αρχή δεν έβγαζαν ούτε ατμό και ειδικά αν τα γεμίσεις και ψηλά είναι δράμα  :yes:
Σε αποζημιώνει μετά από 5-6 ml ...αρχίζει να "ρολάρει"  :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1609 στις: Ιουλίου 09, 2012, 23:58 »
να.αντεξω να κανω 5-6μλ δεν το νομιζω.... να το αφησω να μουλιασει μερικες μερες θα το κανω... παντως η διαφορα ειναι αισθητη....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1610 στις: Ιουλίου 10, 2012, 00:05 »
urahara, το μικρό βρώμικο (  :) ) μυστικό των κινέζων είναι ότι υπάρχουν τόσες ποιότητες CE4 όσα είναι και τα εργοστάσια κατασκευής τους.
Συνηθισμένη κι εγώ με τους δικούς μου, με το ωραίο φιτιλάκι, που γινόταν διαφανές μόλις βρεχόταν και απολάμβανα γεύση (άντε και έναν ακόμη από άλλο μαγαζί σε μεγάλο βαθμό) είπα να δοκιμάσω έναν άλλο. Εν γνώσει μου ότι ήταν από παρτίδα με προβλήματα, αλλά όχι στη γεύση.  ;D
Τι το ήθελα;; Ακόμη να ξεχάσω την πλαστικίλα του. Το δε φιτίλι παρέμενε γαλακτόχρωμο σχεδόν όσο κι αν ποτιζόταν.
Ηταν το φιτίλι που έκανε τη διαφορά; Ηταν κάτι άλλο; Δεν ξέρω.
Στο εξής CE4 μόνο από εκεί που ξέρω τι έχουν.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1611 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:37 »
Όσον αφορά τον καθαρισμό, σήμερα έκανα ότι λεέι η κοπελιά στο video με έναν ταλαιπωρημένο ce4+ και μου δούλεψε αρκετά καλά


Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1612 στις: Ιουλίου 11, 2012, 15:30 »
στο βιντεο ειναι ο καλυτερος τροπος συντηρησης του ατμοποιητη...απλα δεν πρεπει να μεινει πολυ καιρο χωρις συντηρηση για να μπορει το φυτιλι να ειναι σε κατασταση να αποβαλλει οτι εχει μαζεψει....επισης καλο ειναι να ριχνετε και κανα δυο συριγγες με πιεση στον κεντρικο πολο.....

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1613 στις: Ιουλίου 12, 2012, 02:38 »
Σχετικά με το video που παρατίθεται παραπάνω,
στη χώρα της αγαπητής κυρίας, έχουν πολλλλλλλλλλλλύ μεγάλα δευτερόλεπτα!!!  :)) :)) :))

Επιπλέον θεωρώ ΛΑΘΕΜΕΝΟ τον τρόπο που γίνεται το dry-burning σε αυτό, καθώς πρέπει να προηγηθούν κάποια πράγματα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6505.msg423756.html#msg423756

Να επισημάνω και πάλι, κάποια σημαντικά πραγματάκια, επειδή το νήμα μεγάλωσε πολύ, και κάποιοι έχουν σίγουρα χάσει την μπάλα...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6505.msg420082.html#msg420082

ΟΧΙ, δεν περιαυτολογώ, αλλά .....  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1614 στις: Ιουλίου 12, 2012, 19:08 »
urahara, το μικρό βρώμικο (  :) ) μυστικό των κινέζων είναι ότι υπάρχουν τόσες ποιότητες CE4 όσα είναι και τα εργοστάσια κατασκευής τους.
Συνηθισμένη κι εγώ με τους δικούς μου, με το ωραίο φιτιλάκι, που γινόταν διαφανές μόλις βρεχόταν και απολάμβανα γεύση (άντε και έναν ακόμη από άλλο μαγαζί σε μεγάλο βαθμό) είπα να δοκιμάσω έναν άλλο. Εν γνώσει μου ότι ήταν από παρτίδα με προβλήματα, αλλά όχι στη γεύση.  ;D
Τι το ήθελα;; Ακόμη να ξεχάσω την πλαστικίλα του. Το δε φιτίλι παρέμενε γαλακτόχρωμο σχεδόν όσο κι αν ποτιζόταν.
Ηταν το φιτίλι που έκανε τη διαφορά; Ηταν κάτι άλλο; Δεν ξέρω.
Στο εξής CE4 μόνο από εκεί που ξέρω τι έχουν.

Petra σε θυμηθηκα με το διαφανο φυτιλι που αναφερεις....

Επειδη, οπως περιμενα, τιποτε αλλο δεν επιασε (να το αφησω στο υγρο 1-2 μερες, να το περασω με οινοπνευμα) τον ανοιξα το ατοιμο... του εχυσα τα εντερα στο γραφειο μου. Εβαλα καινουργια αντισταση και διπλο 2αρι φυτιλι που ειχα για τον Οδυσσεα.
Οταν εχω υγρο μεσα το φυτιλι σχεδον δεν φαινεται....! Δοκιμασα να το βγαλω φωτο αλλα δεν ξεχωριζει, ειναι στο χρωμα του υγρου/διαφανο...

Ασχετο, τον CE4+ τον ανοιξα με την μεθοδο της βιδας... Ειχα δει βιντεος εδω μεσα και φωτος που δειχνουν βιδωμα σε EGO και ζορι δεξια-αριστερα με κινδυνο ραγισματος. Επειδη δεν μπηκα στον κοπο να διαβασω ολες τις σελιδες του νηματος... φανταζομαι εχει αναφερθει οτι υπαρχει πιο ευκολη μεθοδος, ετσι.... αυτη με την βιδα/χτυπημα χωρις κινδυνο ραγισματος και χωρις καθολου ζορι..... Αν οχι, πειτε μου να την περιγραψω...

Τελικο αποτελεσμα παντως..... τωρα ειμαι ικανοποιημενος...  :D

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1615 στις: Ιουλίου 12, 2012, 19:27 »
Για αυτό Δημήτρη βγήκαν οι επόμενες εκδόσεις που βελτίωναν το ... άνοιγμα να κάνεις ότι θέλεις!
Τα πιο πολλά με το άνοιγμα των ...τεχνουργών του φόρουμ μας μετά από λίγες μέρες άρχιζαν τις
διαρροές από το tube και ...αντίο ζωή  :)) :))
Όσο για τα φιτίλια αν τα πλύνεις με οινόπνευμα όπως και όλο τον ατμοποιητή έφευγαν οσμές
σαν πετρέλαιο που είχαν από το εργοστάσιο παραγωγής. :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1616 στις: Ιουλίου 12, 2012, 19:37 »
Βασικα το tube ειναι ανεπαφο και το συγκεκριμενο το εχω ανοιξει γυρω στις 4-5 φορες για δοκιμες... Δεν χωριζω το κατω στεφανι απο το tube και δεν το ζοριζω καθολου... Ραγισματα δεν θα παρω με τον τροπο αυτο. Απο εκει και περα για βελτιωση σκεφτομαι να φαω 1 τικ απο το σιλικονακι/καποτα του κεντρικου σωληνα για να μην πιεζονται τα 2, πλεον, φυτιλια...

Τι να κανω... δεν θελω να σκεφτομαι οτι τους πηρα και τζαμπα...! οτι δεν μπορω να τους κανω να με καλυπτουν... Αν με καλυπτει εμενα και μητσος να λεγεται το ατμιζω.. Παντως το ανοιγμα κλεισιμο που λες ειναι δουλεια 5 δευτερολεπτων για ανοιγμα και κανα λεπτο το σωστο κλεισιμο (να το κανεις να κατσει ακριβως ο κεντρικος σωληνας εκει που θες...)

Σημειωση... Δεν με ενοχλει να παρω αλλον... με φοβιζει ομως μετα απο 2 συνεχομενες παραγγελιες/αποτυχια οτι παλι θα περιμενω (αν παραγγειλω) και παλι δεν θα με καλυπτει... Μενουμε και μακρια ρε John απο Αθηνα, οπου θα το παρεις στα χερια σου και θα πεις... να! αυτο θελω!

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1617 στις: Ιουλίου 12, 2012, 19:40 »
Οι διαφορες απο εργοστασιο σε εργοστασιο ειναι τεραστιες. Απο παρτιδα σε παρτιδα δεν ξερω γιατι δεν εχει χρειαστει να ξαναπαραγγειλω καλους.  Ο πρωτος  (nobacco) απογοητευτικος απο οπου κι αν τον επιανες. Υστερα απο HC ολα τελεια.  Απο τους 4 χαρησα τους 2 γιατι καταλαβα οτι με τους υπολοιπους δυο μπορουσα να περασω, οσο ηθελα, μεχρι να τους βαρεθω και να τους πεταξω απο το παραθυρο... Το πλαστικο σού δινει την εντυπωση πως και να το πατησεις κατω δεν προκειται να παθει τιποτα. Πλαστικιλα δεν εβγαλε ποτε και ανοιγει/κλεινει σαν επισκευασιμος.

Για το dry burning εχω να πω, οτι καποιος που αλλαζει την αντισταση, καλο ειναι να το αποφευγει, γιατι  καιει καθε φορα και λιγο το σιλικονακι σφηνωσης, το οποιο στην ουσια ειναι πιο πολυτιμο απο την αντισταση αν τον χρησιμοποιεις σαν επισκευασιμο.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1618 στις: Ιουλίου 12, 2012, 19:44 »
Βασικα το tube ειναι ανεπαφο και το συγκεκριμενο το εχω ανοιξει γυρω στις 4-5 φορες για δοκιμες... Δεν χωριζω το κατω στεφανι απο το tube και δεν το ζοριζω καθολου... Ραγισματα δεν θα παρω με τον τροπο αυτο.

Χωρίς βίδωμα με πέρα δώθε και χωρίς αφαίρεση του δακτυλιδιού ; Κατάλαβα καλά ; 

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1619 στις: Ιουλίου 12, 2012, 19:46 »
Ποιοτικώς τα tubes δεν είναι όλα τα ίδια ...ουκ ολίγες φορές έχει αναφερθεί πως ακόμα και με
απλή πίεση στο δαχτυλίδι ράγιζαν.
Κανείς δεν έχει πει από πιο εργοστάσιο είναι γερά και από πιο δεν είναι ...θέμα τύχης να πω  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246002 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572043 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios