vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, mathimatikos1966

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1200 στις: Απριλίου 25, 2012, 22:52 »
Ζεστος ειναι ο Εgo-w, εμενα με εχει ξετρελανει στο 8εμα 8ερμοκρασιας τα cartomizer lr που βαζω σε tank...

Τα υπολοιπα για'μενα ειναι δυσαρεστα στη τζουρα ???

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1201 στις: Απριλίου 25, 2012, 22:52 »
Παρέλαβα σήμερα τον ce4+ και από το μεσημέρι που ξεκίνησα το άτμισμα είμαι χαρούμενος, καλή γεύση, τζούρα σφιχτή όπως ΑΚΡΙΒΩΣ τη θέλω, καλό χτύπημα και καλό ντουμάνι...η προηγούμενη εμπειρία μου οι ego-c και imist

Να δούμε και πόσο θα κρατήσει και αν συμφέρει θα γίνει μόνιμος, για εγχειρήσεις ούτε λόγος...δεν υπάρχει ούτε ΜΙΑ στο εκατομμύριο...να κόψουμε το τσιγάρο και να κάνουμε τη ζωή μας ευκολότερη θέλουμε, όχι άλλα βάσανα....

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1202 στις: Απριλίου 25, 2012, 23:03 »
Σιλβεστρο τωρα μη μου βαζεις δυσκολα...  :tongue_smilie:

Τεσπα δειτε το πως 8α παει κ αν σας φαινεται σχετικα κρυο κ γραψτε εντυπωσεις   ;)

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1203 στις: Απριλίου 25, 2012, 23:14 »
Παρέλαβα σήμερα τον ce4+ και από το μεσημέρι που ξεκίνησα το άτμισμα είμαι χαρούμενος, καλή γεύση, τζούρα σφιχτή όπως ΑΚΡΙΒΩΣ τη θέλω, καλό χτύπημα και καλό ντουμάνι...η προηγούμενη εμπειρία μου οι ego-c και imist

Να δούμε και πόσο θα κρατήσει και αν συμφέρει θα γίνει μόνιμος, για εγχειρήσεις ούτε λόγος...δεν υπάρχει ούτε ΜΙΑ στο εκατομμύριο...να κόψουμε το τσιγάρο και να κάνουμε τη ζωή μας ευκολότερη θέλουμε, όχι άλλα βάσανα....

ΟΛΟΪΔΙΟ story και για μενα...
εχω βρει την υγεια μου με αυτους τους ce4+
minimum παιζω στο 2.5βδομαδο που την παλευουνε!!


Εν τω μεταξυ μαλλον εκανα βλακεια που τον πεταξα τον αλλον... μπορουσα να τον κρατησω να τον σενιαρουμε σε καμμια συναντηση... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1204 στις: Απριλίου 25, 2012, 23:49 »
Κι εγω ειχα πεταξει τον πρωτο μου, και μετανοιωνω τωρα, οχι οτι πιανουν τα χερια μου, αλλά καποιον θα εχωνα..."σου δινω δυο τελειωμενους, μου δινεις εναν επισκευασμενο?" χεχε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1205 στις: Απριλίου 26, 2012, 02:52 »
Παιδιά: Θα το πω απλά: Αν ξαναγίνει αυτό το χάλι, θα υπάρξουν ποινές.

Αποσυνδεδεμένος kalodios

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΑ ΤΟΥΣ!!!!!!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1206 στις: Απριλίου 28, 2012, 22:52 »
Μετα απο χρηση ουκ ολιγον ατμο ,πιστευω οτι ο CE4 ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη.
Με 1,5ml την ημερα ,παιζει αψογα εδω και 4 εβδομαδες ,χωρις καθαρισμα,σεταρισμα και τα σχετικα.
Και ατμιζω μονο VG.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1207 στις: Απριλίου 29, 2012, 14:01 »
Για εμένα είναι από τις χειρότερες εμπειρίες που είχα με cartomizer και έχω δοκιμάσει πολλά.
Πρέπει να κυκλοφορούν εκεί έξω διάφορες παρτίδες που ποικίλλουν σε απόδοση από την τελειότητα όπως περιγράφουν πολλοί, μέχρι την απόλυτη αθλιότητα όπως τουλάχιστον λέει η δική μου εμπειρία (ή απλά είμαι ο γκαντέμης της ιστορίας).
Νομίζω ότι θα έπρεπε να αναφερόμαστε και στον προμηθευτή μας για να βγάζουμε όλοι πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Τουλάχιστον εγώ το έκανα και θα το ξανακάνω.

Τα πρώτα μου 5 αγοράστηκαν από Κύπρο http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-291-en.php και ήταν τα χειρότερα cartomizer που έχω ποτέ δικιμάσει. Γεύση καμμένου και μόνο καμμένου, που δεν στρώνει με τίποτε , με κανέναν τρόπο. Να σημειώσω μόνον ότι ήταν τα γνήσια της Royal Smokers σφραγισμένα στο κουτί τους και ΔΕΝ ήταν επισκευάσιμα.

Η δεύτερη πεντάδα αγοράστηκε από το http://e-vape.gr/spare-parts/Atomizers/e4-plus-clearomizer-atomizer-leakless και εδώ τα πράγματα ήταν σαφώς καλύτερα , ποτέ γεύση καμμένου , καλή γεύση και ντουμάνι , επισκευάσιμα ,  μεγάλη όμως κατανάλωση και με ένα μεγάλο, κατά τη γνώμη μου, μειονέκτημα, που τουλάχιστον εμένα με κάνει να τα βγάλω από τη λίστα μου: υπερβολικά δύσκολη τζούρα , τόσο δύσκολη που μετά από λίγες ώρες άρχισάν να πονάνε τα δόντια και το σαγόνι , και δεν κάνω πλάκα. Αν σε μελλοντική έκδοση λυθεί αυτό το θέμα.....

Παρεμπιπτόντως βρήκα και αυτά:  4 τεμάχια στα 9.14€
CE4 crystal cartomizer for 510/ego series battery  με στρογγυλό ή επίπεδο πιπάκι, σε τρία χρωματάκια , 2.5-2.8 ohms

http://www.health007.net/4pc-ce4-crystal-cartomizer-for-510ego-series-batteryflat-mouth-p-590.html
http://www.health007.net/4pc-ce4-crystal-cartomizer-for-510ego-series-batteryround-mout-p-591.html

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1208 στις: Απριλίου 29, 2012, 14:09 »
Παιδες για καποιον καινουργιο που πιανουν ομως τα χερια του ειναι ευκολο να επισκευασει τον ατμοποιητη του ???

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1209 στις: Απριλίου 29, 2012, 15:00 »
Για την κατανάλωση θα συμφωνήσω και σκοπεύω να το λύσω κατασκευάζοντας σιγά σιγά τα δικά μου υγρά, για τη σφιχτή τζούρα δεν θα συμφωνήσω, τη θεωρώ μεσαία και μου αρέσει ιδιαίτερα...ακόμα θα συμφωνήσω ότι μάλλον παίζουν διαφορετικές παρτίδες και στην απόδοση

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1210 στις: Απριλίου 29, 2012, 15:20 »
υπερβολικά δύσκολη τζούρα , τόσο δύσκολη που μετά από λίγες ώρες άρχισάν να πονάνε τα δόντια και το σαγόνι , και δεν κάνω πλάκα.

Ο κεντρικός πόλος μπήκε πιο μέσα από ότι πρέπει για αυτό και η σφιχτή τζούρα. Αν βάλεις ένα κατσαβίδι κάτω στη τρύπα μπορείς να το τραβήξεις προς τα έξω. Το πρόβλημα σου θα λυθεί 100% και πρόσεχε να μη τους βιδώνεις πολύ σφιχτά γιατί θα ξαναμπεί.

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1211 στις: Απριλίου 29, 2012, 16:35 »
Ο κεντρικός πόλος μπήκε πιο μέσα από ότι πρέπει για αυτό και η σφιχτή τζούρα. Αν βάλεις ένα κατσαβίδι κάτω στη τρύπα μπορείς να το τραβήξεις προς τα έξω. Το πρόβλημα σου θα λυθεί 100% και πρόσεχε να μη τους βιδώνεις πολύ σφιχτά γιατί θα ξαναμπεί.

Μακάρι να ήταν αυτό, αλλά δεν είναι. Είναι θέμα κατασκευής. Από την αρχή υπάρχει το πρόβλημα.
Και κάτι ακόμα:  το βίδωμα πάνω σε ego μπαταρίες είναι δύσκολο (πολύ σφιχτό) , πάνω δε στο lava με αντάπτορα σχεδόν αδύνατο.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1212 στις: Απριλίου 29, 2012, 16:42 »
Τότε λυπάμαι αλλά φαίνεται πως έχεις μια φτηνή αντιγραφή του CE4+.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1213 στις: Απριλίου 29, 2012, 16:47 »
πάνω δε στο lava με αντάπτορα σχεδόν αδύνατο.


δες το δικο μου οσο μπορεις να καταλαβεις δηλαδη....
απολυτη και ανετη εφαρμογη χωρις κανενα ζορι...

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1214 στις: Απριλίου 29, 2012, 17:15 »

Τα πρώτα μου 5 αγοράστηκαν από Κύπρο http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-291-en.php και ήταν τα χειρότερα cartomizer που έχω ποτέ δικιμάσει. Γεύση καμμένου και μόνο καμμένου, που δεν στρώνει με τίποτε , με κανέναν τρόπο. Να σημειώσω μόνον ότι ήταν τα γνήσια της Royal Smokers σφραγισμένα στο κουτί τους και ΔΕΝ ήταν επισκευάσιμα.


quote
μακρια απο microcig..εχουν δυσκολη επισκευη και ακουγονται συνεχεια παραπονα...
και απο εμπορους που την πατησαν με αυτους τους ατμο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355478 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10656 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191556 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 845 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589373 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7392 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13469 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711