vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 3 χρήστες
jmark, tony1976, Tem

Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 17:32 »
Πριν λίγο παρακολούθησα στην TV το παρακάτω :

http://www.aljazeera.com/programmes/techknow/2014/12/smoking-out-truth-201412415583898907.html

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:43 »
Μόλις του έριξα μια ματιά.
Πραγματικά εξαιρετική "αντικειμενικότητα". Μίλησαν με το πανεπιστήμιο που διεκδικεί το βραβείο Guiness προπαγάνδας και διαστρέβλωσης της επιστημονικής πραγματικότητας για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Μίλησαν άτομα όπως η Dutra, στην οποία έχω απαντήσει με δημοσίευμα σε επιστημονικό περιοδικό για τις ηλιθιότητες που ανέφερε και στο τηλεοπτικό ρεπορτάζ για την σχέση μεταξύ ατμίσματος και καπνίσματος (ότι το άτμισμα προάγει το κάπνισμα). Συγκεκριμένα, χρησιμοποίησε ένα πολύ "έξυπνο" στατιστικό τρικ, αλλά δεν πρόσεξε πως χρησιμοποιώντας το ίδιο τρικ στην ίδια μελέτη προέκυπτε ότι τα φαρμακευτικά σκευάσματα και τα προγράμματα διακοπής του καπνίσματος προάγουν το κάπνισμα!!! http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1890731 Εδώ είναι η απάντησή μας....


Όσο για την Williams, θα πάρει κι αυτή την απάντησή της για τις βλακείες που είπε περί βαρέων μετάλλων. Έχω ήδη καταθέσει προς δημοσίευση σε ιατρικό περιοδικό μια ανάλυση της δικιάς της μελέτης όπου περιγράφουμε πόσο γελοία είναι αυτά που υποστήριξε στην δημοσίευσή της. Συγκεκριμένα, βρήκαμε ότι οι ποσότητες των βαρέων μετάλλων που βρήκε είναι 5 έως 20.000 φορές χαμηλότερες από τα όρια ασφαλείας....

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 15:02 »
Εγω θα ποσταρω κατι διαφορετικο ... που ειπα WOW  τι γινεται εκει  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: του ατμου το καγγελο  :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
[youtube]i6SQiu08DxQ[/youtube]



κατι τετοια βλεπεις και τρελαίνεσαι !!! :yes: :yes: :yes: :yes:
γιαυτο εχουν σκασει ολες οι καπνοβιομηχανιες και οι πολεμιοι του ΗΤ που εχουν (ελπιζω οχι ) συμφερουν απο τους πρωτους που αναφερα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2014, 15:09 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 02:15 »
Συνεντευξη του Δρ. Φαρσαλινου στον PBusardo.


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:06 »
Οι σημαντικότεροι πολέμιοι του ΗΤ για το 2014:
http://ecigsplaza.co.uk/ecigs-news/enemies-list-worst-anti-vaping-nuts-2014/

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:54 »
Σε αυτό που ανέβασες BigSur,  διάβασα ότι η κυρία Linda McAvan ( Ευρωβουλευτής) λέει κάτι που σηκώνει πολύ συζήτηση.
Αγγλικό κείμενο : If you’re worried about the European Union’s upcoming Tobacco Products Directive – and you should be; as of 2016 just about every e-cig currently on the market will be banned.
Ελληνική μετάφραση :Αν ανησυχείτε για την  επερχόμενη οδηγία για προϊόντα καπνού της Ευρωπαϊκής Ένωσης - θα πρέπει να είναι, Ότι, από το 2016 κάθε e-cig που κυκλοφορεί σήμερα στην αγορά, θα πρέπει να απαγορευτεί. :angry_orange: :angry_orange:

Μήπως ξέρει κάτι περισσότερο...και το λέει?
Η πρόκειται για μια ακόμα ηλίθια προσέγγιση?

Απλά αναρωτιέμαι....

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 02:34 »
Αν ψάξεις λίγο στα Νομοτεχνικά θα δεις πως το άτμισμα αντιμετωπίζει πολλά και έντονα θέματα.
Αυτό το νήμα είναι πολύ σχετικό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13543.0.html

Αν τηρηθούν χωρίς αλλαγές οι τωρινές αποφάσεις της ΕΕ, ναι, πολλά από τα προϊόντα που γνωρίζουμε μπορεί να μην επιτρέπονται (πχ, οποιοσδήποτε ατμοποιητής χωρητικότητας άνω των 2 ml, μπουκαλάκια υγρών άνω των 10ml). Όλα αυτά είναι (υποτίθεται) γνωστά και παλιά. Η Οδηγία είναι γεγονός εδώ και πάνω από ένα χρόνο, αλλά έχει χρονικό όριο εφαρμογής το 2016. Υπήρξε και πανευρωπαϊκή προσπάθεια αντίδρασης και πίεσης, η πρωτοβουλία EFVI, η οποία δεν πέτυχε τον απαραίτητο αριθμό υπογραφών. Το εντυπωσιακό είναι πως στην Ελλάδα οι 99% δεν γνωρίζουν, δεν διαβάζουν, δεν αντιδρούν και δεν θέλουν να ξέρουν -η αδιαφορία για την EFVI στην χώρα μας ήταν τραγική και τα νούμερα απογοητευτικά.
Να το πω κι αλλιώς: κάθε λίγες μέρες συμβαίνει η μια απαγόρευση μετά την άλλη σε όλο τον κόσμο και εμείς βριζόμαστε όποτε κάποιος βρει κουσούρι στο iStick.
 ???

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 01:47 »
Βρετανία:
Βουλή των Κοινοτήτων αξιωματούχοι έχουν αλλάξει τους κανόνες έτσι ώστε οι βουλευτές να ατμίζουν στο κοινοβούλιο, σε κάποιους χώρους, τουλάχιστον.

Η μετάφραση του γούγλη αφήνει κενά σε καίριες έννοιες...
Ωστόσο, φαίνεται σαν ένα βήμα...
http://www.buzzfeed.com/emilyashton/mps-win-the-battle-to-smoke-e-cigarettes-in-parliament

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:04 »
[youtube]https://youtu.be/zEFCpBc3GwQ[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:31 »
περιοδικο για το ατμισμα τελευταιο τευχος VAPUN http://holeshotmag.com/Vapmag/23457_Hole_Shot/


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 15:45 »
Ρε παιδιά γνωρίζει κάποιος που οφείλεται η σιωπή του Vapinggreek?
Νομίζω μας έχει λείψει αυτός ο άνθρωπος. Στο κανάλι του τίποτα εδώ και μήνες, το προσωπικό του ιστολόγιο (dimisphere) πεσμένο εδώ και καιρό... :-\  Στο twitter του βέβαια, υπάρχει κινητικότητα....Γιατί?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 16:07 »
την ιδια απορια εχω και εγω γιατι βλεπω και τον busardo  να μην τον αναφερει συχνα στα τελευταια του βιντεο οπως εκανε παλια ... ισως εχει σταματησει να κανει παρουσιασεις και να να κανει κατι αλλο ...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 19:13 »
Τον τελευταίο καιρό -νομίζω- ταξιδεύει αρκετά, αν δεν απατώμαι το foursquare του έχει πάρει φωτιά, οπότε μάλλον δεν έχει χρόνο :)

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 23:29 »
την ιδια απορια εχω και εγω γιατι βλεπω και τον busardo  να μην τον αναφερει συχνα στα τελευταια του βιντεο οπως εκανε παλια ... ισως εχει σταματησει να κανει παρουσιασεις και να να κανει κατι αλλο ...  :dontknow:
Στο τελευταιο τον αναφέρει παντως. Και όχι μονο αυτό αλλά έχει πολύ πλάκα το σκηνικό. Δες το!

Νομιζω πάντως οτι είναι και υπεύθυνος στη mount oak vapors. Οποτε πιθανως να εχει αφοσιωθει σε αυτον τον τομέα.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Άρθρα και εκπομπές για το η.τ. στα διεθνή ΜΜΕ
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 07:49 »
Σωστά νομίζεις, είδα το site της Εταιρίας! Είναι chief operations officer...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342203 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206436 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541369 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357703 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1281 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591774 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios