vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 2 χρήστες
dimitrisd, lagoudakis

Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 18:40 »
Για να καταλάβω..τον εχεις δοκιμάσει αυτόν τον κλιαρο? Τον είχες πάρει αλλά δεν ξέρεις πως λέγεται για να ξαναπαρεις? Αν ναι βγάλε μια φωτο εδώ και μπορεί να τον αναγνωρίσουμε..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Είχα πάει σε κάποιο κατάστημα με το lava για να μου κάνουν κάποια εξυπηρέτηση στο lava... το παιδί στο κατάστημα, μου πρότεινε να έπαιρνα και να δοκίμαζα ένα tank για το lava, όπου θα είχα ένα carto μέσα... του εξήγησα ότι με τα carto έχω ένα πρόβλημα με τον υαλοβάμβακα τους και μου είπε ότι μπορεί στο tank αντί για το carto, να μου βάλει το μαμίσιο clearo που στέλνει η εταιρεία με το lava, και είναι ίδιων διαστάσεων...


απλά, επειδή φαίνεται άσχημα πάνω στο lava δεν το πολυδίνουν και δεν το πολυπαίρνει ο κόσμος...


απλά, ψάχνω ποιό μπορεί να είναι ώστε να το δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 18:44 »
Κοίτα στην σελίδα του καταστήματος (αν έχει) και βάλε μας λινκ..γιατί αλλιώς δεν βλέπω να καταλαβαίνουμε..

Αλλιώς γύρνα μια στον πινάκα των κλιαρος του φόρουμ και πες μας με ποιον μοιάζει..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 19:06 »
Αν μπορεί να το μεταφέρει κάποιος εκεί που θα πρέπει, ας το κάνει και προκαταβολικά συγνώμη για την ταλαιπωρία...


Φαντάζομαι η κασετίνα του lava, όπως φεύγει από το εργοστάσιο, έχει ένα συγκεκριμένο clearo πάνω της... απ' ότι μου είχαν πει (αν θυμάμαι καλά) είναι λεπτό (διαστάσεων carto) και αρκετά καλό... απλά δεν θυμάμαι τον τύπο του...
CE2 ειναι αυτο που λες φιλε και βγαινει σε 2-3 μεγεθη, (το εχει το πακετο του λαβα οπως το δινει η vapormania.gr) συνηθως με το λαβα εδιναν το μικρο του ενος ml χωρητικοτητα... Αν θες την γνωμη μου παντως το CE3 ειναι καλυτερο απο το CE2...  :yes:

Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 19:14 »
Ποιό είναι το  clearomizer το οποίο έρχεται με το lava μέσα στην αρχική του θήκη-κασετίνα?
Αυτό είναι ?


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 19:26 »
μου φαίνεται πως ναι... αν είναι ίδιων διαστάσεων με τα κάρτο που μπαίνουν σε τανκάκι και είναι μαλακό το πλαστικό τους, ναι

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 19:29 »
μου φαίνεται πως ναι... αν είναι ίδιων διαστάσεων με τα κάρτο που μπαίνουν σε τανκάκι και είναι μαλακό το πλαστικό τους, ναι
CE2 ειναι τοτε, ΣΙΓΟΥΡΑ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 15:22 »
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε!!!

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίσω ένα προβληματάκι με το λάβα... Ενω δουλεύει κανονικά, έρχονται στιγμές που δεν ατμίζει, και θα πρέπει να περιστρέφω είτε σφίγγοντας είτε ξεσφίγγοντας τον ατμοποιητή... είναι φυσιολογικό? κάνω κάτι λάθος? στις αρχές, απλά τον βίδωνα (λίγο πριν το τέρμα του) και όλα μια χαρά...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 15:45 »
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα μετά από καιρό χρήσης αντάπτορα, όταν έβαλα πάνω 510 κάρτο. Το έλυσα με τη χρήση αντάπτορα.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 16:10 »
 :wall: :wall: :wall: Δηλαδή θα πρέπει να το δουλεύω ντε και καλά με αντάπτορα? χρειάζεται δεν χρειάζεται αντάπτορας?  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 16:14 »
Eχει κατέβει λίγο ο πόλος...
Μπορείς να τον ανεβάσεις αλλά για να μην παλεύεις με κατσαβίδάκια τσιμπιδάκια κλπ και κάνεις καμιά ζημιά  βάλε αντάπτορα 510 to 510 ή 510 to eGo και ΟΚ...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 16:16 »
510-ego έχω εγώ, δεν έχω και πολλή όρεξη να ανεβοκατεβάζω πόλο...

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 16:41 »
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε!!!

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίσω ένα προβληματάκι με το λάβα... Ενω δουλεύει κανονικά, έρχονται στιγμές που δεν ατμίζει, και θα πρέπει να περιστρέφω είτε σφίγγοντας είτε ξεσφίγγοντας τον ατμοποιητή... είναι φυσιολογικό? κάνω κάτι λάθος? στις αρχές, απλά τον βίδωνα (λίγο πριν το τέρμα του) και όλα μια χαρά...




Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Επειδή κάνω αποκλειστικά dripping, διαπίστωσα ότι βγάζοντας και βάζοντας διαρκώς το driptip για να στάξω, πατιέται ο πόλος της μπαταρίας, τον οποίο μόλις τραβήξω λίγο προς τα έξω είναι όλα καλά. Αν όμως σφίξω τον ατμοποιητή δεν τον αναγνωρίζει, οπότε διαπίστωσα ότι δεν πρέπει να βιδώνω σφιχτά, εκτός κι αν ο πόλος είναι "φρεσκο-τραβηγμένος". Επίσης, κάθε φορά που βάζω το driptip πατιέται όλο και περισσότερο γι'αυτό σε τακτά διαστήματα τραβάω τον πόλο έξω...μέχρι να το χαλάσω και να ησυχάσω!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 16:46 »
Βάλε αντάπτορα 510 to 510 ή 510 to eGo και θα είσαι ΟΚ...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 17:40 »
QS-Plan είναι ίσως το πιο συνηθισμένο πρόβλημα στα λαβάκια που έχουν αυτόν τον πόλο.

Αποσυνδεδεμένος martelis

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 18:51 »
Εγώ όπως και ένας φίλος μου είχαμε πρόβλημα με τα πάσα στο σπείρωμα.Έβαζα αντάπτορες κρατούσαν για λίγο ..ώσπου το άνοιγμα έγινε τεράστιο και κολυμπούσαν όλοι οι αντάπτορες.Για αυτό και το παράτησα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597114 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591648 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios