vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, Mimhsdr, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #780 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 14:16 »
αν πάρω μπαταρία ego και αντάπτορα, θα μπορώ να τη φορτίζω στο φορτιστή του npro?
να πάρεις και φορτιστή για μπαταρία eGo

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #781 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 17:14 »
Οπως σου λέει ο Tem.  :thumpup:

Απλα να επισημάνω χάριν πειραματισμού, οτι η ego φορτίζεται μια χαρά στο φορτιστή του NPRO τον USB οχι τον επιτραπέζιο, χρησιμοποιώντας τον αντάπτορα 510-4081. Το μειονέκτημα είναι οτι η φόρτιση χρειάζεται διπλάσιο χρόνο και οτι δεν ακολουθείς τις οδηγίες των εταιριών, σε περίπτωση εγγύησης. Το τελευταίο είναι περισσότερο ηθικό πρόβλημα.

Τεχνικά δεν υπάρχει διαφορά, η τάση των φορτιστών είναι όμοια και συμφωνα με μια συνομιλία που είχα με τη heaven-gifts, η αργή φόρτιση με φορτιστή 510 ή με τον αντάπτορα κ φορτιστή 4081/103, έχει θετική επίδραση στη ζωή της μπαταρίας. Ο γρήγορος φορτιστής (ego) δίνει περισσότερο ρεύμα (mah) και φορτίζει πιο γρήγορα με αντιστάθμιση την θερμότητα και κατα προέκταση την ζωή της μπαταρίας.

Παντως, σε σχετική συζήτηση είχε γραφεί οτι, πρακτικά, είτε τις βάλεις στα πούπουλα είτε τις λιώσεις στις φορτίσεις, θα ζήσουν πάνω κάτω το ίδιο.  ;)


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #782 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 21:23 »
Σήμερα παρέλαβα από το www.hlektronikotsigaro.gr cartomizers ce2r4 και clearomizers καθώς και έναν αντάπτορα 501 σε 103 (http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=95#contents). Ατμιστικά το αποτέλεσμα μου αρέσει πάρα πολύ (υγρό halo freedom) αλλά ο αντάπτορας δεν είναι αυτός που φαίνεται στην φωτογραφία αλλά ένας μαύρος αρκετά μακρύτερος :( Έτσι ο αντάπτορας μαζί με το cartomizer είναι μεγαλύτεροι σε μήκος από την μπαταρία :))  :laugh1: Ξέρω ξέρω για κάνα ego είμαι ;) 8) αλλά μέχρι να το πάρω πρέπει να βρω μια λύση. Ξέρει κανείς από που μπορώ να βρω αντάπτορα πιο μικρό με τον οποίο να ενώσω το 501 carto με την 103-4081 μπαταρία του Npro? Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #783 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 23:14 »
Οπως σου λέει ο Tem.  :thumpup:

Απλα να επισημάνω χάριν πειραματισμού, οτι η ego φορτίζεται μια χαρά στο φορτιστή του NPRO τον USB οχι τον επιτραπέζιο, χρησιμοποιώντας τον αντάπτορα 510-4081. Το μειονέκτημα είναι οτι η φόρτιση χρειάζεται διπλάσιο χρόνο και οτι δεν ακολουθείς τις οδηγίες των εταιριών, σε περίπτωση εγγύησης. Το τελευταίο είναι περισσότερο ηθικό πρόβλημα.

Τεχνικά δεν υπάρχει διαφορά, η τάση των φορτιστών είναι όμοια και συμφωνα με μια συνομιλία που είχα με τη heaven-gifts, η αργή φόρτιση με φορτιστή 510 ή με τον αντάπτορα κ φορτιστή 4081/103, έχει θετική επίδραση στη ζωή της μπαταρίας. Ο γρήγορος φορτιστής (ego) δίνει περισσότερο ρεύμα (mah) και φορτίζει πιο γρήγορα με αντιστάθμιση την θερμότητα και κατα προέκταση την ζωή της μπαταρίας.

Παντως, σε σχετική συζήτηση είχε γραφεί οτι, πρακτικά, είτε τις βάλεις στα πούπουλα είτε τις λιώσεις στις φορτίσεις, θα ζήσουν πάνω κάτω το ίδιο.  ;)
:thumpup: Ετσι ακριβώς είναι :thumpup:

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #784 στις: Φεβρουαρίου 20, 2011, 23:04 »
σας ευχαριστώ όλους :thumpup:
κατι εκτος θέματος τώρα, ειχα δει ενα θεμα που ελεγε για τα ητ που εχει ο καθενας αλλα δυστυχως δεν μπορω να το ξαναβρω, μπορει καποιος να με βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #785 στις: Φεβρουαρίου 20, 2011, 23:08 »

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #786 στις: Φεβρουαρίου 20, 2011, 23:14 »
ναι, ευχαριστω :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2011, 23:43 από ermisd »

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #787 στις: Φεβρουαρίου 22, 2011, 09:50 »
Eπειδη ελαχιστα εχω χρησιμοποιησει το njoy μου λογω των καρτομαιζερ....μπορω καπως να βαλω αλλα υγρα αναπληρωσης στα υπαρχοντα καρτομαιζερ(βασικα το προβλημα ειναι πως θα τα αδειασω γιατι ηρθαν 10 προγεμισμενα με την παραγγελια μου...) ή υπαρχει τροπος να προμηθευτω εντελως αδεια καρτομαιζερ για γεμισμα απο μενα???

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #788 στις: Φεβρουαρίου 22, 2011, 15:13 »
Eπειδη ελαχιστα εχω χρησιμοποιησει το njoy μου λογω των καρτομαιζερ....μπορω καπως να βαλω αλλα υγρα αναπληρωσης στα υπαρχοντα καρτομαιζερ(βασικα το προβλημα ειναι πως θα τα αδειασω γιατι ηρθαν 10 προγεμισμενα με την παραγγελια μου...) ή υπαρχει τροπος να προμηθευτω εντελως αδεια καρτομαιζερ για γεμισμα απο μενα???
Γιατί να τα αδειάσεις; Δεν θέλεις να τα ατμίσεις; Εκτός και αν δεν σου άρεσε η γεύση τους. Αυτό που έκανα εγώ είναι το εξής, αγόρασα αυτά http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=122#contents και αυτόν τον αντάπτορα http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=95#contents και τα γεμίζω με ότι υγρό θέλω. Δεν ήθελα να αγοράσω άλλες μπαταρίες γιατί έχω ήδη 4 njoy npro και μου αρέσουν τα duo cartomizer με την traditional γεύση. Έτσι, όποτε θέλω, ατμίζω duo traditional αλλά και οποιοδήποτε άλλο υγρό θέλω, βιδώνοντας τον αντάπτορα και το clearomizer. Το μόνο μειονέκτημα είναι το μέγεθος το οποίο έχω αναφέρει μερικά ποστς πριν. Δοκίμασα επίσης να γεμίσω τα duo carto αλλά δεν με βόλεψε. Γεμίζουν πανεύκολα αλλά καίγονται από μέσα ακόμη πιο εύκολα και πρέπει να τα προσέχεις πολύ. Και γεμίζουν 2 το πολύ 3 φορές. Ενώ τα clearomizer δεν καίγονται και γεμίζουν πολύ περισσότερες φορές. Ελπίζω να βοήθησα ;)

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #789 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 10:11 »
μερικές φορές βγαίνει απο τα cartomizer πολύ ζεστός ατμός και χωρις καλή γεύση ενώ ειναι γεμάτα, ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #790 στις: Μαρτίου 28, 2011, 20:02 »
Αυτα πήρα προσφατα... Τελειώνουν πολυ γρηγορα.... μηπως ξερει κανεις γιατι ειναι npro αν μπορω να βαλω άλλα φιλτρα και ατομιζερ για να βαζω υγρο μόνος μου?... Γιατι με το δικο του που συμπληρώνω χαλάει μετα απο καποιες τζουρες... Και ποια αλλη μπαταρια μπορω να βαλω να χρησιμοποιω τον ιδιο φορτιστη....
Ασε πηρα το κμπλε πακετο με 100 ευρω και δεν ξερω τι να κανω τωρα...
Εχω στειλει σε ολους (& funstores) για πληροφορίες μπαταριες & λοιπα (να χρησιμοποιω τους φωρτιστες του μην πανε αχριστοι)... και κανενας δεν μου απαντάει!...

Εσεις τι πρωτείνετε... μου αρεσει η γευση του στην αρχη, αλλα μετα.... αδσειαζει (& μπαταριες & φιλτρα...)

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #791 στις: Μαρτίου 30, 2011, 03:25 »
Κανεις ρε παιδια?... Εχω διαβασει το φορουμ αλλα μπορει καποιοσ να μου δωσει συγκεκριμενα Links?...

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #792 στις: Μαρτίου 30, 2011, 07:53 »
Κανεις ρε παιδια?... Εχω διαβασει το φορουμ αλλα μπορει καποιοσ να μου δωσει συγκεκριμενα Links?...

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.heaven-gifts.com/gallery-134.html.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #793 στις: Μαρτίου 30, 2011, 08:57 »
Κανεις ρε παιδια?... Εχω διαβασει το φορουμ αλλα μπορει καποιοσ να μου δωσει συγκεκριμενα Links?...

Αν αφιερώσεις λίγο χρόνο να διαβάσεις το συγκεκριμένο νήμα θα δεις ότι οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί πολλές φορές.

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #794 στις: Μαρτίου 30, 2011, 11:08 »
Δηλαδή τα NJOY NPRO 2in1 ειναι συμβατα με  RN4081 ή DSE103 ?...
Το http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=6 απο τα funstores κανουν?...  εχει μονο  αυτα τα μοντελα...
Απο εδω http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=957.0 λενε οτι δεν ειναι σιγουρο...
Παντως υπαρχει μπαταρια πιο μεγαλη...? Η να μπορουμε να βαλουμε sto USB του απο άλλη μαρκα για μεγαλύτερο μοντελο?... Παντως παρατηρω ουτε χωριτικοτητα γραφουν τα περισσοτερα site... ουτε πολλες φωτογραφιες εχουν... αστα... βλεπω πολυ γιουχαρισμα στο ΗΤ!...
Εγω εωδιαφερομαι να καπνιζω ΗΤ αλλα δεν μπορει κανεις να διαβαζει ολοκληρα κειμενα να βρει μια ακρη και το κεφαλη καζανι!!!!!!!!!
Εχω μερες στο φορουμ και δεν βρισκω ακρι!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios