vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 9 χρήστες
gfilip, maprix, Jorge, tibolaso, paiktaras, stamatisgr, Buliwyf, camber, manoslykos

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος webtool

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1080 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 23:09 »
Biskoto δεν εχω κάνει αλλα για καραμέλα σε 2 με 3 μερες ατμίζεται μια χαρά.

Sent from my Galaxy Nexus


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1081 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 13:09 »
Καλημερα. Σκεφτομαι κι εγω ν αρχισω να φτιαχνω μονος μου υγρα...Απο αυτα που εχω δοκιμασει απο Ατμος (Gina,Velvet, Whiskey 18, Cappucino) μονο το cappucino μου αρεσε και αυτο φανταζομαι λογω κυριως της γευσης της κανελλας και ελαφρως του καφε...Επειδη ηταν αρκετα εντονο ομως το αραιωσα με το Umami tobbaco σε περιπου 2/3 αναλογια Umami , 1/3 capuccino (που εχει μια ελαχιστη επιγευση λεμονιου που το σπαει) και την εχω καταβρει!!! Δεν μου αρεσει μεχρι στιγμης οτιδηποτε αλλο...
Ετσι λοιπον θα ηθελα να φτιαξω ενα υγρο γυρω στο 10-12 % νικοτινης, και με γευσεις σιγουρα κανελας, καφε, μπισκοτου, πραλινας.....καπου εκει...

Φανταζομαι προμηθευομαι βασεις 0 και 20% νοκοτινης 50-50, και απο εκει και περα ποια αρωματα να διαλεξω?  Το αυτουσιο καπουτσινο? Cinnamon cookies? coffe? biscoto? nuttaco??
Η απλα ολα μαζι και μπολικα πειραματα?? Για τις αναλογιες θα εχω αποριες αργοτερα, τωρα ειμαι στη φαση αναξητησης παραγγελιας...

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1082 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:11 »
Ξεκίνα με 1-2 στην αρχή για να μην μπουκώσεις.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1083 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:15 »
Θα σου προτεινα να παρεις και το ετοιμο μπεμπεκα απο ατμος και μεσα σε αυτη να κανεις diy  πειραματα .. δενει πολυ ωραια  με πολλα αρωματα της ατμος με μονο λιγες σταγονες απο αρωματα που σου αρεσαν ... καπουτσινο 3 σταγονες σε 10 μλ ετοιμη μπεμπεκα ειναι κολαση

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1084 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 18:17 »
Το bebeca δεν το χω δοκιμασει αλλα το εχω στα υποψιν...Καπνικο φανταζομαι με ελαφρα γλυκα στοιχεια?? Κι αν ναι τι ειδους γλυκα? (γιατι την πατησα ασχημα με το Velvet οπου το γλυκο του στοιχειο μαλλον ειναι κατι σε γαρυφαλο,τριανταφυλλο κτλ...)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1085 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 19:21 »
καμια σχεση με αυτα που μου λες ... μπεμπεκα που κανω 2,5 μηνες τωρα συνεχεια σε ενα ατμο μονο μπεμπεκα και   με ενα ακομα ατμο  παλι μπεμπεκα και με κατι αλλο μεσα (υγρο ή αρωμα που μου αρεσει) στο χωρο αφηνει ωραια μυρωδια ( καμενη καραμελα) στην τζουρα μου αφηνει μια καπνικη γλυκαδα (που δεν σε κουραζει καθολου μα καθολου )που φερνει σε καποια στοιχεια με ενα αλλο υγρο γνωστης εταιρειας στο εξωτερικο (αν μπορω να πω κλωνος αλλα και με δικα του χαρακτηριστικα) .. και οπως ειπα για να μην φυγουμε απο το τοπικ σε ενα ακομα τανκακι εχω μπεμπεκα και κατι αλλο υγρο σε σταγονες απο το αλλο (λιγο )  ... ια να καταλαβεις τωρα και εδω και ενα μηνα σχεδον στο τανκακι αυτο παιζει μπεμπεκα και shoho (FA)  που ταιριαζουν για μενα τελεια  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1086 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 02:14 »
Δεν είναι ανάγκη να μιλάμε με γρίφους. Η Μπεμπέκα είναι κλώνος του Tribecca της Halo.
Η γλύκα της έχει μια αίσθηση από καμμένη ζάχαρη.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1087 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:42 »
Φίλοι συμφορουμιτες: Έφτιαξα την συνταγή μου με το άρωμα kapnos της atmos, διότι ακουσα πολυ καλές κρητικές!
Τελικά αυτό που βγήκε έχει μία πολύ δυνατή μυρωδιά μελιού! Καθόλου μα καθόλου καπνικη γεύση! Έχετε να μου προτείνεται κατι άλλο σε άρωμα καπνικό της atmos (εκτός απο kapnos & agrinio)? Μέχρι τωρα έκανα το RY4 Double, αλλά και αυτό ηταν κάπως αδιάφορο! Δεν με πειράζει να γλυκίζει λιγάκι, αλλά με το kapnos ειναι λες και τρώω μέλι!
Μου είπαν επίσης το RY69 και το BARBARA! Πέστε μου κι εσείς την γνώμη σας!
Να διευκρινίσω πως δεν έχω την δυνατότητα (οικονομικά) να περνω έτοιμα υγρά..., και γι'αυτο ψάχνομαι να βρω κανα 2 αρώματα ωραια και να αράξω με αυτά!

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1088 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:47 »
δοκιμασε apache ειναι ξηρο καπνικο .

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1089 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:51 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Κάτι άλλο για 2η επιλογή?

Επίσης να ρωτήσω αυτό το fotia τι λέει? Είναι καπνικό?

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1090 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:52 »
memostrikas πήρα το RY69 και το BARBARA. Με το BARBARA έκανα ένα 10ml αλλά δεν με τρέλανε τελικά. Επίσης ένας συνάδελφος στην δουλεία μου είπε ότι μυρίζει ποδαρίλα και η σύζυγος στο σπίτι μου έκανε παρατήρηση ότι της μυρίζει. Το RY τα σπάει!!! Επίσης άρεσε σε όσους έδωσα να δοκιμάσουν.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1091 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 11:00 »
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια! Και ο υπεύθυνος στην nobacco στο μαρουσι μου είπε η kapnos η RY69 και εγώ πηρα το japnos. Αλλά που να το ξέρω οτι θα έχει γευση μελιού! Θα το χρησιμοποιήσω αναγκαστικά διότι δεν είναι εποχές να πετάμε... και στο επόμενο μαγείρεμα θα δοκιμάσω αυτα που μου είπατε!

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1092 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 11:02 »
Aν εχεις δυνατοτητα να δοκιμασεις υγρα σε καποιο μαγαζι θα σου προτεινα camtel , apache , ry69 , blackfire(flavorart), Desert ship(flavorart)

** Fotia ουτε να το μυρισεις  :D

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1093 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 12:31 »
Δυστυχώς επειδή εινα σφραγισμένα τα αρώματα οι περισσότεροι δεν σε αφηνουν να τα μυρίσεις, και ο καθένας σου λέει την γνώμη τού! Πάντως θα το ψάξω καλύτερα την επόμενη φορά!

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1094 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 12:34 »
Εχω πλεον στην κατοχη μου εκτος απο τις βασεις με νικοτινη και μη (50/50)- Media Umami  και τα εξης αρωματα AtmosLab
RY69, Cappucino, Cinnamon Cookies, Black Vanilla, Coffe, Nutacco

Σε πρωτη φαση θα δοκιμασω λιγο απ το καθενα μονο του (5μλ ας πουμε) να καταλλαβω τη γευση του καθενος ξεχωριστα
Εν συνεχεια,με αυτες τις γευσεις τι θα μου προτεινατε να δοκιμασω ως συνδιασμο τους? Ειδα αρκετα, μερικα απο αυτα τα περιγραφω απο κατω...Ψηφιστε τα 2-3 καλυτερα & βοηθηστε!

1. RY69 10 στ + (Vanilla+Cappucino) 6 στ
2. Nutacco 13 στ + Vanilla 2στ
3. Cinnamon 9στ + Coffee 6στ
4. Cappucino 11στ + Cinnamon 4στ
5. Ry69 8στ + Vanilla 5στ + Nutacco 3στ
6. Cinnamon 13στ + Vanilla 2στ
7. Nutacco 9στ + Coffee 6στ

Ολα αναφερονται σε συσκευασιες των 10μλ ουτως ωστε το συνολικο ποσοστο αρωματος να βγαινει γυρω στο 5%

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem