vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, tibolaso, gfilip, manoslykos, john67, maprix

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1170 στις: Μαρτίου 19, 2015, 14:40 »
Ύστερα από πολλές μίξεις(xρόνο & χρήμα)....μέχρι στιγμής μου έχει πετύχει (για τα δικά μου γόυστα πάντα) και μου αρέσει ιδαίτερα το RY69 ΜΕ ΤΟ ΜΑΧΧ σε αναλογία αρωμάτων 70:30 σε balanced βάση.

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1171 στις: Μαρτίου 20, 2015, 03:20 »
ONOMA : Noobie Cookie :D :D :D

Ποσοτητα μειγματος : ~240ml
Περιεκτηκοτητα PG/VG : ~ 25/75 %
Περιεκτικοτητα Νικοτινης :~9%
Περιεκτικοτητα Αρωματος :~13%

BΑΣΕΙΣ
Βαση Atmos Balanced 20mg : 100ml
Βαση Atmos Mist 0% : 100ml

ΑΡΩΜΑΤΑ
Atmos Chocolate Premium 10ml
Atmos Cinnamon Cookies 10ml
Atmos Nοcciola 10ml

EXTRAS
Liqua Two MInts 18% 10ml (για στρογγυλεμα)

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ
1.Ενωση Βασεων και ωριμανση 24h
2.Ενωση Αρωματων Ξεχωριστα ανα ~70ml βασης και ωριμανση 48h
3.Eνωση ολων και προσθεση μεντας στο συνολο τους, ωριμανση 96h

ΣΧΟΛΙΑ
To κόστος ειναι περιπου 35 ευρω
Το μειγμα ΔΕΝ ειναι γλυκο αλλα ειναι εντονα αρωματικο.
Θυμιζει ωραια μπισκοτα με μερεντα η κατι εκει γυρω
Πολυ καλο με subohm αντισταση μεχρι τα 20W... μετα κατι παει στραβα και υπερισχυουν τα δυνατα αρωματα. Ισως θελει παραπανω δεσιμο...
Προσωπικα με sub το κανω στα 18,5W

Y.Γ.1. ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ Η ΓΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ
Υ.Γ.2. Η παραπανω διαδικασια ειναι αυτη που ΕΓΩ κανω χωρις να σημαινει οτι ειναι η σωστη

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1172 στις: Μαρτίου 24, 2015, 08:48 »
Καλημέρα σας,

Θα ήθελα να μου προτείνετε συνταγές-συνδυασμούς με τα εξής που είναι και αυτά που προτιμώ σαν γεύσεις: Apache, RY69, Maxx, Caramela, Banana και με αυτά που σκέφτομαι να αγοράσω (Vanilia, Strawberry, Chocolate premium και Camel ενδεχομένως για να ρίχνω καμιά σταγόνα σε διάφορους συνδυασμούς).

Θα ήθελα κάτι σχετικά ξηρό καπνικό τύπου Αpache και κάτι σε  φρουτένιο.

Μέχρι στιγμής έχω συνδυάσει επιτιχώς (κατ εμέ  ::) ) σε 10μλ balanced βάση:
12 σταγόνες Apache
2 RY69
1 Caramel



Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1173 στις: Μαρτίου 24, 2015, 09:21 »
Απο τη δικια μου εμπειρια...
BLACK Vanilla - παρτην με κλειστα ματια. Εχει πολυ ωραια γευση και παει σχεδον παντου...
Strawberry - Καλη για συνδιασμους κυριως με σοκολατες, μπισκοτα κτλ
Premium chocolate - αφηνει μια "χημικη" γευση σοκολατας, χτυπαει ιδιαιτερα...ετσι κι ετσι
Green Apple - κατ εμε πολυ ωραιο, ιδιως για να κανεις συνδιασμους τυπου "μηλοπιτας" - κατι τετοιο κανω τον τελευταιο καιρο

Απο τα καπνικα το μονο που ξερω και μ αρεσει ειναι αυτο που ηδη αναφερεις το RY69

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1174 στις: Μαρτίου 24, 2015, 13:17 »
Βillcrx, ριξε και μια ματα εδω http://atmoslab.com/en/recipes.
Διαλεγεις το αρωμα που θες και βλεπεις τι συνταγες εχουν ανεβασει χρηστες που περιλαμβανει αυτο το αρωμα.
Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, ουτε εχει παρα πολλες συνταγες, αλλα για να παρεις καμια ιδεα, καλο ειναι. :)

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1175 στις: Μαρτίου 24, 2015, 14:32 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... :thumpup:
Θα δοκιμάσω αρκετές συνταγές από το συγκεκριμένο site...(πήρα μια ιδέα για το τι παίζει)

Από σοκολάτα ποια προτείνετε που ταιρίαζει με τις περισσότερες συνταγές  ???

Επίσης ένα άλλο θέμα που έχω γενικώς είναι με όλα τα φρούτα πχ συνδυάζω μπανάνα-μήλο κπλ το άρωμα είναι ωραίο ΑΛΛΑ η γεύση είναι κάπως "άδεια" σαν κάτι να λείπει και ο ατμός βγάινει πολύ καυτός σε σχέση με τα καπνικά αρώματα.Υπάρχει κάποιο άρωμα-κάποια ουσία που να χρησιμοποιείται γενικώς στα φρούτα και τα κάνει πιο γεμάτα ???? Γιατί με τα έτοιμα υγρά με φρούτα δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1176 στις: Μαρτίου 24, 2015, 15:59 »
Για να "γεμίσω" λίγο ένα υγρό μπορεί να του βάλω ελάχιστη μαύρη σοκολάτα (1-2 στ. ανά 10ml).
Αν δεν σε πειράζει μια καπνική νότα, λίγη Camila δίνει μια λίγο "θολή", τραχιά αίσθηση στα υγρά χωρίς να τα κάνει και καπνικά (εκτός αν το παρακάνεις).
Προς γλυκιά κατεύθυνση μπορείς να προσθέσεις ελάχιστη βανίλια ή καραμέλα.

Αποσυνδεδεμένος thrs1990

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1177 στις: Μαρτίου 26, 2015, 02:14 »
Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει συνταγή για DIY στο E-LIQUID NUMBERS TWO που πωλείται στο κατάστημα της NOBACCO ή αν υπάρχει κάτι παρόμοιο;   

Αποσυνδεδεμένος groupieris23

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1178 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:42 »
 Καλησπερα σε ολους στο forum. Η μητερα μου χρονια φανατικη καπνιστρια για λογους υγειας πρεπει να κοψει το τσιγαρο. Μπορει ομως να κανει Η.Τ με 0% νικοτινη. Εχω ηδη για δικια μου χρηση, τις βασεις και agrinio. Εχω διαβασει ολο το νημα και διαβασα ολες τις προτασεις για καπνικες γευσεις και δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω. Θα ηθελα να μου προτεινετε με τι να συνδυασω το agrinio ωστε να δημιουργησω ενα μειγμα πολυ κοντινο στο τσιγαρο και να μην βρωμαει σαν τα ουρητηρια της Ομονοιας που αναφερθηκε :) . Για να σας βοηθησω δεν της αρεσει καθολου να γλυκιζει η γευση στο Η.Τ.


Σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1179 στις: Μαρτίου 28, 2015, 03:59 »
Η γεύση είναι πολύ υποκειμενική. Το καλύτερο θα ήταν να δοκιμάσει η ίδια σε κάποιο κατάστημα ή να της πας ο εσύ μερικές επιλογές να διαλέξει. Αν από τις προτάσεις έχεις λίγο μπερδευτεί, τι θα σε βοηθήσουν μερικές προτάσεις ακόμα;

Επίσης, το οτι έχεις Αγρίνιο δεν σημαίνει πως θα της αρέσει (ας πούμε για μένα το Αγρίνιο έχει γεύση τσιχλόφουσκα και δεν το θεωρώ καπνικό, πόσο μάλλον τσιγαρίσιο).
Αξίζει να δοκιμάσεις σκέτη βάση: έχει ουδέτερη γεύση που πολλοί τη θεωρούν αρκετά κοντά στο τσιγάρο.

Αν μετά από αυτά θέλεις οπωσδήποτε πρόταση αρώματος, σκέφτομαι Καμίλα και/ή Νουτάκο. Όχι με Αγρίνιο, σκέτα ή σε μίξη. Πιο "άγευστη" νομίζω πως είναι η Καμίλα.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1180 στις: Μαρτίου 28, 2015, 10:54 »
Για μενα η Καμιλα γλυκιζει λιγο. Θα προτεινα απατσι, παντα υποκειμενικα, θεωρω οτι πλησιαζει αρκετα τσιγαρο. Συμφωνω παντως οτι πρεπει να δοκιμασει η ιδια τι της παει περισσοτερο. Εξαλλου οι περισσοτεροι ξεκινησαμε αναζητωντας γευση τσιγαρισια και καταληξαμε σε μηλοπιτες και αλλα εδωδιμα και αποικιακα  :)) .

Αποσυνδεδεμένος groupieris23

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1181 στις: Μαρτίου 28, 2015, 14:54 »
Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οταν θα ειναι σε θεση να βγει εξω θα την παω να δοκιμασει μονη της!!! Παντως πηρα σημερα φωτια και απατσι ωστε να δοκιμασω συνδυασμους με το αγρινιο!!!

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1182 στις: Μαρτίου 31, 2015, 19:44 »
CAPTAIN BLACK WHITE
 Σε 20ml balanced
16 σταγόνες Camila
10 Σταγόνες Βανίλια
10 σταγόνες Dark Chocolate
τα αρωματα αυτα πια ειναι απο atmoslab?
Καμια συνταγή για Virginia all day vape με αρώματα atmos lab? :)
Ευχαριστώ Πολύ :D :D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1183 στις: Μαρτίου 31, 2015, 19:48 »
Το αρωματα του CAPTAIN BLACK WHITE ειναι απο Atmos.
Το τυπου Virginia της Atmos ειναι το Gina, αλλα ειναι δυσκολο υγρο, δεν αρεσει σε πολλους.

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #1184 στις: Μαρτίου 31, 2015, 20:51 »
CHOCOLATE BLACK
BLACK VANILLA by Atmos labKAMILA
Αυτα ειναι τα αρώματα? δεν εχω βρει κατι αλλο και νομιζω οτι ειμαι λιγο λαθος :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem