vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, vasim, Nikrom

Twitter

ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 19:29 »
γιατι ηθελα να κοψω το κτ παντως εγω που καπνιζα ενα καπνο στις4-5 μερες δεν εχω οικονομικο ωφελος.γιατι στο η.τ ολο κατι καινουργιο θα βγει και ριχνω λεφτα.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 19:30 »
Για να κοψω το τσιγαρο.......και τα καταφερα προς το παρον!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 02:23 »
απο προτροπη( γκρινια   :angry_tickedoff: ;D ) της γυναικας μου που μου το εκανε δωρο (το ζωογονοτερο δωρο απαξ)
βεβαια καπου στο πισω μερος του ξεροκεφαλου μου ειχαν αρχισει διεργασιες να μειωσω/κοψω το καπνισμα...
ειχε αρχισει να μ'ενοχλει οτι δεν ειχα τις σωματικες αντοχες του παρελθοντος κλπ. ...τα ξερετε  :)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 05:57 »
Ο λόγος ήταν ένα ιατρικό καμπανάκι.
(30 χρόνια καπνιστής...)

Sent from my ST21i using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος artemide

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 07:07 »
Για οικονομικούς πρώτα απ'όλα! 
Δεν ήταν δυνατόν πλέον να δίνω 300 ευρώ το μήνα για τσιγάρα.  Επιπλέον τα τελευταία 2-3 χρόνια με τις απανωτές αυξήσεις στις τιμές αισθανόμουνα ο μ@##κας της υπόθεσης που το κράτος εκμεταλλεύεται τον εθισμό του για να του τ'αρπάζει άγρια.  Όχι ότι έσφυζα από υγεία, αλλά είμαι ο τύπος που αν δε νιώσει ότι ο Χάρος του χτυπάει την πόρτα δεν ασχολείται... :angel:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 08:18 »
Στην αρχη η περιέργεια να δω τι είναι μετα μου αρεσε, στην πορεία οικονομικοί λογοι και η υγεία να σταματιση επιτέλους ο πρωινος βήχας και τα φλέματα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 10:04 »
Έντονος και επίμονος βήχας επί 2μηνο.

Αποσυνδεδεμένος KatsikoSkulo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 11:05 »
Περιέργεια και είμαι 161 ημέρες με φλωρέξ! (Απ το πουθενά ουσιαστικά, το έκοψα!)
 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 11:29 »
Για οικονομικούς πρώτα απ'όλα! 
Δεν ήταν δυνατόν πλέον να δίνω 300 ευρώ το μήνα για τσιγάρα.  Επιπλέον τα τελευταία 2-3 χρόνια με τις απανωτές αυξήσεις στις τιμές αισθανόμουνα ο μ@##κας της υπόθεσης που το κράτος εκμεταλλεύεται τον εθισμό του για να του τ'αρπάζει άγρια.

Συμφωνώ με αυτά, αλλά και η υγεία παει πολύ καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 11:34 »
Τεράστια βελτίωση του αναπνευστικού,δεν χρωματίζοντε πλέον τα δόντια,καθαρή αναπνοή και πλέον αν κάποιος ψαχτεί και λίγο παραπάνω θα δεί ότι η απόλαυση του ατμίσματος
είναι χιλιόμετρα μπροστά από το κ.τ.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 11:34 »
Για να κόψω το τσιγάρο και μόνο.

Μετά ήρθαν όλα τα καλά!

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 20:02 »
Για να κόψω το γ@μοτσίγαρο! Και τα κατάφερα πανεύκολα αφού ο ατμός μου αρέσει πιο πολύ!




…. που να φανταστώ τι θα ακολουθούσε ..  ::) :dontknow: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 29, 2013, 14:25 »

AITIA
άρχισα το "ατμισμα" για: 1) λόγους οικονομικούς: γιατί δεν μπορούσα να πληρώνω κάθε 2 μέρες 5 ευρώ για καπνό λόγο ότι είμαστε και άνεργοι  :'( 


2) περιέργεια: τι είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο και τι γεύσεις έχει κλπ κλπ και αφού είμαι σχετικά "γλυκατσης" και μου άρεσαν τα γλυκα αρώματα αφού δοκίμασα πολλές γεύσεις (σε καμια περίπτωση καπνικό) κατέληξα σε βανίλια και tuscan  :thumpup:


3)υγείας: βαρέθηκα να ξυπνάω το πρωί και να έχω βήχα και αναγούλες και να ξερνάω κάθε πρωί τα άντερα μου και παρόλα αυτά με το που μπαίνω στα αμάξι να ανάβω τσιγάρο και ξανά βήχα και αναγούλες  :wall: :wall:


4)καθαριότητας: δεν γίνεται όλο το σπίτι να βρωμάει καπνίλα (παρόλο που καπνίζαμε έξω) κουρτίνες σταχτοθήκες αναπτήρες καπνοί παντού, μέσα στο αμάξι από αυτά που έπεφταν γινόταν αίνε μικρό χαλάκι πάνω στο πατάκι του αυτοκινητου να μπρομάν τα καθίσματα και μπαίνοντας μέσα εσείς οι καπνιστές το ξέρετε να σε χτυπάει η μπόχα από τον στατικό καπνό που έχει κατακαθίσει μέσα στο όχημα  :eleos:


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ



μετά από 3 μήνες με h.t.
1) μου ξανά ήρθε η όσφρηση επιτέλους μυρίζω πολύ ωραία πράγματα ξέχασα πως ήταν να μυρίζεις ένα ωραίο φαγητό και να μοσχοβολάει το σπίτι  :thumpup:


2) δεν βρωμάει πια το αυτοκίνητο το έκανα μια γενική καθαριότητα και πλέον μοσχοβολάει (μια που το πλένω μια φορα το χρόνο) ::)


3)δεν υπάρχουν στάχτες και σταχτοθήκες στο σπίτι (μάλλον μονο μια για την γυναικα που δεν λέει να το κόψει αλλα τουλάχιστον κάνει προσπάθειες με το h.t.) :dontknow:


4)φτιάχνω πλέον τα δικά μου υγρά και μου βγαίνει σχεδόν με ατμός περίπου στα 4 ευρώ τον μηνα  8)


5)από αντοχές? πλέον (απίστευτο για "ατμιστις" 3 μονο μήνες) πηγαίνω στην μητέρα μου 2 χλμ μακριά και παο με τα πόδια για βόλτα, ανεβαίνω τις οικοδομές από τις σκάλες για άσκηση και δεν περνώ το ασανσέρ  :dance2:
 όσο για το άλλο $%$#%#$^% ξέρετε βαράω αρκετούς γύρους  :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1: και η γυναικα έχει τρελαθεί που την "εκρυβες" τόσο ενέργεια μου λέει :))

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 29, 2013, 16:18 »
Η αλήθεια είναι ότι δούλεψα πολύ για να αρχίσω το άτμισμα.
Ξεκίνησα την πρώτη μου προσπάθεια την παλαιολιθική εποχή, τότε που περισσότερο ρούφαγες υγρό παρά ατμό.  :wall: Η προσπάθεια κράτησε έναν μήνα, με παράλληλο κάπνισμα. Τελικά νίκησε η ευκολία του κ.τ..
Στη συνέχεια άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια με εκείνα που γέμιζε το πιπάκι. Πάλι τζίφος.
Μετά με ένα vivi mini nova έγινε η πιο επιτυχημένη προσπάθεια για αρκετό διάστημα χωρίς τσιγάρο, ώσπου το έπαιξα ήρωας και δεν άτμιζα ούτε κάπνιζα για 1 μήνα. Μετά υπέκυψα στο κ.τ. αλλά πολύ σύντομα ξεκίνησα το άτμισμα με έναν protank και τέλος. Έκτοτε ούτε που θέλω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου. Τελευταία τζούρα έτσι από περιέργεια στις αρχές του καλοκαιριού, μου γούρλωσαν τα μάτια από αηδία και τότε συνειδητοποίησα με ευχαρίστηση ότι δεν πρόκειται να ξαναβάλω τσιγάρο στο στόμα μου, όπως και έγινε.


Έγραψα την ιστοριούλα μου σαν καλός ατμιστής για να δείξω ότι με την επιμονή τα πάντα γίνονται. Ένοιωθα νικημένος από το τσιγάρο και είμαι άνθρωπος που δεν το βάζει κάτω. Ο βασικός λόγος που ήθελα τόσο πολύ να πετύχει το εγχείρημα ήταν γιατί δεν ένοιωθα πια καλά με το τσιγάρο. Ήμουν δέσμιος της εξάρτησης, ούτε καν που το απολάμβανα πια. Δεν είχα καν γεύση, οσμή, όταν είχα συνάχι έπρεπε να πάρω otrivin για να μπορώ να ανασάνω κανονικά. Λαχάνιαζα με το παραμικρό. Μύριζαν τα ρούχα μου, οι τοίχοι όλοι κίτρινοι, παντού στάχτες σκορπισμένες, τα τασάκια γεμάτα. Χρειάζεται να πω κι άλλα;


Το γιατί άρχισα το άτμισμα διαφέρει κατά πολύ από το γιατί ατμίζω τώρα. Τώρα πια φτιάχνω πολλά υγρά, δοκιμάζω και μερικά έτοιμα και απολαμβάνω κάθε τζούρα χωρίς να έχει επιπτώσεις στην υγεία μου. Δεν μπορώ να πω ότι το έκανα για οικονομία γιατί έχω ξοδέψει τα ίδια ίσως και περισσότερα απ' όσο κόστιζαν τα δύο πακέτα ημερησίως και πιθανώς να συνεχίζω να ξοδεύω με τον ίδιο ρυθμό γιατί κυνηγάω περισσότερο πια την απόλαυση παρά την απεξάρτηση από τα δεσμά του κ.τ.. Αυτό το έχω πετύχει.


Και επειδή μια φωτογραφία ίσον χίλιες λέξεις...



Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #164 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 22:04 »
Απο περιεργεια μιας και ειχα κοψει το τσιγαρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro