vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

450 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Tem, mbreznik, Ηρακλης, Buliwyf, goran

Twitter

Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:50 »
ΟΚ καλύτερα τα πράγματα, τώρα επειδή δεν είχα σύρμα έχω φτιάξει μια αντίσταση στο περίπου η μια σπείρα είναι λίγο στον αέρα, θα δοκιμάσω σπίτι το βράδυ να φτιάξω μια καλή και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά για την βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 13:45 »
Τελικά κατάφερα να κάνω σετάρισμα και καμμένο πλεον δεν υπάρχει.

Αλλά κάτι σαν να μη πηγαίνει καλά βρε παιδιά, όταν τον είχα παραλάβει η τζούρα ήταν πολύ άνετη, τώρα ακόμα και αν βγάλω τα καπάκια του tank η τζούρα είναι πιο σφικτή.
Η τρύπα αέρα είναι ακριβώς ανάμεσα στις 2 βίδες. Είναι οκ.

Δεν μου έχει πέσει κάτω ή χτυπηθεί πουθενά, καινούργιος είναι.

Πάντως το ντουμάνι και το χτύπημα που είχα με το τελευταίο σετάρισμα που είχα κάνει, πριν τα καμένα, δεν το έχω ξαναπετύχει με τίποτα.

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι το υγρό, λέτε να φταίει αυτό; Άτμιζα ry4 zerobacco και μόλις χάλασα το "καλό" setup τελείωσε και το υγρό και από τότε ατμίζω άλλο. Μήπως τελικά το υγρό ήταν αρραιότερο από αυτά που κάνω τώρα tribeca και είχα καλύτερη ροή;


Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:03 »
Παιζει να ειναι απο το υγρο σου το εχουν παθει κι αλλοι.Κανε μια δοκιμη με ενα πιο αρεο και πες μας.

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:04 »
ΟΚ θα αρραιώσω με νεράκι γιατί δεν έχω wfi και θα δώ.

Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:55 »
Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κι εγω κατι μιας και σκεφτομαι για αγορα καποια στιγμη...
1) Επειδη τα μοντ δε μου πολυαρεσουν και λευτα δεν εχω και για τα δυο, θα χω προβλημα αν παρω μονο τον A2? Αν η αντισταση ειναι χαμηλη δε φτανει η μπαταρια egoT? Επισης για οσους εχουν μοντ και Α2/iatty ποια ειναι μεγαλυτερη αναβαθμιση πιστευτετε, τα βολτ ή ο ατμοποιητης?
2) Ασημενιες μπαταριες egot για να ναι ασορτι ξερει κανεις που μπορω να βρω?  ;D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:58 »
Μια χαρά θα είσαι με eGo και Α2...Ξέρω αρκετούς που τον χρησιμοποιούν ετσι...
Αντιθέτως...με χαμηλή αντίσταση θα πρέπει να τον χρησιμοποιείς στην συγκεκριμένη μπατ.
Την μπαταρία την ξεβάφεις με ασετόν και έρχεται στο ασημί που θες... ;)

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:00 »
Για ego θα πάρεις και τον κωνο και κανένα πρόβλημα
Οι μπαταρίες εφόσον τις τυλιξεις με μια χαρτοπετσέτα με άσετον για 5 λεπτά και τριψεις με χοντρό σύρμα κουζίνας θα γίνουν ασημι




Με πρόλαβε ο Gabriel αλλα νομίζω συμφωνουμε

Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:46 »
Ειστε φοβεροι !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 14:50 »
Για ego θα πάρεις και τον κωνο και κανένα πρόβλημα
Οι μπαταρίες εφόσον τις τυλιξεις με μια χαρτοπετσέτα με άσετον για 5 λεπτά και τριψεις με χοντρό σύρμα κουζίνας θα γίνουν ασημι




Με πρόλαβε ο Gabriel αλλα νομίζω συμφωνουμε

Συμφωνούμε ωρε κοπέλι... ;)

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 15:08 »
Τελικά κατάφερα να κάνω σετάρισμα και καμμένο πλεον δεν υπάρχει.

Αλλά κάτι σαν να μη πηγαίνει καλά βρε παιδιά, όταν τον είχα παραλάβει η τζούρα ήταν πολύ άνετη, τώρα ακόμα και αν βγάλω τα καπάκια του tank η τζούρα είναι πιο σφικτή.
Η τρύπα αέρα είναι ακριβώς ανάμεσα στις 2 βίδες. Είναι οκ.

Δεν μου έχει πέσει κάτω ή χτυπηθεί πουθενά, καινούργιος είναι.

Πάντως το ντουμάνι και το χτύπημα που είχα με το τελευταίο σετάρισμα που είχα κάνει, πριν τα καμένα, δεν το έχω ξαναπετύχει με τίποτα.

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι το υγρό, λέτε να φταίει αυτό; Άτμιζα ry4 zerobacco και μόλις χάλασα το "καλό" setup τελείωσε και το υγρό και από τότε ατμίζω άλλο. Μήπως τελικά το υγρό ήταν αρραιότερο από αυτά που κάνω τώρα tribeca και είχα καλύτερη ροή;



εγω με την τριπμεκα το εχω εκει που θελω
με σκετη φγ στεγνωνει το φυτιλι κ πγ η 50-50 εχω διαροες
παιζει πολυ το υγρο που εχεις.στους ego ατμο κατω απο την αντισταση εχει πολυ πλεγμα τυληγμενο για να να πηγαινουν εκει τα υγρα απο τις διαρρες..στον α2τ δεν εχει,ειχα τυληξει ενα σφουγκαρακι απο καρτο αλλα το μπουκωνει πολυ μετα

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 16:08 »
Τελικά παιδιά έφταιγαν τα 2 καπάκια που έχει το tank!

Είχα βγάλει την σιλικονούχα επένδυση αλλά το είχα με τα καπάκια του επειδή δεν μου άρεσε να είναι ανοιχτό από επάνω το tank. Εκεί λοιπόν μάζευε υγρό και μπούκωνε τους αεραγωγούς του tank με αποτέλεσμα να δυσχαιρένει την τζούρα, να μη τραβιέται σωστά ο αέρας και να μη κατεβαίνει το υγρό.

Το είχα διαβάσει εδώ πολλές φορές ότι τα καπάκια πρέπει να βγαίνουν γιατί φέρνουν υγρό στο στόμα, προσθέτω εδώ ότι μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα και στην τροφοδοσία.

Βέβαια είναι λίγο ανεξήγητο γιατί είχα αλλάξει και tank με καινούργιο σε μια από τις δοκιμές μου  και μου έκανε τα ίδια, αλλά ίσως να το είχα ξεχάσει σε υψηλά volt ή να μη του έδωσα χρόνο και έβαλα ξανά πίσω το παλιό, λέγοντας ούτε αυτό φταίει..

Τέλος πάντων όπως και να έχει με το που έβγαλα τα καπάκια και καθάρισα με μπατονέτα και χαρτάκι το εσωτερικό του επιστομίου η τζούρα είναι άψογη και αεράτη, σε σχέση με πριν που σφύριζε όταν ρούφαγα και έχω φουλ γεύση και χτύπημα χωρίς ίχνος καμένου!

Συμπέρασμα: ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΝΚ, κάποια στιγμή θα σας δημιουργήσουν πρόβλημα!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 16:24 »
Σωστόος, καθαρίζεται και πιο εύκολα έτσι on the fly :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:25 »
Oι μπαταριες ego ξεβαφονται αρκετα πιο ευκολα, με τυλιγμα σε ποτισμενη σε white spirit χαρτοπετσετα, και μετα ελαφρως τρiψιμο με συρμα κουζινας. Και μονωση στο κουμπι εννοειται ;)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:27 »
ακομη πιο ευκολο ειναι με ασετον !!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem